Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2016, 22:41   #10201
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Harbinger Down



Ovu glupost i jeftin ''ripoff'' filma "Stvor" zaobidjite u sirokom luku....ma nemam reci, totalno razocarenje...ocena buger 1 ! uzas.....
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2016, 17:32   #10202
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

By the Sea (2015)
www.imdb.com/title/tt3707106/

Reklo bi se:"Mnogo je mačku goveđa glava". Treće režisersko ostvarenje Anđeline Žoli bledo je od najbleđe senke. Film je snimljen po njenoj priči i nedorečen je u mnogo čemu, počev od lika koji ona tumači. Bred Pitu takve uloge sa unutrašnjom patnjom ličnosti leže i on jeste svetli trenutak, ali njoj teško. Verovatno sam opterećen ranijim njihovim ostvarenjima i nekim mojim poimanjem njihovog imidža, no postoje stvari koje su diskutabilne?
Spoiler za kraj:
Je li čovek zarad spašavanja braka spreman da radi stvari suprotne njegovom karakteru? Mislim naravno na voajerstvo. Kraj filma je takođe promašaj, ostaje gledaocu da nagađa je li bračna kriza prevaziđena ili nije.

Sve u svemu, reklo bi se da je gđa Žoli nametljiva u prezentovanju svojih stavova (pogleda na život), potežući njihovu reputaciju kao jedini argument, no ubeđen sam da će njen dalji režiserski i literarni rad u buduće biti priman sa rezervom.

Poslednja ispravka: Suad Novic (21.1.2016 u 2:32)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
N3n0 (20.1.2016)
Stara 19.1.2016, 19:43   #10203
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Revenant (2015)

Stvarno ne znam sta da mislim o ovom filmu i kakav sud da donesem. Pa cu nabrojati sta mi se svidja a sta ne.

Film briljira na polju fotografije (oskar zagarantovan) a i "zvuk" ne kasni mnogo. Sto se tice glume Di Kaprio se izdvaja ali to je normalno s obzirom koju minutazu ima u poredjenju sa ostalim glumcima. Mada opet ni blizu njegovog izdanja iz Vuk sa Wall Streeta (mnogo izazovnija uloga koja pokriva evoluciju karaktera).

I ovaj film manjka na orginalnosti slicno Hatefull Eight i ovde reziser nije rizikiovao ni malo i opet Injaritu ubacuje "kusturizme" (lebdenje kao u Covek Ptica).

Tom Hardi uspeva da utunjavi svaki drugi film ,na zalost ovaj je bio na redu.
Njegova uloga je promasaj u ovom filmu,jednostavno deluje kao lik koji ne pripada toj epohi i slicne karakterne crte deli sa nekim svojim starijim ulogama, sto je razocarenje. Pocinjem da sumnjam u njegove glumacke sposobnosti (Warior je izgleda maksimum njegovih mogucnosti).

Najveca mana filma je sto ne uspeva da iznenadi/razotkrije i da postavi univerzalnu "pouku"/poruku koja vazi za sve ljude i sve epohe (sto je cini mi se bio cilj reditelja).

Reditelj je izgubio onu nit izmedju umetnickog i dokumentarno/istorijskog/realisticnog dela kinematografije.

Film deluje prazno i neslojevito, kao "rolerkoster" na ravnom sa motivima planina u pozadini.


6.3/10
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
nameless1 (19.1.2016), pedjosav (19.1.2016), Rockstar (19.1.2016)
Stara 20.1.2016, 0:37   #10204
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Vest koja će obradovati mnogorbojne obožavaoce čuvene mafijaške sage Frensisa Forda Kopole:
film "Kum" vraća se u novoj, dosad nikada prikazanoj verziji u trajanju od sedam i po sati.

http://www.b92.net/kultura/vesti.php...nav_id=1087071
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
malo blesav (20.1.2016), Suad Novic (21.1.2016)
Stara 22.1.2016, 2:22   #10205
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Oranges



Није ме било дуго, у фази сам гледања серији и играња игара.. Мада сам гледао Тарантина, али пошто сматрам да је његов најгори филм до сада (иако солидан) да не смарам..

Налетео сам на један много интересантнији. Оно што ми се свидело (осим веома респектабилне глумачке екипе) јесте нека врста директности, искрености, за коју неће знати одакле долази и о чему се ту тачно ради. Дијалози су врхунски написани, све то прати одговарајућа глума док сам сценарио не крије Бог зна шта.. Отуда вероватно и оваква оцена и коментари, међутим филм оставља одличан утисак, мене је заиста орасположио, а у периоду након празника то није нимало лак задатак.. Све препоруке.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2016, 11:21   #10206
N3n0
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 268
Zahvalnice: 223
Zahvaljeno 64 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Podlih osam je bolji film od Đangove osvete.
N3n0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2016, 16:22   #10207
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Podlih 8 je filmčina. Mada meni je Django bolje legao.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2016, 0:05   #10208
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Revenant http://www.imdb.com/title/tt1663202/

Negde na polovini film ozbiljno gubi dinamiku, i postaje samo nepotrebno produzavanje vec vidjenog, bez prave sadrzine. Film u celini jeste dobar, ali sa jos jednom ozbiljnom manom - glavni negativac je jako mlak, potpuno neubedljiv i to ne zbog glume Hardija vec zbog scenariste. Kao da su posto poto hteli da prepricaju pravu pricu, i zaboravili da snimaju film, pa su se izgubili na pola puta a lik ostao totalno nelogican, koji svakom sledecom scenom protivreci samom sebi - kao da je svaku scenu sa negativcem radio drugi scenarista i reziser, pa su to posle sve sklopili.

Ipak, za dva ipo sata solidno drzanje paznje, osvezavajuca tema i fantasticna scenografija koja nije dugo vidjena. 7/10
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2016, 0:59   #10209
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
The Revenant http://www.imdb.com/title/tt1663202/

i to ne zbog glume Hardija vec zbog scenariste. Kao da su posto poto hteli da prepricaju pravu pricu, i zaboravili da snimaju film, pa su se izgubili na pola puta a lik ostao totalno nelogican, koji svakom sledecom scenom protivreci samom sebi - kao da je svaku scenu sa negativcem radio drugi scenarista i reziser, pa su to posle sve sklopili.

7/10
Ja mislim da je Hardi lose odglumio ,scenario je takav jer sam Hardijev lik se dvoumi i nalazi se u gadnoj situaciji ,i bira izmedju zelja i mogucnosti/straha.

Degradacija njegove nekada mozda i dobre licnosti je traljavo odradjena (i scenario i gluma takodje)

Moje misljenje samo ,voleo bih na primer da cujem Kusturicino misljenje o ovom filmu ,tu bih sigurno saznao jos stvari koje ne valjaju u ovom filmu

Moram da priznam da sam imao velika ocekivanja od ovog filma,pa mi kritika mozda i nije najsubjektivnjia ( preostra ).
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2016, 1:08   #10210
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da li samo ja mislim da je Hardi bio bolji od Di Kapria?
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2016, 1:29   #10211
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Ja mislim da je Hardi lose odglumio ,scenario je takav jer sam Hardijev lik se dvoumi i nalazi se u gadnoj situaciji ,i bira izmedju zelja i mogucnosti/straha.
Mislim da nije imao "sa cim" da glumi ovde, jednostavno materijal je tanak i ni Robert De Niro ne bi mogao tu nista da uradi. Onda kada su se odlucili da mu daju malo njegove "ljudskosti" - bilo je kasno, lik je izuzetno jednodimenzionalan. Gore od toga je sto su njegovi postupci totalno nelogicni, i to nije uradjeno na takav nacin da se gledalac pita o njegovom premisljanju, vec strci kao lose stivo. Prikazati istinit dogadjaj na filmu nije nista teze niti lakse od fikcije, a autori kao da su mislili da ce istinita prica odraditi svoje sto se tice tog lika. Posebno mislim na scenu izmedju Ficdzeralda i mladica koji je ostao da cuva lik Di Kaprija - Ficdzerald koji je do tada predstavljen publici nikad ne bi rekao istinu mladicu. Kao da su se autori na pola puta traljavo setili da lik Hardija, koji je klasicna "svinja", lazov i sebicnjak, preinace u nekog psihopatu i mazohistu.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Markonije (24.1.2016)
Stara 23.1.2016, 17:55   #10212
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Trumbo (2015)
http://www.imdb.com/title/tt3203606/



Film dokumentarno-biografskog karaktera koji prati neslavni period lova na liberalne mislioce u Americi neposredno posle završetka II svetskog rata. Izjednačavanje Američkih "komunista" sa pravima u bivšem SSSR-u je totalna budalaština. Nikakvi komunisti oni nisu, već samo borci za ljudska prava, koji su želeli bolju vladu.
Film je interesantan jer je zagrebao po površini istine o Holivudu, a naziru se i neke druge stvari političke prirode, ali ne bih iznosio svoje spekulacije. Nameću se neka vrlo škakljiva pitanja.
Film koji svakako treba videti. Možda su mogli autentičnosti radi da nađu glumce koji više liče ključnim ličnostima u filmu, no dobro je i ovako. Ne treba biti nezahvalan na zrncima istine, pozobajte ih.

Poslednja ispravka: Suad Novic (24.1.2016 u 10:56)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
Mac4LiF (24.1.2016)
Stara 25.1.2016, 11:48   #10213
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ovo mi se gleda

Novi film Danijela Redklifa "Swiss Army Man" šokirao publiku, napuštali salu
http://rs.n1info.com/a128887/Showbiz...o-publiku.html

Na ovom linku ima malo spojlera
http://www.smh.com.au/entertainment/...25-gmd607.html
OMG!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Markonije (27.1.2016)
Stara 25.1.2016, 14:17   #10214
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Ha ha, ovo ce biti shou mjeseca, kad ih vec "Srpski film" nije spalio !
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2016, 23:21   #10215
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Black Mass
Врхунски филм, врхунска глума Депа и ако тражите озбиљан филм, ово је права ствар. Један од најбољих филмова 2015. године, а миљама испред сувопарног и прецењеног Sicario-а те стога, сем препоруке, немам потребе да било шта додам.
Оцена 9/10.

Straight Outta Compton
Брутално добар филм. Немам замерки ни на шта, па чак ни на гангста реп, тако да је и та музика коју не готивим пријала мојим ушима. Немиле сцене се дешавају кроз цео филм, али оне осликавају тешке животе и турбулентне догађаје чланова популарне групе од краја 80их. Посебно је добар избор глумца који је глумио Ајс Кјуба. Уз Black Mass, 1 од најбољих филмова 2015.
Оцена 9/10.

The Last Witch Hunter
Неочекивано добар. Прича је јако занимљива и опет показује колико превртљива људска природа може бити. Радња jе одлична, одвија се флуидно, нема досаде и самим тим, забава је загарантована, посебно ако волите овај жанр. Мислио сам да ће избор Дизела за средњовековног ратника (па, бар у деловима филма где је тако приказан) бити потпуни промашај попут избора Стејтама за главну улогу у In the Name of the King, али сам позитивно изненађен.
Оцена 8/10.

Spectre
Одличан. Нисам љубитељ Бонда, али овај филм разбија првенствено причом (нетипично за Бонда) и умерено брзом радњом уклопљеном са дешавањима, али и јако добрим сценама борбе. Најновија Немогућа мисија и најновији Бонд имају сличне приче и сличну радњу, иако у овом Бондовом филму, акција није атрактивна као у неким ранијим филмовима, већ је све некако ближе реалности (да, звучи чудно). Сцена
Spoiler za Није спојлер, али је боље да прочитају они који су филм одгледали:
у возу
откида, а Батиста се све више истиче као све бољи акциони глумац.
Оцена 8/10.

Fathers and Daughters
Филм цеди емоције у пар сцена, леп филм, а Расел Кроу га чини посебним, јер његова глума је уобличила лепоту филма. Изузетан приказ очинске фигуре са јако тужним расплетом. Препорука, иако филм као целина не успева изнети оно најбоље.
Оцена 7,5/10.
Spoiler za Још 2 филма:
Solace - Радња са одличним заплетом, савршена глумачка постава. Филм је у сваком смислу одличан, мало и тежак за гледање због саме радње, али права ствар, посебно ко воли крими-детективске приче.
Оцена 7,5/10.

Legend - Добра глума првенствено Хардија и све то, али ми се не свиђа ни период ни прича (иако истинита), ништа. Том Харди стално игра хит улоге, али сличну улогу је играо у филму Bronson (који далеко више препоручујем) где је можда и најбоље глумио уз улогу у Warrior-у. Остале улоге су му више блокбастер него што имају неки печат...хм...али не знам какав је став људи са форума о његовој глуми.
Оцена 6,5/10.
Скинуо сам (коначно) и Macbeth (1080p), али чекам превод.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2016, 10:25   #10216
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spectre (2015)



Ne vredi, Krejg kao Bond je i dalje smjehotresna besmislica. Početna scena u Meksiku je potpuno nadrealni SciFi, potpuno besmislena. Veći deo filma se gleda uz komentare tipa "Ma, daaaa " ili "Šta, bre?!?"

Sve u svemu, ocena: bljump!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2016, 11:15   #10217
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ali razlozi zbog kojih je glavni zloca odlucio da postane ultimate cliche zloca su mi komicni (SPECTRE spojleri)...
Spoiler za ...:
Posto su Bondu poginuli roditelji, otac glavnog zloce ga je usvojio i ponasao se prema njemu kao da mu je rodjeni sin. Glavni zloca to nije mogao da izdrzi pa je ubio svog oca, osnovao "Super Zloca Organizacija" i odlucio da Bondu unisti zivot...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Game fever (29.1.2016), jozvan_Kg (3.2.2016), nameless1 (26.1.2016), zidan grobar (26.1.2016), ZoNi (26.1.2016)
Stara 26.1.2016, 12:26   #10218
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Talking Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Spectre (2015)
Ne vredi, Krejg kao Bond je i dalje smjehotresna besmislica. Početna scena u Meksiku je potpuno nadrealni SciFi, potpuno besmislena. Veći deo filma se gleda uz komentare tipa "Ma, daaaa " ili "Šta, bre?!?"
Sta, ti kao uvijek uzimao za ozbiljno Dzems Bond filmove??!!!!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2016, 12:31   #10219
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni je novi Mission Impossible daleko bolji od novog Bond-a.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2016, 17:05   #10220
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spectre (2015) i
Joker Game (2015)
www.imdb.com/title/tt3446906/

Tematski nisu baš bliski, no odgledajte ovaj drugi, čisto osveženja radi. Ima preterivanja, no pretpostavljam da je film namenjen Azijskom tržištu.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Joker Game (2015).zip (19,2 KB, 3 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com