Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2016, 14:14   #10781
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@ZoNi
Dobar ti je "šmek" za filmove, no jedna mala zamerka; šta da se radi sa tvojom preporukom kad se još nije pojavio prevod na "naški"? Jedino da se stavi na listu za gledanje.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2016, 14:56   #10782
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Our Kind Of Traitor (2016)
http://www.imdb.com/title/tt1995390/



Strava film, ne toliko zbog nekih velikih akcija, koliko zbog upoređenja sa kriminalom u Americi, koji spram ovoga (kad su cifre u pitanju) liči na "kokošarenje". U šta je to Putin pretvorio Rusiju? Neshvatljivo mi je da ljudi sa dubokim pravoslavnim korenima čine zverstva nad decom. Jedino mogu da zamislim nekakve izrode ljudskog roda.
Titl treba da se doradi...
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Our Kind Of Traitor (2016) LIMITED.BDRip.x264-GECKOS.zip (30,5 KB, 9 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (8.9.2016 u 13:15)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2016, 22:42   #10783
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
jedna mala zamerka; šta da se radi sa tvojom preporukom kad se još nije pojavio prevod na "naški"? Jedino da se stavi na listu za gledanje.
Pa, postoji nekoliko mogućnosti:
- odgledati film bez ikakvih titlova
- odgledati film sa engleskim titlovima (ja ovo radim u 95% slučajeva)
- odgledati film sa titlovima na nekom poznatom jeziku (ja sam gledao filmove uz nemačke ili makedonske titlove )
- čekati da se pojave titlovi na razumljivom jeziku, uključujući naški (btw, "naški" ili "našinski" je interni naziv jezika kojim govore Goranci)
- preskočiti ovaj film i odgledati neki drugi
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
caine (7.9.2016), jonathan (9.9.2016), Rockstar (7.9.2016)
Stara 7.9.2016, 3:58   #10784
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Pa, postoji nekoliko mogućnosti:
- odgledati film bez ikakvih titlova
- odgledati film sa engleskim titlovima (ja ovo radim u 95% slučajeva)
- odgledati film sa titlovima na nekom poznatom jeziku (ja sam gledao filmove uz nemačke ili makedonske titlove )
- čekati da se pojave titlovi na razumljivom jeziku, uključujući naški (btw, "naški" ili "našinski" je interni naziv jezika kojim govore Goranci)
- preskočiti ovaj film i odgledati neki drugi
ili da iznajmis prevodioca, na 90 minuta.
i to bi bilo bolje nego da si nemac, kojem jedan isti lik (bar do nedavno) jednolicnim, dubokim i nezainteresovanim tonom sinhronizuje ceo film - isto za sve uloge, od devojcice, preko sizofrenicara do vanzemaljca.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2016, 8:09   #10785
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mislim da su pobrkao. Nemci se uglavnom uvek trude (na nivou bioskopski sinhronizovanih crtaca).

Ali zato ostale zemlju u okruzenju su boze sacuvaj. Samo "citaju" prevod kao prevodioci. Uopste mi nije jasno kako je nekome zadovoljstvo da tako gleda sadrzaj.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2016, 12:50   #10786
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mislim da su pobrkao. Nemci se uglavnom uvek trude (na nivou bioskopski sinhronizovanih crtaca).
Ne znam, ja sam prije desetak godina na RTL - u naletio na LOTR sinhronizovan na njemački i još me more živa sjećanja.
Dimo je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2016, 20:12   #10787
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
@ZoNi
Dobar ti je "šmek" za filmove, no jedna mala zamerka; šta da se radi sa tvojom preporukom kad se još nije pojavio prevod na "naški"? Jedino da se stavi na listu za gledanje.
Ne izgleda li ti da je to skopčano sa pojavom bolje kopije "na tržištu"? Osim kad su blokbasteri u pitanju, jer onda naravno ide titl i za cam verzije. Evo recimo, Free State of Jones je odličan istorijski, izašao pre 2 meseca, ali se tek juče pojavila prihvatljiva verzija i jednog i drugog(mislim na engleski titl).
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2016, 20:13   #10788
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogresili ste momci, nemci ne prevode filmove!!!

Oni se uglavnom trude da mimika usana bude bliza sto vise nemackom jeziku.
A to sto je (audio)"prica"malo drugacija u odnosu na orginal,ne tangira ih bas previse.

U pitanju je dakako zastita kako nemackog jezika tako i identiteta.
Talijani misle isto,vjerovatno kao i sve ostale drzave koje "upraznjuju" sinhronizaciju.Srecom ima drzava i na zapadu koje smatraju sinhronizovanje nortornom budalastinom.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2016, 22:43   #10789
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Pogresili ste momci, nemci ne prevode filmove!!!

Oni se uglavnom trude da mimika usana bude bliza sto vise nemackom jeziku.
A to sto je (audio)"prica"malo drugacija u odnosu na orginal,ne tangira ih bas previse.

U pitanju je dakako zastita kako nemackog jezika tako i identiteta.
Talijani misle isto,vjerovatno kao i sve ostale drzave koje "upraznjuju" sinhronizaciju.Srecom ima drzava i na zapadu koje smatraju sinhronizovanje nortornom budalastinom.
Valjda je to stvar kulture naroda. Žao mi je što Nemci nisu bili agresivniji sa svojim jezikom (učio sam ga u školi, i skoro sve zaboravio), siguran sam da bi svet bio bolje mesto da je nemački opšte prihvaćen umesto agresivnog engleskog.
Ipak se i meni ne sviđa sinhronizovanje sa improvizacijama, jednostavno to nije više "slika" originala.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2016, 23:33   #10790
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Strava film, ne toliko zbog nekih velikih akcija, koliko zbog upoređenja sa kriminalom u Americi, koji spram ovoga (kad su cifre u pitanju) liči na "kokošarenje". U šta je to Putin pretvorio Rusiju? Neshvatljivo mi je da ljudi sa dubokim pravoslavnim korenima čine zverstva nad decom. Jedino mogu da zamislim nekakve izrode ljudskog roda. Nema još titl, ali biće.
Појасни, Суаде, 'леба ти?!
Spoiler za Чињеница:
САД су највеће зло које је свет икада имао (добро, уз Енглезе са њиховим Великом империјом). Чињеница. Невероватно да прочитам тако нешто у стилу "новинара" Фокса. И мени је несхватљиво да неко шири смрт користећи термин демократије, да користи атомске бомбе, да диктира другима како да се понашају итд, али шта ћеш, то је "оправдано". Да Русија било шта слично уради, већ би било буре која не престаје, АЛИ од тог поста, нажалост, веома си ме разочарао.
Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Зар се нисам ја свађао баш са тобом око Star Warsa који си бранио и филм и тог режисера реклама?
Е да...Стоји ми на компу опис мана које филм има и морам признати да сам већ на почетку видео да нешто не штима...нажалост, чак и тупави Абрамсови филмови Звезданих стаза су бољи од овога, што је мени тешко да напишем, јер ме (екстремно) боли чињеница да филм легендарног серијала Звезданих ратова буде толико смеће.
Spoiler za Остатак текста - није спојлер:
Мало је фалило да га искључим, али сам некако, једва, издржао. Да су мени, да су неком другом дали да пише сценарио, не бих имао проблема. Оно је велика брука, али ваљда је тако када се продаш Дизнију. Нападају prequel серијал и Џар Џар Бинкса и шта све не, а филмови су макар имали садржину и склоп, а ово...Добро је макар што Абрамс више неће режирати ни 1 филм тог серијала. Елем, опис најновијег филма (као и извињење) постављам у тему о Звезданим ратовима, а овде ћу описе филмова које сам до сада одгледао.
Размишљајући о филму Everybody Wants Some!!!, избрисао сам га, нисам му дао шансу, а пре неког времена сам избрисао и филм Demention након пола сата гледања.

Crazy Heart
Фантастичан филм. Одлагао сам гледање из страха да буде нешто споро и лоше, али је филм толико добар да се мора одгледати. Музика је тек посебна, као и одлични гласови Џефа Бриџеса и Колина Фарела. Без даљег шкрабања, одгледати обавезно.
Оцена 9/10.

Honey
Овај филм сам можда давно почео да гледам, али сада јесам дефинитивно и уживао сам у свакој секунди ове музичке драме (иако је плес оно што доминира). Џесика Алба је непојмиво слатка, не може се описати. А тек њен плес. Филм је одличан, нема досаде, клинци су супер, посебно онај мали, али филм иако је генерално о плесу, има доста елемената које га употпуњују.
Оцена 8/10.

Get Smart
Врхунска комедија, комбинована са акцијом и шпијунажом (на фору Џејмс Бонда). Ни 1 секунд филма није досадан, за шта су се побринули сви глумци, а посебно Стив Карел који овде бриљира. Краљ. Заиста има много смешних ситуација, блесавих, са често кратким реченицама или пак речима који обележе сцену.
Оцена 8/10.

The Raid 2
Мало сам заборавио радњу из 1. дела, али наставак има разрађенију причу и не толико лошије сцене туча, само што су сада доста присутне туче на разним местима по граду као и пуцњаве и много више крви, а све то у позадини покрива прича на релацији полиција–мафија. Чини ми се да је сцена пред крај, у кухињи, најбоље одрађена, баш маестралне борилачке вештине. Дакле, квалитетан, а нисам сигуран да ли је бољи од 1. дела, мада је то небитно. Занимљив ми је у довољној мери, значи ништа посебно.
Оцена 7/10.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
Много бољи филм од 1. дела, али и даље типичан Мајкл Беј филм (иако је он сада продуцент), што значи: много експлозија и сцена препуних CGI бљештавилом. Да је бољи CGI експлозија, корњача и посебно ужасан CGI Сплинтера, било би то много лепше, мада се не жалим, јер је филм испао сасвим ок, чак и више него што сам се надао (а нисам ни имао наде ). Сцена где се спомиње Стив Џобс као 1 од највећих генија икада ми је 1 од најбљутавијих. Џабе им та пропаганда о њему, лик је сличан Едисону по зна се чему. А иначе, БОЉИ филм од ужасног Star Wars: Episode VII - The Force Awakens.
Оцена 6,5/10.

The Neon Demon
Занимљив расплет боја, светлости, мејкапа, фотографије и сличних ствари, али овај филм колико год ишао на формулу филма Driveи тај стил, не остварује своју сврху у целини. Глума је добра, прича ту и тамо, а генерално је утисак да је оцена прелазна, а и не би био грех прескочити га.
Оцена 5,5/10.

Love & Friendship
Филм ми није легао колико сам мислио да ће, мада је био занимљивији касније. Ово је доста сува породична драма, у веома енглеском стилу, са квалитетним глумцима предвођеним прелепом Кејт Бекинсејл, чије наставке Подземног света жељно ишчекујем.
Оцена 5,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2016, 0:54   #10791
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Romantic
Šta da ti pojasnim? Nagledao sam se filmova gde se svašta događa za "šaku dolara". Ovde su milijarde u pitanju. No opet, sve je to nekako kopiranje Zapada, kao da je Rusija izgubila svoju dušu. U neku ruku, Putin je novi Staljin.

Spoiler za Početak:
Scena sa početka filma gde policajac vrši egzekuciju kazuje sve o dubokoj vezi politike i kriminala

Poslednja ispravka: Suad Novic (9.9.2016 u 14:20)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2016, 10:37   #10792
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

E jesi ti neki čudan lik...
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2016, 23:10   #10793
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Now you see me 2 - Teskoooo smece, u fazonu sam, jel vide ljudi isto sto i ja jer ga ne pljuju dovoljno, film je bolno los. A odgledao sam ga iskljucivo jer je kec bio donekle zanimljiv.

Pitam se, ima li vise dobrih filmova?
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2016, 0:06   #10794
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Now you see me 2 - Teskoooo smece, u fazonu sam, jel vide ljudi isto sto i ja jer ga ne pljuju dovoljno, film je bolno los. A odgledao sam ga iskljucivo jer je kec bio donekle zanimljiv.

Pitam se, ima li vise dobrih filmova?
Slazem se da je los film i to skroz.
Ne mogu i necu da ga gledam do kraja.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2016, 0:39   #10795
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni je i prvi dio bio kao MTV spot: brzo, šljašteće i šatro pametno. Ne znam šta je Majkl Kejn tamo radio, ali nadam se da je uzeo dobru lovu.
Dimo je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
pentraksil (10.9.2016)
Stara 10.9.2016, 7:38   #10796
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pete's Dragon (2016)
www.imdb.com/title/tt2788732/



Biće uživanje za najmlađe, ali treba sačekati neko kvalitetnije izdanje. Zasmetalo mi je malo što sam imao asocijacije na Tarzana dok sam gledao film, iako ne bi trebalo da ih bude.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Pete's Dragon 2016 HD-TS x264-CPG.mkv.zip (16,5 KB, 3 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2016, 10:52   #10797
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja u poslednje vreme uspevam da izbegavam nastavke, kao sto je sada slucaj sa Now You See Me.Kec mi se svideo iako je predvidljiv i u nekim scenamra su preterali.Valjda onog trenutka kada sam video da nece da bude Isle Fisher, a pojavljuje se Danijel Redklif sam resio da film pustim niz vodu.Mada poneki put se za***** i pogledam recimo Ted 2.

Lista filmova mi je poprilicno velika, tako da se ne bavim uopste novim filmovima.Jedino kada naletim na neki da ga ljudi vrte i da ima dobre kritike ga pogledam.

Hteo sam da pitam, valja li jos neki indijski film sem 3 Idiota?
Primetio juce da su na IMDB uveli segment Top Rated Indian Movies.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2016, 11:05   #10798
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Maggie's Plan (2015)
http://www.imdb.com/title/tt3471098/



Ležerna komedija o braku sa ambicioznim supružnicima. Film koji mi je interesantan prvo što kao izgleda da akteri ne znaju šta će sa sobom kad je sve u redu, tek kad se "zakuva" pokazuju svoje pravo lice. Drugo, muškarac često ima slabe šanse protiv jedne žene, protiv dve nikakve (da ne kažem nešto gore o našim muškim zabludama).
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Maggie's Plan (2015) 720p.BluRay.H264.AAC-RARBG.zip (43,2 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (10.9.2016 u 21:35)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2016, 13:39   #10799
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jedino sto sam ja gledao sem tri idiota koji nisam ni odgledao do kraja jer mi je humor bio nekako klinacki je Delhi Belly meni je bio ok, najvise sam ga gledao zbog Kim Bodnie jer sam tad gledao njegove filmove inace izbegavam indijske filmove. Jel ko mozda gledao The Blue Elephant stoji mi bukmarkovan ali nemam bas puno volje da ga gledam.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2016, 21:02   #10800
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Meni je i prvi dio bio kao MTV spot: brzo, šljašteće i šatro pametno. Ne znam šta je Majkl Kejn tamo radio, ali nadam se da je uzeo dobru lovu.
I ja sam imao identican utisak Pogotovu ovo "satro pametno", ja sam u vise navrata imao transfer blama od bednog pokusaja izazivanja nekog VAU efekta.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com