Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2017, 3:39   #11401
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
The Mist (2007)
http://www.imdb.com/title/tt0884328/?ref_=nv_sr_2


2007 je bila stvarno dobra godina što se tiče filmova, od legendarnog No Country for Old Men do raznoraznih blockbastera, ali iz nekog razloga The Mist sam ispustio sa radara u to vreme i ne znam zašto? Verovatno je to bio jedan period kada sam po pitanju horor filmova bio poprilično skeptičan ni današnja situacija nije savršena ali uvek postoji izuzetak vredan pažnje. Film je radjen po knjizi Stivena Kinga i u njemu u mirnom američkom gradiću se nadvila misteriozna magla i odjednom počinju da se dešavaju misteriozne stvari, svi koji su preživeli se nalaze unutar jednog supermarketa i primorani su da ostanu sve dok ne pronadju neko rešenje da se izvuku iz nastale situacije, ali šta se dešava kada strah, nemoć, panika i nestrpljenje nadvlada ljude to je svakako možda najbolji deo filma. Što se tiče glumaca i same glume dobar kasting, oskarovka Marcia Gay Harden je svakako ostavila najbolji utisak svojom ulogom. Što se tiče mana definitivno ide na ruku samih efekata odnosno CGI stvorenja, možda je problem bio ograničen buždet ali mogla je da se uradi kombinacija animatronike i mala kombinacija CGI efekata i mislim da bi rezultat bio mnogo bolji ali ovako šta je tu je. Reditelj je prvobitno zamislio da film bude samo u crno beloj tehnici, ali verovatno bi to u većini slučajeva odbilo današnju publiku pa je na kraju film snimljen u boji ali zanimljivo je da DVD i Blu-Ray izdanje donosi i jednu i drugu verziju pa eto i poslastice za ljubitelje starih filmova.

Ocena 7/10
ahhhh, the mist!
film u kojem sam uzivao intenzivno, kao u malo kojem hororu, sve do skoro poslednjih trenutaka, a onda...
Spoiler za ondaaa....:
jedan od nejbezveznijih krajeva ikada! barem za mene, nije mogao vise da unisti ovo ostvarenje!
a, king je u knjizi bre lepo ostavio otvoren kraj: ljudi kolima prosto odlaze u maglu! aliiiiiiii, ovde se neko napravio pametan i dao mu ga po proverenom receptu - tuzni kraj, po svaku j**** cenu!!
i, odjednom, veliki borci za zivot posle svega kroz sta su pitaj boga kako prosli, i uz cinjenicu da su se makar makli sa mrtve tacke, resavaju da se pobiju!? mozes misliti, da me ne ubije cudoviste ko zna kad, ja cu sada odmaaaaaaah da se roknem?! mnogima se to, naravno, i svidelo. njegovo zrtvovanje time sto jedini ostaje bez metka, ali meni je sve to... ljigavo, potpuno van okvira.
uveliko mi je odavno bilo muka od ovakvih, isiljenih krajeva. mora obrt i tuga u poslednjoj sekundi, jeftino, a za sve pare! bljak. drama prodire svuda, niko nije postedjen.

Poslednja ispravka: polarnimeda (28.4.2017 u 2:10)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2017, 9:56   #11402
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Holly Kane Experiment (2017)
http://www.imdb.com/title/tt4862506/



Dosadan i neubedljiv film. Da me neko pita šta je pesnik hteo da kaže, ne bih znao šta da mu odgovorim.
Mnogo hteo, mnogo započeo. To je kao ona situacija kad imate imate osećaj punih usta, a na kraju ne kažete ništa. Film ipak može da se pogleda, jer je osnovna ideja vrlo intrigantna, i šteta je što nije realizovana kvalitetnije. Da je scenario (i reditelj) insistirao bar na jednoj stvari dosledno, bilo bi mnogo bolje.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Holly Kane Experiment (2017) WEB-DL.x264-FGT.zip (27,0 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (27.4.2017 u 10:39)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2017, 19:21   #11403
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Two Weeks Notice (2002)
http://www.imdb.com/title/tt0313737/



Ne volim baš Hju Granta, prepotentnijeg i samozaljubljenijeg tipa u životu nisam video. Film mi je bio interesantan jer se u njemu, makar na kratko, pojavljuje i Donald Tramp, i to pod svojim imenom.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Two Weeks Notice (2002) BluRay 720p 700MB Ganool.zip (47,4 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (27.4.2017 u 19:32)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
shrafko (28.4.2017)
Stara 28.4.2017, 15:01   #11404
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sunset in the West (1950)
http://www.imdb.com/title/tt0043015/



Strip junak Roj Rodžers na filmu (ili sam pomešao nešto). Malo me buni što glavni glumac ima isto ime.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Sunset in the West (1950) 720p.BluRay.x264-[YTS.AG].zip (18,6 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (28.4.2017 u 19:01)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2017, 10:13   #11405
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Voice from the Stone (2017)
http://www.imdb.com/title/tt1544608/



Ne znam šta da mislim o ovom filmu. Auto-sugestija, ili nešto drugo?
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Voice from the Stone (2017) HDRip.XViD-ETRG.zip (15,6 KB, 8 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (29.4.2017 u 12:22)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2017, 18:28   #11406
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Recept iz jednog od zadnjih filmova koje odgledah...
Razgovor sina (unuka) i majke (bake):
Šta to radiš?
- Gledam film na Tv.
Pa zašto stojiš?
- Ako sednem, uspavaću se.
Skoro da je moj slučaj, jer su filmovi trenutno u ponudi ubi bože.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2017, 14:20   #11407
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Killer Condom (1996)
http://www.imdb.com/title/tt0116791/?ref_=nv_sr_6


Zvuči kao da je šala ali nije. Taman kada ste pomislili da ste videli sve onda iznenada otkrijete i ovakav biser kao što je Killer Condom, da da film sa krvoločnim kondomima ali opet to ni ne treba previše da čudi jer ako možemo da prihvatimo i remek dela kao na primer Sharknado, Killer Condom što da ne. Reč je o Nemačkom filmu koji se bazira na istoimenom stripu (nikad čuo ni video) čija je radnja smeštena pazite sad ovo u Njujorku! tako da imamo veoma čudnu kombinaciju Nemačkih glumaca i samo okruženje jer je sam film na Nemačkom jeziku, a tu je i priča o detektivu Luidjiju Makeroniju iz Italije, koji radi na slučaju da otkrije šta se tačno dešava. Moram da priznam da sam iznenadjen celokupnim iskustvom, i pored bizarne radnje i dešavanja film nije loš niti da spada u nešto najgore što sam ikada video, ali sama radnja (koja pritom ima onaj omaž noir filmovima) i okruženje je toliko bizarno da sam se smejao tokom gledanja žato što je sve tako apsurdno i otkačeno, ovo je stvarno unikatno delo i nisam video ništa slično ovome. Takodje do kraja filma dobijamo i na neki način i objašnjenje šta se ovde zapravo dešava i sve je opet povezano sa temama o kojima se priča i danas pogotovo o seksu i LGBT populaciji (sama tematika može biti uvredljiva pomenutoj grupi), i za kraj treba pomenuti da je glavni junak detektiv Luidji gej, što je redak slučaj u filmovima pogotovo danas.

Ocena 5/10

The Void (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4255304/?ref_=nv_sr_1


The Void je kod mnogih ljubitelja horora privukao pažnju svojim trejlerima, nakon čega su usledile pozitivne kritike i pohvale, sam film je omaž horor filmovima osamdesetih kao na primer The Thing, Hellraiser i drugih niskobudžetnih filmova iz tog perioda i u ceo miks dodajte i H.P Loverkrafta i rezultat svega je The Void koji na kraju kada sumiram utiske nije ništa posebno. Film je gledljiv i drži pažnju do kraja, takodje je i veoma krvav i sadrži uznemirujuće scene da je teško da mogu da preporučim nekome ko je osetljiv na krv i ostalo, ali sam problem dolazi do samih likova u filmu i generalno priče i kraja filma koji će vas samo ostaviti u konfuziji u suštini već vidjeno i ranije. Ocena samog filma je negde oko 5 i 6 ali na kraju filmu dajem 6 pre svega zbog efekata samih stvorenja, s obzirom na budžet u filmu praktično nema prevelike upotrebe CGI efekata možda ima eventualno jedna scena, ali sve su ostalo praktični efekti i to se može videti na samim stvorenjima što je svakako plus.

Ocena 6/10

Poslednja ispravka: code master (1.5.2017 u 14:51)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
shrafko (5.5.2017)
Stara 3.5.2017, 21:44   #11408
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Comedian (2016)
http://www.imdb.com/title/tt1967614/



Humor u filmu očajan, vulgaran i usmeren na niske strasti. Kao portret američkog komičara ima neku težinu, no posustali (godine) De Niro uopšte nije uspeo da ovo iznese na plećima. Nema baš ništa što bi ostalo u sećanju.

P.S. Ovaj titl je nešto najgore što mi se desilo od kad radim ovo. Užas živi, prepun dvosmislenih stvari, slenga.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Comedian (2016) WEB-DL.x264-FGT.zip (64,2 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (5.5.2017 u 23:32)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2017, 0:12   #11409
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

mozda je i kontradiktorno pitanje, ali: da li postoji drama sa srecnim krajem?
ne ono "kako se uzme", "jeste umr'o, ali" i slicna s****.
nego stvarno srecnim, skroz?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2017, 10:00   #11410
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 398
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 53 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ahhhh, the mist!
film u kojem sam uzivao intenzivno, kao u malo kojem hororu, sve do skoro poslednjih trenutaka, a onda...
Spoiler za ondaaa....:
jedan od nejbezveznijih krajeva ikada! barem za mene, nije mogao vise da unisti ovo ostvarenje!
a, king je u knjizi bre lepo ostavio otvoren kraj: ljudi kolima prosto odlaze u maglu! aliiiiiiii, ovde se neko napravio pametan i dao mu ga po proverenom receptu - tuzni kraj, po svaku j**** cenu!!
i, odjednom, veliki borci za zivot posle svega kroz sta su pitaj boga kako prosli, i uz cinjenicu da su se makar makli sa mrtve tacke, resavaju da se pobiju!? mozes misliti, da me ne ubije cudoviste ko zna kad, ja cu sada odmaaaaaaah da se roknem?! mnogima se to, naravno, i svidelo. njegovo zrtvovanje time sto jedini ostaje bez metka, ali meni je sve to... ljigavo, potpuno van okvira.
uveliko mi je odavno bilo muka od ovakvih, isiljenih krajeva. mora obrt i tuga u poslednjoj sekundi, jeftino, a za sve pare! bljak. drama prodire svuda, niko nije postedjen.
Po meni jedan od najboljih krajeva ikada
BiTrAtE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BiTrAtE na korisnoj poruci:
nenad_kvrgic (17.5.2017)
Stara 4.5.2017, 11:29   #11411
Natasha
Novi član
 
Član od: 14.4.2014.
Poruke: 14
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Guardians of the Galaxy Vol. 2
http://www.imdb.com/title/tt3896198/

Početak je bio super, radnja se brzo odvijala i taman kad sam pomislila da je nastavak bolji od prvog dela počeli su da se javljaju problemi. Priča postaje prenatrpana a gluma nekih likova prilično neubedljiva (Kurt Rasel ali i Kris Prat u scenama sa njim). Ipak, odlična muzika i efekti kao i razvoj sporednih likova spasavaju stvar. Humor je isti kao u prvom filmu i ima par vrlo zabavnih momenata (Meri Popins )
Ocena 7.5
Natasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2017, 16:07   #11412
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ghost in the Shell (2017)
http://www.imdb.com/title/tt1219827/?ref_=nv_sr_1

Moram da priznam da uopste nisam mnogo ocekivao od filma. Znao sam o cemu se radi i ako nisam citao mangu i gledao ove ranije filmove.

Iznenadio me je film. Plot nije nista posebno i prica je vec vidjena ali atmosfera,gluma i muzika zasluzuju najvisu ocenu.
Scarlet jednostavno zna da odglumi ovakve filmove kako treba.
Kapiram da bi bolja bila od Mile Jovovic u RE mada su upropastili nastavke RE tako da je to manje vise bitno.
Ova ocena na IMDB je realna ja bi mozda dao malcice vecu.
I ne nije zbog Scarlet u latex odelu. Jednostavno sam uzivao u celoj toj atmosferi.
Kvalitetan cyberpunk film.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2017, 18:36   #11413
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pre opisa xXx 3 ukratko i o predhodnim nastavcima.

xXx (2002)
http://www.imdb.com/title/tt0295701/?ref_=nv_sr_3\



Prvi xXx mogu da opišem kao produkt svog vremena. Ovo je u to vreme bio ekstremni Džejms Bond 007 za tadašnju generaciju i neke nove klince, za klince koji su u društvu bili kul ako vole ekstremne sportove, poseduju PS2 ili neku drugu konzolu, slušaju Red Hot Chilli Pepers, Limp Bizkita, Linkin Park itd, i plus da im je idol Toni Hawk, ovo je film bio za njih ovo je bila ciljna publika i sam film ne krije da to prikaže. Očigledno je da je i sam režiser prvog dela Paklenih ulica, želeo da uradi nešto novo i nešto ekstremno i to u saradnji sa Vin Dizelom, ali niko ne bi mogao da kaže da od ovoga može da nastane čitav serijal filmova. Ko god da je pre xXx gledao prvi deo The Fast and the Furious svakako da će gledac isprati samog Dizela kao Xender Kejdza do kraja, jer je simpatičan i duhovit na svoj način. I pored pojedinih kul akcionih momenata i lepih lokacija, film počinje da gubi svoj adrenalin posle nekog vremena, sama priča nije ništa posebno i takodje film predugo traje. Iako xXx nije ništa posebno, sam film je kao vremenska kapsula koja budi nostalgiju pogotovo 2002. godine koja je svakako bila izuzetna godina po svemu i svačemu, a da i kad se setim po video klubovima je bilo šale na račun samog naziva filma.

Ocena 5
/10


xXx - State of the Union (a.k.a xXx - The Next Level) (2005)
http://www.imdb.com/title/tt0329774/?ref_=nv_sr_4


Svetu je potreban novi xXx i to Darijus Stoun koga igra Ice Cube. Ovo je verovatno najbizarniji izbor ikada, stvarno se gledalac zapita žašto baš on? Još ako dodamo činjenicu da je režiser ovog filma ujedno i režiser užasnog 007 - Die Another Day, onda već možemo da predpostavimo u kakvom smeru ide ovaj voz. Vrlo zaboravan i nezanimljiv film, još na sve to ako dodamo i loš performans, dijalozi i sam Ice Cube (ja generalno nemam ništa protiv lika čak mi se svideo njegov performans u filmu Friday) kome jednostavno ne leži ovako nešto, pa je ovako ispao samo predmet sprdnje medju kritičarima. Jedino čega se sećam u vezi samog filma je prototip Shelby Cobre, ako je ovo jedina stvar koju pamtim u vezi samog filma, to onda svakako nije dobar znak.

Ocena 4/10


xXx - Return of the Xender Cage (2017)
http://www.imdb.com/title/tt1293847/?ref_=nv_sr_1


Za početak koji bi bio sledeći korak za treći nastavak xXx? vratiti Vin Dizela, Xender Kejdz se ponovo vratio a u medjuvremenu svet se promenio i pravila igre, a u samom zapletu su teroristi i pandorina kutija koja ne sme pasti u pogrešne ruke. U opisu prvog dela sam pomenuo kako je xXx (sam film) bio ekstremni 007 u svoje vreme, ovaj film je upravo to od same, priče, likova i dešavanja sve mi je delovalo kao parodija na 007 serijal i ujedno i parodija na xXx serijal generalno da sam se povremeno i smejao. Ovo je veoma loše, čak i sami dijalozi, znam da ovo nije remek delo za oskara ali složiću se sa Korijem iz DT i ujedno autorom legendarnog Spill.com, da je sam materijal koji su dobili glumci za rad i reči koje izgovaraju su užasani. Takodje gledati Vin Dizela kako izvodi pojedine ekstremne akrobacije su apsurne i urnebesne da izazivaju gigotanje u stomaku. Ni same akcione scene nisu ništa posebno i one su na sve što sam do sad rekao tragikomične. Gledaoce očekuje i jedno iznenadjenje ali ni to ne vadi film iz blata, po mom mišljenu ovo je kandidat za zlatnu malinu.

Ocena 4/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2017, 18:44   #11414
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Small Crimes (2017)
http://www.imdb.com/title/tt5717492/



Baš deprimirajuća priča o čoveku koji ne može da se otrgne prošlosti.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Small Crimes (2017) HDRip.XViD-EVO.zip (19,3 KB, 5 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2017, 22:17   #11415
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Eight Below (2006)
http://www.imdb.com/title/tt0397313/



Odiseja na Antartiku koju vredi odgledati, jer baš "puni baterije". Akcenat reditelja je na međusobnoj privrženosti pasa jedni drugima i ljudima, no možda je trebao malo više biti uključen i ostali životinjski svet Antartika, bilo bi interesantnije, jer je ovako malo monotono i statično.
P.S. Neznam zašto je momak naslovio film kao Antartik:Okovani ledom. Mnogo je prikladniji izvorni, Osam ostavljenih. No, treba ispoštovati njegova autorska prava.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Eight Below (2006) 720p.BluRay.H264.AAC-RARBG.zip (23,6 KB, 4 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (7.5.2017 u 6:35)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2017, 9:06   #11416
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ahhhh, the mist!
Film u kojem sam uzivao intenzivno, kao u malo kojem hororu, sve do skoro poslednjih trenutaka, a onda...
Spoiler za ondaaa....:
jedan od nejbezveznijih krajeva ikada! Barem za mene, nije mogao vise da unisti ovo ostvarenje!
A, king je u knjizi bre lepo ostavio otvoren kraj: Ljudi kolima prosto odlaze u maglu! Aliiiiiiii, ovde se neko napravio pametan i dao mu ga po proverenom receptu - tuzni kraj, po svaku j**** cenu!!
I, odjednom, veliki borci za zivot posle svega kroz sta su pitaj boga kako prosli, i uz cinjenicu da su se makar makli sa mrtve tacke, resavaju da se pobiju!? Mozes misliti, da me ne ubije cudoviste ko zna kad, ja cu sada odmaaaaaaah da se roknem?! Mnogima se to, naravno, i svidelo. Njegovo zrtvovanje time sto jedini ostaje bez metka, ali meni je sve to... Ljigavo, potpuno van okvira.
Uveliko mi je odavno bilo muka od ovakvih, isiljenih krajeva. Mora obrt i tuga u poslednjoj sekundi, jeftino, a za sve pare! Bljak. Drama prodire svuda, niko nije postedjen.
Који бре хорор :d , добри стари Гремлини су хорорчина за ово ЊеСрА на квадрат... тешко... Једино тај нестандардни крај, мада и он... Глума очајна, на првом месту... Престаћу да читам препоруке на овом форуму, дефинитивно... Раније сам се стварно нагледао добрих филмова читаући коментаре овде, а у последње време промашај за промашајем...
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2017, 13:47   #11417
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Haunted Palace (1963)
http://www.imdb.com/title/tt0057128/



Videti linkove dole oko nastanka filma. Ja samo mogu da kažem, da stičem utisak da je sve snimljeno u studiju, odn. na jednoj lokaciji sa kulisama. Baš me zanima jesam li u pravu, ali nikako da izgugam.
P.S. Vredi pročitati malo pre no što se postuju stvari,
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Haunted_Palace
http://moria.co.nz/horror/haunted-palace-1963.htm
P.P.S A nadam se i da je gorann zadovoljan mojim izborom (videh gore njegov post)
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Haunted Palace (1963) 720p.BluRay.x264.YIFY.zip (19,9 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (7.5.2017 u 16:45)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2017, 14:04   #11418
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
gorann kaže: Pregled poruke
Који бре хорор :d , добри стари Гремлини су хорорчина за ово ЊеСрА на квадрат... тешко... Једино тај нестандардни крај, мада и он... Глума очајна, на првом месту... Престаћу да читам препоруке на овом форуму, дефинитивно... Раније сам се стварно нагледао добрих филмова читаући коментаре овде, а у последње време промашај за промашајем...
ja nisam rekao da je mist strasan (mada to za mene posle svih godina hororisanja maltene i nazalost gotovo da ne postoji), nego da sam uzivao u njemu. koliko od jednog filma trazim da me oduva, toliko od drugog zelim samo da me zabavi ili drzi punu paznju, a ovaj u ono vreme bas jeste. jednostavna radnja, skoro ekstremno profilisani karakteri (sto mozda nekada i nije lose, film je ipak ekspres zanimacija) i cudovista. meni nekad vise nego dosta. i uglavnom realnije od dzejms bondova i drugara, a cesto nema ni patetike koju generalno izbegavam.
anyway, sve zavisi od ukusa. ja necije preporuke ignorisem, a ima tu jedan ili dvojica ljudi cije gledam skoro na jedan.
tako da.. seti se cije preporuke su ti se svidjale. necu reci da vise nema dobrih filmova ili da ih mi prerastamo, jer mislim da je to u manjem procentu.

inace, poceo sam da gledam green room, al zaspah. ne sto je dosadan... al samo da pohvalim suadov titl! izvalio sam da je perfekcionista, ali do sada nisam koristio ni jedan njegov rad.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2017, 4:06   #11419
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Contratiempo (a.k.a. The Invisible Guest )(2016)
http://www.imdb.com/title/tt4857264/



Dobar triler, ali treba dosta pažnje da se film isprati do kraja, kad se sve razjašnjava. Ne znam zašto toliko drvlje i kamenje na Maria Kasasa da je manekenski glumac. Nije uopšte bio loš, no ruku na srce hoda baš drveno.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Contratiempo aka The Invisible Guest (2016) 720p BRRip x264 titler.zip (31,7 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (8.5.2017 u 18:24)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2017, 4:08   #11420
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upravo sam završio gledanje:
Perfetti Sconosciuti
ili Perfect Strangers (2016)

Odličan italijanski film !
Još sam pod jakim utiskom ...
Dopada mi se ideja, gluma, a i sam kraj je dobra fora .

Spoiler za radnja, samo početak zapleta::
Grupa prijatelja (uglavnom parovi od po 30+ godina tako da i nisam siguran da će se film dopasti mladjim gledaocima) su se sastali na večeri u stanu.
Dogovore se da sve mobilne telefone stave na sto i da u slučaju poruka i poziva sve bude javno.
Kakva greška !!!


To je sve što ću da otkrijem.
Velika preporuka, meni je ovo najbolji film koji sam gledao ove godine, nezavisno od kategorije.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjosav na korisnoj poruci:
Shlaymara (9.5.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com