Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2016, 1:02   #2561
Trosarinac
Član
 
Član od: 24.7.2013.
Lokacija: NIs
Poruke: 186
Zahvalnice: 220
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
nixma kaže: Pregled poruke


Spoiler za intervju:


Glumac je rekao da bi Džonova smrt bila besmislena ako ga ne bi na neki način promenila, a Džon ne želi više nikad da se vrati iz mrtvih, ako ponovo umre. Zašto, ne znam, ali toliko je glumac želelo da otkrije o nastavku sezone.

Verujem da se oseća na neki način manje kao čovek.
Spoiler za ...:
Sto se tice tih promena mislim da ce biti samo pozitivne za njega.Trebalo bi da je to ono "Kill the boy",sto rece onaj mestar Targerijan.
Trosarinac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 13:04   #2562
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ufff, kako zadovoljavajuci kraj epizode...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 17:04   #2563
vladmer
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Poruke: 104
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 28 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pomalo dosadna epizoda,opet se razvlaci radnja,i neke stvare koje su se desile bile su skroz ocekivane i nedramaticne.(mozda je i do mene,na glupom redditu saznam vecinu stvari koje ce se desiti u sledecoj epizodi,prestacu da idem tamo)
vladmer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 9:01   #2564
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

^^ Sličan utisak, dosadnjikava epizoda ali mi se sviđa kraj, čekao sam ga još od prošle sezone. I naravno pitanje - kuda sad? Pitam se i kako će Deneris da se izvuče iz svoje situacije, mada je logična pretpostavka:

Spoiler za Pretpostavka:
Da kada zmajevi osete njenu nelagodnost, a sada su svi na slobodi, popaliće pola Kalisara. Ne znam zašto se niko ne cima malo više od činjenice da je ona freaking mother of dragons.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 10:08   #2565
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Meni se za sada jedino ne dopada dešavanje u prestonici. Skroz mi nelogično i nerealno.
Spoiler za Nedovoljno je...:
ono ,,I am the king!" da objasni sve. Jeste kralj i ima ebeno veliku vojsku. Za jedno popodne bi spržio one bose popovčiće.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 10:20   #2566
Mica
Član
 
Član od: 9.4.2011.
Poruke: 346
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Meni se za sada jedino ne dopada dešavanje u prestonici. Skroz mi nelogično i nerealno.
Spoiler za Nedovoljno je...:
ono ,,I am the king!" da objasni sve. Jeste kralj i ima ebeno veliku vojsku. Za jedno popodne bi spržio one bose popovčiće.
I Dzofri je bio kralj,pa je na pijaci bila bezanija.Tomen jeste kralj,ali ako ubije Vrapca i njegove sledbenike,onda se narod okrece protiv njega.Dokazao je da Sersei nije onakva kakvom se predstavlja.Zanima me kako ce da izgleda duel sa ser Gregorom.
Spoiler za spoiler:
Dzon ide na zimovrel,vodi Tormunda i ostale divljane,ne znam sta drugo moze da uradi.Na kraju 5. knjige,on planira da krene za Zimovrel,ali se dese ''ubodi u tami''.

Poslednja ispravka: Mica (10.5.2016 u 10:29)
Mica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mica na korisnoj poruci:
Trosarinac (10.5.2016)
Stara 10.5.2016, 10:46   #2567
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Za prestonicu.

Spoiler za :
I ja bih ih najradije zapalio i nadam se da će neko to da uradi pre ili kasnije. Ali se pominje da ih ima puno, Cersei im je odobrila da se naoružaju pod parolom Faith militia ili kako već, i što je najbitnije imaju podršku sa pravom izbesnelog naroda. A u gradu su inače stacionirani samo Gold Cloaks kojih ima ispod 1000. Uprkos svoj obučenosti i opremljenosti nije to cifra koja bi lako mogla da zaustavi opštu pobunu naroda, a i realno je pitanje koliko bi čvrsto stajali uz ovako javno obrukanu Kraljicu i boy king-a. Kevan trenutno vodi Small Council i svi su nešto rastrzani.

Možda to u seriji nisu dovoljno naglasili, ali se meni mešaju i sećanja iz knjige gde se pominje da se naoružanih vernika nakupilo u skoro jednakom broju kao Gold Cloaks, kao i da su u Gold Cloaks primilii svakojaku plaćeničku bagru na koju se ne može osloniti da rizikuje svoj život ako postane stvarno gusto.


Evo jedne zanimljivosti iz istorije sedam kraljevstva vezano za ove vernike u prestonici. U seriji se ne pominje ali baca dobro svetlo na to koliko zapravo opasni mogu da budu.

Spoiler za Faith militant:
Oni su postojali i ranije, imalo ih je u velkikom broju, imali su 2 reda - do zuba naoružane viteze i ovaj običniji narod, uniforme, naoružanje... podigli su pobunu protiv Targaryena zbog osude njihovih incesta. Te pobune su bili vrlo vatrene, trajale su godinama i dosta vojske je nastradalo dok ih Maegor Targaryen nije ugušio i postavio zabranu verske vojske i bilo kakvog naoružavanja.

Cersie je naravno ispala dovoljno glupa da ne mari za istoriju i da dozvoli obnavljanje ovog reda.

Poslednja ispravka: Aibo (10.5.2016 u 13:02)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
simke85 (10.5.2016), Trosarinac (10.5.2016)
Stara 10.5.2016, 11:52   #2568
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

U seriji se, čini mi se,...
Spoiler za pominje...:
broj od nekih stotinjak, a prikazani su u haljinama i ne nešto naoružani. Knjige nisam čitao, pa mi ovo deluje malo labavo. U poslednjoj sceni onaj popčetov stražar kreće na kralja, straža bi to trebala momentalno da nagradi nabadanjem. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2016, 18:57   #2569
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Verski poglavar i sledbenici vere u koju veruje većina stanovnika glavnog grada, cele zemlje i kontinenta u svetu koji je zasnovan na stvarnom Srednjem veku, nisu uopšte laka ni pametna meta za odstrel.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 0:57   #2570
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa zar ne rekoše u ovoj epizodi da ih ima na hiljade?

Ali slažem se da je trebalo potrošiti koji minut prošle sezone i pokazati regrutaciju i obuku pripadnika te vojske, jer ima ljudi kojima njihov dolazak na scenu deluje zbrzano.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 14:05   #2571
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

U seriji deluje kao da ih nema mnogo, bosi i slabo naoružani. Takođe, koliko sam primetio, to nije jedina i najveća religija u GoT svetu. Više je delovalo kao neka osrednja sekta. Opet napominjem da nisam čitao knjigu pa ne mogu automatski da progutam sve ovo.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 14:36   #2572
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Prikazano je čak i u seriji da ih ima više - od samog početka naglašena je razlika između Neda (old gods, drveće) ili Ostrvljana (drowned god) i Kejtlin i ostalih južnjaka sa druge strane koji se mole "sedmorici". Bukvalno ceo jug veruje u tih sedam bića koja su jedno. Da, nisu svi aktivni sektaši, ali je to jaka religija, kao što neko reče, srednjovekovni fazon... Kad papa kaže "krstaški rat", ustaju i prosjaci i deca da ginu za mesto na nebu...

Ono što je moglo da se prikaže a fali iz knjiga jeste kako su sparrows pridobili narod - njihova narodna milicija patrolira najgorim delovima gde je haos i štiti seljake od raznoraznih armija i "armija", hapsi i sudi odmetnicima itd, tako da im se svakodnevno pridružuje narod k'o blesav jer u njima vidi red koji je nestao posle Robertove smrti.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 15:17   #2573
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Prikazano je čak i u seriji da ih ima više - od samog početka naglašena je razlika između Neda (old gods, drveće) ili Ostrvljana (drowned god) i Kejtlin i ostalih južnjaka sa druge strane koji se mole "sedmorici". Bukvalno ceo jug veruje u tih sedam bića koja su jedno. Da, nisu svi aktivni sektaši, ali je to jaka religija, kao što neko reče, srednjovekovni fazon... Kad papa kaže "krstaški rat", ustaju i prosjaci i deca da ginu za mesto na nebu...

Ono što je moglo da se prikaže a fali iz knjiga jeste kako su sparrows pridobili narod - njihova narodna milicija patrolira najgorim delovima gde je haos i štiti seljake od raznoraznih armija i "armija", hapsi i sudi odmetnicima itd, tako da im se svakodnevno pridružuje narod k'o blesav jer u njima vidi red koji je nestao posle Robertove smrti.
U seriji je prikazano kao da ovih sto se dive bogu vatre ima vise, kod njih uvek ima neke mase oko njihovog propovednika, dok se ovi pojavljuju uvek isti u modelu par ovih sa grbom na celenci i nesretno opremljeni.Znaci u seriji izgleda kao da bi ih kraljeva garda pojela za dorucak A i ja nekako jedva cekam da se to desi, kolko su mi gadni ovi, lanisteri pocinju da mi se svidjaju
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MoNsTeR na korisnoj poruci:
Trosarinac (11.5.2016)
Stara 11.5.2016, 15:45   #2574
Trosarinac
Član
 
Član od: 24.7.2013.
Lokacija: NIs
Poruke: 186
Zahvalnice: 220
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
MoNsTeR kaže: Pregled poruke
U seriji je prikazano kao da ovih sto se dive bogu vatre ima vise, kod njih uvek ima neke mase oko njihovog propovednika, dok se ovi pojavljuju uvek isti u modelu par ovih sa grbom na celenci i nesretno opremljeni.Znaci u seriji izgleda kao da bi ih kraljeva garda pojela za dorucak A i ja nekako jedva cekam da se to desi, kolko su mi gadni ovi, lanisteri pocinju da mi se svidjaju
Slazem se bukvalno sa svim recenim.
Trosarinac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 18:17   #2575
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Te mase ima na istoku oko crvenih sveštenika, na Vesterosu ih nije bilo nikada.

Ni u knjigama njihovo pojavljivanje nije baš urađeno nešto naročito postepeno, dato je više prostora, ali ne značajno više.

Njihova popularnost se vidi tokom Hoda srama, kada je bukvalno hiljade ljudi na ulicama na njihov poziv. Ali slažem se da je trebalo uraditi više scena. Ne preterano više, ali te neke populističke radnje prema siromašnima i ugroženima je trebalo više naglasiti.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nixma na korisnoj poruci:
Trosarinac (12.5.2016)
Stara 11.5.2016, 19:12   #2576
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Realno im i nije trebala popularnost, najavili su da će da prošetaju golu kraljicu kroz grad. Ne treba narodu ništa više da se skupi u rekordnom broju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Skenderevo (14.5.2016)
Stara 11.5.2016, 22:36   #2577
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 22:50   #2578
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

U King`s Landingu većina ljudi veruje u sedmoricu, većina ljudi je siromašna, siromašni su odavno kupljeni onim narodnim kuhinjama koje je Vrhovni vrabac organizovao, sada je Vrhovni vrabac glavni poglavar u crkvi, ima i svoje batinaše koje uopšte nije briga za sopstveni život, najčešće ostavlja utisak predobrog čoveka koji je stvarno posvećen samo veri i dobrobitu običnog naroda, pogotovo takav utisak ostavlja neobrazovanim ljudima, trenutno se grad oporavlja od velikog rata u kome je običan narod najviše ni kriv ni dužan propatio i polako kapira da je sve to zbog hirova ljudi na vlasti,...

Nije mi jasno zašto morate da vidite ogromnu vojsku iza njega da bi vam se napokon dokazalo da je najverovatnije trenutno najuticajniji čovek u Kings Landingu čija bi smrt dovela do ogromnih, možda i katastrofalnih nemira. Da je tako lako moguće ubijati velike crkvene poglavare mnoge pape ne bi bili najuticajniji ljudi za vreme svoje vlasti u Srednjem veku.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 0:20   #2579
Trosarinac
Član
 
Član od: 24.7.2013.
Lokacija: NIs
Poruke: 186
Zahvalnice: 220
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Meni je taj vrhovni vrabac onako na prvi pogled Pravi Psiho.
Ne bi voleo da mu se nadjem u blizini,ahha.
Trosarinac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 1:14   #2580
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

A ko je vrhovni vrabac?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com