Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.4.2013, 22:19   #1141
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

spojler, majku mu, spojler
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
Kidja (8.4.2013)
Stara 9.4.2013, 12:28   #1142
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Game of Thrones

moze mala pomoc?!
ima li neko da mi napise kompletnu lozu u game of thrones,znam likove po izgledu i sve ali nikako da se skontam sa njihovim imenima,konfuzna su mi
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 12:45   #1143
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
dario_cile kaže: Pregled poruke
moze mala pomoc?!
ima li neko da mi napise kompletnu lozu u game of thrones,znam likove po izgledu i sve ali nikako da se skontam sa njihovim imenima,konfuzna su mi
Valjda mozes na google da udjes

Poslato sa Samsung S3
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 12:58   #1144
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 627
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

ovde ces naci sve sto te zanima ali pazi na spoilere

http://awoiaf.westeros.org/
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 13:49   #1145
Dusan Spasic
Član
 
Član od: 30.1.2008.
Lokacija: nis
Poruke: 99
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Spasic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan Spasic
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
dario_cile kaže: Pregled poruke
moze mala pomoc?!
ima li neko da mi napise kompletnu lozu u game of thrones,znam likove po izgledu i sve ali nikako da se skontam sa njihovim imenima,konfuzna su mi
Mozda ti ovo pomogne, iskopao sam skoro kada je i mene mucilo isto pitanje.
http://i2.wp.com/www.mahina.se/wp-co...it=9999%2C9999
Dusan Spasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dusan Spasic na korisnoj poruci:
dario_cile (9.4.2013)
Stara 9.4.2013, 20:29   #1146
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Valjda mozes na google da udjes

Poslato sa Samsung S3
Da sam htio kucao bih na google,ali su me mucili spoileri,pa sam mislio da neko ima nesto provjereno,inace oni koji kazu Google is you friend i tome slicno,isto cekaju odgovore na postavljeno pitanje....
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 20:33   #1147
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Svuda spojleri gde god pogledas tako da te razumem.
Inace bezveze su mi ove prve dve epizode.Nista se ne desava kao da nas opet upoznavaju sa likovima...

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 21:57   #1148
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 627
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 177 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa dosta je novih likova predstavljeno a od prosle sezone je proslo 10 mjeseci pa da se malo ljudi podsjete gdje je ko. Treca knjiga ce biti u dve sezone podjeljena tako da i ne trebaju zuriti.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2013, 23:20   #1149
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Podela trece knjige na dve sezone po 10 epizoda bi bila fenomenalna stvar mada bih iskreno govoreci vise voleo da treca sezona bazirana na Oluji maceva ima duplo vise epizoda od sadasnjih 10... Nesto mi se ne svidja pomisao da ce ovim tempom snimanja po 10 epizoda po sezoni, na kraju prikazivanja serije Bran, Arja, Rikon uveliko prestati da budu deca (ionako su prikazani starijim nego sto jesu o cemu smo vec pricali opravdavsi razloge za tako nesto) a u knjizi oni to ipak jesu i bice do samog kraja...

Mada, nije mi jasno otkud sad prikazivanje trece knjige u dve sezone kada je ranije jasno i eksplicitno nagovestavno da ce, bez obzira na nase zelje i nadanja, treca knjiga biti samo u jednoj sezoni uz jedinu razliku sto ce same epizode trajati nesto duze nego one iz prethodne dve sezone.

Btw kad sam ja govorio da mi se ne svidja sto mnogi bitni likovi koji su se pojavili u drugoj knjizi nisu prikazani u drugoj sezoni serije, ostro sam kritikovan zbog toga sto poredim knjigu i seriju i sto bi sve moralo da bude kao u knjizi. I ne mora, i jedini razlog (dobro ne jedini vec jedan od razloga) zbog kog sam se bunio jeste to sto su ti likovi isuvise vazni za dalje dogadjaje (Meera, Jojen, Blackfish, Ramsey Bolton etc) i sto su isti morali da se u tom slucaju uvedu u pricu u trecoj sezoni, sto nas zajedno sa likovima koji su se i u knjigama pojavili u trecoj sezoni dovodi do toga o cemu sada pricate - da je pola epizode upoznavanje samo sa likovima...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 9:31   #1150
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa ti ako imas neko milionsko bogatstvo ti slobodno ulozi u seriju, niko ti ne brani. Serija kosta jako puno za produkciju i zato ima mali broj epizoda po sezoni.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 11:59   #1151
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Game of Thrones

Meni ne smeta uvodjenje tih novih likova,nije to sad nista opasno,iskreno nisam htio da citam knjige(iako sam cuo da su bolje od serije,ali to cu ostaviti posle kada se okonca GOT),ali isto mislim da ce biti tesko da se ugura sve u 10 epizoda,jer kad pogledamo 1/5 smo vec vidjeli serije,a samo su novi likovi dosli. U svakom slucaju nek ne prave vise tolike pauze
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2013, 14:41   #1152
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Pa ti ako imas neko milionsko bogatstvo ti slobodno ulozi u seriju, niko ti ne brani. Serija kosta jako puno za produkciju i zato ima mali broj epizoda po sezoni.
A ti, jelte, ne bi voleo da ima vise epizoda? I sto se tice kostanja ne vidim zasto bi vise kostalo da svih 20 epizoda stane u jednu sezonu nego da snimaju dve sezone sezone po deset epizoda kao sto je sada slucaj - u oba slucaja bi bio isti broj epizoda za trecu knjigu! Naprotiv, ovo sa 20 epizoda u jednoj sezoni bi bilo jos jeftinije jer bi bilo lakse za snimanje (manje dolazaka na lokacije snimanja, snimanje vise scena odjednom na istoj lokaciji etc.), produkciju...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2013, 10:21   #1153
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Podela trece knjige na dve sezone po 10 epizoda bi bila fenomenalna stvar mada bih iskreno govoreci vise voleo da treca sezona bazirana na Oluji maceva ima duplo vise epizoda od sadasnjih 10... Nesto mi se ne svidja pomisao da ce ovim tempom snimanja po 10 epizoda po sezoni, na kraju prikazivanja serije Bran, Arja, Rikon uveliko prestati da budu deca (ionako su prikazani starijim nego sto jesu o cemu smo vec pricali opravdavsi razloge za tako nesto) a u knjizi oni to ipak jesu i bice do samog kraja...
Pa..videcemo. Licno i nisam bas optimistican a ni sam Martin nije bez rezervi po tom pitanju. Sesta knjiga bi trebalo da izadje (ako je Martin zavrsi za tri godine kako i sam ocekuje) na prolece 2014. Ako mu za poslednju bude trebalo takodje 3 godine to je 2017.. Problem sa starenjem decjih likova je znacajan i resiti ga sasvim i nije moguce. Mogla bi se snimiti cela serija na osnovu postojecih knjiga odjednom, emitovati predvidjenom dinamikom ali bi poslednje dve knjige ostale da budu snimljene pa bi tada deca odjednom postala mladi ljudi. Bolje je ici postepeno tj snimati sezonu po sezonu godisnje - bar ce starenje decjih likova biti manje naglo. Bran je vec vidno porastao npr. Ipak, ovo je sve bilo poznato ljudima sa HBO i verujem da su rizik svesno preuzeli a verovatno i znaju mnogo vise od javnosti o stanju rukopisa. Cak bi pritisak na Martina mogao da se poveca da delo zavrsi i ranije. Vec dosta toga za sestu knjigu ima a verujem da ideja za rasplet vec postoji.

Spoiler za knjige i serijal:
"Martin believes the two last volumes of the series will be big books of 1500+ manuscript pages each.[20] By October 2012, 400 pages of the sixth novel had been written, although Martin considers only the first 200 as "really finished", the rest still needing revisions.[21] Martin hopes to finish The Winds of Winter much faster than his troublesome fifth Ice and Fire novel.[22] In the past, Martin has angered some of his fan base for repeatedly estimating his publication dates too optimistically; therefore, he has refrained from making hard estimates for The Winds of Winter's final release date.[1] A realistic estimate for him for completing the sixth novel might be expected at three years, at a good writing pace of roughly 500 manuscript pages per year,[23] but ultimately the book "will be done when it's done".[11] Martin has acknowledged his concerns about the final novel not being completed by the time the HBO series Game of Thrones finally catches up in its story line to the novels.[24] Martin does not intend to separate characters by geography again, as he was forced to do because of the unpublishable length of A Feast for Crows' original manuscript. But he said if "Three years from [2011] when I'm sitting on 1,800 pages of manuscript with no end in sight, who the hell knows".[25]"

Poslednja ispravka: Laskaris (15.4.2013 u 10:49)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2013, 11:27   #1154
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Cak bi pritisak na Martina mogao da se poveca da delo zavrsi i ranije. Vec dosta toga za sestu knjigu ima a verujem da ideja za rasplet vec postoji.
Za prvu knjigu mu je trebalo pet godina, kao i za petu. Serijal je počeo da piše 1991. godine, a peta knjiga, Ples sa zmajevima je objavljena 2011. godine. Znači, 20 godina za pet knjiga... za još dve, ko zna; izvedi računicu i sam
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2013, 12:36   #1155
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Za prvu knjigu mu je trebalo pet godina, kao i za petu. Serijal je počeo da piše 1991. godine, a peta knjiga, Ples sa zmajevima je objavljena 2011. godine. Znači, 20 godina za pet knjiga... za još dve, ko zna; izvedi računicu i sam
Da, ali tesko da se takvom racunicom moze stici do rezultata. U tom vremenskom periodu je pisao svasta pa je roman zapostavljao i nekoliko godina. Sigurno nije imao ideju kako da rasplete sve sto zakuva. Serijal se sada ipak blizi nekom kraju iako knjige ne nagovestavaju jos nista. Ako ima koncept tj ideju za pricu do kraja, razrada ne bi trebalo da traje dugo. Ako se posveti samo ovom delu moze ga zavrsiti za par godina. Svakako su producenti obavili razgovor sa njim na ovu temu ako su uopste bili zainteresovani da snime zavrsen serijal. Ako im je cilj samo da uzmu pare (dovoljno jak motiv) onda moze da se desi da kraj nikada i ne vidimo
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2013, 14:01   #1156
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ako je neko gledao, je l' zna da kaže ko je...
Spoiler za s3e03:
...onaj lik što spasi Theona od silovanja? Ne sećam se tog dela iz knjiga, niti da je pobegao uopšte tamo, koliko znam treba da postane Reek.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2013, 14:43   #1157
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Ako je neko gledao, je l' zna da kaže ko je...
Spoiler za s3e03:
...onaj lik što spasi Theona od silovanja? Ne sećam se tog dela iz knjiga, niti da je pobegao uopšte tamo, koliko znam treba da postane Reek.
da pokusam:

Spoiler za s3e03:
I nije ga bilo, nije ni cudo sto se ne secas. Kladim se da je u pitanju namestaljka Remzija Boltona jer on voli da lovi ljude tj da se tako zabavlja pa ovaj po njegovom nalogu "pomaze" Theonu. Mozda ce ovako da rese zaplet oko ostalih Zeleznih ljudi na Severu..Verujem da ce se ipakdrzati knjiga, tj da ce Theon postati Reek - videcemo.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2013, 15:02   #1158
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Tako nešto mi je palo na um, možda i da je sam R.S, ali... deluje mi poznato lik. Ne znam da li se ranije pojavljivao, ili je samo stvar do glumca. Plus ono što kaže na kraju, sigurno to ne bi rekao jedan od...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2013, 14:11   #1159
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	LOL GoT.jpg
Viđeno:	214 puta
Veličina:	116,9 KB
ID:	46075  
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2013, 14:26   #1160
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Mene totalno odbija ovaj sistem konstantnog prebacivanja sa lika na lika i sa događaja na događaj, pa dobijamo situacije gde se neko u dve epizode pojavi na 0:45 minuta. Ne mogu da se vežem ni za jedan lik preterano, da izgradim nekakav stav o njemu. Recimo tokom prve sezone baš zamrziš Džofrija, sad mi se totalno utopio u kolotečinu neizražajnosti. Definitivno nije dobro osmišljen format serije.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Kidja (16.4.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com