Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.5.2015, 16:55   #2441
misterycracker
Član
 
Član od: 21.9.2011.
Lokacija: MK
Poruke: 76
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 26 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

A jel ima neko da igra igru sa Windows 10?
misterycracker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2015, 17:57   #2442
Laza7
Član
 
Član od: 4.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 203
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 27 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laza7 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Laza7
Određen forumom Re: GTA V za PC

Koliko skill ima uticaja u shootingu ? Ja recimo imam dve crte koje su pune. Sta je BOLJE kada ciljaju oni koji imaju vise od mene ? Manje trza oruzje ili sta ?
Laza7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2015, 19:02   #2443
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Odkad sam ubacio i5-4690k umesto i3-2100, FPS u gradu mi se povecao za ~10. Medjutim, cim banem u neki deo mape gde ima puno trave, FPS odvali na 35... I dalje mi nije jasno kako ljudi na 1080p drze 60 FPS lock, koliko ja vidim za to bi se pomucila i 970ka.

Doduse, odvrnuo sam svako podesavanje na maksimum osim MSAA. Tek to je posebna prica, verovatno za to na x8 treba neki Titan
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2015, 20:44   #2444
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
Ma rade mi sva jezgra, podesio sam sve u BIOS-u još odavno, memorija radi kako treba, Windows čita sve kako treba, ostale igre rade kako treba (one dosta zahtevnije) bez ikakvih problema, nego ne znam kako da rešim ovaj problem...ma nek ide dođavola, vraćam se Golf Club-u Collectors Edition
Igra je ta koja ti ne pronalazi sva jezgra jer sam iste simptome ja iskusio kad sam pokusao da vidim dal ce igra raditi na Dual Core procesoru i kad sam izgasio svoja dva jezgra.

Skini Riva Tuner uz MSI Afterburner i gledaj sta se dogadja, dal ima nade za tebe. Ako pise da su jezgra u toku igranja na 100%, onda nesto debelo ne valja.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2015, 20:50   #2445
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Monarh, ja sam nedavno presao sa 7 na 8.1 i pojavio mi se isti problem, samo mi ne smeta toliko, desi se jednom do dva puta u 10 minuta igranja. Na sedmici nisam imao te probleme.

Ako nadjes kakvo resenje, javljaj i nama ovde
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2015, 20:56   #2446
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

^^Hoću, naravno, ali za sada nema ništa novo. Meni je gotovo isto kao ljudima sa onih klipova koje sam postavio ako si video neki, dakle gotovo neigrivo! Načuo sam još jedno rešenje koje radi za ovaj bag, a to je isključivanje tzv. self radio. Ja sam to razumeo kao puko gašenje radia (Q pa na dole). I nemam nikakvih pesama u custom music folderu ili kako se već zove. Nekome ovo ima smisla?
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2015, 21:55   #2447
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Odkad sam ubacio i5-4690k umesto i3-2100, FPS u gradu mi se povecao za ~10. Medjutim, cim banem u neki deo mape gde ima puno trave, FPS odvali na 35... I dalje mi nije jasno kako ljudi na 1080p drze 60 FPS lock, koliko ja vidim za to bi se pomucila i 970ka.

Doduse, odvrnuo sam svako podesavanje na maksimum osim MSAA. Tek to je posebna prica, verovatno za to na x8 treba neki Titan
ti njima verujes? gledao sam na yt snimke i svi klokuju graficke do maximuma i hvale se kako radi na 60 zakucanih, ma da. sa mojom konfiguracijom sve na max je daleko od 60 zakucanih, a neko se hvali sa fx 8350 i hd 7850 2gb sve na max detalji i kao 60 frejma
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2015, 22:16   #2448
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
^^Hoću, naravno, ali za sada nema ništa novo. Meni je gotovo isto kao ljudima sa onih klipova koje sam postavio ako si video neki, dakle gotovo neigrivo! Načuo sam još jedno rešenje koje radi za ovaj bag, a to je isključivanje tzv. self radio. Ja sam to razumeo kao puko gašenje radia (Q pa na dole). I nemam nikakvih pesama u custom music folderu ili kako se već zove. Nekome ovo ima smisla?
Ima smisla. Muzika koju slusas na radijima u igri je kompresoana i bitrate je jako mali. Ti verovatno imas mnogo kvalitetniju muziku, gde jedan album zauzima daleko vise prostora od cele stanice, mozda i celog radija.

Sad, racunar ima odredjen magistrale. Izmedju HDD-a i CPU-a, RAM-a i CPU-a i grafike i CPU-a. Ovde se bukvalno dogodi da ti se neka od ovih magistrala zakrci muzikom koja zauzima previse resursa da bi se reprodukovala, mozda cak i celo jedno CPU jezgro i manifestacije su kao sto ih vidis. Texture nemaju dovoljno prostora u magistrali da neprestano dolaze do grafike, koja onda reprodukuje samo objektebez textura i to je to.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2015, 23:15   #2449
Flamel
Veteran
 
Član od: 22.11.2008.
Poruke: 677
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 310 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Steta sto model ostecenja vozila nije realniji, nego kao u NFS.
Flamel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2015, 23:19   #2450
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ima smisla. Muzika koju slusas na radijima u igri je kompresoana i bitrate je jako mali. Ti verovatno imas mnogo kvalitetniju muziku, gde jedan album zauzima daleko vise prostora od cele stanice, mozda i celog radija.

Sad, racunar ima odredjen magistrale. Izmedju HDD-a i CPU-a, RAM-a i CPU-a i grafike i CPU-a. Ovde se bukvalno dogodi da ti se neka od ovih magistrala zakrci muzikom koja zauzima previse resursa da bi se reprodukovala, mozda cak i celo jedno CPU jezgro i manifestacije su kao sto ih vidis. Texture nemaju dovoljno prostora u magistrali da neprestano dolaze do grafike, koja onda reprodukuje samo objektebez textura i to je to.
Zanimljivo. Na primer, gašenje muzike mi ne pomaže. Ni gašenje one funkcije za skeniranje radio stanica. Muzika sama ima nekih 17 GB, kompresovano kako si rekao, moguće je da i mi se tu pravi neki kratki spoj, sad nisam programer i ne mogu to da ispravim. Mada, dosta je tu opcija, i za voice chat, npr. nema opcija koja gasi potpuno onu director opciju za snimanje in-game video zapisa, kako je moglo u četvorci. Mada, oslanjam se na ono o čemu se priča da igra, iako dosta stabilnija od četvorke, ima dosta toga da zakrpi, a da je i četvorka imala isti problem pri launch-u, tako da...uzdam se u budućnost...ili do neke nove konfiguracije
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 0:56   #2451
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Svaka od ovih stvari je pojedinačno rešila nekom korisinku problem sa teksturama, sad, šta je zajedničko ovim stvarima:

-SSD, drajveri za GPU, drajveri za CPU, high priority proces, Windows 7, brisanje custom muzike, verifikovanje hash vrednosti .RPF fajlovima...

dakle šta je zajedničko kutiji šibica, koka-koli, mesecu, Zorici Brunclik, lokomotivi, televizoru, uličnoj rasveti i naočarima za sunce...hmmm....
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 2:58   #2452
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
Svaka od ovih stvari je pojedinačno rešila nekom korisinku problem sa teksturama, sad, šta je zajedničko ovim stvarima:

-SSD, drajveri za GPU, drajveri za CPU, high priority proces, Windows 7, brisanje custom muzike, verifikovanje hash vrednosti .RPF fajlovima...

dakle šta je zajedničko kutiji šibica, koka-koli, mesecu, Zorici Brunclik, lokomotivi, televizoru, uličnoj rasveti i naočarima za sunce...hmmm....
A? Znam da mora imat drajver, ali...

5char
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 7:35   #2453
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Monarh kaže: Pregled poruke
Svaka od ovih stvari je pojedinačno rešila nekom korisinku problem sa teksturama, sad, šta je zajedničko ovim stvarima:

-SSD, drajveri za GPU, drajveri za CPU, high priority proces, Windows 7, brisanje custom muzike, verifikovanje hash vrednosti .RPF fajlovima...

dakle šta je zajedničko kutiji šibica, koka-koli, mesecu, Zorici Brunclik, lokomotivi, televizoru, uličnoj rasveti i naočarima za sunce...hmmm....
Zajednicki je bandwith. Negde ti se stvara usko grlo, negde propust podataka nije dovoljno brz za nesmetano streamovanje textura. Kao sto sam ti napisao, neka od relacija ovde ne stimaju i verovatno je krivac sama igra jer nesto ne vidi kako treba.

RivaTuner, MSI Afterburner, ukljuci sve senzore i javi dal ti je CPU na 100%, dal je RAM dovoljno uposljen, sta radi graficka pa ces tako naci krivca. Izgasi sve nepotrebne procese sa racunara, Torrent-e, antiviruse i ostala cuda, bootuj klot sistem bez svih nepotrebnih procesa pa probaj. Bilo sta od ovoga moze da ti zauzima resurse sistemu i onemogucava normalno igranje.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 9:27   #2454
nsvladimir
Član
 
Član od: 17.3.2008.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom GTA V za PC

Presao sam sve misije i ovo mi je procenat, jel to ok?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	uploadfromtaptalk1430551058536.jpg
Viđeno:	180 puta
Veličina:	95,0 KB
ID:	52230  

Poslednja ispravka: DeCoy (2.5.2015 u 11:07)
nsvladimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 12:06   #2455
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
nsvladimir kaže: Pregled poruke
Presao sam sve misije i ovo mi je procenat, jel to ok?
Ne brate, tu pise da ti je zadnja misija ona sa beverlijem, trebalo bi da si na oko 70% ako si radio sve, i main i strangers and freaks...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 12:12   #2456
Red Marquis
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 267
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 98 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Jeste, okej je - ako ti je igranje obaveza i da možeš da kažeš da si prešao još jednu igru. Ili ako ti je GTA smor.

Ako ikad budem otvarao privatnu firmu, doći ću na SK forum, i zaposliti sve ljude koji prelaze GTA u nedelju-dve, sa 40-ak posto. To su pravi ljudi za minimum 12-časovno rintanje, ljudi koji ispunjavaju ono zacrtano, ne vrludaju, ne dangube, ljudi koji ne pate od radoznalosti i koji nemaju u svom modusu potrebu da nekad samo sednu i ne urade ništa konkretno.
Red Marquis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Red Marquis na korisnoj poruci:
dragomix (2.5.2015), Game fever (3.5.2015), goranmax (2.5.2015), night (2.5.2015), uros@3D (2.5.2015)
Stara 2.5.2015, 12:37   #2457
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citam pre neki dan, ono kad je ispala ona frka sa feministkinjama koje rade opis GTA, kao u GTA V nije moguce uspostaviti vezu sa osobama zenskog pola, barem ne onu koja nesto znaci.

I aj da stavimo Majkla i njegovu porodicu na stranu, posto ocigledno nekima stvari koje Majkl radi nemaju nikakav dublji znacaj (kao i ceo GTA uopste), ovo je totalno netacno. Ja sam naisao na jednu osobu sa Trevorom (ne racunam znate vec koga ) i jednu sa Frenklinom, koje je moguce pozvati, izvesti na pice ili film i tako doci do odredjenih povlastica.

Eto da znaju likovi koji jure okolo za dobrim kolima da bi navatali nesto zensko u GTA ili provode dosta vremena u strip klubovima zarad iste stvari, da je moguce doci do toga sta trazite na malo tezi, ali posteniji nacin...
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 12:42   #2458
Flamel
Veteran
 
Član od: 22.11.2008.
Poruke: 677
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 310 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Spoiler za kraj:
Mislio sam da ce u opciji C Franklin da pogine pa sam roknuo Trevora i sad vidim da sam se za***** jer imam dosta neodradjenih misija sa Trevorom. Bez veze su to odradili.
Flamel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 12:49   #2459
nsvladimir
Član
 
Član od: 17.3.2008.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Ne brate, tu pise da ti je zadnja misija ona sa beverlijem, trebalo bi da si na oko 70% ako si radio sve, i main i strangers and freaks...
Isao sam na sve zadatke i sve ih zavrsio, mozda ne u potpunosti sa zlatnom medaljom ali su svi mission passed, sa sva tri lika, sada mi se vise ne nudi ni jedan zadatak(slovo, upitnik itd) , samo voznja po gradu.
nsvladimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2015, 13:22   #2460
Monarh
Banned
 
Član od: 6.7.2013.
Lokacija: Monarhinja
Poruke: 914
Zahvalnice: 346
Zahvaljeno 241 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Patch 350.2 aktivan. Change log:

-Fixes to improve game stability and other minor fixes.

Kad instaliram javljam stanje.
Monarh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com