Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2014, 6:49   #501
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Reciklaža je sasvim okej proces kada se radi temeljno i kada se unose svežine i novine koje poboljšavaju gejmplej, imerzivnost i sveukupno uživanje u igri. Ali za takvo nešto treba mnogo više od blago doteranog enginea, novih gradova i priče sa 1000 likova (da bi, je li, priča izgledala kompleksna a u stvari, ono, pfft, nigde preokreta niti zanimljivosti). Da ne spominjem monotonost...

Nisam sad ja tu neki fan GTA ali reciklaža tipa COD/BF/AC je na daleeeeko nižem nivou od GTA "reciklaže", to je činjenica. Pogledajte, bre, kvalitet ove igre. Gledajte detalje. Gledajte fiziku (ne automobila), gledajte priču, tehničke k-ke, obim igre, gledajte produkciju, itd. Jeste ovo još samo jedan GTA ali svaki GTA sa sobom donosi novu dozu "wooow" efekta dok nastavci pomenutih franšiza najčešće deluju kao expansion packovi.

Sad su unapredili enginese za većinu tih igara i sad mogu da nastave da cepaju istim tempom i na NG konzolama. Živi bili pa videli.

I uz to mogu da se kladim da ako budemo dobili GTA VI u ovoj generaciji - ima da pomeri limite kao IV.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Game fever (7.11.2014), goranmax (7.11.2014), nameless1 (7.11.2014), player1 (7.11.2014), sale94 (7.11.2014)
Stara 7.11.2014, 9:24   #502
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: GTA V za PC

Vecina serijala znaju da smore ako se pojavljuju u mnogo malom razmaku, i puno vise epic od cod i bf ono umoris se prosto osecas da si vec ovo video sve .

Ako jos uz to osecas kao da igras neki mini dlc il ekspanziju, a ne smisleni nastavak normalno da ce ljudi da pocnu o tome.

Gta i uspeva jer se pojavljuje u razmaku od 3-4 godine u ovom slucaju i vise od toga 6.

Pojavi se napravi 242442 goodies ispod haube, nadogradi fiziku ubaci druga vozila bla bla, evo sad i 3 glavna lika opet razlika nismo to imali u Iv nismo u Sa.

Kao sto Vice city ima smekera i pimp style, dok Sa ima hood i rat bandi i vise gradova .

Gta Iv kad se pojavio isto bio i odjednom kao da igras skroz drugu stvar manje se osecas lagan toliko vec prikovaniji za zemlju (zato je modovanje Sa urnebesnije bas zbog endzina koji dozvoljava)
sve deluje skoro vise heavy osim sto je voznja vise smor jer suvise pokusava da se nerealnouspori, opet efekat vec vidjenog je skoro potisnut u potpunosti .



Jos se ljudi uzele i eto.

Poslednja ispravka: sale94 (7.11.2014 u 9:38)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 11:01   #503
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

According to GTAForums member "Russian Mafia" Rockstar will use the Denuvo DRM system in GTA 5 for PC. Although this member did not reveal his source, he did provide an image that shows Rockstar as an official partner of Denuvo.

Rockstar will use new DRM system in GTA 5 for PC. This system is Denuvo, which also used in FIFA 15 and Lords of the Fallen.
This System uses special code which changes every time so this DRM is still not hacked, and I think it wont be.

Izgleda da su dani kada nam je svaka igra bila dostupna iza nas, em što će igra izaći sa velikim zakašnjenjem, em što će tražiti gorilu od kompjutera, i na kraju nema narodnjaka, u prevodu retko ko će ovo igrati na PC.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 11:13   #504
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
According to GTAForums member "Russian Mafia" Rockstar will use the Denuvo DRM system in GTA 5 for PC. Although this member did not reveal his source, he did provide an image that shows Rockstar as an official partner of Denuvo.

Rockstar will use new DRM system in GTA 5 for PC. This system is Denuvo, which also used in FIFA 15 and Lords of the Fallen.
This System uses special code which changes every time so this DRM is still not hacked, and I think it wont be.

Izgleda da su dani kada nam je svaka igra bila dostupna iza nas, em što će igra izaći sa velikim zakašnjenjem, em što će tražiti gorilu od kompjutera, i na kraju nema narodnjaka, u prevodu retko ko će ovo igrati na PC.
Fino krenes da skupljas pare da kupis igru i do februara ces imati dovoljno
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 12:14   #505
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Fino krenes da skupljas pare da kupis igru i do februara ces imati dovoljno
Slazem se, ali... Oni koji su igrali na lastgen konzoloma ili pogledali po tjubu gameplay, znaju kakva je igra i onda znas da li hoces ili neces da je uzmes. Da je samo do toga, ajde nije problem izdvojiti kintu. Zivimo u Srbistanu ili na Balkanu, ali ako mozete da imate komp koji moze da pokrene nove igre, mozete da izdvojite i kintu za igru koja vam se igra.

Ali macka u dzaku ovde je optimizacija igre za PC. Mislim da se mnogo ljudi jos nije oporavilo od GTA IV launch daya i kako je igra radila kad se pojavila. Sve nakon toga je bilo OK, ali ovo je prvi GTA naslov posle cetvorke.

Mislim, nisu izbacili jos nikakve zahteve, al opet i kad izbace, moze da se desi da nije taj deo dobro odradjen. Dobro, verovatno nece - ne treba im opet tako nesto u svom rezimeu, ali ja, koji sam negde minimum conf korisnik, moram gledam u pasulj ili da se oslanjam na misljenja ljudi oko mene koji imaju slicne konfe.

Da kompanije nude DEMO igre kao standardnu stvar, macke u dzaku (bar sto se tice ovog naslova) ne bi ni bilo.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 13:48   #506
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Reciklaža je sasvim okej proces kada se radi temeljno i kada se unose svežine i novine koje poboljšavaju gejmplej, imerzivnost i sveukupno uživanje u igri. Ali za takvo nešto treba mnogo više od blago doteranog enginea, novih gradova i priče sa 1000 likova (da bi, je li, priča izgledala kompleksna a u stvari, ono, pfft, nigde preokreta niti zanimljivosti). Da ne spominjem monotonost...

Nisam sad ja tu neki fan GTA ali reciklaža tipa COD/BF/AC je na daleeeeko nižem nivou od GTA "reciklaže", to je činjenica. Pogledajte, bre, kvalitet ove igre. Gledajte detalje. Gledajte fiziku (ne automobila), gledajte priču, tehničke k-ke, obim igre, gledajte produkciju, itd. Jeste ovo još samo jedan GTA ali svaki GTA sa sobom donosi novu dozu "wooow" efekta dok nastavci pomenutih franšiza najčešće deluju kao expansion packovi.

Sad su unapredili enginese za većinu tih igara i sad mogu da nastave da cepaju istim tempom i na NG konzolama. Živi bili pa videli.

I uz to mogu da se kladim da ako budemo dobili GTA VI u ovoj generaciji - ima da pomeri limite kao IV.
Upravo je ovo ono sto sam ja hteo da kazem.


@Atwa

Nista ja ne pocinjem niti poredim babe i zabe, polako . Odmah se uznemirite kada pocne da se prica drugim jezikom na ovom delu foruma , govorim iskreo. Ja sam lepo rekao da reciklaza ne moze da se uporedi izmedju igara poput AC, Far Cry i mnogih Ubijevih igara. Lepo sam rekao da je GTA na mnogo vecem nivou sto se tie kvaliteta od mnogih igara iz Ubijeve (pa i druge branse). Ali reciklaze itekako ima i to nikako nije losa stvar. Ja i sam priznajem da ma koliko me smorio GTA IV, sa druge strane me je odusevio mnogim detaljima i stinicama u igri.
Samo me (kao i za svaku igru) nerviraju ti superlativi i pohvale van onoga so igra zasluzuje. Kao sto rekoh, GTA i R* su nesto posebno i nema potrebe povlaciti superlative za neke stvari kako bi se pokazalo da su to izvanredni naslovi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 13:56   #507
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Glup je R*! Umesto da odstrani social club iz PC verzije i implementira steamworks sa sve workshop podrskom, oni najavljuju neke DRM-ove. Skyrim je tako prodao milione na PC-u, a GTA V je daleko bolja igra; plus serijal takodje ima jaku modding scenu (mozda ne kao TES, ali blizu).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 14:35   #508
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Jel taj DRM onemogucava modovanje? Ako bude tako onda su propali, modovi su jedino sto drzi igru ''zivom'' do sledeceg nastavka.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 14:52   #509
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

http://www.neogaf.com/forum/showpost...&postcount=888
Eto!
Sledeće opravdanje za izbegavanje kupovine? Hajde, potrudite se.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 15:32   #510
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: GTA V za PC

Treba da verujemo u ovo?
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku evanghelion na korisnoj poruci:
sale94 (7.11.2014), Sh0m1 (7.11.2014)
Stara 7.11.2014, 15:44   #511
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Ne, očito treba da verujete tvom instinktu. ( i tebi )
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 16:01   #512
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: GTA V za PC

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Upravo je ovo ono sto sam ja hteo da kazem.


@Atwa

Nista ja ne pocinjem niti poredim babe i zabe, polako . Odmah se uznemirite kada pocne da se prica drugim jezikom na ovom delu foruma , govorim iskreo. Ja sam lepo rekao da reciklaza ne moze da se uporedi izmedju igara poput AC, Far Cry i mnogih Ubijevih igara. Lepo sam rekao da je GTA na mnogo vecem nivou sto se tie kvaliteta od mnogih igara iz Ubijeve (pa i druge branse). Ali reciklaze itekako ima i to nikako nije losa stvar. Ja i sam priznajem da ma koliko me smorio GTA IV, sa druge strane me je odusevio mnogim detaljima i stinicama u igri.
Samo me (kao i za svaku igru) nerviraju ti superlativi i pohvale van onoga so igra zasluzuje. Kao sto rekoh, GTA i R* su nesto posebno i nema potrebe povlaciti superlative za neke stvari kako bi se pokazalo da su to izvanredni naslovi.
Nisam se ja uopste uzbudio, samo sam izneo svoje neslaganje.
Ne smeta meni sto se tebi igra nije svidela ili ne u onoj meri u kojoj bi ti hteo, ali mani se tih politicki korektnih odgovora.
Kao, izvanredna igra, ali nemojte u superlativima, smorila me, ali su me pojedinosti prosto odusevile itd....
Dakle, mozda reciklaza nije pravi izraz, ali i dalje mislim da masis poentu...
Bez uvrede, konstruktivno razgovaramo.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 16:09   #513
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Vi ste danas bas svadjalacki raspolozeni u ovoj temi.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 16:25   #514
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: GTA V za PC

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Vi ste danas bas svadjalacki raspolozeni u ovoj temi.
Takav nam horoskop.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 19:08   #515
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Nisam se ja uopste uzbudio, samo sam izneo svoje neslaganje.
Ne smeta meni sto se tebi igra nije svidela ili ne u onoj meri u kojoj bi ti hteo, ali mani se tih politicki korektnih odgovora.
Kao, izvanredna igra, ali nemojte u superlativima, smorila me, ali su me pojedinosti prosto odusevile itd....
Dakle, mozda reciklaza nije pravi izraz, ali i dalje mislim da masis poentu...
Bez uvrede, konstruktivno razgovaramo.
Naravno, to je sasvim sigurno, nemam nameru da trolujem ili da hejtujem (kao sto me optuzise u The Evil Within temi )
Mozda izgleda malo politicki korektno, ali je stvarno takvo moje misljenje. Nije to klasicna reciklaza kao recimo COD i jos neki (pogotovu AC serijal izmedju dvojke i trojke) ali je ima, to je ono sto sam zeleo da kazem. Ali svakako je to odradjeno sa stilom pa ne smeta, to je neko moje misljenje.
O superlativima mislim generalno, svaka iole popularnija igra ih ima. Neke od mojih najomiljenijih ih takodje imaju poprilicno pa sam i na njih alergican .
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2014, 19:36   #516
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Ali sta bi trebali da urade a da to ne bude reciklaza ako vec mora da postoji serijal igara?Malo je to preostar termin.Naravno da ce premisa uvek biti ista,naravno da ce mehanike biti slicne ali sa gameplay strane,sto je najbitnije, oni bukvalno prave sve od samog pocetka.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2014, 1:06   #517
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Ali sta bi trebali da urade a da to ne bude reciklaza ako vec mora da postoji serijal igara?Malo je to preostar termin.Naravno da ce premisa uvek biti ista,naravno da ce mehanike biti slicne ali sa gameplay strane,sto je najbitnije, oni bukvalno prave sve od samog pocetka.
Pa da, to je moja poenta i odgovor na tvrdnju da su AC i ostalo ciste reciklaze a da GTA to nikako nije.

Hajde da ne zalazimo vise u to, da ne ispadne da zelim da izazovem neke negativne reakcije, par puta je bilo poprilicno blizu. Vratimo se normalnim vestima, pratim ja sve iako se ne jeavljam cesto ovde .
Samo da optimizacija bude odradjena kako valja i da konacno probamo i ovo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2014, 2:46   #518
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Za ove sto ne placaju javni prijevoz:

Citat:
After publication, a representative from Denuvo reached out to The Escapist, saying that Denuvo will not be used in Grand Theft Auto V. "Denuvo is not in any way involved with any version of GTAV," said the spokesperson. Denuvo did work with Rockstar on GTA IV,
http://www.escapistmagazine.com/news...en-Screenshots

Sad' mozete mirno spavati.. hehe.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
jhoni (15.11.2014)
Stara 9.11.2014, 10:32   #519
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Ovu igru stvarno vredi imati original s obzirom koliko će to da se igra
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
nameless1 (9.11.2014)
Stara 10.11.2014, 18:19   #520
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com