Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2015, 17:11   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom 3/2015 "Pedeset nijansi"

Ako imate misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 11:39   #2
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Qzma se sigurno seća igre iz kasnih osamdesetih (ne sećam se tačno naziva), čini mi se da je bio i opis u SK, gde je igrač bio u ulozi komandanta nacističkog logora...

Danas bi, za sve one umorne od "zapadnog morala", mogli da naprave gomilu igara: recimo, neka šunjalica gde bi igrač bio u ulozi "verskog policajca" u Saudijskoj Arabiji, pratio sumnjive sugrađane, kažnjavao za prestupe i pazio da greškom ne "kazni" nekog pravovernog. Neki nivoi bi mogli da se odigravaju na zapadu, recimo u Parizu - tu bismo bili u ulozi pravovernog tinejdžera iz druge generacije muslimanskih imigranata koji bi pritajeno pratio svoje sunarodnice i na prvi znak prepuštanja zapadnoj dekadenciji ih silovao i potom spaljivao, a sve izbegavajući neverničku policiju...
Za FPS bi bilo gomila varijanti, ali nekako mi se napucavanje američkih marinaca čini suviše običnim, tako da je najbolje da protivničke horde budu devojčice, očiju zakrvavljenih od čitanja neverničke literature po školama i dijaboličnim osmehom. Ako uz sve napore da se izbori sa takvim protivnicima igrač ipak izgubi život, za razliku od depresivnih pro-zapadnih krajeva, ovde bi završio u raju sa devicama i igra bi dobila sasvim drugačiji obrt, pokazujući omladini da je najbolja stvar koju mogu da urade u životu da umru...
Mogla bi se i napraviti simulacija upravljanja građevinskim mašinama pri rušenju istorijske i kulturne svetske baštine...
Sa istom temom bi se mogla napraviti i neka Myst varijanta - rešiš zagonetku, otvoriš vrata muzeja i onda bacačem plamena spališ sve što tamo nađeš i tako kroz mnogo nivoa...

Poslednja ispravka: namcor (9.3.2015 u 11:51)
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Grond (4.4.2015)
Stara 9.3.2015, 13:25   #3
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Nije tebi lako
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
mmarko (9.3.2015), mvasic (9.3.2015)
Stara 9.3.2015, 14:04   #4
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Samo proširujem Qzminu zamisao (ako sam dobro shvatio šta je hteo da kaže), a nadam se da shvataš da sam bio sarkastičan, mada su primeri inspirisani stvarnim događajima.

Ne mogu da se tačno setim, ali mislim da je "Indexovo radio pozorište" imalo najavnu špicu u kojoj su imali disclaimer: svaka sličnost sa stvarnim ljudima i događajima je žalosna...
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
goranmax (9.3.2015), simke85 (23.3.2015)
Stara 9.3.2015, 14:44   #5
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Oduvek sam podrzavao ovakvu ideju (Qzminu ideju ne parodiju iz prethodnog posta) prakticno sam smorio sve oko sebe pricom da su Amerikanci "bad guys" i da je dosta njihove propagande.
Dakle odigravanje modernijih ratova ali sa mogucnoscu da igras i drugu stranu. Zasto uvek moram da gledam Americku zastavu kako se viori na kraju ? I slusam pricu iz njihove perspektive. Kad smo i sami bili s pogresne strane njihovog nisana. I ne podrzavam ideju da je svaki konflikt tako crno beo i da su oni uvek u pravu. Ako cemo pravo Ameri imaju mnogo mrlja na svojoj reputaciji i mnogo materijala da budu zlikovci u popularnoj kulturi. Mozda i vise materijala nego standarni zlikovci naprimer iz istocne Evrope.

Strategije mogu da obracuju konflikte iz perspektive obeju strana. I da dozvole da "pogresna" strana pobedi. Cist wargaming bez mnogo filozofiranja ko je u pravu. Naravno treba neko zbere m*d* pa da odradi nesto aktuelnije od prezvakanog drugog svetskog rata.
Shooteri su osetljiviji jer to mase igraju mediji prde o tome. Sokiraju se jer pucas u virtuelne marince itd. Ali zasto da ne ? Mi na istoku cemo da iskaljujemo frustracije i prozivljavamo neke mracne fantazije. A oni na zapadu su se sigurno zasitili klisea. Obrni sve naglavacke. Uostalom ovo je zabava a ne promovisanje ekstremizma. Ako virtuelno vodis wermacht (ili koji vec moderni ekvivalent) do pobede ne znaci da podrzavas njihove ideje.
Da spomenem avanturisticki zanr (mada ga i ne igram) recmo raskrinkavanje neke prljave vojno-politicke tajne SAD-a bi odlicno islo. Ala x-files. Manje vanzemaljci vise politika tajni nemoralni projekti, dogovori, zavere itd.
Naravno treba to kvalitetno napisati. Ha Snowden igra, film sta vec.
RPG se tu tesko uklapa ali moze i fantazijski zanr da se izokrene da mracna strana nekad pobedi. Ne bi mu skodilo.

Za kraj sumnjam da ce ista slicno da bude u skorije vreme jer sve je to jedna biznis camotina i kolotecina, gde niko nece da rizikuje i uzburka barustinu. Svi igraju na provereno, na siguricu i imacemo jos jedan Call of Duty, Ass Creed itd.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2015, 11:08   #6
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Ja sam davno ovdje na forumu predlagao ideju da se naprave (domaće) igre u kojima može da se vidi i druga strana medalje, pogotovo sa tematikom WW2 i ovih prostora. Nismo iskoristili toliki potencijal koji imamo u bogatoj istoriji, ratovima, sukobima, autentičnom i prepoznatljivom prirodnom okruženju, znamenitim ljudima iz istorije. Zamislite samo CoD u WW2 sa Boškom Buhom, desantom na Drvar, bitkom na Neretvi, Batom Životinjevićem u ulozi Valtera, neki autorski projekat između Call of Dutyja, Battlefielda i Saboteura. Ima ona jedna igra sa WW2 tematikom u kojoj možeš da igraš na švapskoj strani ali sam zaboravio kako se zove, čini mi se ARMA Allied Assault, i nije mi radila jer je narodna verzija bagovita, a i original nije mnogo bolji. Grafički je odlična, ali na SVIM mojim konfiguracijama je izlazila na black screen u različitim momentima.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2015, 11:32   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

I ko bi to igrao? Stranci sigurno ne. Da ne spominjem da bi zbog opštepoznatog moralnog kompasa domaćeg tržišta verovatno jedini legalan primerak završio u emisiji kod Mire Adanje Polak
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2015, 11:48   #8
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Pre nekih 10 godina sam igrao Kuma\War na strani Talibana protiv NATOvaca, uglavnom u timu sa Svedjanima i Spancima i uvek bismo pobedili
Ako se ne varam, a mrzi me da googleam, u Silent Hunter 5 igra se na strani Nemaca.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2015, 12:15   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Citat:
Malik Tintilinic kaže: Pregled poruke
Ako se ne varam, a mrzi me da googleam, u Silent Hunter 5 igra se na strani Nemaca.
Ja wohl Herr Kaleun Aber, aber, Partisanen!?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2015, 12:20   #10
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Pa imaš ti i masu strategija koje imaju nemačku kampanju, ali ovde se prvenstveno misli na FPS.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2015, 12:55   #11
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Oduvek sam podrzavao ovakvu ideju (Qzminu ideju ne parodiju iz prethodnog posta) prakticno sam smorio sve oko sebe pricom da su Amerikanci "bad guys" i da je dosta njihove propagande...
Svi su "bad guys" ako mene pitaš, ali je ciljna grupa izdavača američka omladina, a za 10-15 kopija koje bi prodali na istoku sa obrnutim ulogama izdavačke kuće boli uvo - neće valjda da se uzbuđuju što su "narodni" igrači nezadovoljni...

Mene više brine sklonost naših ljudi (uključujući i Qzmu) da zbog animoziteta prema Amerikancima simpatišu kojekakve ludake samo zato što i oni mrze Amerikance (ili generalno zapadnu civilizaciju).
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
goranmax (10.3.2015), mvasic (10.3.2015), sale94 (10.3.2015), simke85 (23.3.2015)
Stara 10.3.2015, 13:13   #12
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Pa svaki narod nije los u sustini niti zao do koske potpuno, ali pojedinci se izdvajaju i kaljaju uopsteno sliku o celoj naciji svojim akcijama, aj ovo je prezvakano nebrojeno puta te etikete su mi smesne budale su budale, ubice su ubice nevezano odakle su .

Ameri se spominju najvise jer se i mi spominjemo sa njihove strane kao kliseraini negativci,ubice okrivljuju nas za genocid, za silovanje i sta sve ne a zemlju oznacavaju kao vecnu ratnu bazu.

Sto u filmovima sto ovako, al sve je to stereotip kao sto i mi imamo stereotipe o njima kao naciji dzinovkih slepaca .

Ali pravu katastrofu su doneli i jedni i drugi nama i ameri i svabe, samo sto su jedni davna proslost a drugi uticu u sadasnjosti i na nas i na ostatak sveta. (pojedinci opet ne narod ko narod)

Etc nacije koje su zbog tih istih pojedinaca i same vrsile u proslosti masovni genocid ali njihovi dvostruki arsini se gledaju kao justice, zato sto oni diriguju tom istom pravdom i diktiraju jeste a sta nije .

Pravi bad guys su umovi koji stvaraju haos zarad njihovog zamisljenog u glavi viseg cilja, moci, polozaja, otimanja teritorije ili prosto psihickih problema i nekog treceg razloga.

Bez tih black and white prica ljudi kao jedinka imaju zla u sebi koji moze samo da se poveca ili da se potisne al ne da se izbrise, a ne drzave.


A sto se tice igara tu nemam sta da dodam, paliti i jedne i druge je zabavno al isto tako u prevelikom broju igara smo vodili jednostranu USA VS Rest of the world kampanju, i dalje uzivali u istim eksplozijama i smrskanim glavama.

Ne vidim razliku tu.

Poslednja ispravka: sale94 (10.3.2015 u 13:33)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2015, 13:45   #13
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Nisu ni developeri mentoli. I oni su igraci. I njima je zanimljivo ono sto i nama. Da igramo malo kao druga strana. Kad se setim prvog Postal-a. To mi je bila jedna od najopustajucih igara ikad. Prvi GTA, "vau igram kao kriminalac!". I tako dalje.

Problem je u tome sto su igre danas mainstream. Samim tim, ulozen novac je daleko veci. Desetine miliona dolara. Investitora koji investira, recimo 10M dolara u neki projekat, ne interesuje tema, izgled, ili bilo sta drugo, njega interesuje koliko ce da zaradi (sto je sasvim u redu). Shodo tome, developer se fokusira na trzitste koje je u stanju da "proguta" najvise jedinica neke igre.

Danas je americko trziste najvece na svetu. U smislu da moze da "proguta" ogromnu kolicinu proizvoda. Zasto bi, onda, developer pravio "Prle i Tihi vs. Nazi Zombie-Vampires", koja ce se prodati u 10.000 primeraka, kada moze (za iste pare) da napravi "Rambo vs. Nazi Zombie-Vampires" i proda je u 1.000.000 primeraka?

Americko trziste je ogromno, a krajnje jednostavno funkcionise. Sve je napravljeno da olaksa poslovanje. Svojevremeno sam registrovao nalog za prodaju knjiga na iTunes. Bez problema. Proslog maja sam registrovao firmu (klub). Trebalo mi je pola sata, i to sve online.

Licno bih voleo da igram RPG sa tematikom iz pretkosovskog i kosovskog ciklusa. Slavomir Nastasijevic je imao neke jako dobre knjige na tu temu, a i Dejan Stojiljkovic. Drugo sto bih rado igrao je FPS u okruzenju iz prvog, odnosno drugog srpskog ustanka. Jedan metak, pa puni, ili potezi pistolj, ili jatagan...

Diskusije radi, da probamo da napravimo biznis plan od ove dve ideje? Koliko bi kostalo napraviti AAA igre? Koliko je trziste koje bi bilo zainteresovano? Koliko bi igre morale kostati, da bi donele zaradu? Kolika bi bila zarada?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 11:41   #14
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Mozda je trebalo drugacije da se izrazim. Uvek pravi zabunu, to kazes Ameri i sad svi misle ti si taliban u nekoj pecini koji bi sve njih po kratkom spisku. Nisam ni mislio na tamo nekog Dzoa vise se odnosi na njihove politicare, vojsku, medije. Naravno da je svaki covek prica za sebe. Ako cemo pravo cesto i oni sami ne vole te iste institucije. Zato i misljenje da bi im legle igre gde je glavni negativac Americka vlada, vojska. Pa kad mogu filmovi i serije sto ne mogu i video igre da se prodaju.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Drugo sto bih rado igrao je FPS u okruzenju iz prvog, odnosno drugog srpskog ustanka. Jedan metak, pa puni, ili potezi pistolj, ili jatagan...
E to je vec primer zabokrecine. Zasto rizikovato da mozda ne prodje dobro. Umesto toga evo vama jos jedan COD.
Kad nisu hteli nijednu takvu igru na temu opste poznatih Napoleonskih ratova da narpave onda tek nema nista od ustanka. Pa nema nijedne ozbiljne igre o prvom svetskom ratu a kamoli ovo.

A jos eto i gde su nasi developeri u celoj toj stvari. Jes da se nema para i da moraju da bruse talenat na tamo neke facebook igre. Ali istina je da bas i nemaju neke planove na ovu temu. Te ovi bi se uvredili te oni.
Pa i kad bi isla neka visokobudzetna igra ili bi tema bila razvodnjena i pozapadnjacena. Ili bi udarili na neki ScFi ili fantasy da se niko ne oseti prozvanim. Nije da bi mi smetalo ovo drugo.
Dakle sve je ekonomija te da bi se namakle neke pare i prezivelo i nasi ce da se uvlace zapadnom potrosacu.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 12:24   #15
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
E to je vec primer zabokrecine. Zasto rizikovato da mozda ne prodje dobro. Umesto toga evo vama jos jedan COD.
Kad nisu hteli nijednu takvu igru na temu opste poznatih Napoleonskih ratova da narpave onda tek nema nista od ustanka. Pa nema nijedne ozbiljne igre o prvom svetskom ratu a kamoli ovo.

A jos eto i gde su nasi developeri u celoj toj stvari. Jes da se nema para i da moraju da bruse talenat na tamo neke facebook igre. Ali istina je da bas i nemaju neke planove na ovu temu. Te ovi bi se uvredili te oni.
Pa i kad bi isla neka visokobudzetna igra ili bi tema bila razvodnjena i pozapadnjacena. Ili bi udarili na neki ScFi ili fantasy da se niko ne oseti prozvanim. Nije da bi mi smetalo ovo drugo.
Dakle sve je ekonomija te da bi se namakle neke pare i prezivelo i nasi ce da se uvlace zapadnom potrosacu.


Ne bih to nazivao zabokrecionom. Jednostavno, to je realnost. I developeri moraju da jedu neki 'leba. Zasto americki (upravo americki, ne zapadni, istocni, japanski, kineski...) potrosac? Zato sto je US ogromno, jedinstveno trziste, na koje je vrlo lako uci, ali je tesko probiti se.

Postavsi mainstream, igre su postale vid zabave prihvatljiv mnogo siroj publici, nego pre 20ak godina. Problemi, za nas koji smo poceli da se igramo pre 30ak, su sto sada igre moraju da "vrate" daleko veci ulozen novac, shodno tome moraju da se dopadnu siroj publici.

Kao sto rekoh ranije, probaj da napravis poslovni plan, posavsi od par pitanja koja sam postavio, da vidimo sta moze da se uradi. Ja sam stigao do marketinga (ko bi, i zasto, kupio igru sa tom tematikom), i ne mogu dalje. Ljudi kao ti i ja mi nisu problem. Probao bih sve, cisto da vidim kako izgleda. Nebitna mi je tematika, nebitan mi zanr, grafika, fps... Problem su mi ljudi koji kupuju samo na sigurno (vecina), ne znam kako da ih ubedim.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 13:02   #16
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Pa u Srbiji bi ljudi "kupili" samo ako dolazi za džabe uz Blic
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
mvasic (12.3.2015), Sh0m1 (12.3.2015)
Stara 12.3.2015, 21:24   #17
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

^Ne znam ni ko im "tamo" kupuje. Posle ko zna kog vremena, otvorim Steam, kad ono AAA naslovi sve po 50-70€vradi. Jesu oni blesavi?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 22:06   #18
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

^Dal' su blesavi, ne znam, ali postoje alternative. Za PS4 koristim Gamefly servis za iznajmljivanje igara. Kupujem, u glavnom, na popustima (DA: Inquisition bio $30 pre nedelju dana na PS Plus). Za PC su tu razni key resale sajtovi.

Inace, u US su prodavci obavezni da prime svaku robu nazad (ako se vrati u prvih 14-30 dana, zavisno od prodavca). Ljudi masovno kupe jednu igru, zavrse je, vrate, potom ili uzmu pare nazad, ili zamene za neku drugu igru. I tako u krug
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 22:16   #19
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Na nasim prostorima ne bi imalo sta da se simulira jer nista nije ni bilo do dolaska Rusa. Bilo malo cetrdeset prve kad su Cetnici oslobodili Kraljevo i Cacak. Eto u mom kraju bila grupa Partizana gde je imalo i moje rodbine, sedeli na avionskoj bombi i doruckovali, ona eksplodirala i pobila cini mi se 21 borca. Ima tabla gde pise da su hrabro izginuli u borbi. Mozda bi i tako nesto moglo da prodje u nekoj igri o NOB-u.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 22:36   #20
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 3/2015 "Pedeset nijansi"

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
^Ne znam ni ko im "tamo" kupuje. Posle ko zna kog vremena, otvorim Steam, kad ono AAA naslovi sve po 50-70€vradi. Jesu oni blesavi?
I idu manje-više k'o alva, marketing je čudo
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 3/2015 oluja Sadržaj novog broja SK 39 1.4.2015 13:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com