Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Overklok
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Overklok Overklokovanje grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.11.2005, 14:53   #21
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Ok, mogao bih mozda to da probam da uradim jer iovako drzim otvoreno kuciste pa ako i s***** nesto na stranici kucista nece da mi bude zao - jer je ne koristim.

Ipak, nesto mi se cini da je mnogo stvari tu koje moraju da se poklope.
Mislio sam da gril i ventilator idu u kompletu.

Jer, sta ako ne odgovara gril? Onda bih morao da kuler zasrafim direktno za lim a ne znam kako bih to uradio. I za sta uopste sluzi gril, samo da drzi srafove od ventilatora? Kapiras, ne znam kako da ****fim srafove u lim koji je debljine 2-3mm.


Sto se tice "fabrickog" kulera sa dve zice to mi je malo cudno sto pricas, jer kako fabricki a budzi se? Cim ja moram da rastavljam molex, pa da lemim, pa da lepim....... to je budzenje...

Mislim da ne bi bilo potrebe da se kuler stavlja i gore, mislim da bi mi ta dvanaestica spustila temperaturu samo tako... ma nek' spusti za 5 stepeni bilo bi super...

Jos samo da nadjem alat.......
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2005, 15:50   #22
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Citat:
Ogi kaže:
Jer, sta ako ne odgovara gril? Onda bih morao da kuler zasrafim direktno za lim a ne znam kako bih to uradio. I za sta uopste sluzi gril, samo da drzi srafove od ventilatora?
Gril kupiš za određenu veličinu ventilatora. Razmak od rupice do rupice na kućištu ventilatora jednak je prečniku ventilatora, a to je ono po čemu i kupuješ ventilator, pa se šrafi sve zajedno, ali u svakom slučaju za samu stranicu. Rešetka (gril) može da bude i veća, samo ćeš onda morati nju posebno da šrafiš, a ventilator posebno.

Što se tiče šrafljenja... moraš uz rupu za vazduh da izbušiš rupe za pričvršćivanje. Trebalo bi 4, ali mogao bi da prođeš i sa 2, s tim da nešto podmetneš ako krene da tandrče.

Citat:
Kapiras, ne znam kako da ušrafim šrafove u lim koji je debljine 2-3mm.
Teško da je lim toliko debeo. Tanji je od milimetra. Buši se najobičnijom burgijom za metal. Potrebni su ti tzv. mašinski šrafovi sa maticom (navrtkom), recimo, M3 (prečnik 3 mm) ili možda M4 (ako ovi prvi propadaju kroz otvore na rešetki), mada prilično dugački - izmeri sam i uračunaj debljinu lima, debljinu ventilatora, debljinu rešetke i debljinu matice. Mogao bi da koristiš i šrafove za metal ("pleh-šrafove"), ali ti to ne preporučujem jer moraš tačno da potrefiš veličinu rupe, a i teže ćeš naći dovoljno dugačke šrafove.

Poslednja ispravka: VojaM (16.11.2005 u 15:52)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2005, 23:51   #23
KIBLA`s
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Sabac-Beograd
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku KIBLA`s
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Citat:
AstraLogos kaže:
KIBLA's pa ti me iznenadjujes da ne znas da na molexu mozes dobiti i 7V.
Pa ako + zicu povezes na zutu iz molexa 12v i - zicu na crvenu 5V dobijas razliku potencijala: 12V-5V=7V.
Uostalo bas u ovoj sobi u topicu "Nedovoljno napajanje" procitaj sta kaze Admin VojaM.
nisam znao za to
slab sam sa elektronikom
nije moj fax
hvala
KIBLA`s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2005, 11:57   #24
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Ogi sto komplikujes situaciju. Evo ti slike kulera i Radio Kluba i moleks kako je povezano. Malo je losija fotka jer je matori digitalac.
Debljina mu je kao kod obicne osmice a motor mu trosi oko 4.8W sto znaci da je bas jak. Srafove sam uzeo od starog kulera osmice i zasrafio. Povezao onako kako sam ti rekao i sve to zajedno za pola sata sa busenjem rupe. A ti od toga opravi citavu nauku.
Pogledaj beli molex ( ako se dobro vidi ) i videces sa desne strane klasicne zice zutu, dve crne i crvenu. Sa leve strane ukljucio sam zice iz kulera i blankirao ( zastitio crnom izolir trakom kao sto se vidi. Bilo bi to jos lepse da nisam na istom zakacio i osmicu koja hladi HD. I sve to u jedan molex i ne vidim da je nesto ruzno i budzeno.
Uostalom pogledaj fotke i reci misljenje.
Pozdrav!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Kuler II.JPG
Viđeno:	36 puta
Veličina:	28,5 KB
ID:	57   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	kuler I.JPG
Viđeno:	43 puta
Veličina:	24,9 KB
ID:	58  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2005, 16:53   #25
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Misljenje sam ti rekao, sjajno si to uradio.

Da vas ja sada ne bih davio, necu vise nista da pitam. Najbolje bi bilo da ja to lepo sve kupim pa da uzmem stranicu kucista i da prostudiram sta i kako. Ono sto sam ustanovio je da gril ne sluzi nicemu. Takodje, ono sto i dalje ne shvatam je kako da se u 1mm ****fi sraf ali kapiram da mi treba neki kao tipl, ali mi opet nije jasno u sta bre da gurnem taj tipl... nije bitno, nemojte mi odgovarati jer vec osecam vas gnev...

E, da, nije mi jasno kako si uspeo da u jedan molex nabudzis i ventilator za hd i ventilator za kuciste i jos svasta nesto ali ni to nema veze.

Ajd' uzdravlje...
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2005, 19:28   #26
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Citat:
Ogi kaže:
Misljenje sam ti rekao, sjajno si to uradio.

Da vas ja sada ne bih davio, necu vise nista da pitam. Najbolje bi bilo da ja to lepo sve kupim pa da uzmem stranicu kucista i da prostudiram sta i kako. Ono sto sam ustanovio je da gril ne sluzi nicemu. Takodje, ono sto i dalje ne shvatam je kako da se u 1mm ****fi sraf ali kapiram da mi treba neki kao tipl, ali mi opet nije jasno u sta bre da gurnem taj tipl... nije bitno, nemojte mi odgovarati jer vec osecam vas gnev...

E, da, nije mi jasno kako si uspeo da u jedan molex nabudzis i ventilator za hd i ventilator za kuciste i jos svasta nesto ali ni to nema veze.

Ajd' uzdravlje...
Ma nemoj tako Ogi. Da osecam gnev ne bi ti ni odgovarao. Krivo mi je sto komplikujes i sto nisi uradio vec tu montazu.
Kako da je gril (u mom slucaju) nepotreban kad on drzi ceo kuler na 4 srafa limena. Gril je kao sto vidis sa spoljne strane a kuler sa unutrasnje. Sraf se srafi kroz rupicu na grilu pa prolazi kroz lim pa u rupu za kuler. Duzina limenog srafa nije veca os 2-3cm i kao sto sam ti rekao od obicne 8 kulera sam uzeo.. Bitno je da glava srafa bude veca od rupe na grilu, da bi ga drzao a sa unutrasnje strane ****fljen je u kuler pa nema gde da mrdne cela konstrukcija. Jednostavno da nemoze biti jednostavnije.

Uzecu bolji foto aparat pa sve natenene da snimi i da ti pokazem .
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2005, 20:18   #27
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Ma skapirao sam sada, nesto sam ja to lose bio zamislio!
Zasto mora gril da drzi srafove, nema potrebe za time, dobro, lepse je da se on postavi, ali srafovi i bez njega mogu da stoje u limu, samo treba da se postavi matica kao sto je Voja rekao da to sve lepo drzi.

A nisam uradio to vec jer nemam vremena da se sada bavim time, sada sam u fazi skupljanja informacija, uradicu sigurno.

I nemoj da se cimas da mi slikas, naci cu ja neku dvanaesticu koja ide u molex.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2005, 21:20   #28
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Citat:
Ogi kaže:
Ma skapirao sam sada, nesto sam ja to lose bio zamislio!
Zasto mora gril da drzi srafove, nema potrebe za time, dobro, lepse je da se on postavi, ali srafovi i bez njega mogu da stoje u limu, samo treba da se postavi matica kao sto je Voja rekao da to sve lepo drzi.

A nisam uradio to vec jer nemam vremena da se sada bavim time, sada sam u fazi skupljanja informacija, uradicu sigurno.

I nemoj da se cimas da mi slikas, naci cu ja neku dvanaesticu koja ide u molex.
Dobro necu da se cimam. Ali ne razumem te sta ce ti matice? Sraf ( pogledaj ili odvrni jedan sa onog kulera pozadi na kucistu da bi imao predstavu kako izgleda a ima na sebi spiralne navoje da prolazi kroz drvo, plastiku i sl. materijale i zato je on nesto deblji od rupe ) prolazi kao puz kroz lim i plastiku kulera i drzi ga isto kao sto se drzi kuler na procesoru. Ako se kuler na procesoru na taj nacin drzi za telo kulerana, sto se onda razmisljas da ovde to nece funkcionisati. Ma jednostavno je veruj mi. A mogao bi tamo gde kupujes 12-ticu sa grilom da trazis i srafove ili ces ih dobiti za njega pa ce ti sve biti jasnije.
Pozdrav Ogi
PS. Nije gril samo tu kao ukras. Drzi kuler sa onim srafovima koji se koriste kod svih kulera bez obzira na dimenziju, skuplja se na njemu prasina pa manje iste ulazi u kuciste, i nedozvoljava da neko stavi prst u kuler ili nesto uleti ( parce krpe dok cistis komp od prasine ) ili ostetis lopatice nekim predmetom...
Zato svi procesorski kuleri imaju gril odgore plasticni, metalni da neka zica od moleksa ne opravi *****e...

Poslednja ispravka: AstraLogos (18.11.2005 u 21:30)
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2005, 21:47   #29
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Molim te pogledaj ili idi u prodavnicu da ti daju da vidis jedan obican kuler. Na svakom telu kulera ima 8 rupa. Zasto? Pa zato sto se kuler kaci samo na 4 ali proizvodjac nezna da li ces ga obrnuti da izduvava ili da uduvava. VojaM ti je predlozio mnogo komplikovano resenje sto podrazumeva da limeni sraf sa maticom proteras kroz obe rupe pa sa maticom stegnes.
Ako sraf koji ide uz kuler pocnes da zavrce u gril on do prve rupe u kuleru treba da prodje svega nekoliko milimetara i vec se srafi u rupu od tela kulera. Zato i kazem da ne treba biti duzi od 2-3cm jer se takvi dobijaju uz sam kuler. Sto sad izmisljamo toplu vodu, kad proizvodjac zna zasto daje takve srafove i kako se kuler montira.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2005, 21:22   #30
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Citat:
AstraLogos kaže:
D. Sraf ( pogledaj ili odvrni jedan sa onog kulera pozadi na kucistu da bi imao predstavu kako izgleda a ima na sebi spiralne navoje da prolazi kroz drvo, plastiku i sl. materijale i zato je on nesto deblji od rupe ) prolazi kao puz kroz lim i plastiku kulera i drzi ga isto kao sto se drzi kuler na procesoru.
Hvala ti sto si mi objasnio sta je sraf.
Ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2005, 22:59   #31
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Overclocking Leadtek 6600GT AGP

Citat:
Ogi kaže:
Hvala ti sto si mi objasnio sta je sraf.
Pa kad znas sta je sraf sto onda komplikujes! Ja se ljudski trudim da objasnim i da ti pomognem a ti pravis sprdnje. Mislim da nije OK.
Ajd' srecna ti radnja.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji driver za 6600gt ? Fisher Grafika 45 28.12.2005 14:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com