Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.12.2007, 21:20   #1
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Culpa Innata

Hm, sta reci o ovoj igri. Spada u zanr P&C avantura, a podzanr bi recimo bio avanture sa izrazenim dijalogom. Dakle dijalozi su veoma bitni u ovoj igri... ne postoji dead end, ali lose odabrani dijalozi produzavaju vreme igranja, jer je obicno dozvoljen jedan intervju sa jednom osobom dnevno.
Dakle mnogo vise oralna, nego inventarska avantura...
Dakle zagonetke se resavaju pravilno izabranim dijalozima, klasicnim inventarskim nacinom i pomocu kompjutera (analiza teksta, slike, video materijala, desifrovanje, uporedjivanje). Ja sam kvalitetom zagonetaka dosta zadovoljan .

Radnja se desava u Adrianopolisu, gradu u New World Union. Dakle tema je novi svetski poredak, slicno kao za vreme Hladnog rata. Samo su sada Rusija, Kina i ostali nazvani Rogue State (nestabilne drzave)...
U ulozi ste Phoenix, koja istrazuje ubistvo koje se u World Union nije desilo vise od 20 godina .
Inace zivot u World Unionu je dosta izopacen u odnosu na danasnje vreme, te igra sama po sebi predstavlja kritiku tog nekog eventulanog novog svetskog poretka, gde je ekonomski rast najbitniji, ne ustrb svega ostalog...
Ljudi su podeljeni u nekoliko klasa, po njihovom HDI skoru, dakle na tu brojku utice ekonomsko bogatstvo koje je steceno u uniji, fizicki izgled, IQ, te razne druge osobine...
U svakoj 2. recenici se pominje rec sex (dobro ne bas u svakoj drugoj ), tako da je bogatstvo i sexualna zadovoljenost glavni imperativ gradjana Nove svetske unije...
Prica dobija na tezini, kada junakinja prodire malo dublje u tajne Novog sveta, i dijalozi su narocito kvalitetni pri kraju igranja...


Plus. Svakako glavni plus ove igre je prica, zagonetke su na zavidnom nivou, mada ih nema mnogo.
Minus. Mnogo toga, pocev od grafike, do pozicioniranja kamere (moze se desiti da neki deo prostorije pormasite), slabe muzike (veoma malo numera), repetitivni sadrzaj (monologa pre svega), zvuk, nepostojanje subtitles-a za opazanja glavnog lika (postoji subtitle za dijaloge)...

Dakle kao sto vidite vise je negativno nego pozitivno, ali ja mislim da je ipak vredi odigrati, jer ne postoji igra koja se bavi slicnom temom, pa ce biti mozda zanimljiva za promenu...


Po zavrsetku igre, igrac dobija HDI skor, koji bi trebalo da odrazava kvalitet tokom igranja. Na ovu cifru bu trebalo da uticu izabrani dijalozi, kao i vreme za koje je predjena igra, ali kazem trebalo, jer ne mogu ovo da tvrdim. Jer tek je predjoh...
Moj skor je 84, tako da sam pripao klasi Devotees (3. po "kvalitetu"), za poen manje od klase Arrivees.

Elem, kraj igre, kao i neka neodgovorena pitanja, najavljuju, po mom misljenju, nastavak igre...

All in all - spice C .
Moja topla preporuka... .
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	CI Score.jpg
Viđeno:	87 puta
Veličina:	95,7 KB
ID:	15172  
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Pelagijska Argosija (1.12.2007), Shlaymara (18.12.2007), zoran845 (2.12.2007)
Stara 1.12.2007, 21:44   #2
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Culpa Innata

Hvala na detaljnom opisu. Ja se već dugo lomim oko toga da li da uzimam ovu igru ili ne. Sada ću je verovatno uzeti.
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 8:57   #3
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Culpa Innata

Hajde da malo povampirim ovaj post . Secam se da sam u adventure shopu uzeo necenzurisanu verziju (za britansko trziste), a imam i americku (cenzurisanu) i nemacku verziju igre. Mislim da je igra vrhunska (iako tehnicki nije savrsena), a na nastavak cemo jos cekati jer je razvojni tim u finansijskim problemima. Inace, igra vrlo realno oslikava moralno stanje sveta i prikazuje jedan moguci scenario buducnosti i izlazi iz okvira "igranja" jer nosi jaku poruku gde igranje nije samo sebi cilj. Apsolutna preporuka.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, culpa innata, opis igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com