Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2014, 21:55   #7321
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^
Podsetilo me na jedan australijski film koji sam gledao poodavno. Zabavna i veoma gledljiva komedija, svaka preporuka.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2014, 10:17   #7322
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ronal Barbaren - Ronal Varvarin (2011)
http://www.imdb.com/title/tt1629374/



Setih se juce da sam ranije cuo negde za ovaj animirani film, i reci hvala za njega, i napokon resih da ga pogledam. Sprecifican je pogotovo zbog toga jer je danski, ali jezik je u skladu sa varvarima koje prikazuje. Nasao sam takodje odlican titl, koji je sale lepo preveo u duhu srpskog jezika, i imam utisak da se nista nije izgubilo u prevodu. Dosta humora, crnog humora, seksualnih insinuacija, parodije. Meni je bio zabavan od pocetka do kraja, i sama animacija mi se dopala. Preporucujem, 8/10
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2014, 10:22   #7323
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
The Illusionist 2010


Sam vrh crtanog filma uopste.

Najbolja ekspresivna animacija ikad (grimase,govor tela),ah te ugladjene socijalno prihvatljive face koje su se vremenom 'solidifikovale' na licima snobovske srednje klase.

Pa prikaz karakternih osobina kroz njihov transfer na nerealne/neprirodne dimenzije likova.

Fantasticno kadriranje,atmosfera svakog enterijera sa ljudima unutra je fantasticna/realna.

Setio sam se toliko momenata iz proslosti sopstvenog zivota,jer ovaj crtani je extremno realan i istice na prvi momenat nebitne trenutke (obratite paznju na scene sa putovanjem vozom ).

Toliko tema pokriva da ih je nemoguce nabrojati,bash kao i zivot.

Jako malo price,jer je apsolutno suvisna,pored mozda najbolje ekspresivne animacije u crtanom filmu ikad.

Briljantan crtani film!

10/10

Jedina realna mana,sto je prica(plot) mogla biti jos izazovnija da izvuce jos vise iz ovog remek dela!


FANTASTICNO

Ocekivao sam dosta vise... Da, tacno je sto se tice animacije, ali prica...pa kao da je nema. Ne traje dugo, pa da se zbog toga smorim, ali kada su vec sve lepo odradili, mogli su da naprave i neki zaplet, i neku poentu. Na kraju je sve simbolizovano pustanjem zekonje i to je to
Svakako nesvakidasnji film, ali nije bas za desetku overall
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2014, 19:50   #7324
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Edge of the World (1937), http://www.imdb.com/title/tt0028818/



The film is the story of the de-population of one of the isolated, outer islands of Scotland as, one by one, the younger generation leaves for the greater opportunities offered by the mainland, making it harder to follow the old ways of life there.

Vrlo interesantan film, inspirisan istinitim događajima. Solidna gluma, odlične scene prelepe prirode škotskih ostrva. Eh, još da je snimljeno u boji...

Ocena: odgledati!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 1:28   #7325
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Martyrs

Odgledah ovo veceras, i ne mogu a da se ne pitam da li nesto nije u redu sa mnom, buduci da sam ovaj poprilicno mucan film onako nosalantno odgledao, bez po muke, srkajuci pritom sutlijas..

Sto se tice filma, veoma je dobar, efektan, ali mislim da mu je malo smetalo ono filozofiranje na kraju zbog kojeg ostaje nedorecen, konfuzan- po meni, poslednjih deset minuta su suvisni i film je trebao da se zavrsi nakon
Spoiler za .:
dranja Ane, kad je prvi put napravila onaj pogled, koji sugerise neko stanje transcendentnosti


Sve u svemu, uz 'Haute tension' i 'Srpski film', jedan od najsokantnijih filmova koje sam odgledao poslednjih godina..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 3:46   #7326
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Martyrs

Odgledah ovo veceras, i ne mogu a da se ne pitam da li nesto nije u redu sa mnom, buduci da sam ovaj poprilicno mucan film onako nosalantno odgledao, bez po muke, srkajuci pritom sutlijas..

Sto se tice filma, veoma je dobar, efektan, ali mislim da mu je malo smetalo ono filozofiranje na kraju zbog kojeg ostaje nedorecen, konfuzan- po meni, poslednjih deset minuta su suvisni i film je trebao da se zavrsi nakon
Spoiler za .:
dranja Ane, kad je prvi put napravila onaj pogled, koji sugerise neko stanje transcendentnosti


Sve u svemu, uz 'Haute tension' i 'Srpski film', jedan od najsokantnijih filmova koje sam odgledao poslednjih godina..

Pa zar ne bi isto bio nedorecen da su stali kod tog dela? Po meni kraj fino dopunjuje ono sto je tome prethodilo...
Jeste da ostavlja
Spoiler za Spojler:
na gledaocu da prosudi da li ima necega i da ne otkriva direktno sta je to
, ali misljenja sam da je ipak bolje tako. Fino docarava citavu polemiku oko
Spoiler za Spojler:
zivota posle smrti...ili stvarno nema nicega ili mozda ima ali nam nije sudjeno da ikada za zivota saznamo
E sad nekome takav kraj odgovara, nekome ne. Ponekad vazi ono The less is more
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 11:57   #7327
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pa zar ne bi isto bio nedorecen da su stali kod tog dela?
Bilo bi nedoreceno, ali dozirano bas koliko treba. I tada bi mogao da postavis sva ista pitanja, zato sto su motivi organizacije poznati iz onog razgovora Ane i babe- da li Anin pogled sugerise da je stvarno nesto videla, ili je to poslednja ekspresija svog uzasa koji je prozivela (ovaj 'uzas', tj. scene mucenja, ne racunajuci poslednju fazu, su poprilicno pitome, svode se samo na batinanje, sto je propustena prilika da se film ucini jos efektnijim). Kazem, posle onog momenta, sve sto sledi samo razvodnjava film, uvodi neke dodatne konfuzije, bez ikakvog objasnjenja, samim tim takvo nepotrebno filozofiranje u prazno samo steti filmu, po meni..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (26.2.2014)
Stara 26.2.2014, 16:14   #7328
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

I ja sad odgledah Martyrs na tvoju preporuku. Odlican i sokantan. Budi agresiju i zelju za osvetom onim bolesnicima.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 21:46   #7329
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gledao sam nekoliko dobrih filmova u poslednje vreme...

High Fidelity

"Dramedija" o strahu da se vezete za nekog, zasnovana na romanu Nika Hornbija, koji je takodje napisao knjigu prema kojoj je snimljen film About a Boy. Glavnog lika, kojeg glumi Dzon Kjuzak, na pocetku ostavlja dugogodisnja devojka, zbog cega pocinje da preispituje svoj nacin razmisljanja... Film je duhovit, ima lepu poentu, zanimljiva zapazanja i zabavne, uverljive likove. Po mom misljenju, odlican film.

Run Fatboy Run

Britansko-americka komedija sa Sajmonom Pegom, koji bezi sa sopstvenog vencanja. Pet godina kasnije, zbog toga se kaje i pokusava da ponovo osvoji nesudjenu nevestu. Problem je njen novi, naizgled savrseni decko. Da bi dokazao da se promenio i da vise ne bezi od zivota (sto se, naravno, desava tek na kraju filma), Sajmon se prijavljuje da trci maraton. Film je previse generican i neuverljiv ("sasav") da bih mogao da kazem da je odlican, ali je bar cesto smesan (najvise zaslugom comic relief sidekicka kojeg glumi Dilan Moran, iz serije Black Books) i ima neku temu.

Dazed and Confused

Film rezisera-scenariste Ricarda Linklejtera o njegovim srednjoskolskim danima. Film je smesten u 1976. godinu i desava se poslednjeg dana skole. Prati dve grupe - likove koji zavrsavaju skolu i brucose. Film je reakcija na filmove Dzona Hjuza (i slicne), koji te iste srednjoskolce smestaju u dramske situacije. Linklejter je hteo da napravi film u kojem se ti likovi samo zabavljuju, jer je on tako upamtio taj period zivota. Zato je Dazed and Confused u stvari istorijski dokument Naravno, kod nas je sve potpuno drugacije, ali je film ipak zabavan. Likovi su uverljivi i film je pun dobrog duha. Vrhunac je Metju Mekhonahi, koji glumi lika koji je dosta stariji od svih, ali odbija da "odraste", sa sve citatom: "Brate, sto volim ove srednjoskolke - ja starim, a one ostaju istih godina."
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 22:01   #7330
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Идемо неким редом, врло кратки коментари:

Blue Crush

Све што сте желели да знате о сурфовању, а нисте имали кога да питате! Пола филма је буквално у таласима, а остатак лагана лимунада са доста шећера. Нејасна одлука да се филм сними са врло мало сунца, мада за филмско сурфовање је очигледно потребан олујни ветар. Одличан ОСТ, лепе глумице.

Femme Fatale

Брајан Де Палма! Звучно име, али не баш моје генерације. Немогућа Мисија и још понешто, али.. Био сам убеђен да нисам гледао овај филм, али ипак јесам. Претерано упечатљиве сцене. Љубитељи извиканог "Inceptiona" ће уживати, занимљив "преокрет" али ја нисам љубитељ истих.

Vertical Limit

Човече, па ово је Крис О`Донел! Наравно, мој страх од висине је добио ново значење гледањем овог трагичног филма и све то пентрање делује потпуно бесмислено. Али лепо га је гледати у ХД-у. Право изненађење је веома занимљива Бонд-девојка, Izabella Scorupco, мада је она ту чисто ради естетизације.

Adult World

Ема Робертс је дефинитивно мој нови фаворит. По таленту, нимало не заостаје за вршњакињом јој Џенифер Лоренс, али бира (или добија) другачије филмове, свакако мање комерцијалне. Овом би замерио позивање на квази-елитизам, хипстеризам и лагану литерарну банализацију, али Ема је довољно занимљива да се филм одгледа. У односу на њене раније, дечије филмове (није баш да сам гледао све што је снимила) и споредне улоге, овде је добила довољно простора да покаже своје умеће, а када имамо у виду из какве породице долази - није ни чудо.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 21:31   #7331
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt0790636/

Filmcina, Metju objasnjava, Leto takodje.

Najbolji film, najbolji glumac, najbolji sporedni glumac !!!

10/10


Poslednja ispravka: zidan grobar (27.2.2014 u 21:45)
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zidan grobar na korisnoj poruci:
Rockstar (27.2.2014)
Stara 27.2.2014, 22:07   #7332
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zidan grobar kaže: Pregled poruke
http://www.imdb.com/title/tt0790636/

filmcina, metju objasnjava, leto takodje.

Najbolji film, najbolji glumac, najbolji sporedni glumac !!!

10/10

Баш сам га одгледао пре пар сати, слажем утиске.. Филм је више него добар, али морали су да га упропасте за дезертом политичке коректности, социјалног активизма и њањањања... Летоа сам једва препознао, на пола сам се сетио да је причао о тој улози, страшан перформанс. Да је прича остала на том индивидуалном нивоу, утисци би били много снажнији. Овако су завршили у "Монтевидео" стилу, што је велика штета и данак финансијским претензијама продуцената.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 23:00   #7333
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zidan grobar kaže: Pregled poruke
Najbolji film, najbolji glumac, najbolji sporedni glumac !!!
Pogledaj 12 years a slave, mozda promenis misljenje za 2 od 3.

Poslednja ispravka: zvjer (27.2.2014 u 23:49)
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 23:24   #7334
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hammer of the Gods http://www.imdb.com/title/tt2193418/

Dobar engleski film, nesto kao "Ironclad" samo sa Vikinzima i nekim njihovim mukama ovaj put bez i trunke pretenzije na istoriju.

Dosta manjih zamerki, borba nista losija nego u vecini Hollywoodskih ostvarenja, umetnicki lepo uradjeno ali nenametljivo a ne kao sto je sad uobicajeno, dobro kadriranje i rezija, oblicna scenografija. Atmosfera u vecem delu solidna.

Gluma dobra, Carli odradio vrh posao, svi drugi se manje ili vise drze, Clive Standen, Rollo iz Vikinga, i Dzejms Kozmo, Lord Commander Mormont, rade posao u sporednim ulogama.

Prica ima dosta svezine u odnosu na Hollywoodske arhetipe ali nije neko remek delo, ima dobrih momenata.

Spoiler za Spoiler:
Rekao bih da se mogu povuci paralele i da je ovo za Apokalipsu danas (takodje neorinalna prica "Heart of Darkness") sto je Ironclad za Sedmoricu velicanstvenih (i ovo isto)


Uglavnom nepravedno niska iMDB ocena i svi a posebno ljubitelji zanra i slicnih ostvarenja bi trebali da pogledaju, ko ceka sitne sate da izadje druga sezona Vikinga ovo ce mu doci kao zagrevanje.

Od mene recimo velikodusnih 7,5/10
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 3:35   #7335
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Pogledaj 12 years a slave, mozda promenis misljenje za 2 od 3.
I to sam pogledao. Ako Leto ne osvoji za sporednu, Fasbender mora.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2014, 19:52   #7336
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sha znam, meni 12 years... vise komplikuje stvari sa Mekhonakijem nego sa Letom. Mada su svi u 12 years fantasticno odglumili.

Paul Dano mi se sve vise ukopava na kratkoj listi glumaca koji me uvek oduseve.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2014, 11:04   #7337
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Purple Rose of Cairo (1985)



Radnja je smeštena u New Jersey 30-ih godina, za vreme velike depresije. Glavni protagonisti su žena koja živi u lošem braku i lik koji je izašao iz filma (bukvalno, sa večernje projekcije). Ideja je zanimljiva a realizacija odlična. Razlike između filmskog i stvarnog načina življenja stvaraju i dosta komičnih situacija. Dijalozi su autentični Woody Allen iako on ovde ne glumi. Suprotno žanrovskom opisu na IMDB, više bih rekao da je ovo pre svega drama/komedija a vrlo malo romansa. Simpatično, zabavno... Moja preporuka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 1:40   #7338
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom

Castaway on the Moon [Kimssi pyoryugi] (2009), http://www.imdb.com/title/tt1499666/



After failing to kill himself by jumping off a bridge, the man is washed up on a deserted island in the middle of the river, but within view of the city's high-rises. He attempts to escape, but soon accepts his fate and the challenges in living on the island. A reclusive young woman, who takes close-up shots of the moon and has not left her apartment in years, spies him on the island and comes to think of him as her own alien.

Odlična ideja, veoma dobar film i gluma. Apsolutna preporuka

Uzgred, bilo mi je zanimljivo da probam da nađem ovo ostrvo samo pomoću Google Maps - trebalo mi je samo par minuta

The Mortal Instruments: City of Bones (2013), http://www.imdb.com/title/tt1538403/



When her mother disappears, Clary Fray learns that she descends from a line of warriors who protect our world from demons. She joins forces with others like her and heads into a dangerous alternate New York called Downworld.

Dobri specijalni efekti, priča sasvim neoriginalna... Zabavno, ako nema ništa bolje.

Poslednja ispravka: Iris (2.3.2014 u 12:02) Razlog: spojeno
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 4:36   #7339
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Das Boot

Najbolji podmornicki film ikada. Pre par dana dobio sam zelju da se podsetim ovog remek dela i opet sam uzivao. Odlican film za sve lubitelje podmornica i ratnih filmova. Za neke spor (posebno produzena verzija) ali velika preporuka. Makar u pauzama pristupiti ovom filmu. Surov, realan i neprikosnoven.

pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Boomer (3.3.2014), NOTTINGHAM (3.3.2014)
Stara 2.3.2014, 17:00   #7340
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zidan grobar kaže: Pregled poruke
http://www.imdb.com/title/tt0790636/

Filmcina, Metju objasnjava, Leto takodje.

Najbolji film, najbolji glumac, najbolji sporedni glumac !!!

10/10

Odgledao, definitivno si ga nahajpovao, dobar jeste, ni blizu najboljih imo...peace

6/10
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com