Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2014, 19:09   #10
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

OK, evo mog vidjenja ove danasnje epizode, kroz par spojlera ali odmah da kazem - oni koji ocekuju da cu da pljujem po seriji epizodi slobodno ne moraju da citaju spojlere. Takodje, oni koji misle da cu reci da je apsolutno sve bilo super i da mi se apsolutno sve dopalo, slobodno ne moraju da citaju spojler, vec slobodno mogu da me optuze kako pljujem seriju...

Da krenem od onih dobrih stvari - veceras sam odgledao definitivno najbolji deo neke epizode u cetvrtoj sezoni, a po meni jedan od najboljih u celoj seriji, ako izuzmemo one mindfuckin' epizode gde su se desile stvari koje mnogi nisu ocekivali...
Spoiler za Sta mislim pod tim najbolje:
Celokupno vecerasnje sudjenje Tirionu je odradjeno izuzetno dobro i cak i ako izuzmemo da je uradjeno prilicno (mozda cak i potpuno) verno kao u knjizi licno je na mene ostavilo odlican utisak od pocetka do kraja. Vrazicak je na samom kraju izdominirao i samo stavio slag na tortu.

Spoiler za I ovo je +:
Takodje su mi se dopali delovi u kojima vidimo dijaloge Varisa i Oberina, odnosno Davosa i bankara gvozdene banke Bravosa - scene kojih nema u knjigama ali sto samo pokazuje da mi je apsolutno nebitno da li je nesto iz knjiga ili ne sve dok ima smisla.


Sa druge strane, da sve ne bude savrseno potrudio se onaj deo price
Spoiler za Koji deo:
U kom Asha (Jara) pokusava da oslobodi Teona. Po meni apsolutno nepotreban deo price, kojim nismo nista dobili osim malo nepotrebne i uiljene akcije tim pre sto je njenim komentarom "Moj brat je mrtav" definitivno propala sansa da se njegovo spasavanje desi kada je to bilo sasvim normalno. Ne znam, meni nije jasno sta su hteli da postignu ovim - nije valjda da nije bilo materijala da se napravi nesto bolje!?


Na samom kraju, ne mogu a da se ne osvrnem na jednu scenu koju bih uporedio sa dogadjajem iz knjige i to ne da bih pokazao da sam citao knjige vec cisto da iskazem svoje misljenje o snazi iste i emocijama koje smo videli, odnosno trebali da vidimo...
Spoiler za Povezano sa knjigom - ko nije citao ne mora ni ovo mada nije nikakav spojler o buducim desavanjima:
Deo kad "kozar" donosi kosti koze koju su zmajevi ponjupali ima smisla i sve to je OK, ali po meni, u poredjenju sa stvarnim dogadjajem iz knjige nema ni delic te snage koji bi trebalo da ima. Naime, ako me secanje ne vara - u knjizi on pred deneris donosi kosti deteta dok ovde donosi kosti koze - dve totalno neuporedive stvari i dok je scena u knjizi ostavila veoma emotivan utisak na Deneris sto se moglo apsolutno videti i sto je razumljivo ovde nismo mogli da osetimo ni delic te emocije. Ja sve to razumem ali ne i odluku da B&W naprave takvu promenu jer je sve ovo onda izgubilo onaj smisao koji je trebalo da ima posto dete i koza ne mogu da se uporede...

Sve to bi mi bilo jasno da do sada nismo imali prilike da vidimo razne uzasavajuce prizore, ali ovako...

Eh da, Hizdar Zo Lorak mi je na prvo gledanje bio bas onako... meh!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Asmodeus (12.5.2014), bokela (13.5.2014), DylaN (14.5.2014), Game fever (22.5.2014), Krilce (12.5.2014), marko13 (13.5.2014)
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com