Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2007, 1:59   #1
pop1
Novi član
 
Član od: 18.4.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

Elem evo vam saveta kako da ne nastradate kao ja.
Dobio sam od brata konzolu koja je bukvalno radila 10 sati ali je zato stajala jedno 3 godine. Igre je cas ucitavala a cas ne, mada od 200 igara nikad nije bilo pravila kada ce ucitati, jednom recju mucenje. Neupucen odem u servis
Beosoft, prime konzolu, kazu da je to ciscenje, i da dodjem sutra po nju.
Sledeceg dana stvarno kazu gotova, odnesem im 900 dinara i odem sretan kuci. Ali opet sve isto kao da nista nisu dirali. Posto je bio vikend odnesem im konzolu u ponedeljak i dosta igara misleci da sve to lepo probaju. Oni kao da su znali da cu se vratiti, unapred se izvinjavaju i kazu da dodjem sutra po konzolu. Opet eto mene sutra, kazu sve je u redi i ja stigoh kuci i sedoh da probam. Prvu koju sam stavio radi, sledeca radi e posle ove druge nece ni jedna, tri sata sam ubacivao diskove i nista. Pozovem opet servis ljut ko ris, oni kazu izvinite dodjite po vase pare. Odem po novac i odnesem konzolu u Tehnoland i oni me posle tri dana obaveste da mi je u konzoli laser od nekog drugog modela konzole koji uopste ne pripada tu. I eto tako ode 60 eura za laser, a moj laser verovatno ispravan i ociscen Beosoft uvali nekom drugom. Tako ljudi da znate u Beosoft ni za zivu glavu da vas ne bi ovo zadesilo.
pop1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 2:31   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

hehe... ladno si otvorio nalog samo da bi ispljuvao beosoft e ako si!
oduvek su bili mnogo skuplji od ostalih, i to im nije bilo dosta, vec su pored toga uvek radili na nacin slican ovom koji si opisao!
ne mogu da se odviknu monopolistickih navika koje su stekli kada su bili gotovo jedini distributeri za konzole kod nas (segu, gameboy, supernintendo)- pa mogli da rade, i radili sta hoce! nece oni jos dugo....
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 6:54   #3
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

Samo da znas. Savrseno je normalno da PS2 ne cita kopije iz prve uvek. to ce ti svi potvrditi. Meni eto nekada oce a nekada sledi po par reseta (do desetak) pre ucitavanja savrseno dobro narezanih diskova. Cena piraterije.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 9:45   #4
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
hehe... ladno si otvorio nalog samo da bi ispljuvao beosoft e ako si!
oduvek su bili mnogo skuplji od ostalih, i to im nije bilo dosta, vec su pored toga uvek radili na nacin slican ovom koji si opisao!
ne mogu da se odviknu monopolistickih navika koje su stekli kada su bili gotovo jedini distributeri za konzole kod nas (segu, gameboy, supernintendo)- pa mogli da rade, i radili sta hoce! nece oni jos dugo....
PU djubrad lopovska!

Secam se da sam neke 94' imao Gameboy i ketridzi su kod njih bili malo jeftiniji od same konzole. U to vreme sam imao i SNES i cimao sam se sa Avale do Zvezdare chak da iznajmljujem igre a novu igru sam mogao da priushtim za rodjendan i eventualno kad se zavrshi razred pa me matori chaste.

Kako sam se samo radovao kad nabavim new game...Those were days!


Najvishe me nerviralo shto su umeli da ti uvale neko djubre od igre kako bi ga se otarasili jer im skuplja prashinu i josh te ubede da si srecan tim izborom...dok ne dodjesh kuci. Teshko ubediti klinca od 9 god. Oloshi manipulatorski!

Jednom su me tako zeznuli, zapamtio sam im dobro...
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 15:52   #5
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

eh koliko li je samo kaseta/disketa c64/amiga pirata sada "velika firma" fazon?kao i bivsih vlasnika video klubova tranzicija hebiga
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 19:21   #6
pop1
Novi član
 
Član od: 18.4.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

Znate sta je najgore u svemu, oni su mi vratili pare bez objasnjenja, jednostavno nemogu da poprave, i to je to. Niti su ponudili mogucnost zamene
lasera niti bilo sta drugo, to je kao to mi nemozemo bolje i evo vam novac.
Osnovano sumnjam da su mi drpili laser i uvalili neki krs.
pop1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 21:20   #7
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

Citat:
pop1 kaže: Pregled poruke
Znate sta je najgore u svemu, oni su mi vratili pare bez objasnjenja, jednostavno nemogu da poprave, i to je to. Niti su ponudili mogucnost zamene
lasera niti bilo sta drugo, to je kao to mi nemozemo bolje i evo vam novac.
Osnovano sumnjam da su mi drpili laser i uvalili neki krs.
A sti ne skupis drustvo i pikiras nekog njihovog glavonju, izlupas ga i gotovo.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 22:22   #8
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

E pa fino sad ste naucili za ubuduce: "use i u svoje kljuse"!!!!

Bar sto se tice mijenjanja lasera u konzola nije neka velika filozofija.
Za ps2 jos nisam mijenjao za divno cudo mada ga imam vec paaar godina.
Sa psx je vec druga prica,malisu sam sutirao iz ljutoce,ne nisam ja igrao nego klinci od susjeda i moj pas(dobermanski)koji je povukao kablove za tv.
Konzola je prezivjela stim sto je otisla plastika iznad motora gdje se cd stavlja.
Uopste nisam zazalio jer i nije citao neke kopirane kako valja sa mnogo pauza i usporavanja.

Kad sam otisao da narucim nov laser sve od dodatnih informacija je bilo potrebno SCSH XXXX-XXXX(ili tako nesto) broj/serija proizvodnje.
Zbog cijene ugradzivanja kod "majstora"odlucio sam da ja to uradim.
Laser sam dobio i krenuo u akciju.Citava skalamerija laser i rotor su pripadali dviju ili triju serija sa razlicitim lezistima.Pa sam zbog toga morao da odlomim nekoliko komada plastike (dijelova lezista)jer nije moglo da stane.
Bez upustva ili tako nesto.I radi jos bolje nego prije cak i sa problematicnim cd-ovima.

Sto se tice ps2 od prijatelja koji su imali 3u vrstu bliskog susreta sa mijenjanjem lasera kazu da je veoma prosto.Osim toga i ovako i onako nemate garanciju jer je modovan.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 23:15   #9
Plasaw
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

Ja sam kod njih kupio par igara za GameCube. Uopste nisu bile u zastitnoj foliji, neki diskovi su cak malo i izgrebani, u svakoj je nedostajao VIP kod (kad unesete kodove na Nintendovom sajtu otkljucate wallpapere odredjene igre i dobijete poene za koje mozete da kupujete stvari - wallpapere, ikonice i slicno, ali se povremeno nadje i kolekcionarsko izdanje neke igre, specijalna izdanja konzola, posteri igara sa potpisom autora...), pa sam dosao do zakljucka da prodaju polovne igre kao nove.

O cenama da ne govorimo (Wii - 350E!!!).
Plasaw je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 1:49   #10
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu

U, bre ljudi, citajuci ovo mogu samo da konstatujem da sam ja dobro prosao kada sam im odneo na servis my precious Dreamcast koji je prestao da cita diskove u potpunosti. Ovi ga popravise za 900 dindzi i sada sve radi OK (da kucnem u drvo) Inace, ja sam sam pokusao da kalibrisem laser (vrteo sam neki srafcic) i zamalo upropastio GD-ROM citac, posle cega bi mi ostalo samo da skocim kroz prozor (naravno da se salim ) jer glava za GD-ROM kod nas nema, a i u inostranstvu se tesko nalaze...

Inace, ovo da, najverovatnije preko eBay-a, nabavljaju polovne igre i uvaljuju kupcima ovde kao nove je svakodnevna stvar...
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dobar servis racunara absonic Kvarovi 12 10.1.2007 1:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com