Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.8.2016, 9:43   #21
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Koliko ja znam, oni su zakonski uradili sve sto treba. U roku od dve godine, dakle, koliko je bilo trajanje garancije, oni su uradili svoje da otklone kvar - sto su i uradili. Televizor je, po povratku sa reklamacije, normalno radio, i ovim su oni u potpunosti ispunili svoju obavezu. To sto je panel zamenjen novim je samo bio nacin resavanja problema, i sumnjam da si dobio garanciju za panel, ili produzenu garanciju na TV. Prosto receno : Oni su duzni da u garantnom roku otklone svaki kvar na uredjaju, ili da uredjaj zamene novim u slucaju nemogucnosti popravke. Posle garantnog roka, u potpunosti si prepusten sam sebi, i svaka eventualna pomoc sa njihove strane je samo dobra volja, ne zakonska obaveza.

Imao sam slucajeve sa zamenom uredjaja, i ovde su novi uredjaji dolazili sa novom garancijom, ali - uredjaji su bili komplet novi, bez popravki, u zapakovanoj kutiji. Pri ranijoj popravci u okviru garancije, dobio sam papir na kojem je precizirano sta je uzrok kvara, sta je zamenjeno, ali nista o produzenju garancije ili individualnoj garanciji za zamenjeni deo. Ovo je i tvoj slucaj.

To sto je tebi crkao panel dva puta u kratkom vremenskom periodu bi moglo da se okarakterise kao primer klasicne "lose srece", odnosno, lose srece dobijanja defektnog panela. Ovo, donekle, jeste greska proizvodjaca, ali osvrni se na razlog zbog kojeg garancija i postoji - kvarovi na uredjajima se desavaju, i prihvatljivi su, sve dok se u garantnom roku popravke obavljaju. Koliko ja znam, zakonski, ti im ne mozes nista.

S druge strane, mozda ti je panel zamenjen repariranim, ili polovnim. To skoro da ne mozes da dokazes. Medjutim, sta mi pada na pamet jeste nacin da uzmes drugi televizor, ako imas uredne papire o servisiranju. Javis se LG Srbija, ili njihovom oficijelnom predstavniku u zemlji. Opises im svoju situaciju, naglasis izuzetno nezadovoljstvo uredjajem zbog tako cestih kvarova (ovo je bitno, svim proizvodjacima treperi srce zbog mogucnosti Trzisne Inspekcije ili Zavoda za Zastitu Potrosaca), i prilozis skeniranu dokumentaciju. Malo ih juris, suptilno naglasis mogucnost da problem resis "preko agencija zaduzenih za kontrolu trzista i zastitu potrosaca", i uopste nije iskljuceno da ti omoguce zamenu kompletnog uredjaja. Jeftinije im je da ti daju nov TV, nego da rizikuju posetu TI, ili tebe kako blatis njihove proizvode na sve strane. Naglasavam ti da ce ovo funkcionisati bolje u LG Srbija, ili e-mailom njihovoj ispostavi za Evropu, itd., nego u prodavnici, gde ljude manje vise briga za publicitet.

Nista te ne kosta da probas, i javi kako je proslo.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 3:28   #22
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Hvala na savetu,probacu definitivno taj televizor sam kupio na nekoj super akciji pre dve godine kosta je 55hijada sada I dalje kosta 60hijada,znaci nisu male pare ali ovo je stvarno razocaravajuce ili bolje receno neprihvatljivo da mi se desi dva puta fatalni kvar u roku od 3meseca a mesec dana po isteku garancije.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 4:43   #23
Joca90
Veteran
 
Član od: 24.11.2009.
Lokacija: Bg
Poruke: 675
Zahvalnice: 146
Zahvaljeno 106 puta na 105 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Kupuj ubuduce uredjaje sa vecom garancijom(ako su skupi) - 3 ili vise god. Uzeo sam skoro Panasonic 50inca sa 5g garancije za 80k.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Joca90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2016, 1:22   #24
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Da zao mi je sto nisam uzeo FOX koji ima 3god garanciju
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 0:12   #25
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Pozdrav, poručio sam RAM memoriju putem weba (Emmi), ali pošto brljavi moram da je vratim. Piše na mejlu da imam rok od 14 dana.

Jel dovoljno da odem u bilo koju radnju ili da šaljem kurirom (kako je najbrže za povrat novca)?
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 18:30   #26
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Pozdrav, poručio sam RAM memoriju putem weba (Emmi), ali pošto brljavi moram da je vratim. Piše na mejlu da imam rok od 14 dana.

Jel dovoljno da odem u bilo koju radnju ili da šaljem kurirom (kako je najbrže za povrat novca)?
Možes i u bilo koju Win win radnju da odes. Mene su iz Emmija tako uputili, reklamirao sam ssd proslog leta. Oni tamo posalju natrag, daju ti papir, uglavnom ispostuju rokove.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 18:40   #27
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Hvala na odg, rekli su posle NG da me čeka odgovor iz servisa. Modul doslovno ne radi
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 18:53   #28
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Nema šta servis da ti daje odgovor, kupio si preko neta, možeš da kažeš i da ti se ne sviđa boja modula, ako je u roku od 14 dana moraju da ti vrate pare. Samo popuniš obrazac za raskid ugovora na daljinu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 19:05   #29
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nema šta servis da ti daje odgovor, kupio si preko neta, možeš da kažeš i da ti se ne sviđa boja modula, ako je u roku od 14 dana moraju da ti vrate pare. Samo popuniš obrazac za raskid ugovora na daljinu.
Došao sam u maloprodaju Emmi-ja sa popunjenim papirom o raskidu ugovora na daljinu. Rečeno mi je da se taj papir samo popunjava ako se šalje papirom i da je nepotreban kada se lično predaje.

Nakon uvida u kompletnost ambalaže mi je dat neki beli papir da sam podneo reklamaciju i da se ostvaruje pravo na nezadovoljstvo u prvih 14 dana (ne mogu tačno da se setim). Uglavnom rekli su da će me call centar kontaktirati nakon NG. Navodno tada bi trebali da me kontaktiraju radi uplate na račun, jer gotovinski nema ništa.

Ovo je moje prvo iskustvo sa vraćanjem videćemo kako će biti.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 22:48   #30
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Aha, to je da utvrde da li nešto razbio, razvalio u međuvremenu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2018, 12:51   #31
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

lose iskustvo sa winwin-om.
uzeo sam fon u prodavnici i 2 radna dana kasnije odlucio da ga vratim (skrenuo sam paznju da sve radi, da ali nisam zadovoljan njime). na licu mesta utvrdili su da nema fizickih ostecenja (i ubelezili to), ali su rekli da svejedno mora na servis, da se proveri sve kako bi mogli da mi vrate novac.
servis je posle 3 dana utvrdio da je uredjaj saobrazan (sve radi), sto je kao obavestenje i stiglo u SMS-u, ali u istom pise da mi je ODBIJEN zahtev za povracaj novca!?
kakva komedija! pa sto je onda i isao na servis?
sad sta ciniti dalje? inspekcija.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2018, 14:55   #32
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
lose iskustvo sa winwin-om.
uzeo sam fon u prodavnici i 2 radna dana kasnije odlucio da ga vratim (skrenuo sam paznju da sve radi, da ali nisam zadovoljan njime). na licu mesta utvrdili su da nema fizickih ostecenja (i ubelezili to), ali su rekli da svejedno mora na servis, da se proveri sve kako bi mogli da mi vrate novac.
servis je posle 3 dana utvrdio da je uredjaj saobrazan (sve radi), sto je kao obavestenje i stiglo u SMS-u, ali u istom pise da mi je ODBIJEN zahtev za povracaj novca!?
kakva komedija! pa sto je onda i isao na servis?
sad sta ciniti dalje? inspekcija.
Isto su meni uradili u Gigatronu. Mislim, ja sam ovo i ocekivao jer me je odgovorna u prodavnici ubedjivala da moram poslati mis na servis kako bi se utvrdilo da li je ispravan(naravno uz potpisanu reklamaciju). Kaže, kada se utvrdi da li je ispravan vraćamo vam novac . Opet ovi iz servisa pričaju drugu priču........

edit: brukaju se za 1300din
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2018, 15:32   #33
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Više voli Srbin zavrnuti nekog za 50, nego pošteno zaraditi 100 evra. Takav narod, takva zemlja. Bolje teško da će biti - navikneš se, pališ napolje, ili lupaš glavom o zid.


Poslato sa pametnog telefona mi, korištenjem prstiju.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2018, 15:37   #34
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Citat:
uzeo sam fon u prodavnici
Vraćanje je moguće mislim samo kad se naruči online
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2018, 16:39   #35
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Pa ja sam naručio online i nisu mi vratili. Isto ti se piše, zavrnu te samo tako.....
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2018, 16:45   #36
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Ponovo traži novac nazad, kaži da si prijavio slučaj tržišnoj inspekciji, srpski APP sistem, hajde da ga odbijemo, možda će da odustane...

EDIT: Ne videh da si telefon uzeo u prodavnici, baš kao što wizard kaže, u tom slučaju nisu dužni da ti vrate novac, sve zavisi od njihove dobre volje.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2018, 18:05   #37
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Ne znam samo koja je procedura kada se potpiše reklamacioni list, kako se tumači zakon onda ?
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2018, 0:34   #38
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Čak i kod nas postoji zakon da imaš pravo da vratiš robu u roku čini mi se 14 dana bezuslovno. Prosta stvar, tržišna inspekcija...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2018, 3:01   #39
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Kao što je već napisano, to važi samo ako si robu naručio preko interneta/pismom/telefonom...

http://zastitapotrosaca.gov.rs/najce...ene-na-daljinu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2018, 8:41   #40
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

U posldenje vreme kod lične kupovine malo teže ide to vrćanje bez očiglednog razloga.

Ide se razmišljanjem da je kupac imao priliku i mogućnost pre kupovine da dobije sve potrebne informacije od prodavca pa tek odna da odluči da li mu odgovara ili ne i da li će da kupi nešto ili neće. Čak i da je pordavac odbio ili nije znao da vam kaže ili pokaže sve što vas je interesovalo niste bili dužni da kupite na tom mestu bilo šta.



Zakon nije desfinisan u ovom sliučaju. Tako da prodavnica može kako joj se hoće. Uglavnom jače prodavnice imaju politike kvaliteta poslovanje gde izmedju ostalog navode na koji način štite kupce ali ne moraju da se pridržavaju istih jer ne postoje sankcije. Obično se te politike pogrešno tumače sa zakonom. Kod nas se uglavnom ne poštuju.



ONLINE kupovina je po meni mnogo bolja solucija. Polako ulazi u praksa da se odlazi u prodavnicu raspita i pogleda pa se onda ipak poruči ONLINE jer se često dobija lep popust ali i zakonsko podrška da vratitie nešto ako niste zadovoljni! Zakon je tu stao na stranu potrošača ne zbog samih potrošača već zbog transparentnosti takvie trgovine i suzbijanja sive i crne ekonomije.

Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com