Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.9.2022, 15:17   #1
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Zvucnici za racunar

Preko 15 godina koristim Xwave 5.1 zvucnike za racunar, pa resih da ih promenim...
Koristio bi zvucnike iskljucivo za racunar. Za filmove, muziku i video igre.
Najbitnije je da bude sto cistiji zvuk sa dobrim basevima.
Izdvojio bi oko 400e za zvucnike.
Da li je potrebna i kupovina zvucne kartice? Imam maticnu B450M DS3H za koju pise u opisu "High Quality Onboard Audio Design. Delivers high quality sound resolution and sound expansion to create the most realistic sound effects for professional gamers. High Quality Audio Capacitors and Audio Noise Guard with LED Trace Path Lighting..."
Koje zvucnike bi preporucili?
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2022, 18:50   #2
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Druze,ja bih se bez razmisljanja odlucio za neko polovono pojacalo i neke polovne zvucnike,tu mozes i neku zvucnu da uglavis.Na KP mozes da sklopis opasan sistem za te pare..
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2022, 22:38   #3
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Zvucnici za racunar

Za zvucnike ne znam u tom cenovnom rangu... Ali sigurno uzmi zvucnu ako planiras da dajes tolike novce za audio sistem...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2022, 5:11   #4
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Druze,ja bih se bez razmisljanja odlucio za neko polovono pojacalo i neke polovne zvucnike,tu mozes i neku zvucnu da uglavis.Na KP mozes da sklopis opasan sistem za te pare..
Vrv je tako najbolje, ali ipak sam vise za novo... Tu nije veliki izbor. Nekako se izdvaja logitech z906

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Za zvucnike ne znam u tom cenovnom rangu... Ali sigurno uzmi zvucnu ako planiras da dajes tolike novce za audio sistem...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
Gde se zvucne mogu naci? Gledah, nema ih po radnjama. Onda ostaju samo polovne. Koje bi preporucili?
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2022, 5:23   #5
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Zvucnici za racunar

Nisam neki poznavalac ali tipa sound blaster je vrv medju boljima ima na kp i nove da se kupe pogledas malo po googlu koje su dobre i koje ti se uklapaju u cenu koju bi dao za njih... mislim ok je za neku kucnu upotrebu i integrisana zvucna sa nekim 5.1 sistemom ali kad vec hoces dati neke ozbiljnije novce onda je bolje svakako sa zvucnom... Sacekaj jos malo dok se jave malo oni bolji audiofili pa da ti daju predlog sta konkretno da uzmes...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2022, 15:09   #6
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Ne treba zvučna, treba njemu neki dac/pojačivač. Ja doduše više znam za slušalice, al ja moje zvučnike (Fluid F5 Audio, koje sam platio oko 200e, povezujem ili preko Focusrite Scarlet uređaja (100e), uz balanced kablove (20e), ili preko RCA kablova na FiiO K5 Pro Dac/Amp koji je 150e. FiiO se može koristiti, i prevashodno se koristi za slušalice, služi me sjajno par godina.

Pomenuti zvučnici su verovatno najbolji za tu cenu. Poprilično balansiran zvuk, imaju solidan bas, al meni nije najbolje da to procenim, čak mi je možda i prejak bas jer nisu najbolje pozicionirani, sudara se zvuk sa bliskim ormarom i zidovima, soba mi ko kovčeg ebiga. U taj budžet teško uklopiti neki pojačivač za zvučnike, i same zvučnike, osim polovno naravno. Ali kao što rekoh, nisam toliko duboko kopao kad su zvučnici u pitanju jer je to zaista rupa bez dna, i sve je drastično skuplje nego za slušalice
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2022, 17:43   #7
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Nisam neki poznavalac ali tipa sound blaster je vrv medju boljima ima na kp i nove da se kupe pogledas malo po googlu koje su dobre i koje ti se uklapaju u cenu koju bi dao za njih... mislim ok je za neku kucnu upotrebu i integrisana zvucna sa nekim 5.1 sistemom ali kad vec hoces dati neke ozbiljnije novce onda je bolje svakako sa zvucnom... Sacekaj jos malo dok se jave malo oni bolji audiofili pa da ti daju predlog sta konkretno da uzmes...
Jedan drug mi je takodje preporucio sound blaster. Ima na kp za 50e neki bolji model sound blastera

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne treba zvučna, treba njemu neki dac/pojačivač. Ja doduše više znam za slušalice, al ja moje zvučnike (Fluid F5 Audio, koje sam platio oko 200e, povezujem ili preko Focusrite Scarlet uređaja (100e), uz balanced kablove (20e), ili preko RCA kablova na FiiO K5 Pro Dac/Amp koji je 150e. FiiO se može koristiti, i prevashodno se koristi za slušalice, služi me sjajno par godina
Posto bi zvucnike uzeo za kucnu varijantu, muziku slusam preko mp3, ne gruvam glasno muziku, pitam se koliko je onda potrebna zvucna i pojacalo...
Da li cu primetiti dosta bolji zvuk izmedju mojih starih Xwave i ovog Logitech z906?
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2022, 21:41   #8
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Pa sve zvučnike preko 100e definitivno nećeš naći sa 3.5mm kablom koji možeš da utakneš u računar i pustiš normalno

I naravno sve zavisi da li biraš aktivne ili pasivne zvučnike. Moji su aktivni, al opet koristim K5 Pro kao pre/amp suštinski, a ima i odgovarajuće RCA portove. Dok, ako hoćeš balansirane kablove, moraš da imaš isto odgovarajući uređaj.
Kao što rekoh, sačekaj da ti se neko s više iskustva u toj sferi javi da preporuči šta bi ti najbolje odgovaralo, ali verovatno će ti trebati još nešto pored samih zvučnika.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 5:01   #9
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Razmisljam da prvo uzmem zvucnu, da vidim koliku ce razliku napraviti na ovim starim zvucnicima. A posle bi vrv uzeo i nove zvucnike.
Koja zvucna ce napraviti razliku, a da je dobar odnos cena-kvalitet? Imam plocu B450M DS3H.
Savetovano mi je da uzmem Creative Sound Blaster Z, model SB1500 SBX. Ona se ceni oko 50e. Mogu uzeti i neku malo skuplju ako ce napraviti razliku.
Ko se razume u zvucne, znacio bi mi savet
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 18:01   #10
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Razmisljam da prvo uzmem zvucnu, da vidim koliku ce razliku napraviti na ovim starim zvucnicima. A posle bi vrv uzeo i nove zvucnike.
Koja zvucna ce napraviti razliku, a da je dobar odnos cena-kvalitet? Imam plocu B450M DS3H.
Savetovano mi je da uzmem Creative Sound Blaster Z, model SB1500 SBX. Ona se ceni oko 50e. Mogu uzeti i neku malo skuplju ako ce napraviti razliku.
Ko se razume u zvucne, znacio bi mi savet
Od Creative znam da se od budzet varijanti, koja je svakako bolja od integrisane, preporucuje Xtreme Music, ali posto vidim da nemas pci slot, onda mozes naravno tu koju si pomenuo, kao i Asus Xonar modele, DX, STX.

Ovu sto sam ja uzela pre nekih desetak godina bila je na kupindu 6000 din, zvuk je vrhunski i dalje premda je sa drajverima vec out of life. Jos sam joj i op-ampove zamenila. Sad ne znam kako ostale marke stoje sa pci-e slotom i podrskom, Terratec, Auzentech, Esi, M-audio..
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2022, 23:04   #11
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Istražih malo baš da vidim dal su zaista zvučne karte postale irelevantne.
I čini se da to jeste slučaj. Činjenica je da ćeš sa eksternim DAC-om/pojačivačem imati bolje uslove baš zato što unutar samog kućišta postoji dosta interferencije, te je USB veza zapravo mnogo čistija.

Što se tiče razlike, ne verujem da možeš tako lako primetiti, osim ako nemaš trenirano uvo. Današnji audio čipovi na pločama su sasvim solidni, i jedini drastični napredak jeste upravo eksterni DAC/Amp.

Nekad oni mogu da budu obojeni tako da se čini da je bolje a zapravo je samo drugačiji zvuk, možda topliji, i tome slično. Mada uglavnom kod DAC-ova teže ka neutralnosti.
Tube amps su za kolorit. Ima budžetskih varijanti, ima DIY opcija, kineza, kolko hoćeš. Baci pogled i na aliexpress, možda tu naletiš na nešto.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2022, 4:44   #12
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Ok. Hvala vam na savetima. Videcu onda za ovaj DAC i koji bi uzeo...
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2022, 0:53   #13
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Ne bih bas rekao da su irelevantne zvucne karte. Ovo govorim kao neko ko se bavio audio produkcijom i ako nesto se oseti to je kada predjes sa integrisane na bilo koju zvucnu. Nebo i zemlja, vredi svaki dinar.

Mozes da bacis pogled na ESI, Scarlett. Jako dobre kartice za te novce.
Sto se tice zvucnika baci pogled na ESI takodje, ja ih koristim kako za slusanje regularno, igre sta god tako i za produkciju. Nema potrebe da uzimas 8ice vec uzmi od 5inca. Nemoj velciina da te zavara sto se jacine tice . Samo imaj na umu da su ovo monitori tj flat zvucnici tako da ne ocekuj neki nabudzen bas ili sta vec. Radnja u Svetogorskoj, imaju u sobu za slusanje te tako mozes vise zvucnika uporediti.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2022, 23:59   #14
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Šta preporučujete od zvučnika za računar, budžet do 9.000 din?

Isključivo mi treba za slušanje muzike i filmove. Nažalost, predobre aktivne studijske monitore Presonus Eris 3.5 sam morao da prebacim u drugu sobu da bih nakačio klavijature na njih pa mi je računar trenutno na skrnavim slabašnim Logitech z200 zvučnicima, koji su ono...ne baš potpuna ''kanta'', ali treba mi ipak nešto kvalitetnije sa više basa.

Edifier R1100?
Logitech z313?
Logitech z333?
Microlab M300?
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2022, 1:30   #15
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Creative Pebble Plus.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2022, 1:44   #16
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Citat:
Gadoguz kaže: Pregled poruke
Creative Pebble Plus.
Ne vredi mi to, kupujem preko računa, naše prodavnice nemaju te zvučnike u ponudi.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2022, 5:19   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

neces verovati ali ja sam pre tipa 7 godina kupio bas te microlab i nisu mi se dopali, pa sam ih zamenio bas za z333, koji su mi skroz ok.

samo, nisam strucnjak da ti ih opisem, ali cu da probam.

mislim da daju pozitivno neutralan zvuk, samo sam im malo pojacao srednje tonove u equalizeru.
bas je vise onako masan nego sto je punchy (tu je stvar ukusa) i svidja mi se sto ima pozadi izdvojenu kontrolu za njega, kao i taj mali kruzic za generalnu jacinu zvuka koji stoji na stolu.
i vise nego dovoljno su snazni. nikada ih nisam odvrnuo do kraja, cak ni da isprobam, jer mi je bilo previse glasno i za isprobavanje.

zamerka su kraci kablovi, ali to sam resio za 300 din sa produznim.

inace imaju lazni tweeter, postoji samo estetski ta rupica gornja, sto je logitech i naglasio negde, ali ljudi ne citaju pa su zvucnicima na to ime (iako im se zvuk svidi) dali tonu jedinica. i sa tom tonom jedinica, prosecna ocena preko 7.000 korisnika na amazonu je odlicnih 4.5/5.

kad pomenuh estetiku, meni se bas svidjaju. volim jednostavnost.

inace su u upotrebi svih 7 godina svaki dan po 12+ sati, nikakvih problema nisam imao. cak mi je jedan zvucnik dva puta pao i nista mu nije.

ne bi trebalo da ces pogresiti sa njima, ali je to bas do ukusa i zavisi sta si imao pre toga.
kada je rec o zvucnicima, novije i skuplje u odnosu na starije ne mora uopste da znaci bolje. najbolje naruciti tako da mozes da ih zamenis ako ti se ne svide.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
DaniloNS (3.11.2022)
Stara 3.11.2022, 10:47   #18
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 398
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 53 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Da li i dalje želiš 5.1 sistem ili odgovara i 2.1 (2.0) ? Što se tiče 5.1 sa Z906 ne možeš da pogriješiš što se tiče kompjuterskih zvučnika, baš sam prodao jedan komplet prije mjesec dana, slabo i korišćen sa sve stalcima za 230e


Razmisli i o Edifier G5000, kidaju bukvalno

https://www.edifier.com/product-g5000.html
BiTrAtE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2022, 11:00   #19
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ne bi trebalo da ces pogresiti sa njima, ali je to bas do ukusa i zavisi sta si imao pre toga.
Gore sam napisao da sam pre toga koristio zvučnike Presonus Eris 3.5, to su u stvari entry-level aktivni studijski monitori za muzičku produkciju, ali su se pokazali kao vrhunski zvučnici za PC, koji su me iskreno razmazili, pa se bojim ako bilo šta drugo uzmem da me neće zadovoljiti, a opet, s druge strane, nisam spreman na zvučnike da izdvojim više o 70-ak eur, jer treba da nakupujem još nekih dodatnih stvari za računar koje su mi neophodne (ssd, mehanička tastatura i slično).

Primetio sam da si rekao da su kablovi kraći. Koliko su kratki? Kraći od 1,5m?
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2022, 11:02   #20
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Zvucnici za racunar

Citat:
BiTrAtE kaže: Pregled poruke
Da li i dalje želiš 5.1 sistem ili odgovara i 2.1 (2.0) ? Što se tiče 5.1 sa Z906 ne možeš da pogriješiš što se tiče kompjuterskih zvučnika, baš sam prodao jedan komplet prije mjesec dana, slabo i korišćen sa sve stalcima za 230e


Razmisli i o Edifier G5000, kidaju bukvalno

https://www.edifier.com/product-g5000.html
70 eur mi je budžet
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li se isplati kupiti polovan racunar??? Ninja_mANIaK Šta da kupim? 12 20.12.2011 14:36
povezivanje rutera na racunar boza16v Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 11.12.2011 22:10
Za vikend kupujem racunar, molim vas za savet PapaStalin ŠDK - Osnovne komponente 63 10.11.2011 14:07
racunar se "ne budi" iz hibernacije ekvi Kvarovi 6 30.10.2011 0:39
Koji najjeftiniji racunar? Sale2322 Šta da kupim? 8 7.3.2006 22:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com