Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.12.2008, 19:02   #121
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Jel' ovo omalozavanje elfova malo Witcher fora ili je toga bilo i u ranijim RPG igrama?Posto nisam igrao baldurs gate a i NWN sam samo nesto malo igrao,pa otkud znam...
Hm,endzin deluje poprilicno zastarelo(uz poprilicno los frame rate),pa mozda to znaci da se koncentrisu na bitnije stvari?Hope so...deluje OK zasad.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 19:28   #122
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Eto, k'o da su ocekivali da ih kritikujem - novi video i intervju gde se vidi malo vise od igre + simpaticna demoness otkrivenog grudnog kosa i vrlo sexy rogova... Za one koji vole te infernalne ribe, jel, k'o sto sam ja...

Za elfove - ne znam. Iskreno receno sumnjam, posto je prica za DA pocela da se pise jos pre 4-5 godina...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Ice-Man (30.3.2009)
Stara 23.12.2008, 19:32   #123
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Dragon Age

Samo kažem da se ne treba nadati previše, inače ti ne ginu gadna razočarenja . (posebno kada krenu pompezne najave tipa "naslednik Baldur's Gate-a" itd..)

Što se grafike/animacija/kozmetike tiče a na osnovu svega do sada viđenog, Mass Effect (naslov iz 2007.) dere Dragon Age (iz 2009... hopefully). Treba obratiti pažnju kako Cpt. Andersson-u iskaču vene po glavi kad se nervira u ME (npr.) i kako je sve NWN-oliko i ukočeno u DA. Slažem se da i mene najviše interesuje priča, atmosfera i setting, ali bez veze bi bilo da BioWare pređe sa konja (ME) na magarca (DA). Grafika stvarno jedva da je malo bolja od one u NWN2 u DA, a sve to još krasi i relativno nizak FPS.. I jeste da je priča najbitnija, ali to opet nije izgovor za relativno loše (za današnje standarde) tehničke karakteristike.. Ako je samo do priče, onda bolje da obrnem BG ili Torment po 10ti jubilarni put
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
GaleOm (23.12.2008), Ice-Man (30.3.2009), Ketchua (23.12.2008), r0nIn (24.12.2008)
Stara 23.12.2008, 20:07   #124
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

A dobro ljudi sta ste zapeli za framerate ko ste videli GOLD verziju igre.. Ovo je neka mozda alfa :P Grafika nije nista posebno, ali nije NEPRIJATNA za oko.. Igraj crysis ako ti smeta toliko :P

Sto se tice omalovazavanja elfova. Pa pazi tehnicki mogli su to da cornu iz witchera posto je on pisan po romanu.. Tako da tehnicki nije originalno (i u arkanumu ko se seca, su elfovi malo potisnuti, kao nisu bili spremni za steampunk), ali ne verujem da su prepisivali.. Sto ste bre toliko zajedljivi ljudi opustite se malo..

Ja ocekujem od igrice da ima ocenu 94 i to zasluzenu :P A igracu je u svakom slucaju ;P
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2008, 21:22   #125
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Samo kažem da se ne treba nadati previše, inače ti ne ginu gadna razočarenja . (posebno kada krenu pompezne najave tipa "naslednik Baldur's Gate-a" itd..)

Što se grafike/animacija/kozmetike tiče a na osnovu svega do sada viđenog, Mass Effect (naslov iz 2007.) dere Dragon Age (iz 2009... hopefully). Treba obratiti pažnju kako Cpt. Andersson-u iskaču vene po glavi kad se nervira u ME (npr.) i kako je sve NWN-oliko i ukočeno u DA. Slažem se da i mene najviše interesuje priča, atmosfera i setting, ali bez veze bi bilo da BioWare pređe sa konja (ME) na magarca (DA). Grafika stvarno jedva da je malo bolja od one u NWN2 u DA, a sve to još krasi i relativno nizak FPS.. I jeste da je priča najbitnija, ali to opet nije izgovor za relativno loše (za današnje standarde) tehničke karakteristike.. Ako je samo do priče, onda bolje da obrnem BG ili Torment po 10ti jubilarni put
More biti, ne kazem ja nista, samo sto se kozmeticki detalji (tipa lyp-sync, animacije lica i tako tih stvari) rade na kraju, odnosno u poslednjih 3-4 meseca.

Takodje moras uzeti u obzir da je ME radjen na drugom enginu, na drugom principu i sa potpuno drugacijom mehanikom od DA. No, poenta je da ja nikad nisam ocekivao nesto specijalno od grafike u rpg igrama. Ni BG ni FO ni PS:T nisu bili nista specijalno za svoje vreme, i sto se mene tice, mogli bi da graficki deo ostave ovakav kakav jeste i da ostatak vremena, tih 3-4 meseca provedu baveci se drugim aspektima, ali zbog takvih kao sto si ti ce morati da se posvete komzetici.

Inace igra izlazi Q1 2009, nema hopefully
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 1:34   #126
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Nemam pojma, meni se sviđa sve više i više. Modeli jesu naizgled sa manje poligona, ali ovo je i tako igra koju će 90% ljudi igrati iz izometrijske perspektive i mišem. Drugo, količina decals je ogromna, pogledajte samo fleke od krvi na njima, brkove kod patuljka, šerafe na kacigi... Ima tu dosta toga što će da namuči kartice.
Uostalom, otkud sad rpg igrači da su razmaženi? Zar nije važnije da tečno radi, nego da bude novi GTA4 pa da niko ne može da igra kako treba narednih 3 godine?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 1:39   #127
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Dragon Age

Pa sad... nije baš GTA4 neki eye candy.. loše radi zato što je traljavo portovan.

Ja bih samo da lepo izgleda i da lepo radi.
Spoiler za I evenutalno da:
mogu da ostvarim lezbo-vezu (kao u ME)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Ice-Man (30.3.2009), Ketchua (24.12.2008), WhenDarknessFalls (24.12.2008)
Stara 24.12.2008, 11:46   #128
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Shrafko je Baldur's Gate fanatik, a brine se da li će DA da ima ubitačnu grafiku? Što se mene tiče, neka bude i 2d, samo nek' ima dobru priču, živopisne likove, kvalitetne dijaloge, zanimljiv lore i jaku atmosferu. Baš malo tražim.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 12:55   #129
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Dragon Age

Bas umes da budes skroman... Realno, kad bi imao sve sto si nabrojao, ja se ne bih bunio ni protiv ASCII grafike (Nethack, anyone?).
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 15:18   #130
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Shrafko se povampirio pod stare dane

U poslednje vreme redovno pratim sta se desava sa DA:O, pogotovo svet i likove, i mogu vam reci da mi se svidja mnogo vise nego sto sam ocekivao.

Pre nekih godinu dana sam ocekivao da ce biti party-based Mass Effect. Znaci kontrola druzina kao u BG-u (malo pojednostavljena) sa dubinom price kao u Mass Effectu. Medjutim, kad su pre nekoliko meseci poceli da pustaju informacije, bas sam se pozitivno iznenadio. Prvo, svet je mnogo zanimljiviji, detaljniji i dublji. Godine su utrosene samo na stvaranje sveta. Likovi su mi jako interesantni. Takticke mogucnosti ce postideti BG. Rekli su da su po broju magija i ability-a blizu BG, a ovde ce jos biti moguca interakcija magija. Ono sto smo videli grease+fireball je samo primer, trebalo bi da bude oko 200 raznih kombinacija. U borbi ce zaklon i elevacija terena uticati na To Hit sansu. Te takticke kombinacije su meni jako vazne. Mislim, ne kazem da akcioni rpg-ovi ne mogu biti dobri, Bloodlines je vrhunski RPG ali moj fah su ipak takticki rpg-ovi tipa Baldurs Gatea.

Ja sam inace veliki skeptik kad su igre u pitanju i kosa mi se dize na glavi kad cujem marketinske fraze "taking it to a whole new level" ali DA me svakog dana sve vise iznenadjuje. Cak sam poceo i redovno da pratim sta se dogadja, sto nisam radio ni za jednu igru.

No, dobro. Vi budite skepticni, u svakom slucaju ce biti manje razocarenje ako bude losa igra
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2008, 18:35   #131
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Dragon Age

Ma nismo skeptici.. samo oprezni

A gledajući "minuli rad" developera, ako iko može da napravi dobar cRPG, to je onda BioWare.


Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ja sam inace veliki skeptik kad su igre u pitanju i kosa mi se dize na glavi kad cujem marketinske fraze "taking it to a whole new level"
U odgovarajućem kontekstu, fraza slična ovoj pod navodnicima može itekako dobro prikovati pažnju auditorijuma
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2009, 10:53   #132
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Izgleda da je igra odgođena za četvrti kvartal ove godine.
Nije me to toliko pogodilo... Međutim, duboko su me pogodili razlozi za odgađanje koje navodi poštovani g. Riccitiello iz voljenog nam Electronic Arts-a.
Citat:
EA thought it would make for a stronger launch to have the console versions of the game arrive at the same time as the PC edition
http://www.gamespot.com/news/6204057...dlines;title;3
ForceCommander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2009, 11:57   #133
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

E mene ja pogodilo Već dva meseca ne igram nijedan RPG jer formu tempiram za ovaj Dragon Age, kad me ovako zeznuše
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2009, 22:33   #134
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Dragon Age

Bas se pitam zasto nisam iznenadjen?
Jos od kad sam cuo ono "PC only", vec tada mi je smrdelo da ce ici i na konzole. Ne idu im lazi od ruke.
Sta ti je pravda - moze sa PC na konzole, ali ne moze i obrnuto (uz par izuzetaka).

Vec vidim - "Press X to start the game".
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
Ketchua (4.2.2009)
Stara 5.2.2009, 2:18   #135
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Pa dobro, znalo se da ce ici na konzole, kao sto se znalo da ce Mass Effect doci na PC, da ce GTAIV doci na PC itd... Poenta je bila da li je pravljena prvenstveno za PC.

Navodno, ne bi uspeli da izbace igru u martu kako je trebalo, vec koji mesec kasnije. Onda su odlozili jos par meseci da bi ne bi bilo samo par meseci razlike, sto fakticki nije puno, ali ti treba marketing dva puta...

I ja sam iznervirao. Naostrio sam se da igram Dragon Age i Alpha Protocol pocetkom ove godine a sad su obe odlozene

Doduse, Riccitiello je rekao da je odlaganje da bi se poklopilo sa verzijom za konzole i zbog toga sto Bioware-u treba jos vremena za "poliranje", a ne samo zbog konzola.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2009, 0:49   #136
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Bioware otkriva još detalja oko "porekla" likova, tj. početka igre...

http://pc.ign.com/articles/953/953955p1.html
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2009, 14:19   #137
ForceCommander
Član
 
Član od: 28.4.2008.
Lokacija: Arrakis
Poruke: 277
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Bioware otkriva još detalja oko "porekla" likova, tj. početka igre...

http://pc.ign.com/articles/953/953955p1.html
Ne dopada mi se ovo. Čini mi se da igrač neće moći da podešava fizički izgled svog avatara. Izgleda da će postojati po jedan unapred određeni muški i ženski lik za svako "poreklo" i to je to. Mrzim kada to urade. Zaboga, toliko su vodili računa o svakoj sitnici a izgleda im je teško da dozvole da igrač barem podesi osnovne crte lica i boju kose svog lika. Ne bih baš ganjao to da moj lik bude pljunuti ja, ali barem hoću da čarobnjak kojeg vodim izgleda onako kako ja zamišljam čarobnjaka.
Ali neke stvari mi se stvarno počinju sviđati. Način na koji su predstavili patuljke na primer
ForceCommander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2009, 23:35   #138
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Evo dva nova gameplay videa:

1
2

@ForceCommander

Odakle ti to da neces moci da podesavas izgled??? Bice ista fora kao Mass Effectu...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Eni (30.3.2009), LoshMeeBre (30.3.2009), Maladikt (31.3.2009), shrafko (30.3.2009)
Stara 30.3.2009, 1:17   #139
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Dragon Age

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Spoiler za I evenutalno da:
mogu da ostvarim lezbo-vezu (kao u ME)
Kad vec ne moze intergalakticka mega najs lezbo veza, bio bi zadovoljan i "elf-on-elf" lezbo prizorom...
Ice-Man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2009, 9:05   #140
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age

Pa fino izgleda.. Mnogo, mnogo lepse nego NWN2. Akcija malo secka, al dobro ima jos pola godine dok ne izadje, ako mogu da je optimizuju za xBox, zapalicemo im HQ ako je ne optimizuju za komp

Nego jel ste primetili kako onaj fajter pravi neke piruete u borbi sa sve 50 kila full plate-a na sebi.. Show Must Go On
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, dao, dragon age, dragon age origins, origins, role-play, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com