Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2007, 1:00   #1
yoker86
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 74
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku yoker86 Slanje poruke preko Yahooa korisniku yoker86
Određen forumom Aura 2: The Sacred Rings

Otvorio sam ovu temu da bi svim ljubiteljima p&c avantura predlozio da je igraju. Igra je super ima jako dobru pricu i jako sam se zabavio dok sam je igrao. Evo upravo sam video da ce biti opis u junskom SK
yoker86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 14:30   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Aura 2

Ima li veze sa Aura:Fate of the Ages ?
Ta igra je imala opasno zanimljiv pocetak i pricu, kasnije sam odustao od igranja.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 16:17   #3
yoker86
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 74
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku yoker86 Slanje poruke preko Yahooa korisniku yoker86
Određen forumom Re: Aura 2

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Ima li veze sa Aura:Fate of the Ages ?
Ta igra je imala opasno zanimljiv pocetak i pricu, kasnije sam odustao od igranja.
Pun naziv igrice je Aura 2: The Sacred Rings i stvarno neznam da li ima veze sa onom koju si malo pre naveo
yoker86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 16:48   #4
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Aura 2

Ima veze. Aura 2 je nastavak Aure. Ali prica u dvojci nije nastavak, negu prethodnik keca.
Inace, za one koji ne znaju, u pitanju je Mystolika igra sa gomilom logickih zagonetki.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:23   #5
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Aura 2

U Svetu Kompjutera su je poprilicno iskritikovali zbog plagijatorskih slicnosti sa Myst serijalom, ali kada se ne obraca paznja na to, lako je vidljivo koliko je igra zanimljiva i lijepo uradjena. Igrao sam samo prvi dio(Ademika Valley, ako se sjecam pravilno),ali predpostavljam da je to dovoljno da iznesem ovakav sud.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:45   #6
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Aura 2

Pa to je i problem sa logickim avanturama, odmah se porede sa Mystom. Sve se svodi na to koliko i sta je prekopirano iz Mysta. Zato verovatno i dobijaju lose oceni/kritike. Mada je nesto i ne vidim sta tu moze nesto vise da se odradi a da moze da se kaze "Myst ovo nema" .
Mada ja u principu bas ne volim ovaj tip avantura (igram ih samo kad nema nista zanimljivije, ili kad bas `ocu da mozgam ) pa su mi sve skoro iste. Prelepa grafika, odlicna muzika (u vecini slucajeva), zakukuljena prica i gomiletina logickih zagonetki koje u pocetku lice na gomiletinu besmisla a na kraju se ispostavi da je sve savrseno logicno (u vecini slucajeva ).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 0:30   #7
yoker86
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 74
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku yoker86 Slanje poruke preko Yahooa korisniku yoker86
Određen forumom Re: Aura 2

Ja jos uvek nisam procitao opis u SK, medjutim sad kad ste spomenuli Myst stvarno ima slicnu pricu (ima vise svetova kroz koje glavni junak prolazi). Medjutim i Aura 2 je stvarno jako dobra igra
yoker86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 12:35   #8
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Aura 2

Sad sam pročitao opis za Aura 2: The Sacred Rings. Slobodan je baš dao po kritikovanju: igra (po njemu) više nije Myst klon već razdvonjena kobminacija više avanaturističkih žanorva, prilagođena najširoj publici, glavni junak je loše urađen, priča je slaba, grafika zastarela, gluma izveštačena, muzika amaterska... i tako dalje i tako dalje. Ispljuvao je igru toliku a dao joj je srazmerno solidnu ocenu (68).
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 0:56   #9
yoker86
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 74
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku yoker86 Slanje poruke preko Yahooa korisniku yoker86
Određen forumom Re: Aura 2

Igra je stvarno kritikovana, bozeeee a ja je nahvalio, sad me sramota sto sam sve lepo o njoj pisao. Medjutim ja sam se stvarno dobro zabavio dok sam je igrao
yoker86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2007, 1:02   #10
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Aura 2

Pa sta ima veze ako se tebi svidja a Macedonicu ne? Svaki ima pravo na svoje misljenje a i ukusi su razliciti.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2007, 14:20   #11
yoker86
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 74
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku yoker86 Slanje poruke preko Yahooa korisniku yoker86
Određen forumom Re: Aura 2

I to sto kazes... Ajde ko je probao igru, neka napise svoje utiske, mozda nisam jedini kome se igra dopala
yoker86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2007, 12:27   #12
The X Factor
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Aura 2

Citat:
yoker86 kaže: Pregled poruke
Igra je stvarno kritikovana, bozeeee a ja je nahvalio, sad me sramota sto sam sve lepo o njoj pisao. Medjutim ja sam se stvarno dobro zabavio dok sam je igrao
Svasta kakve veze ima sta je Slobodan napisao, pa milion puta sam mislio suprotno od njega sto niti znaci da ne treba da komentarisem igre kako ih ja vidim niti da on treba da prestane da pise. Cesto se i ne slazem sa izborom igara o kojima pise, sta reci kad opis Black Mirrora nije ni izasao u SK ?????
The X Factor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2007, 15:00   #13
yoker86
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 74
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku yoker86 Slanje poruke preko Yahooa korisniku yoker86
Određen forumom Re: Aura 2

A da li je neko igrao Auru, bas bih voleo da cujem vase komentare. Ili sam ja jedini kome se igra dopala, iskreno igra podseca na Myst i nije ni pridji mistu ali ima svoje cari i prica je jako fino odradjena
yoker86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2007, 16:55   #14
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Aura 2

Citat:
yoker86 kaže: Pregled poruke
A da li je neko igrao Auru, bas bih voleo da cujem vase komentare. Ili sam ja jedini kome se igra dopala, iskreno igra podseca na Myst i nije ni pridji mistu ali ima svoje cari i prica je jako fino odradjena
Kao sto sam vec rekao, igrao sam samo prvi dio, Ademika Valley. Prelijepa grafika prva zapada za oci, ne toliko dok si napolju, vec posebno kad udjes u kucu (sto je maltene momentalno na pocetku). Gomila aparata, polica, knjiga i globusa docarana je izuzetno detaljno, sve sa fantasticnim pogledom kroz prozor koji ocrtava vrhunac grafickog dozivljaja, koji cini cijelinu sa sjajnom muzikom.
Gameplay je tipicno Mystoliki, sa pricom ne toliko originalnom (ipak se vecina avantura vrti oko slicnog kalupa), ali dovoljno intrigantnom da te zadrzi ispred ekrana, kad vec budes imao poriv za uninstalom poslije prve zagonetke. One su dosta teske, nema laganog uvoda vec pri prvoj moras dobro da ukljucis mozak. Definitivno nije za igrace "prekaljenje" na igrama tipa Syberia,ECHO i slicnima.
Igra ima dosta potencijala, sad nisam igrao nastavak, ali sudeci po S. Macedonicu, bacili su ga niz rijeku.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 13:39   #15
cabula1978
Novi član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Aura II-the sacred rings-POMOC

Nalazim se na groblju, resio sam problem Mauzoleja 1, i problem mauzoleja 2...nalazim se u II pred amforama ali nijednu ne mogu da uzmem....iako ne praktikujem da koristim HINTSe, iz nemoci sam se posluzio istima ali slaba valjda...i dalje ne mogu nista da uradim.....koliko sam razumeo treda da uzmed drugu sa desne strane ( Go to the second from the right niche and take the urn.)...jer to opet glupa greska u igri (kao kada sam pokupio ulje iz ormara u storage room) da milimetarski tacno moram da namestim kursor ne bi li nasao prolaz (mada je i to radjeno jedno bar 10 puta ) ili neki glupi bag
cabula1978 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 18:48   #16
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Aura II-the sacred rings-POMOC

Evo ti najbolji воктру za Auru 2 (uvek MaGtRo i samo MaGtRo! ), pa vidi.
Savet: ne čitaj redom, nego uzmi otkucaj (kad si na veb strani sa prohodom) Ctrl + F, pa upiši pojam koji te muči (u ovom slučaju "amphora" ili "urn") u polje za pretragu i lupi Enter. Tako ćeš bez čitanja ostalog direktno da odeš do mesta koje te interesuje. Najbolja stvar posle UHS hint fajla, koji za Auru 2 još nije izašao.

Nisam igrao ovu avanturu pa ne mogu bolje da ti pomognem.

Srećno i nemoj da se nerviraš!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
cabula1978 (12.4.2010)
Stara 12.4.2010, 19:08   #17
cabula1978
Novi član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aura 2: The Sacred Rings

Hvala na pomoci...inace sam konacno provaliio u cemu je problem-kao i obicno greska je do mene a ne do igre (treba postaviti fosfor pre nego sto se udje u grobnicu...samo i ove gluposti su malo bolje mogli odraditi a ne da me pusta dalje u igru nakon obavljene mozgalice..
cabula1978 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, aura, aura 2, avanture, sacred rings, the sacred rings

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sacred Srlandand Role-Play 58 13.1.2012 1:55
Lord of the Rings : Conquest Markosam Akcione igre 79 1.4.2009 13:36
Diablo, Sacred,... šta dalje? mstevan Role-Play 33 27.12.2006 13:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com