Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2007, 22:52   #61
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Nemesis kaže: Pregled poruke
Neko je ovde pominjao da je B-2 viđen. U to čisto sumnjam jer je on i zamišljen za dejstvovanje sa velikih visina, osim ako neka budala nije želela da se igra sa sudbinom, što je malo verovatno.
Hm, izgleda da je onaj shto je oboren u F117A bio budala.
Citat:
!ACHTUNG! kaže: Pregled poruke
B-2 vidjen. I ja mislim...
Licno ga nisam video (bio sam u sklonishtu ), medjutim ljudi koji su u trenutku tepiha bili u okolini Valjeva (takoreci valjevskim okolnim brdima) su prijavili da su videli avion neobicnog tj. trouglastog oblika ali samo neposredno pre izbacivanja bombi. Cinjenica je da je bio neki bombarder u pitanju, s obzirom da se radilo o tepihu tj. vishe desetina bombi.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 23:12   #62
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Cini mi se da niko do sada nije pomenuo kontrarotirajuce rotore koje su izmislili Rusi. Ovo je jako dobra stvar, omogucava elisnim avionima da se krecu brzinama koje dostizu mlazni. Mane: pre svega buka, komplikovani dizajn. Koristi se na Tu-95, Tu-114 i mozda jos nekim Ruskim avionima

Steta je sto ova tehnologija nije sire prihvacena, od nje bi korist imali i mali avioni poput Cessne - stvar je u tome da vazduh koji elisa potiska se krece ravnomerno, bez mnogo turbulencija, dok kod klasicne elise dolazi do rotacije, sto smanjuje efikasnost i kod jednomotornih aviona dovodi do onog skretanja pri poletanju poznatog igracima simulacija letenja.
Jeste Rocker pre jedno 3-4 meseca, u temi o groblju aviona. Postoji jedna slika bas koja je dovela do pominjanja tih elisa i buke.

Nego jel ste sigurni da su nase verzije date na upgrade na SMT verziju MIGa 29? Kazu da je to maximum nadogradnje osnovne verzije. U novinama bese pisalo da se cetiri sredjuju, dva kao vec poslata a dva se rasklapaju kod nas pa u delovima salju kasnije. Jel su rekli kliko ce ih ukupno srediti? Majku im, bilo bi dobro 10 komada da srede. Nego trebaju nama neki besniji helikoptercici, to nemamo.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 23:35   #63
nex999
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 248
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 152 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ne mogu da srede 10 komada, nazalost, jer ih nemamo vise . Inace, tacno je- nase 29-ke se konvertuju u SMT.I to sam saznao i od nasih, i od ruskih izvora
A evo i najbolji helish, taman sa koaksijalnim rotorima....Inace helikopteri sa ovakvom koncepcijom (kao i kod drugih Kamov helikoptera) su generalno tisi jer zvuk koji prave elise se "potire" okretanjem u suprotnim pravcima.
Nama bi u principu vrsilo pos'o jos Mi-24ki, i to u novim verzijama...
Inace, ne bih se skroz slozio sa Nemesisom, jer je opste poznata stvar da se i slozen avion kakav je SU-27 i njegove varijacije moze remontovati u poljskim uslovima bez problema, a ruski aviomotori su kompletno modularni i izradjeni u blokovima.Tako se vrlo lako moze zameniti pokvareni deo...a imaju i revolucionarni dizajn lopatica turbine, sa kapilarnim cevcicama za hladjenje, zahvaljujuci kojima motor moze da radi sa vrcim opterecenjima i duzem forsazu...
A da su Ameri shampioni u shtanz-industriji, jesu...sve je standardizovano do zadnjeg shrafa...ali sad je tako i kod Ruja...
Rezultat: porast narudzbi od strane drugih zemalja...izvozni hit je SU-33.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Ka-50.jpg
Viđeno:	169 puta
Veličina:	77,0 KB
ID:	8888  
nex999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 23:52   #64
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ne mogu da verujem da su nam samo 4 miga ukupno ostala. Znaci da ih je '99 unisteno nekoliko.
Onda bi molgi da dokupe par komada da kompletiraju jednu grupaciju bar. Malo je cetiri. I onda bace malo helikoptercica i nama taman za sitnice.
I meni je gotivan ovaj helikoptercic.

Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 23:59   #65
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem da su nam samo 4 miga ukupno ostala. Znaci da ih je '99 unisteno nekoliko.
Svojim ocima sam gledao obaranje pilota Milenka Pavlovica u Migu 29 iznad Valjeva. Isprva smo mislili da je neprijateljski avion u pitanju. Covek je u tom sukobu poginuo.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 0:31   #66
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Hm, izgleda da je onaj shto je oboren u F117A bio budala.

Licno ga nisam video (bio sam u sklonishtu ), medjutim ljudi koji su u trenutku tepiha bili u okolini Valjeva (takoreci valjevskim okolnim brdima) su prijavili da su videli avion neobicnog tj. trouglastog oblika ali samo neposredno pre izbacivanja bombi. Cinjenica je da je bio neki bombarder u pitanju, s obzirom da se radilo o tepihu tj. vishe desetina bombi.
Velika je razlika između B2 i F117. Prvi je čist strateški bombarder, dok se ovaj drugi vodi kao strike fighter.
Inače tačne parametre nemam u glavi (ali koga zanima može lako da neđe na 'Net-u), mada bi B2 trebalo da dejstvuje sa visina većih od 8000 metara. A tu ćeš ga teško videti.
Mislim da je baš na nama testiran JDAM koncept (koji je bio osnova za Shock and Awe (tj. šokiraj i zapanji kako smo mi preveli) naširoko primenejn u Iraku). Samim tim B2 nije morao da leti iznad Valjeva da bi ga posipao bombama, već je sasvim dovoljno bilo da bude u okolini.

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Svojim ocima sam gledao obaranje pilota Milenka Pavlovica u Migu 29 iznad Valjeva. Isprva smo mislili da je neprijateljski avion u pitanju. Covek je u tom sukobu poginuo.
To je zaista tužno. Za mene su ti ljudi pravi heroji!
Sramota je šta su ove naše "herojske" generalčine, koje samo krkaju meso, radile. Slali su ih solo, jednog po jednog u nadi da će iznenediti i možda oboriti neki avion. Nažalost većina je poginula, a danas ih se skoro niko ne seća.

Ovde stajem jer ne bih želeo da se ova sjajna tema pretvori u neko prepucavanje.

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem da su nam samo 4 miga ukupno ostala. Znaci da ih je '99 unisteno nekoliko.
Onda bi molgi da dokupe par komada da kompletiraju jednu grupaciju bar. Malo je cetiri. I onda bace malo helikoptercica i nama taman za sitnice.
Vidi ovako ... naša vojska je u tolikom čabru, da nema para ni za gorivo. Naši piloti nisu leteli čak ni onaj minimum što moraju, a kamoli da se nađu pare za kupovinu novih aviona. Ovo i ne čudi kad 70% sredstava koja idu vojsci odu na plate. (Ovo je izjavio general Ponoš)
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 0:44   #67
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Nemesis kaže: Pregled poruke
Velika je razlika između B2 i F117. Prvi je čist strateški bombarder, dok se ovaj drugi vodi kao strike fighter.
Inače tačne parametre nemam u glavi (ali koga zanima može lako da neđe na 'Net-u), mada bi B2 trebalo da dejstvuje sa visina većih od 8000 metara. A tu ćeš ga teško videti.
Mislim da je baš na nama testiran JDAM koncept (koji je bio osnova za Shock and Awe (tj. šokiraj i zapanji kako smo mi preveli) naširoko primenejn u Iraku). Samim tim B2 nije morao da leti iznad Valjeva da bi ga posipao bombama, već je sasvim dovoljno bilo da bude u okolini.
Moze biti, slabo se razumem, ali najbolji ortak (za koga znam da ne laze) se u to vreme zatekao na brdu na periferiji Valjeva i ubedjen je da je avion bio trougaonog oblika.
Citat:
Nemesis kaže: Pregled poruke
To je zaista tužno. Za mene su ti ljudi pravi heroji!
Sramota je šta su ove naše "herojske" generalčine, koje samo krkaju meso, radile. Slali su ih solo, jednog po jednog u nadi da će iznenediti i možda oboriti neki avion. Nažalost većina je poginula, a danas ih se skoro niko ne seća.
Nikada to necu zaboraviti. Uzas. To je bio prvi napad na Valjevo po danu, bio sam blizu kuce kad se se oglasile sirene. Pojavio se jedan avion (da, samo jedan) koji je leteo vrlo nisko, svi su mislili da je njihov, mada je neko od ortaka prokomentarisao da avion lici na Mig 29. Posle par krugova oko valjeva usledilo je obaranje, pilot nije ni stigao da se katapultira.U prvi mah svi su se radovali jer smo mislili da je njihov, cak se na lokalnoj televiziji pojavio snimak obaranja. Par sati posle snimak je povucen.
Pricalo se posle da je neko od Miloshevicevih glavonja u tom momentu bio u Krushiku pa je Milenko Pavlovic poslat da brani Krushik. Ej bre, jedan avion.
Inace, Milenko je rodom iz okoline Valjeva, te godine mu je napravljen spomenik u Valjevu (kazu tacno na mestu gde je oboren), i prvih par godina (dok su bili ispravni) na taj dan su Migovi 29 u njegovu cast nadletali Valjevo.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 0:52   #68
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Avioni

Joj kako mi je sve to tuzno sto procitam.Znaci iako se ja toga i nesecam mnogo (imao sam 6 godina, i bio sam u selu, 25km od nisha) tako da nemogu da kazem neke svoje komentare, dodje mi da zaplacem sto od kako se raspala BIG YU, cela vojska, a i sve ostalo otislo u propast.Pa da je barem vojska ostala, ameri ne bi smeli nista da pisnu oko Kosova.ALi to je ipak politika, a to nije preporuceno na forumu.

Posebno mi je krivo zna sanse sokole, MIG29 i pilote koji su poginuli u njima


Sorry za off
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 1:15   #69
nex999
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 248
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 152 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Da,i ja sam posmatrao live prilikom gadjanja TRZ-a, fabrike "sloboda" i fabrike CER u Cacku...gadna stvar videti fuckin pecurku od eksplozije kao u filmovima...
Ova me prica malo podsetila na promenu strategije u upotrebi lovackih aviona...
Nase RV je tokom tog rata izgubilo pilote MiG-a 29 Zorana Radosavljevica i Milenka Pavlovica. Strategija je bila u principu samoubistvo.Avioni u kojima su leteli su (pored toga sto su bili poluispravni) zavisili od navodjenja sa zemlje.
I to je, uz izvesne izmene, nasledjeno iz sovjetskih vremena.Ali tad se podrazumevala ispravnost i brojcana nadmoc/jednakost sa protivnikom.
Danas su se stvari izmenile.Avioni ruske proizvodje, novih generacija, su prilagodjeni upravo "lone gun" nacinu ratovanja.Sa brojcano nadmocnim neprijateljem i bez pomoci sa zemlje.
Otuda veliko interesovanje za ruske avione u poslednje vreme.Inace nisu samo zemlje "treceg sveta" i van NATO-a zainteresovane za njih.Najnoviji skandal vezan za Eurofajter Tajfun i Austriju...trebalo je da naruce SU-33 ili MiG35.A onda je neko pljunuo kesh i Austrija je narucila Tajfun.Sad su sudovi preuzeli stvari...
Kad sam vec tu...
Iz tog zaludnog projekta (eurofighter typhoon) je na vreme istupila Francuska. Francuska i Svedska,su inace zasebno razvile avione 4/5 generacije: Dassault Rafale i SAAB Scania JAS-39 Gripen...za ovaj svedski smo i mi pokazali interesovanje...vrlo je jeftin, a sasvim dobar avion.
nex999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 1:35   #70
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Svojim ocima sam gledao obaranje pilota Milenka Pavlovica u Migu 29 iznad Valjeva. Isprva smo mislili da je neprijateljski avion u pitanju. Covek je u tom sukobu poginuo.
Evo jednog dokumentarca o Milenku.

http://rapidshare.com/files/22672542...c_final200.avi

Odavno nisam gledao ovaj klip jer mi je jeziv.Covek sta je uradio je stvarno neverovatno.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 17:21   #71
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
nex999 kaže: Pregled poruke
...
Ova me prica malo podsetila na promenu strategije u upotrebi lovackih aviona...
...
I to je, uz izvesne izmene, nasledjeno iz sovjetskih vremena.Ali tad se podrazumevala ispravnost i brojcana nadmoc/jednakost sa protivnikom.
Danas su se stvari izmenile.Avioni ruske proizvodje, novih generacija, su prilagodjeni upravo "lone gun" nacinu ratovanja.Sa brojcano nadmocnim neprijateljem i bez pomoci sa zemlje.
Ameri zahvaljujući svojoj moćnoj industriji mogu sebi da priušte usku specijalizaciju aviona za različite zadatke. Rusi nemaju ta sredstva pa moraju da igraju na kartu jedan avion kao Jack-of-all-trades, tj. višenamenska platforma.

Na primer američki lovce uvek u pozadini imaju neki AWACS ili sl. što ih hrani podacima. Ruski lovci to nemaju i moraju da se oslone isključivo na sebe.

Citat:
nex999 kaže: Pregled poruke
...
Inace nisu samo zemlje "treceg sveta" i van NATO-a zainteresovane za njih.Najnoviji skandal vezan za Eurofajter Tajfun i Austriju...trebalo je da naruce SU-33 ili MiG35.A onda je neko pljunuo kesh i Austrija je narucila Tajfun.Sad su sudovi preuzeli stvari...
Moram priznati da mi je ovo izuzetno čudno. Ne tvrdim da grešiš samo ne mogu da zamislim takav ishod iz prostog razloga što svaka zemlja nabavlja vojnu opremu u skladu sa vojnom doktrinom.
Ruski avioni su su čist primer ruske doktrine sve na snagu i kao takvi njihovo ubacivanje u vojsku jedne od NATO zemalja (sa potpuno drugačijom doktrinom a samim tim i potrebama) bi prouzrokovalo mnogo veće troškove nego da se kupe novi F22. (koji su za sada jezivo skupi)
Pre će biti da je bila neka dilema da li uzeti Eurofighter ili neko američko čudo, pa da se onda tu "podmazivalo".


Za Eurofighter se slažem. To je totalni promašaj. A o ovom SAAB-ovom modelu malo znam. Jedino se sećam makete koju je moj otac držao na stolu još početkom devedesetih. Na prvi pogled sam bio impresioniran njegovim dizajnom, preciznije delta krilom.
Kakve su mu performanse to ne znam, pa ako imaš više podataka bio bih ti zahvalan.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 17:32   #72
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Avioni

A od vojnih aviona moj trenutni favorit je JSF. Ne samo što ima impresivne manevarske sposobnosti i sposobnost vertikalnog uzletanja, već prvenstveno zbog novog koncepta rentabilnosti.
Baš sam skoro pisao jedan rad za faks iz oblasti održavanja (u industriji uopšte) a koncept koji sam obrađivao je preuzet baš iz američke vojske i to prvi put primenjen na JSF-u. Avion (ili možda bolje reći letilica) ne samo da je u stanju da otklanja manje probleme (čitaj: samopopravka) u toku misije, već u svakom trenutku posada koja ga održava ima precizan uvid u njegovo stanje kao i svim potrebnim procedurama za njegovo servisiranje. Tako, po povratku iz misije, već ga čekaju potrebne komponente i avion se može za veoma kratko vreme ponovo poslati u misiju.

Ovim se jasno vidi na šta ameri ciljaju u budućnosti. Da imaju avion koji će za što manje novca moći da izvrši što veći broj misija, a da pri tom ima takve karakteristike koje će mu omogućiti visoku verovatnoću uspešnosti zadatka.

Priča se da će JSF možda biti i poslednji borbeni avion sa pilotom.

Evo i jedne slike YF-23:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Northrop_YF-23.jpg
Viđeno:	172 puta
Veličina:	81,1 KB
ID:	8893  
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 19:53   #73
nex999
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 248
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 152 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Na primer američki lovce uvek u pozadini imaju neki AWACS ili sl. što ih hrani podacima. Ruski lovci to nemaju i moraju da se oslone isključivo na sebe.
Aaa, bilo nekad davno Rusi koriste ovo vec neko vreme:

Inace Kinezi i Izraelci rade zajedno na slicnom projektu, na osnovu ovoga gore, IL 76...
Rusi merkaju trzista zemalja kakva je i nasa, gde u slucaju rata uvek treba racunati na brojcanu inferiornost, jer ovakve letelice (AWACS i A-50 Mainstay) su korisne zemljama sa ogromnom teritorijom ili ekspanzijom po svim svetskim ratistima ...zato avione prilagodjavaju da budu sto je moguce vise nezavisni od navodjenja iz neke tacke (sa zemlje ili vazduha).
Citat:
Moram priznati da mi je ovo izuzetno čudno. Ne tvrdim da grešiš samo ne mogu da zamislim takav ishod iz prostog razloga što svaka zemlja nabavlja vojnu opremu u skladu sa vojnom doktrinom.
Ruski avioni su su čist primer ruske doktrine sve na snagu i kao takvi njihovo ubacivanje u vojsku jedne od NATO zemalja (sa potpuno drugačijom doktrinom a samim tim i potrebama) bi prouzrokovalo mnogo veće troškove nego da se kupe novi F22. (koji su za sada jezivo skupi)
Pre će biti da je bila neka dilema da li uzeti Eurofighter ili neko američko čudo, pa da se onda tu "podmazivalo".
Da se ovo desilo pre deset godina, i ja bih isto rekao.ALI, danas je potpuno drugacija situacija sa ruskim avionima i izvozom.Rusi izvoze SU33 i Mig35 sa elektronikom iz Francuske, Italije i Izraela.Kao i Juznoafricka Republika.Takve verzije aviona Rusi prave po potrebi trzista, i u potpunosti su kompatibilni sa NATO standardima.Skoro da nemaju veze sa originalnim.Ali su daleko jeftiniji od zapadnih konkurenata (F/A18, Rafal, Miraz i Tajfun).
U vezi Gripena:
Avioncic je imao gadne probleme prilikom razvoja (pocetkom devedesetih srusilo se nekoliko prototipova), ali danas je avion dostigao 4. generaciju.Dakle radi se o veoma sposobnom avionu.Brzina 2 maha, od raketa nosi americke sidewinder-e i amraam-e, kao i svedske vazduh-zemlja rakete.Nosi top od 27 mm "mauzer"...Ista je koncepcija kao kod rafala, eurofajtera- jedan avion za razlicite namene uz minimalne izmene.
I veoma je jeftin i zanimljiv zemljama u tranziciji (eks-sovjetski blok--nato).
nex999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 20:06   #74
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem da su nam samo 4 miga ukupno ostala. Znaci da ih je '99 unisteno nekoliko.
Onda bi molgi da dokupe par komada da kompletiraju jednu grupaciju bar. Malo je cetiri. I onda bace malo helikoptercica i nama taman za sitnice.
I meni je gotivan ovaj helikoptercic.

^^
Ja preferiram neverovatni HIND!

http://www.helicoptermuseum.co.uk/gallery/hind-2.jpg
http://www.isra.org/drawing_a_bead/m...helicopter.jpg

neverovatna masina!
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2007, 21:42   #75
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Orlovi na kojima trenutno leti nasa vojska su strasne masine, pogledajte samo ovaj "paint job"




a tek limarija





zamolio bih ljude da stavljaju thumnailove, ove velike slike prave probleme sa dial up-om.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 1:50   #76
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Orlovi na kojima trenutno leti nasa vojska su strasne masine, pogledajte samo ovaj "paint job"
U vreme kada je konstruisan, bio je ravnopravan sa zapadnim avionima. Uz modernizaciju bi moglo još mnogo toga da se izvuče iz njega, jer je sasvim solidna platforma.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 2:04   #77
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Question Re: Avioni

@ nighthawk: Odakle ti one slike?
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 2:28   #78
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Avioni

E ovo je avion.

http://www.youtube.com/watch?v=H1wXs...related&search
http://www.youtube.com/watch?v=NP2p7...related&search=
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Su-47_21.jpg
Viđeno:	137 puta
Veličina:	17,7 KB
ID:	8906  
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 3:09   #79
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Sta su uradili sa Su 47? Jel na bazi prototipa ili?
Evo slike irackog miga 25 koji je pronadjen zatrpan u pesku od strane amerikanaca:


Pravljenje Su 35:
http://www.youtube.com/watch?v=XIxr4PDT544&NR=1

Poslednja ispravka: Nicolas (28.6.2007 u 3:42)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 3:20   #80
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Zatrpan? Mislis skriven, ono, otkopas pa vozis? Ako je tako super ideja npr. zakopas 50 tenkova ili slicno, dobar stek
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com