Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2009, 1:20   #121
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Ja sam skontao da nema šanse na guglu da ih iskopam, obzirom da nemaju čak ni stranicu na šugipediji. Ali sam pogledao u nekom od gamedev registara, i video da su, sem BM(R)-a pravili samo igre za mobilne telefone....
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 2:59   #122
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Skrpivši crkavicu od prijatelja i rodbine, gospodin Drew Hoffman 1992. godine osniva firmicu za pravljenje igara - Drew Pictures. Firma se sastojala od četiri dizajnera i male grupe administrativnog osoblja. Prva igra koju je kompanija iznedrila bila je Iron Helix, SF akcija sa taktičkim elementima ('93.) koja pobire podosta pozitivnih kritika, dok je druga bila Bad Mojo, koja je, iako započeta i gotovo u potpunosti završena od strane prvobitnog tima, ipak kompletirana i objavljena tek nakon integracije Drew Pictures-a u firmu Pulse Entertainment ('95.). Ova pak 1997. biva asimilirana od strane avanturistima dobro znanog 7th Level-a (Monti Pajton serijal), nakon čega napušta rad na igrama i počinje sa razvojem raznoraznih web i dev alata. Jedina (preostala) igra koju potpisuje Pulse je Undercover AD2025 Kei (2000. god.)

Izvor: Moby
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Shumsko_drvece na korisnoj poruci:
Ketchua (2.12.2009), Oggy (2.12.2009)
Stara 2.12.2009, 11:00   #123
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Moby featuring Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
... Prva igra koju je kompanija iznedrila bila je Iron Helix, SF akcija sa taktičkim elementima ('93.)...
Ja sam (znatiželjan kakvog me Bog dao ) to skontao iz foršpana ("trejler" u novosrpskom) jedne njihove opskurne igre (stiskom tipke Trailer):

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	F1.jpg
Viđeno:	6 puta
Veličina:	26,0 KB
ID:	32135 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	F2.jpg
Viđeno:	5 puta
Veličina:	26,8 KB
ID:	32136 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	F3.jpg
Viđeno:	7 puta
Veličina:	25,2 KB
ID:	32137
Zaboravili ste zlatno pravilo avanturisanja: "Klikni na sve (što se miče)!"
Usput, "Bad Mojo" je jedna od retkih igara koja u potpunosti opradava slogan "a unique CD ROM experience" , (pre i kasnije) naširoko rabljen za sve i svašta.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2009, 1:00   #124
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Vreme za igranje pete deonice BM(R) je isteklo. Od sada pa do petka (4.12.) u 24:00 prelazi se šesta etapa avanture, koja otpočinje sledećim prizorom:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	start_#6.jpg
Viđeno:	11 puta
Veličina:	41,5 KB
ID:	32156
Spoiler za napomenu:
Ovo je...
Spoiler za koja po redu do kraja:
... pretposlednja etapa i završava se kad...
Spoiler za kada:
... prođete...
Spoiler za šta:
... desnu rešetku.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2009, 1:19   #125
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Mislim da su u ovoj temi oboreni svi svetski (verovatno i sire) rekordi stavljanja spoilera po duznom postu
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2009, 1:22   #126
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Dobro zapažanje . Ova tema je ko da je SONY sponzoriše: ima stotinak poruka, a materijala za jedno petsto .
Kupujte "Сони(та)"!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2009, 1:00   #127
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Ovo, verovatno, niko ne igra, ali ako nekim čudom ima onih koji su prelaženje BM(R)-a pretpostavili ranovikendaškom pijančenju, da im kažem da je upravo istekao zakonski rok za odigravanje šeste etape i da smo zakoračivši u subotu došli (Aleluja!) do poslednje deonice protrčavanja kroz predivni svet Edijeve kafane.

Očekuje vas finalna igra u kojoj je cilj da... videćete šta ako...
Spoiler za spojler reda radi (a i za nerviranje):
... pokrenete program preko ikone koja vam se buđa na desktopu i prođete već jednom kroz tu desnu rešetku (ako ste ugasili ventilator!).


Evo i redovnog dodatka:

Spoiler za filmove šeste etape:
DENCLUE.MOV
LOCKET.MOV
MM_2ORF.MOV
MOTH2.MOV
TANK.MOV


Spoiler za jedinu panoramu pretposlednje etape:
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2009, 1:27   #128
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

cek, ti si zapravo cekao 00:00 da postavis poruku?? a ja i dalje imam image fajl na hardu, ali ne mogu da igram, pa igre iz 2003 mi rade...
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2009, 1:41   #129
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
cek, ti si zapravo cekao 00:00 da postavis poruku??
Zapravo sam ciljao da poruka padne u 23:28 (tad je bila konjunkcija Venere i Neptuna, što je nabolje vreme za podvižništvo ), ali imam vašljiv osećaj za vreme .

Da ne zaboravim: poslednja etapa se igra do prvih sekundi ponedeljka (do nedelje, 6.12. u 24:00). Gledajte da spasite što se iz bircuza spasiti može i da...
Spoiler za šta:
... obasjani srećom i blagostanjem skončate u tropima Meksika, u društvu Edija i jukatanskih bubašvaba veličine kornjača.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2009, 17:57   #130
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Igra li iko? Forest je verovatno već prešao, al ne sme da prijavi. Šta je sa Snežom? Ajte ljudi, fenomenalna je igra, barem se javite da se zna da ste tu.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2009, 18:15   #131
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Evo ja se javljam!! I dalje gledam .iso fajl na desktopu!!

Aaaa tako mi se igra neka avanturaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2009, 18:33   #132
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Ajte ljudi,...
Imate još nešto malo jače od šest sati da komentarišete igranje, posle je fajront.

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
I dalje gledam .iso fajl na desktopu!!
Ali možeš da se utešiš da gledaš prekrasni, šareni, trodimenzonalni, sa letećim qrcima/palcima i veselim dodacima, desktop Widowsa dvanaest (ili tako nekako) .
I samo gledanje njegovog providno-šljaštećeg interfejsa je zabava.
Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
Aaaa tako mi se igra neka avanturaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
I? U čemu je problem?
Evo ti spisak okruglo šesto dvadeset šest avantura , od kojih se skoro svaka ima gde nabaviti . Taman ćeš da budeš naš ekskluzivni tester najnovijeg Windowsa .
Ako ti nijedna od njih ne paše... žao mi je, nema ti pomoći.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2009, 18:36   #133
snežana stanković
Član
 
Član od: 29.9.2006.
Poruke: 478
Zahvalnice: 182
Zahvaljeno 77 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Sve mi nekako žao da prevalim preko usta da sam odigrala ovu divnu igru. Sada mi je žao što je kraj, ali bar sam radosna zbog srećnog kraja. Zoki hvala za ovu najneobičniju avanturu koju sam do sada igrala.
snežana stanković je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2009, 19:04   #134
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Sve mi nekako žao da prevalim preko usta da sam odigrala ovu divnu igru. Sada mi je žao što je kraj,...
Eh, Snežo jeste da je BM samo jedan u Vaseljeni, ali glavu gore - još su mnoge lepe avanture (i stare i nove) pred nama.

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
... ali bar sam radosna zbog srećnog kraja.
Hehe, za mene isprva (tamo dve hiljade šeste) nije bio happy end . Nešto sam zabrljao (igrao sam originalnu verziju iz 1996.) i nikako mi se nije javljao opušak u toaletu na samom kraju, no samo i uvek cela cigareta (to su bila vremena, i cigarilosi su sporije goreli ). Posledica je bila da nisam spasao nikoga: i Edi i Rodžer (kao bubašvaba) su nestajali u plamenim jezicima . Posle sam skontao kako da spasem bar buljavog Rodžera (digresija: nekako me, da izvine poštovaoci "Brejkersa", uvek podsećao na Caneta:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	vlcsnap-623380.jpg
Viđeno:	4 puta
Veličina:	5,7 KB
ID:	32204 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	vlcsnap-623485.jpg
Viđeno:	5 puta
Veličina:	5,8 KB
ID:	32205 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	cane-partibrejkers.jpg
Viđeno:	5 puta
Veličina:	18,6 KB
ID:	32206)
, a tek kad sam zaigrao novu, blještavu, nakarminisanu i nabudženu "Reduksicu" uspeo sam da obojicu iščepam iz pakla kafane, munem im po čašu "deltroteraste" tekućine u šake i posadim ih u ligeštule negde na peskovitom Jukatanu. Da Majkl Somers izvrši zadnji hist(e)rionski zločin i po poslednji put pljune bogovima glume u zenicu:

.

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
... Zoki hvala za ovu najneobičniju avanturu koju sam do sada igrala.
Molim, Snežo, ti znaš da je popularizacija dobrih avantura (kakav pleonazam! ) u Srba i Srpkinja deo moje životne misije .
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2009, 1:01   #135
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

I, eto, posle (skoro u minut) tačno mesec dana od otvaranja ove teme - stigosmo do (neslavnog ) kraja.
Бајдвеј, ova avantura se đuture može preveslati za (manje od) dva sata (ako znate šta sve treba uraditi).
Prelaženje Bad Mojo (Redux) je (najzad!) gotovo. Hvala puno svima koji su dali konstruktivan doprinos "protrčavanju".
Ostalima (koji su onoliko navaljivali da se latim dužnosti GM-a a kasnije se živi nisu čuli ) želim da podele sudbu R.S.-a sa kraja ove poruke .
A sad svi na svoje radne zadatke. Fajront!

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	003.jpg
Viđeno:	4 puta
Veličina:	25,3 KB
ID:	32211
I ti, Rodžere!!!!!
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	001.jpg
Viđeno:	2 puta
Veličina:	33,4 KB
ID:	32209 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	002.jpg
Viđeno:	6 puta
Veličina:	24,2 KB
ID:	32210
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Ketchua (7.12.2009)
Stara 7.12.2009, 1:58   #136
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Nisam se prepoznao u konstataciji gospodina Zorana da se pojedini clanovi nisu odazvali na ucesce u playthroughu. Ja sam bio sprecen zbog opravdanih razloga a imam i dokumentaciju da to potvrdim. Neodazivanje kolega clanova ne zelim da komentarisem. To moze da radi samo Zoran kao najaktivniji clan u avanturistickom podforumi i vrsilac duznosti game mastera. Bilo bi nekorektno od mene da ja komentarisem, ali se slazem da su se neki clanovi poneli neodgovorno svojim neucestvovanjem i nadam se da ce zbog toga snositi posledice.
I love Serbia : D
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2009, 2:36   #137
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Ja nisam igrao zato sto je igra ruzna.
I pre bih se sam pretvorio u bubasvabu i tumarao po zokijevom stanu (da cak i to ), preskacuci otpatke i magazine, od sveta kompjutera preko plejboja , nego igrao ovu igru !
Zezam se, zasto je nisam igrao, nemam pojma, stoji instalirana, al izgleda imam sve manje i manje strpljenja za sadrzajne igre gde se treba udubiti, dobro ovo i nije bas dobar primer, al govorim generalno za avanture...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2009, 2:39   #138
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
sve manje i manje strpljenja za sadrzajne igre gde se treba udubiti
Gre'ota. Želim ti brzo ozdravljenje. Jest, činjenica je da ne može ovo sa pola mozga da se igra, i, što reče Zoki, moraš da budeš raspoložen baš za to.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2009, 16:05   #139
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Ja se pronalazim u Zokijevim prozivanjima

ali ne bih rekao da je bilo neslavno

dosta ljudi se zainteresovalo za igru, neki od njih su i pisali po nesto, neki su mozda i igrali ali nisu mnogo pisali... (neki mozda nisu presli igru ili su i igrali jos nesto usput )

sve u svemu za drugi forumski playthrough i vise nego izvrsno

Gamemaster je ucinio sve sto je u njegovoj moci da nam priblizi igru i olaksa igranje i zato i jesam insistirao da Zoki bude gamemaster. Istina, mogao je da uzme bejzbolku i ide od ucesnika do ucesnika poput ovih izbornih stabova na Vozdovcu juce terajuci na glasanje, odnosno pisanje ali oprosticemo mu ovaj put.

Playthrough mora biti i dobro tajmingovan odnosno da svi ucesnici iznose napredovanje u momentu dok to rade sto je malo teze bilo uvek postici ali i pored toga svaki utisak koji igrac ostavi je uvek interesantan onome koji upravo igru istu tu igru i to je nesto sto bi i bila sustina zajednickog igranja te u tom smislu mogu reci da je i bio vise nego uspesan
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
zoran845 (7.12.2009)
Stara 7.12.2009, 17:22   #140
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Bad Mojo (Redux) - protrčavanje na način bubašvabe (takoreći runthrough)

Puno vremena i truda sam uložio u ovo protrčavanje, pa je dosta spremljenog materijala ostalo neobjavljeno. Objavljivaću povremeno nešto od toga, da se ne baci.

Sećate se čudnih simbola (pomalo nalik na stari logo Lucas Artsa)?

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	182855-medium_lucasarts_logo_super.jpg
Viđeno:	3 puta
Veličina:	11,8 KB
ID:	32224 Naziv: simbol_01.jpg, pregleda: 142, veličina: 4,6 KB Naziv: simbol_LA.jpg, pregleda: 142, veličina: 4,3 KB
Evo vam svih njih (najpre na mestima gde se javljaju, a onda i u krupnom planu):

Spoiler za simbole:

P.S. Kandidati koji bi da vade fleke nastale njihovim neodazivanjem na upravo završenu plemenitu akciju mogu svoja (radna/sa posla, infektivnomedicinska, psihijatrijska, matičarska i sva druga, kako moguća tako i nemoguća) opravdanja (obavezno propraćena kakvim uflaširanim plemenitim alkoholom i pristojnom svotom neke čvrste valute) dostaviti meni lično, kao predsedniku rehabilitacione komisije. Komisija će u zakonski propisanom roku razmotriti sve podnete prijave i presuditi na osnovu čvrstih dokaza (u kešu i piću).

Poslednja ispravka: zoran845 (7.12.2009 u 17:37)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, bad mojo, playthrough, redux, stare avanture, stare igre


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com