Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2014, 16:20   #7141
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Uopste se ne radi o putovanju kroz vreme (nije spoiler), to je samo smicalica koju je reziser ubacio da iskaze poentu
A moze da bude i trik da se privuku gledaoci. Ja sam film batalio posle pola sata kada sam skapirao da je jos jedna romanticna storija o zaljubljenom pomalo nezgrapnom momku i ocaravajucoj pomalo nedostiznoj devojci. Da sam znao da je film tog kalibra ne bih ga skidao.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2014, 19:07   #7142
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Enders Game 2013

Za one koji su procitali knjigu film nece biti nista drugo nego skracena verzija iste, a za one koji nisu procitali knjigu solidan Sci Fi ali ne mogu da se otmem utisku da kao i Elisijum ni ovo nije bio materijal za film jer je jednostavno dva, dva ipo sata prekratko vrijeme da se sve poruke knjige pretoče kako treba na filmsko platno a pored svega Orson Skot Kard je napisao jos šest knjiga tako da je prva knjiga po kojoj je napravljen film samo uvod.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2014, 0:52   #7143
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Rush (2013)

Znao sam neke stvari u vezi ovih dogadjaja, ali ovo daje kompletan uvid u karaktere ovo dvoje ljudi, u njihove odnos i u njihov rivalitet. Cesto sa drustvom vozim karting, pa se i na tako niskom (tj. najnizem) nivou javljaju rivalstva, a ne smem ni da zamislim kako to sve izgleda kada je u pitanju ugled sampiona sveta. Adrenalin, strah, zelja za pobedom su glavni motivi filma, ali se film bavi i privatnim zivotima Laude i Hunta - u kojima ima svega, od robotizma Laude do ludog Hunta. Poslednja trka filma je napucana adrenalinom da su mi se bukvalno oznojili dlanovi, a opet sve je uradjeno bas onako kako je bilo.

Nevezano za sve to, preporucujem Rush svima, u pitanju je odlican film, voleli vi trkanje ili ne. Jaka osmica.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
uros@3D (6.1.2014)
Stara 6.1.2014, 19:16   #7144
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Lilya 4-Ever
Lilja is 16 years old. Her only friend is the young boy Volodja. They live in Estonia, fantasizing about a better life.

Ocekivao sam Crime /Drama a dobio samo tesku tesku dramu za koju nisam preterano bio raspolozen.

Exit Through the Gift Shop

Dokumentarni film o coveku koji mora da snimi skoro svaki trenutak svog zivota i koji sticajem okolnosti pocinje da prati i snima ulicne umetnike .Dobro odradjen dokumentarac jedini problem je sto je osoba o kojoj je film ogranicenija od brzine u skolskoj zoni i prilicno iritantna osim toga radnja se bazira i na evoluciji ulicne umetnosti tako da je sa te strane zanimljivo.

The Kings of Summer

Jedan od najboljih filmova 2013 koje sam gledao.Najvise me podseca na Moonrise Kingdom mada mise vise svideo od istog. Film je o odrastanju 3 tinejdzera i njihom borbom za nezavisnoscu.

The Act of Killing

Dokumentarac o Indonezanskom masakru nacinjen nad komunistima (ko kod nas samo obrnuto i ne u toj meri).
Prilicno nelagodan film i verovatno jedan od najboljih dokumetaraca koji verodostojno prikazuje do koje mere obican covek moze biti izmanipulisan da cini razna zverstva.

Poslednja ispravka: svarogog (7.1.2014 u 0:29)
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku svarogog na korisnoj poruci:
Rockstar (7.1.2014)
Stara 7.1.2014, 1:28   #7145
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
Lilya 4-Ever
Lilja is 16 years old. Her only friend is the young boy Volodja. They live in Estonia, fantasizing about a better life.
Пошто се "ложим" на Мену Сувари (далеко је то више од тога, али ајде), одгледао сам доста естонских филмова. Просто не знам који је депресивнији Препоручујем овај, али тек после празника, нема потребе бедачити се сада
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 1:47   #7146
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Rush (2013)

Znao sam neke stvari u vezi ovih dogadjaja, ali ovo daje kompletan uvid u karaktere ovo dvoje ljudi, u njihove odnos i u njihov rivalitet. Cesto sa drustvom vozim karting, pa se i na tako niskom (tj. najnizem) nivou javljaju rivalstva, a ne smem ni da zamislim kako to sve izgleda kada je u pitanju ugled sampiona sveta. Adrenalin, strah, zelja za pobedom su glavni motivi filma, ali se film bavi i privatnim zivotima Laude i Hunta - u kojima ima svega, od robotizma Laude do ludog Hunta. Poslednja trka filma je napucana adrenalinom da su mi se bukvalno oznojili dlanovi, a opet sve je uradjeno bas onako kako je bilo.

Nevezano za sve to, preporucujem Rush svima, u pitanju je odlican film, voleli vi trkanje ili ne. Jaka osmica.
Ko voli trkanje, cista desetka
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 1:49   #7147
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
Tokyo Gore Police
Festival krvi i glupost, kada pomnozite najkrvaviji film koji ste gledali sa 50 dobijete Tokyo Gore Police. Kome ne smeta krv moze da pogleda ima podosta komicnih scena.
Dobar, pošteno su se narugali žanru i nasmejali me vodopadima krvi mesarskim operacijama. Nije mi jasno, što su one krstili "inženjeri"? Slabo gledam horore, jesu li to "gađali" neki određeni film?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 11:17   #7148
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Koliko ja znam ne ali nisam se ni ja nagledao japanskih horora, mozda neki ljubomorni veciti student.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 15:37   #7149
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Dobar, pošteno su se narugali žanru i nasmejali me vodopadima krvi mesarskim operacijama. Nije mi jasno, što su one krstili "inženjeri"? Slabo gledam horore, jesu li to "gađali" neki određeni film?
Врло могуће "Prometheus".
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
ColdBoot (7.1.2014)
Stara 7.1.2014, 15:48   #7150
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Night at the Museum

ЗА: не траје дуго..

ПРОТИВ: ...али зато време споро пролази.

Оцена: Хтедох мало празничног расположења, и што да не, премиса ми је чак звучала интересантно.. Ц,ц,ц... Прво, Бен Стилер, Боже иритантног ли човека! Невероватно. Како и зашто ико гледа његове филмове, стварно ми није јасно. Тек кад се сетим да би он требало да буде комичар, све то делује баш тужно.
Буџет од 110 милиона да не коментаришем. Надам се да је већи део појео сасвим пристојан CGI, а да Стилер није плаћен 10 милиона.. Мада, вероватно јесте. То је заправо и најгори део - има ту и других глумаца, али 90% филма је Стилер и nVidia GeForce-based графика. Да је барем ове Гугино више, али има је на укупно два минута.
Тешка глупост..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 20:44   #7151
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Како и зашто ико гледа његове филмове, стварно ми није јасно.
Zato što su zabavni Noć u muzeju je (meni) prilično dobar film, sa zanimljivim efektima. Drugi deo je malo lošiji...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Rockstar (7.1.2014)
Stara 7.1.2014, 21:04   #7152
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zoni nemoj da se ljutis ali koliko ti imas godina ako ti je ovaj noc u muzeju zabavan,ja sam gledao pola sata ovaj film i doveo me je do retardacije beskonacnog nivoa,toliko gluposti na jednom mestu je prosto neopisivo,zelio bi da koristim blaze rijeci ali ne mogu,ono je film za koje bi scenaristu i glumce i sve koji su radili oko filma poslao u kaznenu koloniju da obavljaju najteze poljske radove
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NOTTINGHAM na korisnoj poruci:
Iris (8.1.2014), Skenderevo (27.3.2014), svarogog (7.1.2014)
Stara 7.1.2014, 21:57   #7153
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Немој мог пријатеља Зонија да дираш, он је најалтернативнији лик на неком форуму којег сам ја срео Има веома чудан филмски укус, и ја то поштујем
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
xandar (7.1.2014)
Stara 7.1.2014, 22:41   #7154
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
Zoni nemoj da se ljutis ali koliko ti imas godina ako ti je ovaj noc u muzeju zabavan
Zar je to bitno? :-) Jednostavno, meni je zabavan, iako sam svestan da nije kvalitetan :-)


Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 22:44   #7155
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odlican film.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2014, 23:18   #7156
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zoni nisam te pitao bukvalno za godiste nego da je film toliko glup da se ne moze uzivati u njemu,i da pritom ne mislim na tvoj ukus jer si imao par jako dobrih preporuka i slazem se da o ukusima ne treba raspravljati ali ovaj film po meni se normalno moze gledati do kraja ako si prethodno dostigao najvisi stepen komatoznog stanja mozga,za sve ostale prije gledanja filma konsultujte se sa ljekarom ili farmaceutom,opet ponavljam slazem se da su ukusi razliciti ali ovo sam morao da iskomentarisem bez da se iko ljuti
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 0:59   #7157
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking

Solidna verzija, i sasvim dobra zanimacija izmedju 50og pregledavanja Dzeremi Bret opusa i iscekivanja nove sezone Serloka. Rupert Everet je najmanje "ekscentrican" Holms od svih, ali nije bez svojih kvaliteta. Prica je klasicna jurnjava za serijskim ubicom, iako kraj ostavlja "something to be desired", i pored vestog obrta. Atmosfera, scenografija... su na visokom BBC nivou, iako mi je falilo jos malo vise prizora londonskih ulica.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 1:26   #7158
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Diego hvala na preporuci pogledacu bas nisam gledao serloka odavno,a tebe pamtim sa foruma avantura jel tako,serlok je bas onako za ove zimske dane umotas se,neka meza,neka cuga i dernek neka pocne,naravno stari serloci su neponovljivi ali i ovo vrijedi vec unaprijed vidimby the way sad igrao gothic,pricao sa nekim isto diegom kad ono jos jedan
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 2:03   #7159
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
a tebe pamtim sa foruma avantura jel tako
Jest', al' trenutno je tamo magla kao u Whitechapelu i Valley of the Mines zajedno

Citat:
NOTTINGHAM kaže: Pregled poruke
by the way sad igrao gothic,pricao sa nekim isto diegom kad ono jos jedan
Eno ga i kod mene u dvojci, dos'o u grad i odma mi postavlja questove... al' to je najmanje sto mogu da ucinim nakon sto sam ga vukao za rukav i posmatrao kako tamani orkove dok sam ja prikupljao experience


Wreck-It Ralph



Odgledao 70% i pauzirao trenutno... ali moje misljenje se nece promeniti do kraja - ovo je pravio neko ko je itekako "ostavio mlados'" u buvari - jako dobra analogija sa "real life" kroz igrice, pa cak i mestimicno dostignut "emotivni" nivo prvih 15min UP-a. Lik Sare Silverman je genijalan, ali i ostali su kul, iako je stil malo "maznut" od Alise i nekih drugih crtaca.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2014, 4:35   #7160
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.829 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Short Term 12



Film prati zivot radnika i sticenika jednog prihvatilista za adolescente. Odlican film, velika preporuka od mene. Brie Larson mi se sve vise i vise dopada, zaista odlicna glumica.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com