Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2016, 17:54   #10281
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Gladiator kaže: Pregled poruke
http://www.imdb.com/title/tt0168122/
da li da gledam jel film cemu,posto ga neki hvale a neki kude pa me bas interesuje jel trosenje vremena il nije. hvala
Ne znam da li je za tebe "trošenje vremena" to je uvek pitanje ukusa.
Ako te zanima IT (verovatno da- čim si član foruma) onda će ti biti itekako zanimljiv. Meni jeste (ako ti to nešto znači).
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 20:40   #10282
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Gladiator kaže: Pregled poruke
http://www.imdb.com/title/tt0168122/
da li da gledam jel film cemu,posto ga neki hvale a neki kude pa me bas interesuje jel trosenje vremena il nije. hvala
Sinoc sam ga odgledao i preporucio bih mada nije nista posebno. Ali ako te zanima kako je na neki nacin sve pocelo onda se mora odgledati. Inace posle filma sam totalno promenio misljenje o Bilu. O Stivu je ostalo isto.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 21:05   #10283
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Gladiator kaže: Pregled poruke
Gledaj obavezno, mada i ne moraš.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 23:55   #10284
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Sinoc sam ga odgledao i preporucio bih mada nije nista posebno.
Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Gledaj obavezno, mada i ne moraš.
E sad mu je sve jasno.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Aibo (3.3.2016), ezenkiel (12.3.2016), Gladiator (3.3.2016), JzmA (9.3.2016), Luka Filipovic (5.3.2016), mp3lopov (3.3.2016), nexexcalibur (3.3.2016), pedjosav (4.3.2016)
Stara 3.3.2016, 0:07   #10285
Gladiator
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 75
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Ne znam da li je za tebe "trošenje vremena" to je uvek pitanje ukusa.
Ako te zanima IT (verovatno da- čim si član foruma) onda će ti biti itekako zanimljiv. Meni jeste (ako ti to nešto znači).
Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Sinoc sam ga odgledao i preporucio bih mada nije nista posebno. Ali ako te zanima kako je na neki nacin sve pocelo onda se mora odgledati. Inace posle filma sam totalno promenio misljenje o Bilu. O Stivu je ostalo isto.
Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Gledaj obavezno, mada i ne moraš.
@pedjoslav naravno da me zanima,zato sam vas i pitao jer cenim vase misljenje sa foruma zato sam i postavio pitanje
@mp3lopov hvala
@ZoNi stavljam na download
Gladiator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2016, 19:26   #10286
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Ne kapiram sto je bitno da li je film zaradio 400 hiljada ili 400 miliona i da li ga ocekuje armija nerdova ili klinaca? Ja svaki film ocenjujem po tome koliko je bio zabavan i koliko je lagano ubio sat i po - dva, onda mozda na kraju pogleedam ko je reziser itd.
Za blokbastere mi je bitno za ostale ne ...
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2016, 20:22   #10287
accipiter
Novi član
 
Član od: 15.6.2008.
Poruke: 14
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pridruzujem se preporuci filma The big short. Odlicna glumacka postava, morao sam doduse u par navrata premotati neke scene iznova, nebi li ukapirao sve te silne finansijske instrumente. Pokraj ovog filma preporucio bih i dokumentarac posvecen finansijskoj krizi iz 2008 - Inside job
accipiter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku accipiter na korisnoj poruci:
Rockstar (4.3.2016)
Stara 4.3.2016, 21:52   #10288
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ajd sad objasni u par recenica nama ostalima Inace sam bas dosta citao, proucavao i film me totalno zbunio. Da ne pricam da mi je neki Englez preko interneta objasnjavao jeftine kredite nakon 9/11 kada je cela prica pocela.. Ludilo. Preporucujem i onaj sa Kevinom Spejsijem iz 2010, zaboravih kako se zove.. Odlican!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 1:07   #10289
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Može li taj film da se gleda bez doktorata iz ekonomije? Ako moram da premotavam iznova da bih izučio nauku, onda prosto nek je.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 1:28   #10290
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 399
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 54 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja se zbog toga i kanim da ga gledam jos...
BiTrAtE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 1:39   #10291
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mozda je nekome spoiler za The big short ali:
Spoiler za ako nisi siguran, bolje stavi spoiler tag !:
u biti se rad kreditima koji nisu imali pokrica. Davali su kredite ljudima koji nisu mogli isplatiti jedan kredit a oni su gurali njima i po 5 kredita kao recimo ona "plesačica". I onda bankar ispadne faca jer je zaduzio ljude i kao banka ima sada velike novce u buducnosti.. ali ti novci nis unikada stigli.

Slabi krediti koje se nisu prodavali su gurali u pakete i ti paketi prodavani kao "najkvalitetniji" dok te pakete nije niko detaljno pregledavao. I na kraju se cijeli sistem srozao jer kredite koji su izdali se nisu mogli isplacivati. Novac se nije naplacivao.


Postoji jos dosta stvari u filmu koje nisu ni meni jasne jer je sam sistem jako kompliciran. Film sam gledao podavno tako da se svega i ne sjecam u ovom trenutku ali se moze ufatiti srž filma, u cemu je poenta a mislim da moras biti strucna osoba koja bi mogla sve razumjeti.

Poenta je da se radi pohlepi. Jos treba dodati ovdje i rejting agencije koje daju ocjene ulagacima. Ocjena moze biti za kompaniju ili za jednu drzavu. Pa kada ulagac zatrazi ocjenu neke drzave, rejting agencija prikaze da li je dobra ili losa, na to se odrazava da li ce neki investitor uloziti pare u tu drzavu ili kompaniju.

Problem nastaje kada ocjene nisu legitimne i sto je cijeli sistem korumpiran. Rejting agencija prikaze odlicne ocjene neke kompanije koja je pred bankrotom. Ti kao ulagac ulozis novac i firma za par dana nestane. Odose tvoje pare i nije niko odgovoran. Mozda ne direktna veza sa radnjom u filmu ali je cijeli ekonomski sistem korumpiran. Sama činjenica da su svi bankari na kraju dobili milionske bonuse nakon kraha svjetske ekonomije govori koliko je ekonomski sistem zdrav.

Poslednja ispravka: Iris (18.3.2016 u 12:00)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
goranmax (5.3.2016), simke85 (11.3.2016)
Stara 5.3.2016, 1:53   #10292
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Odgledah malopre. Nije mi se dopao. Prva polovina filma još kako-tako, ali mi je posle baš pala koncentracija. Gluma je meh ili bar mene nije pogodila, ideja je dobra, ali je film krajnje običan IMHO.
Па добро и мени много филмова који су ушли у анале није легло, а изражене драме посебно тешко леже људима, нарочито у данашње време CGI технологије.
Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Pa dobro bas ako bih isao bioskop i tu se "motao" neki superherojski filma, verovatno bih i pogledao (audio/vizuelni dogadjaj koji PC ne moze da simulira), ali sto se tice kod kuce, verujem da sam batalio taj zanr for good
Ахааа, па тако напиши. Има логиге...ко је луд да на компу гледа надолазећи BvS? Добро, има људи који и неће стићи, али у најмању руку да се гледа на оном великом OLED тв-у, кућни биоскоп. То је питање јединственог доживљаја.
Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
(isto vazi za GoT ako ni jedan od dva lika koje gotivim nije preziveo , jer me sudbina drugih likova uopste ne interesuje)
Без љутње, али то је најпрецењенија серија свих времена. Додуше, по дефиницији, то је мини серија, али...
Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
btw 6.5 za No Country for Old Man po meni je bolji(veca umetnicka vrednost) od 90% filmova iz tog posta zajedno,nisam gledao Room doduse (bas ne gotivis bracu Koen ? ), koja ti je ocena za There Will Be Blood ?
Изгледа да ми филмови Коенових не леже, тај стил...превише вуку на ноар елементе и неку празнину која ми смета, а јбг не може све свакоме да се свиди. Погледаћу још њихових филмова, па ће ми се, верујем, неки њихов филм свидети, а There Will Be Blood нисам гледао и по трејлеру ми се чини да нећу.

Changeling
Божанствен филм, рађен по истинитом догађају. Толико садржајан, емотиван и савршен филм са још савршенијим расплетом који ће код свакога изазвати посебне емцоије, посебно код родитеља. Глумци су развалили глумом и ја бих овај филм проперучио апсолутно сваком филмофилу који цени праву драму.
Оцена 10/10.

In the Heart of the Sea
Лоше оцене не да немaју смисла, него су исмејавање квалитета. Шта фали овом филму па да добије тако лоше оцене?! Срамота! Елем, филм је маестралан у много елемената, иако ми је деловао прекратко. Можда радња није тако атрактивна, али је на мене оставила одличан утисак. Ово је прича о Моби Дику и Крис Хемсворт још једном показује да је одличан глумац. Како се филм ближи крају, сцене су све теже за гледање, али искрено, иритирало ме што је филм покушао да направи звери од китова, болесно оправдавајући њихов лов, иако је сасвим јасно ко су једине звери на овој планети! Огромна препорука.
Оцена 9/10.

Spotlight
Глумачка екипа савршено носи овај феноменалан филм, такође рађен по истинитом догађају. Изузетно добра прича, а радња се одвија максимално реално, дакле, сцене изгледају као да сте присутни. Прича је шок, али сам у сваком случају због блуда и разврата свештеника, одавно престао да гледам цркву и њих као неке светиње и држим се тога да се вера носи у срцу. Ове педофилске, хомосексуалне одвратности свештеника су дно дна и ако желите филм који говори о томе и филм изузетно високог квалитета, одгледајте ово, мада је ово крупан залогај у смислу да је доста јака драма па ће тешко некима лећи, као и још пар филмова са ове листе одгледаних. Упечатљиво је мало било како је глумио Марк Руфало, посебно погрбљен ход, али добро је глумио.
Оцена 8,5/10.

The Talented Mr. Ripley
Одличан филм са одличним глумцима. Свиђа ми се лепо реализована прича. Радња се одвија одлично, а филм ми делује као млађа верзија филма American Psycho, смештена у Италији. Јако занимљив филм и велика препорука.
Оцена 8/10.

The Diary of a Teenage Girl
Сексуално исфрустрирана девојка, малолетница, се заљубљује у очуха, старијег 30-ак година и живи у неком свом свету где проналази начине да реши проблем саме себе. Занимљив филм генерално гледано, добра глума и све то, али је прича и реализација ње мало болесна.
Оцена 7/10.

Paper Towns
Симпатичан филм. Тинејџерска ствар, али вас подсети како је било када сте млаи, када сте средњошколци...школа, журке, девојке, пријатељства...ех...У сваком случају, пристојан филм. Посебно ми је лепа Кара Делевин и сада сам је коначно видео у бољем глумачком издању. Прочитах неки коментар на нету да је она женска верзија Зека Ефрона и стварно тако изгледа. У сваком случају, препорука ако сте у тинејџ романтик адвенчур фазону или шта год.
Оцена 6,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 4:04   #10293
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko se dvoumi da gleda The Big Short, odlican je film, iako ima dosta "cheeky" scena koje probijaju 4. zid i iako je dosta komplikovan jer pronalazenje rupa u zakonu i preveslavanje naroda nije bas toliko jednostavno.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 4:36   #10294
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Romantic

Braca Koen su tehnicki mozda otisli najdalje u prvenstveno verodostojnosti i "printu" jednog dela planete u jednom delu vremena kroz pretezno satiricnu prizmu.

To je sam vrh moguce rezije ,pa zato se ja nadjem duznim da branim nesto

Caka je verovatno sto dva coveka koja znaju materiju rade na jednom delu.

Postoje filmovi koji te cine boljim i oni koje te zabave ,razlika je jasna.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 12:19   #10295
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Romantic I drink your milkshake!
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 14:40   #10296
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Па добро и мени много филмова који су ушли у анале није легло, а изражене драме посебно тешко леже људима, нарочито у данашње време CGI технологије.
Znaci Partybreaker je toliko zaglupljen danasnjim CGI filmovima da ne moze da uziva u izrazenim dramama? Ja bih pre rekao da TI nisi u stanju da uzivas u dubokim i kompleksnim filmovima jer takve uvek ocrnis i nalepis im najnize ocene, dok u istom postu vlazis gacice na neke limunadice..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
goranmax (5.3.2016)
Stara 5.3.2016, 16:28   #10297
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Big Short odličan film, ko nije siguran da li da gleda, mislim da Margot Robbie može da ga razuveri
Margot Robbie explains
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Assassinator na korisnoj poruci:
N3n0 (7.3.2016)
Stara 5.3.2016, 16:40   #10298
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Može li taj film da se gleda bez doktorata iz ekonomije? Ako moram da premotavam iznova da bih izučio nauku, onda prosto nek je.
Ne treba nikakav doktorat iz ekonomije, u samom filmu postoji nekoliko "for dummies" scena u kojima je veoma lepo objasnjeno sta se desilo, samo ih pazljivo isprati.


PS.
Od dokumentaraca pored Inside Job-a, veoma je dobar i Too big to fail, ali bih ga preporucio tek posle gledanja Big Short-a, bice mnogo jasnije onima koje slabo zanimaju ekonomske teme.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 17:04   #10299
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Па добро и мени много филмова који су ушли у анале није легло, а изражене драме посебно тешко леже људима, нарочито у данашње време CGI технологије.
Druže, ja toliko izbegavam CGI filmove da ne znam na osnovu čega si zaključio sve ovo i otkud tolika frustracija.

Jednostavno, mislim da je film precenjen i to je sve. Da ima ocenu oko šestice, bilo bi mi logičnije jer sam ga upravo tako doživeo - kao preglumljeni mediokritet sa interesantnom idejom. Ali sa ocenom 8.3 da se stavi u isti koš sa mnogim kvalitetnim dramama koje sam odgledao u poslednje vreme (i koje imaju istu ili manju ocenu), to već nema nikakve logike i vidi se da je u pitanju film sa interesantnom idejom targetiran da gađa mase.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2016, 21:10   #10300
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni Braca Koen isto ne odgovaraju previse, ali mi je No Country for Old Men odlican film, i bas me je odusevio.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com