Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2014, 11:44   #1701
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Skroz je glupo porediti knjigu i seriju. Knjige jesam procitao i naravno da su bolje, bla,bla...
Ali ovo je serija i meni je vrhunska. Definitivno najbolja serija tog tipa koju sam gledao.
Odstupanja postoje, ali prvo i osnovno ako bi hteli da rade po knjizi trebalo bi za svaku knjigu barem 20 epizoda od 1h a svaka bi kostala kao sletanje na mesec.
Tako da sam ja zadovoljan serijom.
Vidim da neki prozivaju puno golotinje pa ima je dosta ali toga ima i u knjizi. Cak i mnogo surovije. To je valjda najjefinije prikazati
Jedino sto je frka jeste sto je pitanje kada cemo videti kraj serijala. Posto fali jos dve knjige a samim tim i dobar deo serije oko 25%
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku marko13 na korisnoj poruci:
Wolverine (2.5.2014)
Stara 25.4.2014, 23:02   #1702
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.491
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Game of Thrones

ajde da HBO i producenti rade na svoju ruku pa i da razumem, ali kda je tu i sam Martin uključen, a ne verujem da se on ne pita ništa oko realizacije.

što se same sezone tiče, odlična je osim onih delova sa Semom, smara lik. Tywin za premijera
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 9:17   #1703
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

To sto je on ukljucen to ti je vise sminka. Kada potpises sa tim jakim kucama kao sto je HBO prodao si dusu djavolu. Ako producenti kazu da se u sledecoj epizodi pojavljuju strumfovi Martin ima samo da izadje i kaze kako je bas on to hteo i smatra to vrhunskim zapletom
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 10:59   #1704
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Kako stvari stoje takav potez bi bio logicniji i skladniji sa knjigama nego pola stvari koje su do sad menjali i ubacivali
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Marti Misterija (28.4.2014)
Stara 28.4.2014, 13:11   #1705
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

U tom slučaju mislim da bi, u skladu sa tim kako neki tamo, vide seriju, štrumpfeta bila glavni lik, naravno sa bar još jednim štrumpfom...

Poslednja ispravka: Freško (4.5.2014 u 15:02)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 18:02   #1706
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Game of Thrones

Bogami lijepo su oni razradili lik ove Mardzori. I jedva cekam da vidim sta ce novi i poboljsani Dzejmi da radi dalje. Takodje se nadam da ce neko Sersej da rokne.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 18:36   #1707
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Bogami lijepo su oni razradili lik ove Mardzori. I jedva cekam da vidim sta ce novi i poboljsani Dzejmi da radi dalje. Takodje se nadam da ce neko Sersej da rokne.
Nju neko vec "roka".
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 18:39   #1708
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Malo su razvodnili sve sa ovom prvom epizodom,a 'onaj' je ipak ziv (da ne spojlerisem lol)


Ok serijica ,mada Walking Dead je oduvao po gledanoscu,ja mislio GoT najgledaniji a WD ima 3 puta vise gledalaca po epizodi.
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 18:48   #1709
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa normalno kad je AMC basic cable, a HBO najskuplji premium, Walking Dead moze skoro svako da gleda, tj ko god ima kablovsku a Amerima je to tipa osnovno ljudsko pravo a za HBO moras izdvojiti na redovnoj bazi kolicinu sredstava koja je znacajna i po americkom standardima.

Koliko serija koje su prosto sund ili u najbolju ruku klasicne serije za dokone domacice imaju vise gledaoca, dok popularnije i bolje serije siju desetine miliona gledalaca.

Tako da ti to nije merilo popularnosti a kamoli kvaliteta, i da se taj odnos jednako moze primeniti i na recimo filmove, jer je u pitanju sasvim drugi obrazac emitovanja.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Krilce (28.4.2014), marko13 (29.4.2014), Markonije (28.4.2014), simke85 (29.4.2014), Skenderevo (28.4.2014)
Stara 28.4.2014, 20:05   #1710
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Generalno gledano epizoda je po meni bolja nego prethodna sa scenama koje, bile one po knjizi ili ne imaju smisla i u sustini to je ono sto sve vreme i zelim - ako vec nesto izmene, da te scene bar imaju smisla a ne da budu tu samo da bi se popunilo vreme ili da sokiraju publiku, kao scena iz prosle epizode, koja je, onako kako je predstavljena totalno besmislena.

Ono sto mi se dopalo jeste sto konacno mozemo da vidimo transformaciju Jamea nakon gubitka ruke (nadam se da ovo nije spoiler), sto je u prosloj epizodi, u pomenutoj sceni, gotovo obesmisljeno i to prvenstveno cinjenicom da se on u KL vratio mnogo pre nego sto je trebalo. U stvari ovaj njegov "prerani" povratak u KL odmah za sobom povlaci nekoliko nelogicnosti i to:

Spoiler za Veliki spoiler - ko nije citao knjigu nek ne cita ni ovo:
- OK, obecao je Lady Catelyn da ce da joj vrati kceri a onda u seriji iako je stigao u KL dobrano pre svadbe, dok je Sansa jos bila tu, on ne da se nije potrudio oko tog obecanja vec nije nijednom ni popricao sa Sansom. I tek sada kad je Sansa pobegla on se setio Sanse i salje Brienne da je nadje... Malo tanko.
- Sama cinjenica da je prisustvovao smrti sina i da nije uspeo da ga zastiti, a nigde ne vidimo neku veliku krivicu sto na funkciji na kojoj se nalazi nije uspeo da zastiti svog kralja i pre svega sina. Hej, svog sina! Ako su vec promenili pricu, trebali su malo da obrate paznju jer bez obzira sto se radi o Jaimeu, on nije kamen - narocito ne ovaj novi Jaime cija transformacija pocinje tokom puta.
- Scena u Krasterovoj tvrdjavi i zarobljavanje Branna & Co. WTF? Mislim, jedino ako je to u sluzbi Jonove posete Krasterovoj tvrdjavi, koja je vec sama po sebi WTF, a da bi pojacalo napetost? Ja bih vise voleo da su se drzali Branovog pravog puta i da smo videli Coldhanded-a a ne ovako nesto. I zar Sam nije obecao Brannu da ce cuvati tajnu da ih je video i da nece reci Jonu?


Prvih cetrdeset minuta serije je inace bilo perfect. Takodje jako dobra stvar je i sto Sansa evoluira u devojku koja konacno pokazuje da ima nesto u svojoj lepoj glavici, sto se za Margaery nikad nije ni sumnjalo - narocito kad se zna da je baba njen mentor (btw. baba je u seriji fenomenalna)...

OK, sa zadnjom scenom su postigli sta su zeleli i verujem da vecina ceka narednu epizodu kako bi videla sta ce da se desi mada...

Spoiler za Jos jedan, mada malo manji spoiler koji se tice radnje u vecerasnjoj epizodi:
...ako se na bilo koji nacin Jon u seriji sretne sa Branom imam osecaj da cu definitivno da ispizdim jer je to, po meni, vec i prevelika izmena knjige - osim ako stvarno ne zele da naprave srceparajuci susret sa puno emocija, sto je dostojno americke publike koja se prosto gusi u takvim stvarima (i nasa bi ali cenim da oni koji gledaju Sve za ljubav ne gledaju GoT.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Asmodeus (28.4.2014), Eddie (29.4.2014)
Stara 28.4.2014, 20:50   #1711
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nisam jos poceo da citam trecu knjigu, ali za sada mi je sezona dobra, a ova epizoda bas ono sto ocekujem od serije, smislene scene, bez forsiranja seksa u njima, razvoj likova i jednu, meni vrlo bitnu stvar, malo vise misterije, ipak je ovo epska fantastika...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 21:02   #1712
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za 4 ep skroz nebitno:
Jel mi se ucinilo ili je onaj lik rekao "guraj" i onda su poceli da guraju one u zutim odelima,otprilike kada je daeneris pitala koliko su dece pobili(8-9min)
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 21:13   #1713
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Spoiler za Veliki spoiler - ko nije citao knjigu nek ne cita ni ovo:
- OK, obecao je Lady Catelyn da ce da joj vrati kceri a onda u seriji iako je stigao u KL dobrano pre svadbe, dok je Sansa jos bila tu, on ne da se nije potrudio oko tog obecanja vec nije nijednom ni popricao sa Sansom. I tek sada kad je Sansa pobegla on se setio Sanse i salje Brienne da je nadje... Malo tanko.
Pa bio je razgovor Dzejmija i Brene na tu temu jos u prvoj epizodi ove sezone, gde mu je ova zvocala, a on se pravdao. Nije se bas tek tako odjednom setio..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 21:29   #1714
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Najgora epizoda ikad, ne po kriterijumu pracenja ili ekranizovanja, nego prostog postovanja izvornog materijala.

Ako je 5 minuta od ovog sto sam sad gledao bilo u knjizi tako kako je prikazano. Ali nije to problem, Maloprstic i Mardzeri su odrali, scene su vrh, ona sa Deneris je ajde tu i tamo, iako su izmenili do neprepoznatljivost, obecava da mozda necemo gledati deset epizoda njenog prenemaganja po pitanju javnog reda i mira u Mirinu, najgori deo knjiga jos od Ketlin.

Ali Sever, stvarno nemam reci, ko je onaj tunjavi lik i sto sam ga gledao kako monologizira 10 minuta nikad mi nece biti jasno, ako se desi ovo sto je Marti rekao, nece jedini ispizdeti, unistili su liniju dogadjaja u bespovrat i prikazuju tendenciju da je dalje unistavaju.

Spoiler za NAJGORA STVAR, diskutabilno da li je spoiler, mozda za knjige:
Ubedljivo su Tudjini i beba na kraju, nije to tako strasno dok se ne vidi cinjenica da u knjigama jos nije receno sta Tudjini rade sa bebama, a pretvaranje u Tudjine je tesko bila jedina opcija, mogli su da ih jedu da ih zrtvuju svom bogu itd. Po meni oduzima jednu od boljih misterija, koje i cine delo izvanrednim, od knjige. Skoro kao da se Dzonu javio Edard i rekao mu da su mu Regar i Lijana roditelji, mozda ne toliko bitno ali taj rad.


P.S. Najcrnje sto sam danas pre nego sto sam gledao u ovoj temi saljivo napisao da su i strumfovi bolji od ovog sta oni radi, kad bih opet to komentarisao ne bi bilo saljivo.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Marti Misterija (28.4.2014)
Stara 28.4.2014, 21:40   #1715
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Pa bio je razgovor Dzejmija i Brene na tu temu jos u prvoj epizodi ove sezone, gde mu je ova zvocala, a on se pravdao. Nije se bas tek tako odjednom setio..
Ne zaboravi da su se oni davno pre dešavanja u prvoj epizodi vratili u KL i na to sam mislio kad sam rekao da se odjednom setio. Inače, to je ono što mi se nije dopalo u tome kako su predstavili Jaimea posle "nesreće" gde nit smrdi nit miriše, pošto kod njega naročito posle dolaska u KL nema nikakve dileme oko ispunjenja obećanja, a on je potpuno druga osoba a definitivno nikako ono što smo videli u prošloj epizodi.

Btw. kad smo vec kod Jaimea i onoga sto mu se dogodilo, jedna stvar koja mi nikako ne ide u glavu jeste cinjenica da se lik koji je Jaimeu odsekao ruku mirno, kao da se nista nije desilo seta pored Boltona (sto smo mogli da vidimo u prethodnoj epizodi) a znajuci da Lanisteri uvek placaju svoje dugove plus da su im Boltoni, hajde da kazemo saveznici tesko mi je da poverujem da je ovaj lik jos uvek ziv.

U knjizi je Vargo Hout davno skoncao pa nije ni bilo prilike za vracanjem duga sto mi sasvim ima smisla, dok je ovo apsolutno bez ikakve logike, bar kad znamo kako Lanisteri razmisljaju.

Spoiler za Poslednja scena:
WW i bebe - no comment. Morali su da upropaste nesto za sta se nije pouzdano znalo sta se uopste desava i za sta nije postojao ni neki hint, pa to ti je. Isto su uradili i sa Teonovim miškom, iako smo po knjigama mogli samo da nagadjamo jel jeste ili nije, ali hajde da otkrijemo sve i jos bolje ako je moguce odmah...

Poslednja ispravka: Marti Misterija (28.4.2014 u 21:49)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 22:23   #1716
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler sto se tice WW-a..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2014, 22:34   #1717
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ovakav ulazak na teritoriju gde priča u seriji ne prati knjige već pokušava da ide čak toliko daleko ispred onog što je napisano, šta je potvrđeno i što ima neki logičan sled događaja po vremenu i mestu je vrhunac gluposti koje su mogli da nam ponude / prirede!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Eddie (29.4.2014), Equilibrium (28.4.2014)
Stara 28.4.2014, 23:04   #1718
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Pa normalno kad je AMC basic cable, a HBO najskuplji premium
Ah tu lezi zeka

Meni bilo cudno GoT ishajpovan do bola,a ovamo ga sije Under the Dome i slicna boranija...


Sve u svemu ova prva epizoda sezone mi je fejlchina velika,Dubrovnik izgleda bruka,valjalo bi to povratiti hahah mislim na turistickom planu hahaha (btw jel moguce da je samo Dubrovnik ocuvan od svih silnih luka tvrdjava koje su postojale?)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 1:27   #1719
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

SPOJLERI
Spoiler za za one koji su citali knjige :

Zar su bas morali da ubace onu poslednju scenu sa WW?? Onako bezveze su otkrili jednu od glavnih misterija knjige... I sta Bren koji **** radi kod Krastera, i da zazmurim na to kako su uspeli onako mentolski da ih uhvate?
Zasto je Sam rekao Jonu da je video Brena? Gde su vise Mens Rajder i divljani?

Sezona je pocela dobro i krenula je da se vraca na tok knjige ali su sad ***** skroz..
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 9:32   #1720
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Po meni čitava priča koju smo videli u Krasterovoj kolibi je potpuno retardirana i nepotrebna a sve je to otet vezano za krajnje nepotrebnu priču o Jonu i njegovom predlogu da se reši problem pobunjenika.

Ali ono pijenje vina iz lobanje set Jorrah Mormonta, zarobljavanje prvo Leta a zatim i cele družine, Hoditi nakon toga, pa scena sa bebom zaslužuje samo jednu reč - WTF!?

Mislim da se debeli tu ništa više ne pita, naročito nakon nespretnih pokušaja da se ogradi od one scene u obredištu u prošloj epizodi. Dobio si pare i sad ćuti, a ako to dobro radiš možda ih dobiješ još...

Sent from my LG G2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com