Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2014, 15:05   #1721
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Spoiler sto se tice WW-a..
Spoiler za .:
NK je nekad bio Stark?
DylaN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 14:59   #1722
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Na koji fazon 100 ljudi brani zid,a 10-tine hiljada od 5 razlicitih frakcija hoce gvozdeni presto???


Kao khm zid,presto je bolji,to sto ces nas undead-ovi razvaliti ko svinja mastan dzak nema veze

A svi imaju spijune svugde?

Jel poenta branicemo se iz prestonice kad je osvojimo?



Previse zdravo za gotovo momenata.... ili ja nesto nisam skapirao?
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 15:32   #1723
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Game of Thrones

Između ostalog, retko ko shvata tu pretnju ozbiljno. Tu je, naravno, i ljudska narav. Greed over need.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
simke85 (1.5.2014)
Stara 30.4.2014, 15:56   #1724
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nije to bas dobro prikazano u seriji. Nije prikazana dubina problema i brdo price iz proslosti. Da ima toga bilo bi sve jasno.
Da ti dam poredjenje to je kao sto sada u legendi stoji da su nekad zemljom hodali zmajevi i vile itd... Narvno da svi to gledamo kao na legende i bajke. Ali posto je proslo bukvalno hiljade godina od poslednjeg napada to je ostala samo usmena legenda i nista vise. Prica za malu decu.
Na "Nocnu Strazu" i Zid se sada posmatra kao na staru tradiciju i pogodno mesto da se posalju politicki protivnici koje ne mozes da ubijes...
To ti je poenta price.
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 10:20   #1725
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
marko13 kaže: Pregled poruke
Nije to bas dobro prikazano u seriji. Nije prikazana dubina problema i brdo price iz proslosti. Da ima toga bilo bi sve jasno.
Da ti dam poredjenje to je kao sto sada u legendi stoji da su nekad zemljom hodali zmajevi i vile itd... Narvno da svi to gledamo kao na legende i bajke. Ali posto je proslo bukvalno hiljade godina od poslednjeg napada to je ostala samo usmena legenda i nista vise. Prica za malu decu.
Na "Nocnu Strazu" i Zid se sada posmatra kao na staru tradiciju i pogodno mesto da se posalju politicki protivnici koje ne mozes da ubijes...
To ti je poenta price.
To je objasnjeno u prvoj sezoni.Niko ne veruje da zombiji uopste postoje, a kad su neki i culi odbijaju u to da poveruju.Samo ovi sa zida posto su oni imali bliski susret i znaju sta se sprema...Polako radnja tek treba da se razvija u seriji prema ww, to je i dalje daleka pretnja...
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 12:11   #1726
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Stanis je jedini shvatio opasnost od WW i koliko mi se čini
Spoiler za Spojlerčić:
on bi već trebao da je krenuo ka zidu, ali kao što vidimo scenaristi i sa tim nešto čekaju.


Poenta je da svi ostali razmišljaju da je mnogo manji problem ono šta se valja iza zida, šta god to bilo nego osvojiti / zadržati tron.

Vlast je čudo...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 15:25   #1727
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
marko13 kaže: Pregled poruke
Nije to bas dobro prikazano u seriji. Nije prikazana dubina problema i brdo price iz proslosti. Da ima toga bilo bi sve jasno.
Da ti dam poredjenje to je kao sto sada u legendi stoji da su nekad zemljom hodali zmajevi i vile itd... Narvno da svi to gledamo kao na legende i bajke. Ali posto je proslo bukvalno hiljade godina od poslednjeg napada to je ostala samo usmena legenda i nista vise. Prica za malu decu.
Na "Nocnu Strazu" i Zid se sada posmatra kao na staru tradiciju i pogodno mesto da se posalju politicki protivnici koje ne mozes da ubijes...
To ti je poenta price.
Ja sam to baš tako i lepo shvatio samo iz serije.

Ni Stanis to ne bi shvatio da na sluša sve šta mu kaže ona sexy veštica.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simke85 na korisnoj poruci:
marko13 (7.5.2014)
Stara 1.5.2014, 15:28   #1728
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Ni Stanis to ne bi shvatio da na sluša sve šta mu kaž(e)u ona sexy veštica...
... i Davos.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 15:37   #1729
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

To sa ljudima sa zida je prilično konfuzno u seriji. Čas su predstavljeni kao neko bratstvo koje se odreklo svega zarad odbrane domovine, čas rulja ološka s' konca i konopca skupljena.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 15:40   #1730
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Zato što tamo ima i jednih i drugih... to se najbolje vidi u prvoj sezoni kad je Jon došao tamo i kad se pominje iz kojih razloga su ostali završili na zidu.

Sent from my LG G2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 21:39   #1731
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Ja sam to baš tako i lepo shvatio samo iz serije.
Pa mozda u prvoj sezoni to pije vodu...

Svi imaju uhode svugde,svi znaju sta radi zmajashica a niko ne zna da 100-tine hiljada divljaka + horde undead-ova se sprema za kreshendo...

I sta BRE ne jave za opasnost ovi sa zida sta se prave mutavi!?!? (sad kad znaju za REALNU opasnost tj. divljake)

Hocu da kazem da mi sve to sa zidom predstavlja 'rupu u scenariju' donekle...

Inace dosta debilnih poteza vuku vladari frakcija,jer tako je najzanimljivije za gledaoca,sto mi je velika mana serije... opet da kazem knjigu nisam citao (ok grese i u realnosti al debilizam je debilizam)

btw: Ko je zakonit naslednik trona stvarno? (incest krofnice ili ?)


Kontam da kad
Spoiler za moje predvidjanje ,nekome je i to spojler:
padne grad u ruke Stanisa odvalice ga Kalisi a nju undeadovi pa ce se svi preziveli da se ujedine da se spasu od undeadova i kraj serije. (tako mi lici da ce da bude)

Poslednja ispravka: Markonije (1.5.2014 u 21:50)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 21:47   #1732
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
Pa mozda u prvoj sezoni to pije vodu...

Svi imaju uhode svugde,svi znaju sta radi zmajashica a niko ne zna da 100-tine hiljada divljaka + horde undead-ova se sprema za kreshendo...

I sta BRE ne jave ovi sa zida sta se prave mutavi!!!!!!!!!!!!!!!!!! wtf!


Mislim 'odbijaju da shvate' nije bash najsrecnije objashnjenje,stvari se ne odvijaju prirodnim tokom,vec kako pase scenariju (knjigu nisam citao)


Hocu da kazem da mi sve to sa zidom predstavlja 'rupu u scenariju' donekle...



Kontam da kad
Spoiler za nekome je i to spojler:
padne grad u ruke Stanisa odvalice ga Kalisi a nju undeadovi pa ce se svi ujediniti da se spasu od undeadova i kraj serije. (tako mi lici)
Za divljake nikada nisu verovali da mogu da se ujedine, a za ww da postoje uopste...E sad ni meni nije bas najjasnije sto ne traze pomoc od Lanistera, ali verujem da oni misle da i dalje traje rat i da ne bi mogli da posalju svoju vojsku na zid..
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 21:54   #1733
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
I sta BRE ne jave za opasnost ovi sa zida sta se prave mutavi!?!? (sad kad znaju za REALNU opasnost tj. divljake)
Kako bre, zašto ne javljaju zar nije Sam poslao brdo gavranova svima redom da ih upozori o tome, samo što osim Stanisa niko nije ni cimnuo oko toga...

Nije valjda da ni to nisu prikazali u seriji!?

Mada, glupo je da jedna takva "nebitna" scena, pa još sa debelim Tarlijem, bez veze zauzima mesto scenama seksa i golotinje , kojih ima tako malo, i to po mogućstvu homo...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
marko13 (7.5.2014), Markonije (1.5.2014)
Stara 1.5.2014, 22:06   #1734
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Kako bre, zašto ne javljaju zar nije Sam poslao brdo gavranova svima redom da ih upozori o tome, samo što osim Stanisa niko nije ni cimnuo oko toga...

Nije valjda da ni to nisu prikazali u seriji!?
Jesu jesu ...


my bad my bad ,zaboravio sam na gavranove skroz
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 22:33   #1735
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Zato što tamo ima i jednih i drugih... to se najbolje vidi u prvoj sezoni kad je Jon došao tamo i kad se pominje iz kojih razloga su ostali završili na zidu.
Da, ali nisu tamo okovani - logično bi bilo da stalno neko beži, pobune i sl. Slabo zamišljeno. Drugo, matori Lanister nije neki fićfirić da prenebregne veću opasnost a nije bilo ma kakve njegove, makar i samo facijalne, reakcije.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2014, 22:46   #1736
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

A gde da beže? Tamo su učinili dela zbog kojih je kazna u najvećem broju slučajeva smrt i ostali su živi samo zato što su došli na zid kao novi regruti, pošto je broj onih koji dolaze dobrovoljno sve manji i manji. Ovde imaju hranu, smeštaj, krtičnjak i što je najvažnije sigurnost jer u slučaju bekstva znaju da im sledi samo smrt...

Matori Lanister ne veruje još uvek tim glasinama a uz to em ima veće probleme da održi vlast svojih, em kao jasniju, bližu i sigurniju opasnost on vidi dolazeću Daeneris i zmajeve a ne divljane i naročito WW. Još ako dodamo tome da on sve to vidi kao način da ga protivnici izvuku vani, pa još na sever, a seti se da je KL umalo pao tokom bitke na Crnobujici dok je Tivin bio vani - jasno ti je zašto se njemu baš i ne napušta KL.

Bonus svega je suđenje bauku, još nema saveza sa Dornom, Tireli se baš ne ostavljaju sami u KL...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
simke85 (2.5.2014)
Stara 1.5.2014, 23:28   #1737
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
btw: Ko je zakonit naslednik trona stvarno? (incest krofnice ili ?)
To ni Martin jos ne zna, tj mozda i zna ali nam nije sve rekao Ko je procitao poslednju knjigu zna o cemu pisem. Videcemo vec.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 0:28   #1738
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
A gde da beže? Tamo su učinili dela zbog kojih je kazna u najvećem broju slučajeva smrt i ostali su živi samo zato što su došli na zid kao novi regruti, pošto je broj onih koji dolaze dobrovoljno sve manji i manji. Ovde imaju hranu, smeštaj, krtičnjak i što je najvažnije sigurnost jer u slučaju bekstva znaju da im sledi samo smrt...

Matori Lanister ne veruje još uvek tim glasinama a uz to em ima veće probleme da održi vlast svojih, em kao jasniju, bližu i sigurniju opasnost on vidi dolazeću Daeneris i zmajeve a ne divljane i naročito WW. Još ako dodamo tome da on sve to vidi kao način da ga protivnici izvuku vani, pa još na sever, a seti se da je KL umalo pao tokom bitke na Crnobujici dok je Tivin bio vani - jasno ti je zašto se njemu baš i ne napušta KL.

Bonus svega je suđenje bauku, još nema saveza sa Dornom, Tireli se baš ne ostavljaju sami u KL...
Što gde, pored tolikih zavađenih kraljevstava, sad bi baš bio trenutak. I šta bi oni "dobri" sa zida? Savesno slali foto-robote u sva kraljevstva?

I zar ne bi bilo logično da Tywin, ako mu se i ne izlazi, pošalje nekoga inkognito da proveri? Pa bar on ima svuda špijune.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 0:39   #1739
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nisam rekao da mu se ne izlazi nego ga to ne interesuje i sve to ne shvata ni malo ozbiljno.

Čovek razmišlja - imam i previše problema ovde dole i nemam ni vremena ni želje da se sada bavim glupostima, a kn to vidi upravo tako, kao gluposti.

Inače, baš u ovim kraljevstvima je idealna prilika da izgube glavu - da ne govorimo o tome da je dezerterima namenjena samo jedna sudbina. Uostalom, vrati se nazad na Semovu priču kad je Jon krenuo da se vrati i pomogne Robu i biće ti jasnije kakav je odnos prema dezerterima... Na kraju, možda si zaboravio da oni do skora nisu bili šaka jada i koliko ih je krenulo sa one strane zida (i kakvi sve) a koliko se vratilo + što su otišli radnici a ostali domari, kuvari i sl.

Poslednja ispravka: Freško (4.5.2014 u 15:01)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 8:50   #1740
SpaceCoyote
Član
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 57
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
btw: Ko je zakonit naslednik trona stvarno? (incest krofnice ili ?)
Koliko sam ja skapirao, Stanis je pravi naslednik. On je Robertov brat, a ovaj nije imao zakonite dece, pa se onda gledaju braca.

E sad, postoji nesto sto se zove claim to the throne. Robertova baba je bila Targarjenka pa je zvanicno zbog toga imao pravo da osvoji presto. Isto tako i Deneris ima claim ali mora da se izbori za njega.

Nisam siguran kako to tacno ide, ali ako bi neko roknuo Stanisa mislim da bi, posto nema vise muskih Barateona, krenuli da se gledaju muski Lanisteri (zbog bracne veze). Ako bi se pomirili sa cinjenicom da ono troje nisu Robertova deca, a da Dzejmi ne moze da nasledjuje zato sto je Kingsguard ispadne da je Tirion naslednik prestola

Sto se tice situacije na zidu, u knjizi
Spoiler za sitna stvar, ali sam stavio spojler za svaki slucaj:
je izvesna osoba bila u fazonu: ako divljani probiju zid, prvo ce napasti sever, a to su nam ionako neprijatelji pa ko ih je*e

Poslednja ispravka: SpaceCoyote (2.5.2014 u 9:54)
SpaceCoyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SpaceCoyote na korisnoj poruci:
Markonije (2.5.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com