Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.6.2014, 15:50   #1941
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

I kako neko ko je procitao knjigu moze da uziva u seriji? Totalno mi je nejasno, po meni je neizvesnost #1 hook ove serije.

Ocigledno nas ima raznih, neki ljudi procitaju kraj knjige ili premotaju film da vide kraj pa onda gledaju
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Game fever (5.6.2014), malo blesav (3.6.2014), player1 (3.6.2014), Psycho13 (3.6.2014), Zemunelo (3.6.2014)
Stara 3.6.2014, 15:54   #1942
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Jučerašnja epizoda bila najgledanija ikad.

7,2 m gledalaca. Na nivou 7. epizode ove sezone.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 15:55   #1943
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Mali je broj ljudi koji uziva da gleda seriju a da su procitali knjige pa i ovaj topic je svojevremeno najbolje oslikavao frustracije tih citalaca.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
nexexcalibur (3.6.2014), nixma (3.6.2014)
Stara 3.6.2014, 15:58   #1944
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
I kako neko ko je procitao knjigu moze da uziva u seriji? Totalno mi je nejasno, po meni je neizvesnost #1 hook ove serije.

Ocigledno nas ima raznih, neki ljudi procitaju kraj knjige ili premotaju film da vide kraj pa onda gledaju
Ja mogu da gledam iako znam okvire radnje, jer je uvek zanimljivo - kako.


Mada nadam se da će serija preteći knjigu već sledeće sezone pa ćemo svi biti jednaki.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 16:01   #1945
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Mali je broj ljudi koji uziva da gleda seriju a da su procitali knjige pa i ovaj topic je svojevremeno najbolje oslikavao frustracije tih citalaca.
Kao i kod svake adaptacije. Meni ne pada na pamet da čitam.

Doduše pročitao sam neke scene koje su se već desile, tipa ubistvo Neda Starka i ne znam kako bih rekao, ali piščev stil, je nekako hladan, čisto informativan. Bar u tim glavama koje sam ja čitao. Nisam ni približno osetio napetost kao kod scene u seriji(i kad scenu gledam više puta, znači kad znam šta ide).

Čitao sam i neke stvari koje treba da se dese možda u sl. epizodi i verujem da će u seriji delovati sjajno, a u knjizi se nekako tek preleti. Nema te emocije, ne znam.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 16:06   #1946
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Duel:

Kako meni izgleda Oberin je dosao da rokne Tajvina ali samo nakon sto bi dobio priznanje pred svima da je ovaj naredio da mu se pobije porodica. Zato je i kopje imalo otrov na sebi kako Tajvin ne bi imao sanse da prezivi.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 16:31   #1947
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Re: Game of Thrones

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
@Asmodeus
Spoiler za epizoda:
Znas kako, tvoje je pravo da ne gledas seriju iz kog hoces razloga, mnogi su odustali zbog eksplicitnosti a jos veci broj zbog skrnavljenja knjige, tako da je to samo tvoj izbor, ne moras ti voleti sve sto vole mladi ili slican debilizam.

Ali kad uzmes da argumentujes svoj izbor potrudi se barem da ne iznosis stvari koje nisu tacne, smrt Oberina nema sustinu nego je to nekakav stil ili sta vec. Ako neki pisac u sve umece sustinu to je Martin, ima itekako sustine i znacaja. Sta sad sto je dosao pajser iz Dorne da osveti sestru treba da zadobije protagonist-armor zapali Kasterli Rok, King's Landing i rezerektuje Starkove?

Ne zameri ali kazem da su to gluposti, dvoboj je jedan od najmocnijih delova knjige a isto tako i serije, i da je bilo drugacije jednostavno ne bi bilo toliko dobro. Martin uopste ne ubija likove toliko, vise stvara iluziju da ih ubija kako bi izazvao neki strah za znacajne likove jer mogu svaki cas da pandrknu. Iskreno ako cemo Brenovo i Teonovo maltene uskrsnuce su produbili i mnogo doprineli delu ali bih ja zaista preferirao da su u tim situacijama obojca umrli i ostali mrtvi, nije lepo varati nekog da ispolji emocije prilikom necije smrti pa onda da bude puj pike ne vazi ipak su zivi, iako Martin to donekle dobro radi, to je deo koji treba da nervira a ne transformacija princeve vizure u Carnex proizvode.

Takodje necu pominjati knjige kao merilo i paragon atmosfere i pripovedanje vec cu prici toj temi sa druge strane. Jesi li ti nekad gledao HBO seriju koja nije bila dobrim delom haos, ludilo i nasilje? Mislim ne treba sve da izgleda ovako ali ne treba sve ni da bude Care Bears, cak sta vise meni licno kad mi nije sve 100% bolje legne neka evropska cemer, jad drama nego komedija, pomogne ti da odrzis bolju perspektivu.

I da zakljucim koliko god ti to ne bi hteo da priznas sad si butt-hurt jer ti je skoncao omiljeni i simpatican lik, a da se fanovi Lise Erin, Renlija ili debelog crnca sto kao predstavlja Xaroa tako iskukaju ko ti, gledao bi ih kao da nisu normalni, sve je stvar perspektive, mozda uvidis to, bice ti zao ako batalis, zamisli samo koliko ces bogate scenografije propustiti
Lako je tebi sad da pricas kad si procitao knjige.
Ja ne znam jos uvek da li cu prestati da gledam seriju, samo iznosim svoje utiske i dozivljaj desavanja u formatu serije.
Brutalnost i eksplicintost nasilja sigurno ne doprinose u mom slucaju zbog licnog senzibiliteta, a sto se tice smisla uvodjenja i razvoja Oberinovog lika, mislim da sam objasnio zasto mi se cela sezona nije toliko svidela po tom pitanju...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 17:06   #1948
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pocinje da mi se ne svidja kojim putem ide serija....


'Razvodnjenija' je svakom epizodom...


Na kraju ce lokalni mlekadzija zauzeti presto kako je krenulo...
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 17:11   #1949
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nista nije 'razvodnjeno'..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
nixma (3.6.2014), simke85 (6.6.2014), Skenderevo (3.6.2014)
Stara 3.6.2014, 18:00   #1950
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

A da li je neko gledao sezone pa onda poceo citati knjige? Da li se isplati jer namjeravam kupiti knjige ?
Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Lako je tebi sad da pricas kad si procitao knjige.
Ja ne znam jos uvek da li cu prestati da gledam seriju, samo iznosim svoje utiske i dozivljaj desavanja u formatu serije.
Brutalnost i eksplicintost nasilja sigurno ne doprinose u mom slucaju zbog licnog senzibiliteta, a sto se tice smisla uvodjenja i razvoja Oberinovog lika, mislim da sam objasnio zasto mi se cela sezona nije toliko svidela po tom pitanju...
Gotovo istu dozu eksplicitnosti mozes da vidis u svakom drugom videu poznatih pjevaca na youtubeu :d I ne znam zasto vam smeta ta eksplicitnost i brutalnost,serija nije pravljena za malu djecu a mnogo serija i filmova ima i vise brutalnosti...

Poslednja ispravka: aammeerr (3.6.2014 u 18:06) Razlog: dodato nesto
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 18:22   #1951
nixma
Član
 
Član od: 24.5.2014.
Poruke: 123
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 53 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Meni je glupo napuštati neku seriju zbog nekog smrti nekog lika.

Verujem da će i ova smrt imati neke veze sa onim što nas čeka u petoj sezoni. Možda se pojavi njegova porodica, možda spremaju osvetu, ipak su ubili jednog princa kao poslednju bitangu. Nekad se u rat išlo zbog toga. Odbrana časti porodice i sl. priče.

Mislim da kao i masakr Starkovih i ovo ima svoju ulogu u priči. Ili će imati.
nixma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nixma na korisnoj poruci:
simke85 (6.6.2014)
Stara 3.6.2014, 19:19   #1952
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Game of Thrones

Slusam ponovo sve knjige, i bas sam na drugom delu Storm of Swords sto je ovde cetvrta sezona i moram priznati iako sve vise i vise odstupa serija od knjige to mi se vise svidja.

Svaka cast onima koji ovo pisu i realizuju.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 20:04   #1953
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
I kako neko ko je procitao knjigu moze da uziva u seriji?
Zato je i ne gledamo
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 21:55   #1954
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
aammeerr kaže: Pregled poruke
A da li je neko gledao sezone pa onda poceo citati knjige? Da li se isplati jer namjeravam kupiti knjige ?
Ja preporucujem da procitas knjige. Da li se isplati? Verovatno ne. Nije ovo udzbenik. Da li je serijal interesantan za citanje? O da!

Ja sam prve dve knjige procitao negde pri kraju prve sezone ili odmah posle. Knjige su mi bile extra pa sam odmah porucio box set sa bookdepository (i ADWD Hard Cover posto tada jos nije bio ukljucen u box).

Jedino ne znam kako je srpski prevod odradjen.

Od tada sam knjige procitao nekoliko puta na vise jezika. Procitao sam i dosta teorija na netu i tako.

Seriju gledam i nemam nekih velikih zamerki. Trebalo bi da je jasno svakom da serija ne moze (i ne treba) biti bukvalno prepricavanje stvari iz knjige. Razloga ima milion. Budzet, logistika, drugi tip medija, vidjenje producenata, investitori itd.

Nije da nemam zamerki na ekranizaciju (npr. gluma Daenerys ili John Snow), ali ne postoji nista sto meni apsolutno kvari ugodjaj.

Ove sezone je bilo dosta devijacija u odnosu na knjige i iskreno meni se vecina dopala (Karl "THE FOOKING LEGEND OF GIN ALLEY" Tanner).

Ovde se dosta kukalo kako serija krivi stvari, kako je ovo u knjizi bilo ovako ili onako. Smorilo je zestoko pa sada jako retko izlistam ovaj topic.


Stvar je jako jednostavna. Imate knjige, imate seriju. Moze da se bira. Niko nikog ne tera da nesto gleda ili cita. Najveci problem sa ASOIAF je sto serijal nije zavrsen i ko zna kada ce biti. A ni GRRM nije bas mlad covek i treba mu dosta vremena da zavrsi jednu knjigu iz serijala.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eddy na korisnoj poruci:
aammeerr (3.6.2014), ogisha (3.6.2014)
Stara 3.6.2014, 22:44   #1955
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
aammeerr kaže: Pregled poruke
Gotovo istu dozu eksplicitnosti mozes da vidis u svakom drugom videu poznatih pjevaca na youtubeu :d I ne znam zasto vam smeta ta eksplicitnost i brutalnost,serija nije pravljena za malu djecu a mnogo serija i filmova ima i vise brutalnosti...
Evo ja ću da kažem šta meni smeta,
smeta mi što moraju da prikažu rasprkavanje lobanje npr (i ostale pikanterije) a mogu to da izvedu na suptilniji način a da ne izgubi na značaju i efektivnosti.

Nekad su u takvim momentima kadar pomerali na nekog drugog učesnika koji je imao tu čast da svojom glumom (izrazom lica ili uzvikom, vrištanjem...kako god) prikaže nama horor događaja. To je onaj poslednji momenat kad se to zaista dogodi.

Npr. čak su i u jednom loše izvedenom filmu o zombijima Warld War Z, to radili skoro uvek, znači uglavnom sklanjali kameru sa ljudskog tela kad se kasapi. I tad su preuzimali glumci tu ulogu da "opišu" događaj.

To bi trebalo ovi današnji glumci da mogu da urade kao i oni nekadašnji.
Mislim da bi Peter Dinklage to odlično odradio recimo.


Ta potreba da se prikaže kasapljenje ljudskog tela mi je odvratna i nikad se na nju neću navići koliko god je gurali kao nešto normalno .
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Zemunelo na korisnoj poruci:
aammeerr (3.6.2014), Asmodeus (4.6.2014), Eddie (5.6.2014)
Stara 3.6.2014, 23:13   #1956
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

^ Video bi te ja da trebas da odgledas klip koji je ovih dana svanuo na internetu u kom jedan Sirijski vehabija nozem na zivo sece glave trojici zarobljenika. E, to je traumaticno, a ne nesto sto se desava u nekoj tamo seriji..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 23:21   #1957
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ih bre nameless ode ti sad iz krajnosti u krajnost, nisam znao da pratiš scenu snuff video klipova

Svi mi dobro ovde znamo da je serija i efekti jedno, a da je drugo realnost. Ali valjda kada pratiš seriju pokušavaš da se što više uživiš u nju pa tako ti i scene i dešavanja u seriji tretiraš kao realne situacije koje su se desile određenim likovima.
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Asmodeus (4.6.2014), LoshMeeBre (4.6.2014), Zemunelo (4.6.2014)
Stara 3.6.2014, 23:23   #1958
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Ta potreba da se prikaže kasapljenje ljudskog tela mi je odvratna i nikad se na nju neću navići koliko god je gurali kao nešto normalno .
Ne verujem da je guraju kao nešto normalno, zato što nije i verujem da većina ne može da odgleda tu scenu opušteno. Oni zapravo i žele da postignu taj efekat, da ti ne bude prijatno, da izazovu šok. Posle toga bi trebalo da ti više bude stalo za neke likove i da ti ne bude svejedno ako ih zarobe ili krenu da ih muče... što ne mora da znači. To što će ti ta slika ostati do kraja života, jbg, nuspojava U stripu kao mediju recimo češće imaš takvih brutalnosti.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 23:29   #1959
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Evo ja ću da kažem šta meni smeta,
smeta mi što moraju da prikažu rasprkavanje lobanje npr (i ostale pikanterije) a mogu to da izvedu na suptilniji način a da ne izgubi na značaju i efektivnosti.

Nekad su u takvim momentima kadar pomerali na nekog drugog učesnika koji je imao tu čast da svojom glumom (izrazom lica ili uzvikom, vrištanjem...kako god) prikaže nama horor događaja. To je onaj poslednji momenat kad se to zaista dogodi.

Npr. čak su i u jednom loše izvedenom filmu o zombijima Warld War Z, to radili skoro uvek, znači uglavnom sklanjali kameru sa ljudskog tela kad se kasapi. I tad su preuzimali glumci tu ulogu da "opišu" događaj.

To bi trebalo ovi današnji glumci da mogu da urade kao i oni nekadašnji.
Mislim da bi Peter Dinklage to odlično odradio recimo.


Ta potreba da se prikaže kasapljenje ljudskog tela mi je odvratna i nikad se na nju neću navići koliko god je gurali kao nešto normalno .
Imamo razlicita misljenja i to je to.Evo meni je bas zasmetalo kada sam neki dan ponovo gledao na tvu Ramba i prikazivana je cenzurirana verzija.
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2014, 23:40   #1960
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Zemunelo kaže: Pregled poruke
Evo ja ću da kažem šta meni smeta,
smeta mi što moraju da prikažu rasprkavanje lobanje npr (i ostale pikanterije) a mogu to da izvedu na suptilniji način a da ne izgubi na značaju i efektivnosti.
Evo meni prvom ne bi imalo isti efekat da je drugacije uradjeno, upravo je to kako je prikazano bio sok za mnoge pa i za mene.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
aammeerr (4.6.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com