Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Koju muziku najviše slušate / preferirate?
Metal 337 18,54%
Rock 561 30,86%
Punk 63 3,47%
Rap/Hip-Hop 211 11,61%
Narodna 79 4,35%
Techno/Electro 315 17,33%
Ostalo 167 9,19%
Ono što puštaju na radiju 85 4,68%
Glasova: 1818. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2007, 2:47   #2161
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Drum'n'Bass. undz-undz-undz-undz U zadnjo vreme dosta slusam DJ Afroditu (i naravno sve sto vole mladi:nove Gunse,Appolo 440,Fat boy-a, Direktore,Edo Majku,Karleusu, )
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 4:43   #2162
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Smile Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Bansek kaže:
...Karleusu, )
Hm... Jel tako da ovaj smajli treba da predstavlja tvoju šalu na ovu izjavu ili...?
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 11:45   #2163
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
[Imzadi] kaže:
Hm... Jel tako da ovaj smajli treba da predstavlja tvoju šalu na ovu izjavu ili...?
Nadam se salu
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 13:38   #2164
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

@Bansek
Au,covece pa gde da zavrsis sa tom seljankom...Nadam se da se salis
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 15:42   #2165
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

I Covenant voli Karleusu.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 15:46   #2166
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Za sve fanove progressive/power metala:

ANGRA u Beogradu, SKC, 09.03.2007. početak u 20:00, karte 1200din. u pretprodaji. Predgrupa Domain a možda i Firewind (ali je neizvesno).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 17:01   #2167
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

To je dakle bend iznenadjenja
Opet power-asi-mislim da cu preskociti,Kanibali i Moonspell je ono sto me zanima
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 17:07   #2168
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Covenant kaže:
Moonspell
Kad je koncert?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 17:51   #2169
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

http://www.legacy-promotion.net/konc...details=070329
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 0:58   #2170
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

U cemu je razlika izmedju power i progressive metala?
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 1:10   #2171
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Power je "vitezovi i zmajevi", progresiv generalno nije vezan nizašta ali najčešće se snimaju progresivni power albumi, dakle koji vuku na power ali ima dosta nestandardnih deonica koje ne liče ninašta a najmanje na metal. Mada eto albumi Kamelota su čista progresiva i skoro nemaju veze sa powerom, a postoji i progressive black metal, kao što je prošlogodišnji album Ihsahna, pevača Emperora.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 11:58   #2172
shin-bojan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 359
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 76 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shin-bojan
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
a postoji i progressive black metal, kao što je prošlogodišnji album Ihsahna, pevača Emperora.
Album je fenomenalan, nikako da mi dosadi.
shin-bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 13:41   #2173
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Power je "vitezovi i zmajevi", progresiv generalno nije vezan nizašta ali najčešće se snimaju progresivni power albumi, dakle koji vuku na power ali ima dosta nestandardnih deonica koje ne liče ninašta a najmanje na metal. Mada eto albumi Kamelota su čista progresiva i skoro nemaju veze sa powerom, a postoji i progressive black metal, kao što je prošlogodišnji album Ihsahna, pevača Emperora.
Power metall je Goodsmack, Rammsten, drawning pool, static-x znaci metal sa jako pojacanim gitarama, ( i ako neki od ovih bendova nemaju svi dve gitare kao clana benda, definitivno su dve gitare na albumima) bez puno solaza gitare su u prvom planu, obje gitare gotovo isto svitaju da bi se dobio taj Power efekat

ti tvoji vitezovi i zmajevi su gothic (gotik - metall) ..ako neznas sta je gotika a predpostavaljam da si se susreo nekad s tim, to su uglavnom ti neki zmajevi, metal siljci, opcenito engleska historija i naj bolji prikaz tog metala je cradle of filth, dimmu borgir

progresiv metal je slayer i kreator, pa donekele soulfly.. kreatora i slayera, njih vecina svrstava u trash ali oni su to bili na samom pocetku (kao sto je metallica bila trash a sad je.. sta vec, shit) dok su sad ortodoksni progresiv, kao i soilwork,

kamelot je symfonic-dinamic i jako malo -power metal, veze oni nemaju sa proresivom, oni se svrstaju u isti kos kao i pentagram, i hamerfall samo sto kamelot ima tu prefiks, taj dinamic
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 14:26   #2174
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Au,ljudi,jasno mi je sta je power metal,a sta je progressive to mi je jos nije jasno iy ovih vasih postova?Jel moze neko detaljnije objasnjenje?
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 15:20   #2175
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Namlatio si svasta ovdje,da ne upotrebljavam tezu rijec

Citat:
jonathan kaže:
Power metall je Goodsmack, Rammsten, drawning pool, static-x znaci metal sa jako pojacanim gitarama, ( i ako neki od ovih bendova nemaju svi dve gitare kao clana benda, definitivno su dve gitare na albumima)
Godsmack i Rammstein su klasicni primjer industrial metala(laicki objasnjeno kombinacija metala i tehna,u proporciji 70:30) i nemaju ama nikakve veze sa powerom.Drawning Pool i posebno Static-X su cisti heavy,sto ce ti svaki iole ozbiljniji metalac i roker reci bez problema.
Citat:
jonathan kaže:
bez puno solaza gitare su u prvom planu, obje gitare gotovo isto svitaju da bi se dobio taj Power efekat
To je tvoja teorija power metala.Srz powera nije u snazi basova(kao sto ti kazes) nego u tekstovima,plus odlicne solo dionice(kao sto si rekao).Hammerfall ,Dragonforce i slicni su skolski primjer.
Citat:
jonathan kaže:
ti tvoji vitezovi i zmajevi su gothic (gotik - metall) ..ako neznas sta je gotika a predpostavaljam da si se susreo nekad s tim, to su uglavnom ti neki zmajevi, metal siljci, opcenito engleska historija i naj bolji prikaz tog metala je cradle of filth, dimmu borgir
"Vitezovi i zmajevi" su lajt motiv powera,i to u tolikoj mjeri da idu na zivce .Termin gothic oznacava nesto misticno,mracno,tajanstveno.Btw,Cradle Of Filth nije cisti gothic(otkud to mozes da svrstavas u isti kos kao Nightwish,Evanesence i ostalo) vec mjesavina blacka i gothica(upotpunjena groznim i mizernim glasom Danyja The Dirty ).Dimmu Borgir je black metal sa trunkom melodica i to odlicna kombinacija.
Citat:
jonathan kaže:
progresiv metal je slayer i kreator, pa donekele soulfly.. kreatora i slayera, njih vecina svrstava u trash ali oni su to bili na samom pocetku (kao sto je metallica bila trash a sad je.. sta vec, shit) dok su sad ortodoksni progresiv, kao i soilwork,
Nezahvalno je raspravljati o pravcima u metalu,dosta zavisi i od samog dozivljaja.Medjutim,ukratko:Slayer i Kreator su trash(i to ovi prvi sa dosta punka,sto je i logicno jer je trash mjesavina heavyja i punka,sto je priznao i sam King u jednom intervjuu kao odgovor na pitanje kako dozviljavaju njihovu muziku).Metallica je bila trash,a sada je crap metal...
Citat:
jonathan kaže:
kamelot je symfonic-dinamic i jako malo -power metal, veze oni nemaju sa proresivom, oni se svrstaju u isti kos kao i pentagram, i hamerfall samo sto kamelot ima tu prefiks, taj dinamic
Sve je to jbno slicno,i heavy i progressive.Imas primjer Paradise Losta za koje se ne zna sta su i kako su.Opsteprihvaceno je da je njihova muzika mjesavina progressiva i gothica,mada je to relativno kod njih...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 15:20   #2176
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

duzina poruke....

Ponavljam,strasno je nezahvalno vrsiti ovakvo grupisanje jer mnogi bendovi se u sred karijere odluce da promjene pravac i krenu nesto novo,medjutim,postoje neke osnovne norme i standardi prema kojima se neki pravac prepoznaje.Doduse,danas je tesko naci cistokrvni bend koji fura jedan pravac,vec sve same mjesavine i buckurisi

Poslednja ispravka: Simke (13.1.2007 u 6:08)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 15:38   #2177
>NEO<
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Stolica(ispred monitora...):-)
Poruke: 100
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 15 puta na 4 poruka
Exclamation Re: Sta slusate od muzike...

Mislim neću da namećem mišljenje, ali HIP-HOP ti je nešto kao naš TurboFolk... mislim.....

ja sam rocker u duši, pa
>NEO< je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 16:51   #2178
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

ne vredi da se prepirem, svasta bi mogao reci Dimo-nu al nemam zivaca.. naravno ne kazem da nis nikako upravu ali kao sto rekoh, necu da se mesam u daljnju raspravu

samo moram na ovo dodat, Gothic, gotic ili gotik je "metal-zeljezo-himna-siljasta..itd" vrsta metala, nastala je u engleskoj, ž

gotiscki pravac je nastao u arhitekturi izradom dvoraca, kuca, vila sa zeljeznim prefiksima, spicevima, spicastim ogradama i spicastim krovovima, u tu primjesu se diodaje simfonik melodije klavijatura.. pa valjda je neko cuo gotika pravac u historiji

evo stranica o metallu.. prvenstveno evo vam zbog zanrova metala, ne slusajte ni mene a ni nikoga ako zelite saznat koji su bendovi koji zanr

METALSTORM

videcete da i ja nisam u pravu po mom kategorisanju i po kate gorisanju ovog linka al eto.. ja se ne slazem u potpunosti sa njima ali su 99% upravu.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 18:39   #2179
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

...
Citat:
jonathan kaže:
samo moram na ovo dodat, Gothic, gotic ili gotik je "metal-zeljezo-himna-siljasta..itd" vrsta metala, nastala je u engleskoj, ž
gotiscki pravac je nastao u arhitekturi izradom dvoraca, kuca, vila sa zeljeznim prefiksima, spicevima, spicastim ogradama i spicastim krovovima, u tu primjesu se diodaje simfonik melodije klavijatura.. pa valjda je neko cuo gotika pravac u historiji
Jedva sam ukapirao sta si napisao...Koristi malo znakove interpukcije,zaboga,i pazi na pravopis.Tacno je da postoji goticki stil u arhitekturi i slikarstvu(nastavlja se na romaniku),ali ja nisam uspio do sada da nadjem vezu izmedju toga i pravca u metalu.Stavise,goticki stil,kao i njegov prethodnik,je bio vrlo okrenut religiji,sto se ne moze reci za gothic metal...
Citat:
jonathan kaže:
evo stranica o metallu.. prvenstveno evo vam zbog zanrova metala, ne slusajte ni mene a ni nikoga ako zelite saznat koji su bendovi koji zanr

METALSTORM

videcete da i ja nisam u pravu po mom kategorisanju i po kate gorisanju ovog linka al eto.. ja se ne slazem u potpunosti sa njima ali su 99% upravu.
MetalBlade je nadaleko najbolji sajt o metalu,just a tip.
Inace,ovaj spisak sto si naveo je dosta tacan,mada su napravili nekoliko izleta u gluposti.

Poslednja ispravka: Simke (13.1.2007 u 6:12) Razlog: bez psovanja ...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2007, 19:01   #2180
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Sta slusate od muzike...

Citat:
Dimo kaže:
Namlatio si svasta ovdje,da ne upotrebljavam tezu rijec
Bogami,bez uvrede, i ti pricas svasta

Citat:
Godsmack i Rammstein su klasicni primjer industrial metala(laicki objasnjeno kombinacija metala i tehna,u proporciji 70:30) i nemaju ama nikakve veze sa powerom.Drawning Pool i posebno Static-X su cisti heavy,sto ce ti svaki iole ozbiljniji metalac i roker reci bez problema.
Da se ja pitam,ove bendove ne bi svrstavao bas u industrial,pa ni u industrial metal-muzika koju svira Rammstein je jednostavno....Ramstein,i nesto nema bas preterano veze sa pravim industrial-om koji je cista elektronika(u Rammstein-u su prisutne samo klavijature i to na "kasicicu")
Uporedi kasnije radove Ministry-ja kada su ubacivali i gitare u svoje pesme i furali industrial metal fazon i nesto od Rammstein-a i videces da se razlikuju k'o nebo i zemlja,a isto se odnosi i na tematiku tekstova...

Citat:
To je tvoja teorija power metala.Srz powera nije u snazi basova(kao sto ti kazes) nego u tekstovima,plus odlicne solo dionice(kao sto si rekao).Hammerfall ,Dragonforce i slicni su skolski primjer.
Srz power metala je u mocnom vokalu i tehnici/kvalitetu/brzini sviranja-zato se i zove power jer je njegova svrha da nadahnjuje i ispirise,ali se u 90% slucajeva ti pokusaji pretvore u najobicniju smejuriju tipa "vatajte maceve da jurimo zmaja"
Sto se tice tekstova u power-u oni su smesni-dobar deo takvih bendova ima tekstove na nivou srednje,pa i osnovne skole....

Citat:
Dimo kaže:
Termin gothic oznacava nesto misticno,mracno,tajanstveno.Btw,Cradle Of Filth nije cisti gothic(otkud to mozes da svrstavas u isti kos kao Nightwish,Evanesence i ostalo) vec mjesavina blacka i gothica(upotpunjena groznim i mizernim glasom Danyja The Dirty ).Dimmu Borgir je black metal sa trunkom melodica i to odlicna kombinacija.
Vrlo je tesko izdovojiti bas gothic metal bend(npr Moonspell(stariji radovi),Theatre of Tragedy(prva tri albuma),...)-uglavnom je to kombinacija sa doom i death metalom sa kojim se gothic nasiroko prozima,ne uvek-ali cesto
COF gothic?Tesko-u pitanju je najobicniji fenserski(MTV)black metal,kao uostalom i Dimljeni Burger-zao mi je,ali ja mislim tako,no offense opet
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
metalsucks, muzika, satana, \m/


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
OGame! Pridružite nam se! suzie Mrežne igre 603 18.3.2017 20:16
Dobijanje broja koji je stepen od 2 Stevvan Programiranje 14 6.3.2008 9:25
Kazna od 222.000$ zbog skidanja muzike Bryan Fury Opšta kultura 23 13.11.2007 19:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com