Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.8.2013, 1:17   #901
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Odakle ti alati da potkrepis takvu tvrdnju? Otkud znas da nije hardver limitacija i da zbog toga oni ne mogu da urade vise na istom?

Ljudi cesto mesaju dve stvari. Mesaju vizuelnu stranu grafike sa tehnickom stranom. Tehnicki napredna igra ne mora momentalno da znaci i vizuelno lepa igra i obrnuto. Ima toliko 2D naslova kojima se ne moze nista zameriti sa vizuelne strane, ali se radi o tehnicki veoma primitivnim igrama.

Dakle, vizuelna strana ce se vremnom poboljsavati. Dobijacemo uslovno receno lepse igre. Sa tehnicke strane, maximalni broj poligona ce ostati isti kroz celu generaciju, broj svetala koje mogu da se renderuju sa odredjenim performansama, kolicina textura koje mogu da se renderuju itd. To ce ostati konstanta. Ove generacije to nije bio slucaj jer su ljudi polako otkrivali nove metode renderovanja, nove nacine kompresovanja textura, nove nacine da texturama dobiju izgled kompleksnijih modela sa istim brojem poligona (normal mape), baking senki, dinamicki promenljiva rezolucija itd. Ovog puta ne treba ocekivati ni izbliza toliko noviteta u svetu igara.
Slazem se sto se tice vizuelne i tehnicke strane, to je ja mislim jasno ko dan..
Al eto kako napreduje programiranje na dx11 tako ce se povecati mnogi aspekti sa tehnicke strane, ne samo vizuelne... Istorija je najbolji ucitelj, zar ne ?

Isto tako je neko pomenuo da noviteta u igrackoj industriji ima slabo.. I to je istina, al evo pogledaj muzicku, ili filmsku industriju.. Pa na koliko hiljada pesama, stotine filmova, izadje 1-2 kvalitetna proizvoda ? A da ne pricam o tome na koliko miliona izadje nesto inovativno i neproslogodisnje..

Evo cisto da dodam jos nesto, upravo sam pogledao trejler za Infamous: Second Son..
Ne kazem da je ovo vrhunski naslov, ali bilo bi lepo videti nesto tako i na PC-u. Forza, GT, GOW (i Gears i God), Heavy Rain, RDR, Killzone, Uncharted.. I plus to sto nemas brige da li ce da radi glatko ili nece.. Mora da radi. Onaj ko ima, platice za to zadovoljstvo.. Poslednjih dana se neckam, da li da menjam Xbox za Ps3 zbog pojedinih naslova koje nisam odigrao, koji su jako dobri a PC manjka takvih.
I iskreno, ja sam prvi pricao kako je nezgodno igrati FPS na kontroleru, medjutim sada je to stvar navike.

Poslednja ispravka: NIDZA bOj (25.8.2013 u 1:29)
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2013, 1:28   #902
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ne, ne planiram da uzmem PS4 zbog GTAV cak i nisam fan tog serijala. Ali, smatram da bi veliki poslovni promasaj bio da igrica izadje a nije kompatibilna sa PS4. Tako da sumnjam da ce se to dogoditi.
Sto se tice kompatibilnosti sa PC-jem, verujem da ce se i to dogoditi. Mozda ne kada i izadje igrica, ali ubrzo. Mada cak i da se ne dogodi nije toliko kriticno.

Slazem se za cenu igara i konzola kod nas. U drzavi gde je prosecna plata 400evra, kupiti igricu koja je osmi deo te plate je zaista previse. Posebno kada se poredi sa zemljama gde je prosecna plata 5 puta veca.

A, iskreno jako mi je drago sto indie igrice pocinju da uzimaju deo kolaca i da pokazuju velikim kompanijama da nije sve u grafici, da ima necega i u gameplay-u. Verujem da ce to u narednom periodu samo rasti i da ce rezultat toga biti zaista fenomenalna ostvarenja.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2013, 2:01   #903
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

@NIDZA bOj: To da igre rade na konzolama glatko i da nema problema je jedan od najvecih mitova koji mora da se srusi, odmah... i to ovako:

Skyrim PS3


Kriv je developer, ali opet nije bas istina da na konzolama sve samo magicno radi kako treba.

Kao sto sam rekao bitne su samo igre. PS3 ima vise exkluzivnih igara koje su solidne, vredi to sve odigrati.

@Ivan452: Indi igre su stvarno postale bitan faktor i meni je takodje drago da su svi proizvodjaci konzola poceli da podrzavaju Indi development.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (25.8.2013)
Stara 25.8.2013, 13:29   #904
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Joj kad udarite sa exkluzivama Ko šiša ekslkluzive kada su to starijim gamerima sve već viđene igre. Po sto puta jedno te isto. Više cijenim inovaciju nego neku exkl.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2013, 13:46   #905
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: PlayStation 4

Sve u svemu, krivo mi je bilo do pre mesec dana sto PC nema neku kvalitetnu AAA exkluzivu, al sada mi je to i nevazno kada sam xbox nabavio..

Par kvalitetnih igri koje pamtim na PC u poslednjih godina su Mass Effect 2, Bioshock: Inf, Arkham City, Crysis i Gow.. A to se moglo odigrati i na konzoli..
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2013, 14:29   #906
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
NIDZA bOj kaže: Pregled poruke
Sve u svemu, krivo mi je bilo do pre mesec dana sto PC nema neku kvalitetnu AAA exkluzivu, al sada mi je to i nevazno kada sam xbox nabavio..

Par kvalitetnih igri koje pamtim na PC u poslednjih godina su Mass Effect 2, Bioshock: Inf, Arkham City, Crysis i Gow.. A to se moglo odigrati i na konzoli..
Total war? Zapravo čitav žanr strategija? O BAttlefiledu 3 da ne pričamo, jer su konzolaške verzije osakaćene do besvjesti. Ali to je druga priča.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2013, 14:47   #907
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Одг: PlayStation 4

Pa Civilizacija, pa Blizardovi RTS serijali.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (25.8.2013)
Stara 25.8.2013, 15:32   #908
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: PlayStation 4

Strategije nisu moj tip, tako da sam njih preskocio.

Battlefield 3 jeste 5x bolji na PC-u, ali ja sam ga igrao samo kao SP i tu mi ta razlika i ne igra neku preveliku ulogu..
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2013, 15:41   #909
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ah cekam ovi konzolu da bi i igre za PC bile mocnije, tuzna cinjenica.. Pa tako cu i nov KOMP kupiti kada krenu takve igre... I kada budem sa tim KOMPom komotno mogao da u isto vreme instaliram i igram drugu igru...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2013, 9:35   #910
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Battlefield 4's Graphics Lacking on PS4

http://www.ign.com/articles/2013/08/...acking-on-ps4?
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 11:55   #911
pokies
Banned
 
Član od: 19.12.2009.
Poruke: 296
Zahvalnice: 270
Zahvaljeno 28 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

ps4 je možda 10 puta jači u odnosu ps3 hardverski, ali će ps3 biti 10 puta jači u decembru u pogledu zabave koju nudi, tek tamo sredinom naredne godine možemo očekivati da ga ps4 ugrozi
pokies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 9:16   #912
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Full hardware capabilities of PS4 may take 'three to four years' to be harnessed

PS4 architect says that while the system is easy to begin working on, the hardware's full potential won't be accessed until 'year three or year four'.

http://www.gamespot.com//news/cerny-...s&subj=6413767


Ništa što nismo znali i upravo ono o čemu smo skoro pisali.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 9:55   #913
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Одг: PlayStation 4

Prosto i jednostavno. Prvo ce praviti igre skoro ko da prave za PC masinu (slicna arhitektura, hardver dovoljno jak za savremene igre da ne trebaju egzoticne optimizacije specificne za PS4). A kasnije ce vise vremena provoditi na optimizaciji, jer je hardver fiksan, a zahtevi rastu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 10:01   #914
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Kao sto sam rekao, hardver je takav da nema tu mnogo sta da se optimizuje i ceprka. Dobijacemo lepse igre kako odmice generacija, kod ce postajati efikasniji itd., ali ni iz bliza nece biti tako drasticnog skoka kao ove generacije gde su prve igre izgledale kao upscale PS2 igre (sto u vecini slucajeva i jesu bile), a na kraju genereacije dobijamo stvarno graficki odlicne igre (iako se polako vidi zastarelost hardvera kako igre izlaze).
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 17:48   #915
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Kao sto sam rekao, hardver je takav da nema tu mnogo sta da se optimizuje i ceprka. Dobijacemo lepse igre kako odmice generacija, kod ce postajati efikasniji itd., ali ni iz bliza nece biti tako drasticnog skoka kao ove generacije gde su prve igre izgledale kao upscale PS2 igre (sto u vecini slucajeva i jesu bile), a na kraju genereacije dobijamo stvarno graficki odlicne igre (iako se polako vidi zastarelost hardvera kako igre izlaze).
Otkud ti znas kakve su oni kastomizacije radili na CPU da znas da tu nece biti nikakvih "ceprkanja", kad covek lepo kaze da ce se potpuni potencijal konzole videti za 3-4 godine?

Citat:
Mark Cerny kaže:
"It's a supercharged PC architecture, so you can use it as if it were a PC with unified memory," he said. "Much of what we're seeing with the launch titles is that usage; it's very, very quick to get up to speed if that's how you use it. But at the same time, then you're not taking advantage of all the customisation that we did in the GPU. I think that really will play into the graphical quality and the level of interaction in the worlds in, say, year three or year four of the console."
Zar nije slicna situacija bila na sa PS3?
Evo ti prost primer:
Konzola se pojavila 2007. godine.
Novembra 2007. izlazi Uncharted 1, koji svi znamo kako izgleda, ondosno izgleda odlicno i ne moze se zakljuciti da izgleda kao da je samo obican HD port sa PS2, kao sto se ti upinjes da to pokazes, vec izgleda kao next gen igra.
Cetiri godine kasnije - decembra 2011. izlazi uncharted 3 koji izgleda osetno bolje od U1, jer su developeri uspeli da iscede i poslednji atom snage da ga naprave da tako izgleda.

To, koliko ce igre na PS4 izgledati bolje za 4 godine u odnosu na ono sto bude izlazilo tokom 2013. i 2014. godine ni ti ni ja ne znamo. Mozemo da pretpostavimo na osnovu prethodnog iskustva sa PS3 i toga sta prica Cerny, a ne tvog nestrucnog misljenja.
Ne mozes posle par procitanih clanaka na vikipediji i drugim sajtovima da donosis procene sta ce da bude. To kako ce da izgledaju naslovi koje Sonijevi studiji budu razvijali ne mozes da znas, jer nemas pojma prvo o pravljenju endzina (ili mozda gresim), kao i svako od nas.
Konstantno se smisljaju nova resenja za efikasnije renderovanje scene, razna resenja za AA se pojavljuju svakih godinu-dve, do pre 4 godine nismo ni znali za MSAA, MLAA i FXAA, pa vidi sad (FXAA radi i na karticama koje su se pojavile pre pojave tog FXAA, tj hardver je bio unazad-kompatibilan donekle).
Obzirom da su stream procesori programabilni i ponasaju se upravo kao sto im ime kaze, otkud znas da nece za 5 godina biti duplo bolje iskorisceni kada su performanse i kvalitet prikaza u pitanju??
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 17:55   #916
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Sad vec prosla generacija je bila strasno specificna zbog egzoticnog hardvera. Ovog puta to nije slucaj.

Rekao sam vec da je tokom ove generacije nacinjen masivan skok u nacinu renderovanja, pisanju algoritama za AA i slicne stvari. Dobijali smo fantasticne igre optimizovanjem shader-a i ostalih cuda. Problem je sto je udaren zid. Vidi samo kovi CryEngine za koji CryTek tvrdi da ce izdrzati celu generaciju, a radi se o rebrendiranom CryEnginu 3. Sve je optimizovano do maksimuma, tehnike renderovanja su manje-vise dovedene do savrsenstva. Ne kazem da nece biti lepsih igara, ali skok ni iz bliza nece biti veliki kao recimo GoW 1> GoW 3 za Xbox 360 ili Uncharted 1 > TLoU (igre su istog izvodjenja i rai ih isti studio) na PS3. PS3 je ima procesor koji je vise po svojoj arhitekturi bio graficka kartica nego procesor, sa jednim jedinim logickim jezgrom.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 18:09   #917
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

U taj zid se udara zbog performansi, to je ray tracing, koji ce biti dostupan za nekih 5-10 godina verovatno, sa nadolaskom devete generacije konzola (ako ne gresim??), i dalje ce verovatno raditi na optimizaciji, dovijanju artista da igra izgleda sto pribliznije realnosti.
Mislim i nadam se da ces se prijatno iznenaditi naslovima za 3-4 godine, kad je u pitanju grafika na PS4.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 18:17   #918
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Verovatno ce to izgledati super za konzolu sa 1.8TFLOPS-a u tom trenutku, ali tad ce za PC biti minimum neka grafika od 3.5-4TFLOPS-a za gaming pa nece oci da nam ispadaju kao kad smo prvi put 2006. i 2007. gledali Uncharted i GoW (iako smo dobili Crysis, ali aj da budemo realni, njega skoro niko tad nije mogao da igra na maksimalnim podesavanjima, vecina ne moze to da uradi ni sad).

Prosto, dosli smo do momenta gde tesko moze nesto da nas zadivi do te mere kao sto su to radile igre ove generacije. Recimo kad sam prvi put video Heavy Rain bukvalno mi je vilica pala na pod. Tako je bilo i sa recimo GTA IV i L.A. Noire-om. To su igre koje sad slobodno mozemo nazvati sa tehnicke i graficke strane prosecnima.

Nista sto su prikazali za PS4 i Xbone me nije nateralo cak ni da kazem: wow, to je cool.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 18:36   #919
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Izvini, a sta nije ovde wow:

Deep Down


Ova igra ima bar duplo bolje uradjeno osvetljenje od, recimo, Witchera, jedne od igara koje imaju grafiku u next gen kategoriji.

EDIT:
Ne diraj mi LA Noire, koja brise pod celokupnom igrackom industrijom (donekle i filmskom, I might add) kad je u pitanju facijalna animacija i ekspresija.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
batakpudla (28.8.2013)
Stara 28.8.2013, 18:40   #920
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ne, nisam pomislio wow. Sa tehnicke strane Crysis 3 je u rangu sa ovim cudom! Izgleda kao dobro izmodovan Skyrim!

Naravno, voleo bih da vidim pravi gameplay, ovo su do sad samo traileri. Nista ne znace.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ozivljavanje PS1 batakpudla Konzole 35 14.9.2015 16:58
Pitanje za Sony Playstation 2 Helldiver ŠDK - Ostale komponente 9 24.2.2014 9:49
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com