Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2011, 19:02   #941
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Najgora igra koju sam ikada igrao je Fallout III. Nikada me nijedna igra nije tako za srce ujela.
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 20:31   #942
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2011, 20:32   #943
uzelchina
Član
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 93
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

rFactor svi hvalili igricu kao najjacu a ono #/$#/ od igrice ...
uzelchina je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 15:45   #944
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Citat:
Willy kaže: Pregled poruke
Najgora igra koju sam ikada igrao je Fallout III. Nikada me nijedna igra nije tako za srce ujela.
I ja je upravo igram, samo sam čuo pozitivne komentare i pohvale, a kada sam probao, meh, ništa posebno. Malo su meniji konfuzni. Nekako su je previše napravili sličnu Oblivionu. Mogli su malo nešto da se potrude i izmene.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 17:30   #945
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Znas kako, da je taj Fallout I i II bio "tamo neka igra", sve bi to bilo ok. Ovi iz Diznija, pardon Bethesde kupili prava, izdali jos jednu tamo neku igru i to je to. Ovako, veliko broj starih okorelih Folautaša se jako uvredio onim djubretom, jer su najjača oružja u prethodnim igrama bila izbacena. Fallout I i II su među najboljim video-igrama ikad, i jedne su od retkih koje mogu bez previše korigovanja pravila da uđu u kategoriju primenjene umetnosti, sa time se nije smelo zezati. Uvedeni su potpuno bland likovi i dijalozi, tipičnih za taj Oblivion. A kada se tako nešto uradi, sva grafika pada u vodu. Da ne nabrajam dalje, mogli bi se osvrnuti i na zvuk, tužne gudače u tom trećem delu, umobolno retardiran voiceacting (dr. Kinsey, žao mi je), ali ko god je prešao sva tri dela zna o čemu pričam.

Al posle je usledio taj digitalni analgetik da ublaži bol sa mirisom meskalina iz Nevade, i Fallout III beše zaboravljen zauvek.
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 19:23   #946
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Meni je najgora igra koju sam u životu igrao definitivno NFS Carbon.Ne znam zašto igra mi je bila užasno monotona i dosadna i nekakva mučnina me je spopadala čim je uključim.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 21:02   #947
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Citat:
ilic stefan kaže: Pregled poruke
I ja je upravo igram, samo sam čuo pozitivne komentare i pohvale, a kada sam probao, meh, ništa posebno. Malo su meniji konfuzni. Nekako su je previše napravili sličnu Oblivionu. Mogli su malo nešto da se potrude i izmene.
Kume, to ti je rekao verovatno neko ko se rodio kada su prva dva dela izlazila...
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 15:36   #948
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Citat:
Willy kaže: Pregled poruke
Kume, to ti je rekao verovatno neko ko se rodio kada su prva dva dela izlazila...
Za prva dva dela zaista neznam kakvi su. Za njih sam takođe čuo samo dobre komentare. Takođe sam video da su igre izometrijske. Nisu u prvom i tećem licu.

Naravno čuo sam i pozitivne komentare za treći deo. Čak su neki govorili da je igra fantastična... Kako je prava umetnost od igre, kako je fantastična. A kada sam ja zaista probao nije mi stvarno odavala takav utisak. Igra je nešto više prosečna. Grafika nije ništa specijalno. Likovi su bez emocija. Konfuzni meniji i nedostatak dobrog tutorijala. Takođe onaj V.A.T.S. čini igru prelakom.

U jednom trenutku sam igru uporedio sa igrom Borderlands. Znam da ni Borderlands nije fantastična igra, takođe je i ona prosek ali u toj igri su bukvalno rekli ovako: Evo ti puška i raspali na sve što se miče. Naravno taj posao Borderlands dobro radi. Fallout 3 hoće to isto da uradi, raspali na sve što se miče ali ti ne dozvoljava. Nekako je kruto, kao da su hteli kruto nišanjenje da prikriju onim V.A.T.S. sistemom. Takođe one mini igre hakovanja kompjutera i obijanja brava nije baš najsjajnije objašnjen ni urađen. Mogli su da probaju da naprave to obijanje slično kao što je to urađeno u Splinter Cell-u. Ne baš isto ali da se potrude da više treba veštine nego puke sreće da obiješ bravu. Takav sam utisak stekao. Isto je i sa hakovanjem.

Jedino što je maštovito su neke pojedine stvari, primera radi paleta mutiranih životinja je dobra, ima nekih sitnih dzidzabidza koje su zanimljive, zanimljiva je valuta kojom se plaća. Ali pretpostavljam da je to pozajmljeno iz prethodne igre.

Situacija ove igre mi jako liči na onu situaciju sa Command and Conquer serijalom. Prve dve igre su bile nezapamćen uspeh, zaista prava remek dela u to vreme. Zatim je usledio treći deo koji je bio izuzetno dobar, i što se tiče grafike i igrivosti ali priča je malo lošija u odnosu na prva dva. E onda kada je izašao onaj sumrak (Tiberian Twilight) ode sve u vodu. Cela franšiza je propala. Igra je toliko zaglupljena da je to bilo nenormalno. Naravno bilo je onih koji su govorili da je igra najbolja su serijalu ali to su bili napaljeni klinci od 10-15 godina koji samo PES znaju da igraju.

Sa te strane te potpuno razumem. Najgore je što sam se obradovao kao nikad u životu kada sam video najavu za igru. Da sam samo znao...
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 9:54   #949
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Stefane, potpuno si u pravu, a ti slatki detalji koje si pomenuo (poput bottle capsa kao valute za placanje) su preuzeti iz prethodna dva dela....

A secam se kad sam se najvise iznervirao u FOIII. U prva dva dela, ulazak po prvi put u neko naseljeno mesto bio je dozivljaj za sebe, puno interesantnih likova, odma krece neka frka i sl...a u trojci jedno od prvih sela na koje sam naisao je neki Arefu, na mostu. Nikog nije bilo, NIKOG. Samo 5-6 nacrtanih praznih kuca. Svaka im cast. A onaj Megaton, je zapravo bilo koja tvrdjava iz Obliviona sa postapokalipticnim skinom.
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 11:04   #950
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Kako nije bilo NIKOG? Zar nije tu bio onaj dedica i jos par mestana?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 11:15   #951
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

To samo ako si prvo otišao u Megaton i od one devojke u baru uzeo quest za Arefu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 11:19   #952
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Pffft, ala lupate, pa pasijans je stategija .
Meni je horor zavrsna animacija
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 11:52   #953
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
To samo ako si prvo otišao u Megaton i od one devojke u baru uzeo quest za Arefu
Kako god, naseljena mesta U FOIII su smesna.
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 14:08   #954
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

csi hard evidence mislim da se tako zove, morbidna atmosfera, ogranicena ko balkon. kao i SWAT hapsenje ubica i silovatelja, zahtevna do bola, ucitava misiju dugo a ustvari to je jedna kuca po kojoj trazis begunca. presao sam je jer sam uporan ali igra kao igra je uzas.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 14:15   #955
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Cs1.5
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 15:02   #956
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
SWAT hapsenje ubica i silovatelja, zahtevna do bola, ucitava misiju dugo a ustvari to je jedna kuca po kojoj trazis begunca. presao sam je jer sam uporan ali igra kao igra je uzas.
Omašio si poentu SWAT igara. U pitanju je prilično realna simulacija policijskog rada u kojoj uz minimalnu primenu sile treba uhvatiti zločinca, a ne pucačina u kojoj treba pobiti sve što se miče. Ako je posmatraš kao takvu, naravno da ti je bila užas
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 16:53   #957
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Omašio si poentu SWAT igara. U pitanju je prilično realna simulacija policijskog rada u kojoj uz minimalnu primenu sile treba uhvatiti zločinca, a ne pucačina u kojoj treba pobiti sve što se miče. Ako je posmatraš kao takvu, naravno da ti je bila užas
I da dodam da je u igri bitna taktika i samo se tako i igra.

I ja sam se ubio od te igre.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 17:32   #958
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Supermen na N64! Probajte, gore od ovog nema!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 17:45   #959
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Citat:
Willy kaže: Pregled poruke
Kako god, naseljena mesta U FOIII su smesna.
Slažem se sa tobom, jeste da je u pitanju apokaliptična budućnost ali sigurno ima više ljudi, i taj Arefu je stvarno smešan, sve kad prebrojiš ukupno 6-7 likova u tom nazovi gradu, u Megatonu ih je malo više 10-ak a možeš da vršiš interakciju tek sa dvoje-troje.

Čekaj tek da stigneš u Rivet City, tu sam sinoć stigao i smorio se. Taj ceo grad je ustvari nosač aviona koji je sada pretvoren u mali grad. Kada se uđe unutra upali ste u lavirint, tu je hodnik preko hodnika i protežu se kilometrima. U običnoj priči i samom istraživanju izgubi se jedno sat i po vremena. Nema šanse ni da uživate u samoj igri jer lupate glavu kako da nađete određenu sobu u takvom lavirintu. Tu je takođe i onaj alt tab bug koji je za ove igre neophoda, jednostavno morate na netu da pogledate neki vodič čisto da se snađete i uštedite jedno pola sata tumaranja.

@Willy
Znači Bethesda u suštini nije izmislila ništa novo, samo je na staru igru zalepila novu grafiku, svoj logo i odelo Oblivion-a.

Inače upravo instaliram Alpha Protocol, prvo zbog toga što mi se igra neka špijunska igra tipa splinter cell-a, a drugo je to što su je svi pljuvali pa me zanima koliko je ta igra grozna. Jednostavno me kopka, kad je odigram videću da li je vredna nekog komentara.
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2011, 19:17   #960
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Najgora igra koju ste igrali

Spoiler za :
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com