Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.3.2015, 23:34   #9281
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Redirected

Stretch

Dva slicna filma u fazonu "ne zna se ko pije a ko placa". Redirected mi je bolji, ima smesnijih momenata. Zao mi litvanaca, finansirali film, a oni ih prikazali kao najgoru rupu u Evropi. Znaci redirected preporucujem za opustanje, stretch je onako, nit smrdi nit mirise...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 2:05   #9282
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Water Diviner (2014)
http://www.imdb.com/title/tt3007512/


Zanimljiv pokušaj Rasela Kroua u svom režiserskom debiju da sagleda klanicu na Galipolju iz duboko ljudske perspektive, ali i da naglasi da čovek, i pored svih nedaća u životu, nikada ne treba da se preda. Život mu pruži neku šansu. No Otomanska Turska, sa časnim ljudima poput majora Hasana, nije imala nikakvu šansu. Pleni njegov lirski pristup čitavoj stvari, i ne verujem da će bilo ko ostati ravnodušan i nezadovoljan posle gledanja filma.
Imate prilog, uz izvinjenje da nije potpun, jer je rađen po nepotpunom engleskom titlu, tako da ima "praznog hoda" na pojedinim mestima.
P.S. Malo sam popravio stvar...
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Water Diviner (2014).zip (24,9 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (9.3.2015 u 15:03)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 4:27   #9283
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

tek nocas, donnie darko ( http://www.imdb.com/title/tt0246578/ ).



film posle kojeg sam morao da citam navodna reziserova objasnjenja, da vidim da li sam ista pohvatao, odnosno da naknadno, konacno i dublje dozivim ono cemu su u real time-u falile vece ili manje spojnice... iako ne volim previse komplikovanja, smatram da je u ovom slucaju ono moralo da postoji, cime je i opravdano. nije usiljeno, nije glupo, nije preterano da bi zabavu pretvorilo u mucno naprezanje. i, nije nam sve prepusteno masti na volju, a po meni i ne treba da bude.

ujedno... doza genijalnosti i pazljivosti. film koji mi je posle ko zna koliko godina rodio ideju da nesto pogledam ponovo, ali i da pozelim mogucnost da ista uslovno receno slicno stvorim i sam (ne mora biti u obliku videa)... filozofija u mini praksi, alternativa vremenu i postojanju koje i tako ne razumemo. sve u paketicu.

ocigledno je da se malo i gubim, pa ko isprati... al i to je valjda dobro - 9/10.

inace, ako ga neko bude gledao po prvi put, mislim da je director's cut verzija sigurniji izbor.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Bakster (9.3.2015), JzmA (9.3.2015), Rainman (9.3.2015), Skenderevo (9.3.2015)
Stara 9.3.2015, 22:19   #9284
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Exodus: Gods and Kings




Са сетом се сетих Дизнијевог "Принца Египта", који се давне `99-е пуштао сваког дана на нашој локалној телевизији током ратног дејства НАТО пакта над нашом индустријском зоном (што је повремено изазивало ефекте које ни овај, много модернији и скупљи филм не може да достигне). Уједно, цртани је без сумње далеко озбиљнији и страшнији.

Кристијан Бејл, у реду. Доказани глумац, надам се да је зарадио и пуно пара од оне глупости, Бетмена. Али ови остали су ка-та-стро-фа. Но, како се спремам да одгледам "50 Нијанси Сиве", да сачувам горчину и преки суд за најновију будалаштину за жене. Али, укратко - ужасан филм. Одгледајте цртани.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2015, 23:19   #9285
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

U poslednjih par dana sam odgledao:

Jagten (http://www.imdb.com/title/tt2106476/)

Odlican film! Kako jedna laz moze da ti preokrene zivot naopacke... Kakvo remek delo mi je stojalo na hard disku vec 2-3 god...

The Imitation Game (http://www.imdb.com/title/tt2084970/)

Odgledao sam skoro sve filmove koji su bili kandidati za oskara i ovaj je jedini koji mi se svideo (ostao mi je samo jos Birdman i Interstellar). Ne verujem da Benedict nije dobio oskara za ulogu zivota. Uz The Judge najbolji film koji sam odgledao a da je izasao prosle godine.

Poslednja ispravka: Leonida (11.3.2015 u 15:10)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Bakster (10.3.2015)
Stara 11.3.2015, 10:55   #9286
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Exodus: Gods and Kings




Али, укратко - ужасан филм. Одгледајте цртани.

Pa i nije tako los....samo je losiji i vise nego sto mislis da je losh!

Po samom pocetku filma me je izrazito ubijalo u pojam sami zakljucak...sto nikako drugacije nisam mogao razumjeti do da je u pitanju cista propaganda.
Da bi se kasnije pretvorilo u bajkovitu propagandu.

Ipak,veoma mi je simpa bilo sto je Scott bacio sumnju na "guerrilla warfare".
Manje simpa mi je bilo impliciranje
Spoiler za ja i on:
boga kao klinca
jer dolazi nekako do dvolicnog ako ne i trolicnog znacenja.
Predpostavljam da ce ovaj dio filma Toxic da sprzi kao orkan ako ne i citav film :-) .

Sam prikaz egipta i njegove arhitekture je odlican kao i "moreuza"...nije se stedilo na sitnicama.Malo mi je zao sto Scott nije uneo/obradio scenu ili ono sto dolazi posle prikaza idola/krave pokraj filma.Sa danasnjim komp.efektima ketcap bi letio na sve strane....

Kad kao klinci dolazimo sa ovim shtivom,shvatamo zdravo za gotovo.
Kao osobe u srednjoj dobi sa koliko toliko informisanosti(odprilike koliko i sama nauka napreduje{generalno})....poprilicno obojen film sa fanaticnom porukom,bas onako kako i pocinje.

5/10

Ako nekog bas ovakvo stivo bas i zanima,preporucio bih starije verzije:

The Ten Commandments (1923)
http://www.imdb.com/title/tt0014532/?ref_=tt_rec_tt
Ili pak ova sa vatrenim obozavateljem vatrenog oruzja:
http://www.imdb.com/title/tt0049833/?ref_=nv_sr_4

Ps. Toxic,sve nade u tebe polazem!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2015, 13:31   #9287
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Ps. Toxic,sve nade u tebe polazem!
Meni nesto? Kakve veze ima Interstellar s ovim?

Gledao film, nije los za gubljenje vremena. Tako nesto, 5/10.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2015, 20:14   #9288
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

50 Shades of Grey



Ово је филм за жене. Он комуницира нама мушкарцима непознатим језиком и током већег дела гледања овог наслова осећао сам се као да ми је неко песницом избио ваздух. Без шале, ово је недело у рангу Данијеле Стил, Мирјам, а филм је нападно, агресивно усмерен против мушког присуства. Осећа се некаква тензија која прелази у анксиозност.

Међутим, емпријском методом, дошао сам до закључка да огромна већина жена овако замишља романтику. Или макар већина жена у мојој околини. Ипак, филм неће имплицирати да је главни мушки јунак и леп, згодан, неодољив, то би морали сами да закључите, а мени је овај амерички Милош Биковић потпуно безвезе, шмекери су одувек били, типа, Бред Пит, Џони Деп, Брус Вилис, нека естетика плус харизма, карактер, личност. Изгледаће вам да се Дакота заљубила само зато што је овај милијардер. Заправо, чим уђе у његову пословну зграду, и пре него што га је уопште видела, она је заљубљена. Књига напомиње разлог оваквог понашања, док филм тотално заборавља овај део.

Осим деперсонализованих ликова, филм је банализован до крајњих граница, како сам читао Маркиза Де Сада превише млад, ова "лајт" варијанта је једноставно урнебесна.

Филм је дакле успео да буде и лошији чак од Twilighta, у смислу да ово више није несрећно заљубљена особа већ тотална паћеница. Нисам успео ни да се сажалим на такве мизерне егзистенције а шта је било у глави књижевнице, која је продала 100 милиона овога, не желим ни да знам. Какви је то демони муче, ни сав новац овог света не може бити сатисфакција.

На крају, ако не желите да склизнете у благу мизогинију, заобићите ову будалаштину која буквално вређа разум. Нажалост, појам женске романтике још увек почива на миту "принц на белом коњу", а велики финансијски успех (филм је и код нас биоскопски рекордер) говори нешто о супротном полу. Или сам само у таквој фази. Понављам, нажалост ни из десетак разговора нисам успео да ишчупам ништа осим релативног одобравања и "па и јесте тако". Мада сам добио и "криза је, тешка су времена" па је могуће да је то код нас мало отишло и предалеко.

Не желим да генерализујем, обожавам жене, али суштина је - многе би пристале да их милијардер мало изудара ако ће им купити Мекинтош и аутомобил. Мали спојлер и небитан детаљ - на крају филма тај Греј прода аутомобил који је купио за Дакоту а она му мртва ладна тражи паре од продаје?! Потпуно небулозна, буквална сцена каквих је на претек.

Нисам задовољан овим постом, хаотичан је баш као и мој утисак али ни десет дана да размишљам, не бих написао нешто боље. Мртав сам озбиљан - Твајлајт је за ово ремек-дело, гледао сам свих пет делова.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Crytek (19.3.2015), goranmax (11.3.2015), Highlander (11.3.2015), Sh0m1 (18.3.2015), xandar (18.3.2015)
Stara 11.3.2015, 21:46   #9289
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Твајлајт је за ово ремек-дело, гледао сам свих пет делова.

E to je mazohizam
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Crytek (19.3.2015), nenad_kvrgic (17.3.2015), player1 (12.3.2015), Rockstar (12.3.2015), Sh0m1 (18.3.2015), xandar (18.3.2015)
Stara 11.3.2015, 21:52   #9290
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
50 Shades of Grey



Ово је филм за жене.
To je generalizacija. Možda sredovečne žene, i babe koje vole "ljubavne vikend romane", ali ne sve žene.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2015, 22:09   #9291
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

50 Shades of Grey



100 Shades of Terrible.Flippity-flop.
Buraz ti si zaista gledao O why o why o why?
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2015, 22:23   #9292
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
амерички Милош Биковић
Lol
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2015, 23:31   #9293
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
To je generalizacija. Možda sredovečne žene, i babe koje vole "ljubavne vikend romane", ali ne sve žene.
Ja mogu da posvedočim da se film sviđa i dobrom delu populacije od 16-30ikusur godina, dakle, mlađim od tih sredovečnih žena i baba. Čak i moj kolega sa španskog iz nekog razloga brani film, kao "i nije tako loš"... :|
Ali definitivno ne vole sve žene... ovo... film, šta li je već.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 0:23   #9294
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Film za Lady Gaga/Twilight generaciju
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 0:55   #9295
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Negde sam pročitao da je roman i nastao tako što je bio fan fikcija ovog "autora" na temu junaka Twilighta, pa kad je dobila kultnu pratnju onda je rešila da promeni imena likova i objavi romane i zbog toga kult koji prati ovaj film (za koji devojke koje i čitaju ovakve romane kažu da se ni po čemu ne izdvaja iz istih). Ne znam koliko je tačno.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Rockstar (12.3.2015)
Stara 12.3.2015, 1:59   #9296
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
iris kaže: Pregled poruke
to je generalizacija. Možda sredovečne žene, i babe koje vole "ljubavne vikend romane", ali ne sve žene.
Искрено се надам да постоје, живим заправо због тога Обично сам способан да концизно изнесем свој став о неком филму, али не и у овом случају. Постоји нешто неописиво током два сата трајања.. Попут малопређашње утакмице Челзи - ПСЖ где су мушкарци славили а жене се порпилично досађивале. Фудбал је мушка ствар, 50 Нијанси.. женска. Једноставно потпуно неразумевање, репулзивност чак.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 2:00   #9297
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Black Rider: Revelation Road (2014)
http://www.imdb.com/title/tt3505812/


Na početku se čini da je ovo mešavina Pobesnelog Maksa i Čaka Norisa (Džejms Denton stvarno mnogo liči na njega), ali kako film odmiče, shvatete da je to prvi, pogrešan utisak. Mnogo akcije i stvari za razmišljanje.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Black Rider Revelation Road (2014).zip (31,8 KB, 4 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (12.3.2015 u 19:56)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 2:07   #9298
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Negde sam pročitao da je roman i nastao tako što je bio fan fikcija ovog "autora" na temu junaka Twilighta, pa kad je dobila kultnu pratnju onda je rešila da promeni imena likova i objavi romane i zbog toga kult koji prati ovaj film (za koji devojke koje i čitaju ovakve romane kažu da se ni po čemu ne izdvaja iz istih). Ne znam koliko je tačno.

Књига је настала на Twilight фан форумима. Почела је као одговор на дешавања у књигама (да вам помогнем - све се врти око прве ноћи страсти између главних актера, што се у филму дешава тек на крају ЧЕТВРТОГ дела. Четири филма од по 2 сата ви гледате тужне окице Роберта Патинсона као обиграва око Кирстен, нудећи јој сопствени живот у замену за ноћне игре. Не, не зезам се, буквално је мање-више тако) и наметнути пуритизам и генерално emo-stuff, па је жена смишљала бруталне садистичке сцене уместо оних у књизи. То се људима допало, па је написала књигу, која у суштини нема везе са, дакле, "Праскозорјем".

Међутим, и даље нисам способан да формулишем икакав смислени утисак и шта је то што у филму никако не ваља. Једноставно сматрам да мушкарци нису способни да филм одгледају као било који други, реаговаће инстиктивно и веома негативно. Као, пример ми је фудбал и жене, њима је то углавном језиво досадно, још када виде продужетке и пенале..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2015, 5:00   #9299
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
50 Shades of Grey



Ово је филм за жене. Он комуницира нама мушкарцима непознатим језиком и током већег дела гледања овог наслова осећао сам се као да ми је неко песницом избио ваздух. Без шале, ово је недело у рангу Данијеле Стил, Мирјам, а филм је нападно, агресивно усмерен против мушког присуства. Осећа се некаква тензија која прелази у анксиозност.
Ona fina, poštena, vrijedna, neostvarena i nevina sa svojih 20+ godina.
On bogat, zgodan, dominantan, šmeker (ovaj glumac definitivno ne ali bi bar trebao da bude), ukratko savršen ALI saznajemo da ima mali problem tj. ne interesuje ga "normalan" seks, samo SM.

E sad, nije baš on kriv nego ga neka teta pokvarila u mladosti pa će sada naša djeva da se izbori sa "lošim" momkom i napravi od njega neki ženski ideal. To joj ne polazi za rukom u prvom dijelu ali su najavljena još dva tako da za nju ima nade.
Klasika.

Ja gledao u bioskopu sa djevojkom.
Ton onako dobro pojačan i u nekoj sceni kada on nju prvi put pljesne po guzi to odjekne salom, a negdje iz mase se čuje ženski glas:
"Crko da bog da".

Od mene preporuka za Secretary.
Slična tematika, dosta manje patetike.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Secretary (2002).jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	68,0 KB
ID:	51926  
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku noisy na korisnoj poruci:
Rockstar (12.3.2015)
Stara 12.3.2015, 18:04   #9300
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
---
Не желим да генерализујем, обожавам жене,
---
Brinem se za tebe.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com