Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.9.2022, 9:10   #6181
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Meni su ove dve epizode ,,Prstenova Moći" isto bile dobre, a po recenzijama sam očekivao da će biti bezveze.

Ok, ništa značajno se nije desilo ali još uvek priču postavljaju na noge, tek se upoznajemo sa likovima.
Glumica za Galadrijelu mi je odlična, Harfuti/Hobiti su mi isto ok a mislio sam da mi se neće dopasti jer nema šta da traže u Drugom dobu, a čak i deo sa crnim Vilovnjakom mi je ok.
Jedino ne mogu da se naviknem da neki Vilovnjaci imaju kratku kosu i da izgledaju grubo/staro jer je to nešto što je moglo da se sredi a nije.
Produkcija je naravno fenomenalna i uživao sam dok su pokazivali razne delove Srednje-Zemlje i pojedine scene iz Prvog Doba. Muzika mi je malo neupečatljiva, ali još ima vremena da se popravi.

U principu, želim da znam šta će se dalje desiti i planiram da gledam seriju do kraja.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2022, 9:12   #6182
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Heh, u svetu u kojem zive besmrtni vilenjaci, patuljci, bogovi, zmajevi. orci, Sauron, balrozi ne mogu bas da smetaju crni, arapi ili kosooki. Verovatno ce ih biti i vise. Mislio sam da ce mi to smetati ali zapravo, kada sada to i vidim, to mi uopste nije problem.
(veci mi je problem propagiranje LGBT bullshita i Expanse-u).
Tolkin je roman napisao u doba kada je rasna segregacija u anglosaksonskom (i celom zapadnom) svetu jos bila veoma jaka pa niko nije ni pomislio da bi narodi nekavkazoidi mogli da postoje u romanu. Tako smo i mi nasledili predstavu da u tom svetu mogu postojati samo belci a crni, kosooki i sl mogu biti tamo negde daleko kao "varvari" ako ih uopste ima.
Sto se efekata tice: ovo nije nista sto jedna moderna igra danas nema. Lepo da, revolucionarno ne.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2022, 9:17   #6183
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Heh, u svetu u kojem zive besmrtni vilenjaci, patuljci, bogovi, zmajevi. orci, Sauron, balrozi ne mogu bas da smetaju crni, arapi ili kosooki. Verovatno ce ih biti i vise. Mislio sam da ce mi to smetati ali zapravo, kada sada to i vidim, to mi uopste nije problem.
Da se razumemo, jedino sto bode oci je tokenizacija (bez L).
Ubacis jednog tamoputog cisto reda radi i to je to.

A kako to da u izolovanog halffut grupi tacno jedan od njih je tamnoput, ma koga briga.

Isto tako svi vilenjaci belji da ne mogu da budu belji, i tacno jedan ko crna ovca. Kako zasto... ko ce ga znati.

Neko bi pomislio da su tamnoputi retki genetski poremecaj, kao alibno, po ovome sto se do sad videlo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2022, 9:20   #6184
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Skapirao sam sta je tokenizacija Pa dobro, tu se mora biti malo sireg pogleda...Ne mogu se u tako maloj grupi vencavati i praviti decu medjusobno, dakle postoje i druge grupe u relativnoj blizini.
Elf tj vilovnjak je obelezje rase, kao ljudska, patuljacka. Ako postoji covek crne puti zasto ne bi postajao i elf ili patuljak. Koliko ih tacno ima, ebg..masti na volju
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2022, 10:19   #6185
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: TV serije

Što se toga tiče zavisi samo iz kog ugla gledate.

I ja sam kao dete bio šokiran zašto se pretvaraju da je noć, prilikom prvog gledanja Marša na Drinu, pa sam kasnije ukapirao da je to zato što nisu mogli da snimaju po mraku, pa su glumci odglumeli scenu po danu.

Tako da kada gledam ovu seriju i neki crnac glumi elfa za mene je to crni glumac koji glumi elfa. Ne crn elf.

I meni tako lepo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2022, 10:27   #6186
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom TV serije

Uh što me to podesiti na starogrčke drame gde su sve ženske uloge glumili muškarci.

Poslednja ispravka: player1 (4.9.2022 u 10:38)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2022, 11:22   #6187
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ta tokenizacija je i meni jedino zasmetala. Nelogično brate, kad već izmišljaš nešto što ne prati prvobitna pisanja, napravi ga barem kako treba - ceo klan tamnoputih hobita i sl. Ta novozapadnjačko pišanje uz vetar na stranu, meni su obe epizode sasvim, ali sasvim OK. Evo par pluseva i minusa po mom mišljenju.

PLUSEVI

- Radnja se odvija lagano ali smisleno, drži pažnju i ima dobar naboj. Nakon ove dve sam istog dana već želeo da pogledam još jednu.
- Predeli su očekivano prelepi i uhvaćeni filmski raskošno - sa visokim prelećućim kamerama i širokim uglovima. Nema trenutka kad sam pomislio - e ovde se štedelo.
- CGI-em se ne razbacuje previše i kada ga ima je na nivou dugometražnih filmova.
- Tamnoputizacija na stranu, meni se lično sviđa kasting. Likovi su generalno likeable, a Galadrijela ima mnogo lepe oči.

MINUSI

- Guranje crnaca svuda u token stilu je facepalmčina.
- Odstupanja od nekih zapisanih stvari meni lično ne smetaju puno ali kapiram da pravim Tolkin bafovima baš bodu oči. Ja sam čitao LoTR i Hobit još pre filmova pa su mi Džeksonova odstupanja svojevremeno više smetala. Silmarillion nisam, pa ovde tek ponešto opšte prirode primetim.

.
.
.

Gledam hejt svuda na netu. Onaj oko rasno korektnog kastinga i odstupanja od Tolkinovih ideja razumem, većinu drugih kritika i ne baš. Vidim navodi se "jeftin CGI", pa pola Marvel filmova su lošiji CGI crtaći - Black Phanter recimo. U mnogo negativnih komentara se pominje Peter Jackson kao referenca kako je trebalo da se radi. Jeste da je LoTR sada dve decenije star, pa to i nije neko dostignuće ali serija za sada nije imala onakvih facepalm momenata kao što je loše animirani Legolas u borbama. Drugo, u LoTR je bilo puno lošeg kastinga i gomila neke slow motion patetike od koje mi je bilo muka gledati kompletne delove sa Semom i Frodom.

Sve u svemu, meni ovo liči na vrlo dobru seriju, jasno bolje odrađenu od netflixovog Witchera npr. Ako nastavi na nivou prve dve epizode, rado ću nastaviti sa gledanjem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2022, 12:26   #6188
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
To mu je sin, kakve inkarnacije? To je samo mitologija. Sin nosi isto ime kao i otac da se naglasi njihovo verovanje da je Durin Prvi besmrtan, sto on naravno nije. A posto nije oni zele da stvore privid da jeste. Patuljci jesu dugovecniji od ljudi ali su itekako smrtni.
Nema teorije da dva Durina obitavaju u isto vreme, bilo je i nekoliko Thorina... sve to ima u tekstu na koji imaju prava pa su rešili i to da ignorišu.



Longbeards believed that Durin would return seven times, and each time he will again be named Durin and reign as King. According to the legend recorded in the Red Book, these returns would be through an heir born into his line, an individual held to be Durin reborn, with same appearance, character and name.




A peculiar feature of the royal line was the occasional appearance among Durin's descendants of an Heir so like their forefather that he was given the same name, and considered by the Dwarves to be Durin the Deathless reborn.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2022, 15:14   #6189
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Naravno da ima teorije, otac i sin istog imena. Ali ako do sada to nisi prihvatio i neces. Uostalom, to i nije bas previse bitno.
Tolin je svoje zivotno delo posvetio svojoj otadzbini Engleskoj jer je smatrao da ona vise nije imala nikakvih zaista aktuelnih mitova (Beovulf mu je bio izlizan i dosadan). Imajuci to u vidu jasno je da u toj mitologiji nije bilo bas mesta za nekavkazoidne rase. Pogotovo ne u vreme raspada engleske kolonijalne imperije. Kod Tolkina cak postoje "visi" i "nizi" ljudi pa mu se prebacivao i rasizam. Ipak, demografska, rasna i etno-socijalna slika Zapada je prilicno promenjena u poslednjih 40-50 godina pa su takve promene i u interpretaciji tj ekranizaciji LOTR lore-a. Etno-rasne promene su mnogo manje vidljive u Centralnoj ili Istocnoj Evropi pa se nama takve potrebe za promenom Tolkinovog lore-a cine nepotrebnim a nekima su cak i odbojne.

Poslednja ispravka: Laskaris (4.9.2022 u 15:29)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 13:00   #6190
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom TV serije

Hm, na IMBD ima ukupno 78 user review-a za The Rings of Power i najlošiji je 6 iako je prosečna ocena 6.7.

Sa druge strane The House of the Dragon ima 800+ opisa i puno dvojki i trojki iako je prosečna ocena 8.8.

Baš je lepo i prikladno kada Amazon poseduje najveći portal za ocenjivanje pa može da filtrira kako im se hoće. Mislim, meni se serija svidela ali ovakve svinjarije su baš... pa, svinjarije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 13:59   #6191
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Hm, na IMBD ima ukupno 78 user review-a za The Rings of Power i najlošiji je 6 iako je prosečna ocena 6.7.

Sa druge strane The House of the Dragon ima 800+ opisa i puno dvojki i trojki iako je prosečna ocena 8.8.

Baš je lepo i prikladno kada Amazon poseduje najveći portal za ocenjivanje pa može da filtrira kako im se hoće. Mislim, meni se serija svidela ali ovakve svinjarije su baš... pa, svinjarije.
Izasla je vest pre neki dan da je IMBD izbrisao sve review-e sa ocenom 5 i nize, a Prime je onemogucio komentarisanje skroz.

Rings of Power je promasaj najstrasnji, zali boze onoliko bacenih para.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 15:09   #6192
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Amazon preuzeo posle trece sezone. Evo, bas gledam pocetak trece. Prva je meni bila i najbolja sa noir smekom u prici detektiva Millera (Mlinar jelte). Mogu da razumem sta se ljudima dopada u seriji koja je ipak debelo precenjena. Posada Rosinante ide s kraja na kraj suncevog sistema bez jakih motiva a karakterizacija, kao i kod svih modernih americkih serija, tanka uz dijaloge koji su bolji od savremenog proseka (koji je katastrofa) ali uz puno nepotrebnog psovanja. Nekonzistentnosti u prici. Podsekretar Errinwright od ruba samoubistva i sa zapocetim saslusanjem i opozivom do najpoverljivijeg savetnika predsednika bez ikakve valjane argumentacije osim jednog kratkog dijaloga. U najboljem slucaju 8/10.
E imaš pravo, ja sam došao do četvrte sezone, sekretarka Chrisjen Avasarala psuje ko kočijaš, i plus hoda ko prebijena mačka ne stoji je nikako, antipatična maximalno.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 15:13   #6193
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Hm, na IMBD ima ukupno 78 user review-a za The Rings of Power i najlošiji je 6 iako je prosečna ocena 6.7.

Sa druge strane The House of the Dragon ima 800+ opisa i puno dvojki i trojki iako je prosečna ocena 8.8.

Baš je lepo i prikladno kada Amazon poseduje najveći portal za ocenjivanje pa može da filtrira kako im se hoće. Mislim, meni se serija svidela ali ovakve svinjarije su baš... pa, svinjarije.
Nije da ih branim ali mnogo ljudi je ostavljalo nerealne 1-ce kao kritiku Amazonu a ne seriji, nije ni čudo što su pogasili ocenjivanje. Serija za sada nije ništa posebno ali daleko od toga da je krš koji zaslužuje 1.

Treba malo da se ohlade glave pa da se komentariše kad izađe još neka epizoda.
Mogu misliti koliko bi ljudi pljuvali Pitera Džeksona i njegovu trilogiju da je u to doba bilo yt-a i drugih socijalnih mreža.
Nekad je neznanje blagoslov.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 18:14   #6194
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Gadoguz kaže: Pregled poruke
E imaš pravo, ja sam došao do četvrte sezone, sekretarka Chrisjen Avasarala psuje ko kočijaš, i plus hoda ko prebijena mačka ne stoji je nikako, antipatična maximalno.
Posle trece sezone tj par epizoda cetvrte batalio. Jedva sam i dotle dogurao. Serija je klaican proizvod raspadajuce kulture Zapada koji skoro nista iole kvalitetno vise nije u stanju da napravi. Dijalozi sa recenicama kracim od prostoprosirene (uz j*banje gde mu mesto nije), karakterizacija likova nepostojeca, glumacka podela uglavnom losa, prica razvucena, pogotovo posle trece sezone. Od "pametne" naucne fantastike tu su magnetne cizme i "novo" otkrice da su unutrasnja krvarenja u bestezinskom stanju znatno opasnija nego kada gravitacije ima. Debelo precenjena serija. Sad da vidimo kakav je Sandman (strip je veoma dobar).
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 19:30   #6195
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Nije da ih branim ali mnogo ljudi je ostavljalo nerealne 1-ce kao kritiku Amazonu a ne seriji, nije ni čudo što su pogasili ocenjivanje. Serija za sada nije ništa posebno ali daleko od toga da je krš koji zaslužuje 1.
...
U poslednje vreme te ocene su poprilično nerealne manje-više za sve, sve se svodi na fanove i hejtere, pa ako nema nekih "problematičnih" tema i hejtera, sasvim prosečne novije serije i filmovi imaju poprilično visoke ocene, a ako ima neka takva tema, onda sledi gomila jedinica od hejtera sa ove ili one strane ideološkog spektra koja nerealno obara ocenu.

Što se tiče The Rings of Power, jasno je posle prve dve epizode da je "inspirisana Tolkinom", a ne verna kopija i ako se tako gleda sasvim je OK, mada, bar za sada, ništa spektakularno. Ko hoće original, uzme knjigu i čita.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 23:19   #6196
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Amazon has shut down access to the "Rings of Power" series rating
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2022, 23:20   #6197
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: TV serije

I ne samo to, svi reviewovi na IMDB sa ocenom 5/10 ili manje su obrisani.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2022, 12:58   #6198
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Skapirao sam sta je tokenizacija Pa dobro, tu se mora biti malo sireg pogleda...Ne mogu se u tako maloj grupi vencavati i praviti decu medjusobno, dakle postoje i druge grupe u relativnoj blizini.
Elf tj vilovnjak je obelezje rase, kao ljudska, patuljacka. Ako postoji covek crne puti zasto ne bi postajao i elf ili patuljak. Koliko ih tacno ima, ebg..masti na volju

Možda je on neki Dark Elf?! Chaotic Neutral...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2022, 15:39   #6199
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Exclamation Re: TV serije

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Uh što me to podesiti na starogrčke drame gde su sve ženske uloge glumili muškarci.
Jel to promičeš lgbt agendu?
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2022, 17:24   #6200
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Sandman

Preporuka ko voli mashtu i magiju.
Prebogata sf efektima.
Ovo je veoma dobro, odgledao prve tri epizode. Expanse mi je bio smor i glupav od polovine trece sezone a ovo ide lagano. Bukvalno sve je bolje nego u Expanse-u. Glumacka podela je odlicna, efekti sasvim dobri, kadrovi nenapadni, muzika korektna, artstyle takodje dobar. Mnogo manje reci f*ck u dijalozima koji su skroz dobri. Nije bas sasvim kao strip po kome je snimano ali nema veze. Neil Gaiman se prepoznaje u prici. Nadam se da ce ostati na ovom nivou.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com