Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2022, 22:03   #321
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

kreću igre rađene u UE5, pa ono, ko kupi skupu grafičku uživaće u najnovijoj grafici a mi ostali ćemo da vičemo kiselo je grožđe i ne fali ništa ni starijim igrama
Ako se javi neko kako ima skupu grafičku a nema šta da igra moj savet je da je proda...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2022, 0:38   #322
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Iako sam davao optimističan pogled na trenutno stanje gejminga, ovaj video mi je možda malkice skrenuo pažnju na konkretne probleme koje nekako zapostavih... mada možda je razlika u odnosu na ostale komentare ovde to što se makar poziva na konkretne činjenice i izvore, a ne na pogled na industriju iz perspektive nostalgije

https://www.youtube.com/watch?v=pdSNmv8n0dU
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Relja (21.8.2022)
Stara 21.8.2022, 10:45   #323
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Gaming je sa PS360 generacijom i paralelnom pojavom i razvojem mobilnog "gejminga" skrenuo s puta pravac u hiperprodukciju. Ljudi su s pravom nostalgični, nedostaju im vremena kad je iščekivanje nove igre od, na primer, Ubisofta, imalo neki značaj.

Kad smo imali razloga da osećamo uzbuđenje i pratimo izveštavanja časopisa i diskusije po forumima jer smo znali da u najgorem slučaju dobijamo barem vrlo dobru igru, u celosti, bez bagova, bez milion DLC-eva, bez mikrotransakcija i NFT-eva itd.

Sad to uglavnom rade određeni indie studiji, postoji to i dalje, ali zlatno doba triple-A industrije se apsolutno završilo negde krajem 2000-ih kad je internet otvorio totalno nove mogućnosti za monetizaciju igara.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Rockstar (22.8.2022)
Stara 21.8.2022, 19:12   #324
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Dobra stvar je što je tehnologija danas takva da i manji timovi mogu da naprave igru koja se po skoro svim aspektima može meriti sa AAA naslovima.


Što se nostalgije tiče, Shadow Tactics je bio odličan primer. Videlo se da je ljudima nedostajao taj tip igara (Commandos, Desperados, Robin Hood...).



Svake godine izađe dosta odličnih igara, tako da se ja ne brinem. Ako je među njima i neki AAA naslov, to je plus. Nek sahrane i Tomb Raider, i Deus Ex i Hitman serijal, naći će se nešto slično od ljudi koji su vole igre. Samo da vremena bude.
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2022, 23:09   #325
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Ima mnogo odlicnih indie igrica ali cak i najbolji indie naslovi izgledaju nedovrseno, kratki su, graficki zastareli i cesto amaterski uradjeni tj. ranije pusteni u prodaju.
Da li je normalno da danas nema kvalitetnih teniskih simulacija i pc verzije NHL?
Svi ste primetili da se single player igre skoro ne prave jer ne mogu vise puta da se naplate kroz mikrotransakcije, sezone...
Odavno su prestle da izlaze single player fps igre a ranije je covek mogao da bira i nije imao vremena sve da ih odigra.
Klei entertainment se proslavio sa platformerskih serijalom Shank a na njihovom sajtu sada pise da ne planiraju uskoro da prave novu igru.
Koje godine je izala "najnovija" igra iz Rayman serijala? Proslo je skoro cela decenija ali se i dalje prave Rayman igrice za mobiTELE.
Kvalitetnih kartunolikih point & click nema na vidiku jer su njihovo mesto zauzeli walking simulator i qte interaktivni filmovi.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2022, 0:46   #326
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Ima mnogo odlicnih indie igrica ali cak i najbolji indie naslovi izgledaju nedovrseno, kratki su, graficki zastareli i cesto amaterski uradjeni tj. ranije pusteni u prodaju.
Brate ti kad ga lupiš, lupiš ga za olimpijsko zlato

Klei ne planira nove igre... hmmmmm...

Rotwood


BTW Klei realno više nije indie studio, kupio ga je kineski Tencent prošle godine.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2022, 1:07   #327
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

^
Calm your tits.
Mislio sam na Shank 3 ali nisam to lepo napisao.
Uvek si prvi kada se ukaze prilika da se pljune po nekoj igri ili komentarise necija poruka na tako lep nacin.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2022, 1:10   #328
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Pa šta da ti radim kad pišeš gluposti...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2022, 1:14   #329
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Nisu ni tvoji tekstovi u Svetu kompjutera mnogo bolji.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
Dantheus (22.8.2022), Vlajk@ (23.8.2022)
Stara 22.9.2022, 22:37   #330
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Sa godinama mi postaje jasnije zašto volim retro gaming i zašto više ne mogu da igram Next-Gen AAA naslove. Uzmem originalni Sonic The Hedgehog kertridž, ubacim u vremešnu a i dalje omiljenu Sega Mega Drive 2 konzolu i ima Bog da me vidim. Odigram 15 minuta, zabavim se malo i vozdra (sem ako baš ne nameračim da pređem a i za to ne treba više od sat vremena). Na EGS-u Sonic Mania, pređem dvije zone sačuvam pogres i to je to. Mjesec dana ne igram pa se vratim. A ne, započinjem nešto visokobudzetno, novo, mainstream. Za 15 minuta ne mogu da pređem ni tutorijal, pa svi oni sinematici i introi, nemam vremena da sve to gledam, pa opet tutorijali pritisni y,x,+,z da uradiš ovo, nadogradi te i te skill-ove da bi mogao to i to... Nakon mjesec dana vratim se ja ponovo kad ono ama baš nikakve predstave nemam šta se dešava i o čemu se radi... Niti želim da znam, niti me interesuje.

E tu prvo na scenu stupiše momci sa Indie scene. Darovaše nam gomilu odličnih Indie igara počeviši od Super Meat Boy-a, Braid-a, Limbo-a i gomile. Kada su legendarne stare kompanije (Sega, Nintendo, Capcom, Konami, SNK i druge) skontale šta se dešava na indie sceni i u kom grmu leži zec brže bolje su počele trend masovnog štancanja nastavaka, remastera, rimejkova i kolekcija starih legendi da čak i iz perspektive moje demografije (generacije rođene prije ratova devedesetih) nikada igre nisu bile dostupnije i nikada nije bila veća i bolja ponuda u istoriji.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
Akumu (23.9.2022), bokela (2.10.2022), doctor (23.9.2022), Lex987 (23.9.2022), player1 (23.9.2022)
Stara 23.9.2022, 13:32   #331
wario
Veteran
 
Član od: 17.4.2009.
Poruke: 652
Zahvalnice: 123
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Izbrisao sam sk esports iz liste kanala
wario je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2022, 16:59   #332
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Kupio bratancu Nintendo 2DS XL pre dve nedelje jer je gledajući neke retro kanale na YT izrazio želju da igra Maria.

Dok sam čekao da klinac dođe idući vikend u goste, morao sam malo i sam da pogledam šta tu sve ima. Isprobao svašta a onda par dana vrteo Kirby's Epic Yarn i baš se lepo zabavio. Obožavam kada nešto možeš da uzmeš i igraš u roku od 10s, pređeš par manjih nivoa i ispuniš kvotu za taj dan.

Zato sada okrećem stranu. Igre na PC-u prvo pokrećem da igram, a u podešavanja ulazim samo ako vidim da nešto nije u redu i smeta mi. Tu provodim minimum potreban da sve radi glatko i vraćam se u igru.

Takođe ću se postarati da na kompu uvek imam instalirano par potpuno različitih igara, da ne forsiram jedan naslov dok mi se ne smuči. Npr. ponekad mi prijaju story driven igre a ponekad me česte cut scene i oduzimanje kontrola ubije u pojam... hoću samo čist i zabavan gameplay. Za takve igre i 35 min igranja može biti vrlo zadovoljavajuće.

Finalno, moram da se otkačim od mentaliteta "što počnem to moram i da završim". Tako mi se dešava da se vučem sa nekom velikom igrom po godinu ipo dana. Pogotovo to radim kada su u pitanju igre istog žanra.

.

Uglavnom, mali Nintendo 2DS me je baš lepo izbacio iz kolotečine. Vreme je da raskrstim sa svim navikama koje od nečega što treba da bude instant zabava prave planske aktivnosti koje zahtevaju neko ozbiljnije posvećivanje. Predugo godina sam gejmer, pa još PC gejmer, i nakupilo se previše nekih loših navika, principa i tehničkih zahteva koji me samo sprečavaju da se opustim i uživam kako treba.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2022, 17:35   #333
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
...
Tebi druze treba Steam Deck koliko ja vidim.

Mene je Xbox Game Pass "izlecio", vratio sam se igrama na drugaciji nacin ali kod mene je problem bio obrnut - ne isteram nista do kraja, uvek imam instaliranu gomilu igara i samo kupujem i instaliram jos jos jos... I igram zapravo sve jedno isto u krug. Sad eksperimentisem malo vise, i igram vrlo mali broj igara i igram da ih zavrsim. Ali ako je igra objektivno smor ne opterecujem se i plus ne jurim completion u igrama u bilo kojoj formi. Igram da se zabavim. Probam nove naslove koji stizu na Game Pass, kupujem samo klasike koje volim da posedujem i ne igram se mnogo van toga. I uvek je barem 2-3 igre u opticaju iz razlicitih zanrova.

Na PC-u sam nekako konstantno bio overwhelmed. I dalje se igram ali igram samo PC-only naslove (stare naslove, strategije, Deus Ex, generalno igre koje volim da igram sa modovima, emulatore).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2022, 19:33   #334
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Da li su vas igre smorile?

Ha, razmišljao sam o Decku, ili Switchu, ili oba. 😁

Za Steam Deck nisam siguran, to je ipak osrednje slab PC sa OS-om na kom nije uvek sve glatko koliko sam video. Kontam da bi bio fenomenalna dopuna za manje zahtevne igre - platforme, indie naslove, retro i malo starije koji su propušteni. A da velika PC mašina i dalje postoji za najzahtevnije stvari.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2022, 20:33   #335
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Moj odgovor na ovo pitanje XD



Gdje stoji D na kraju znaci da sam presao igru na Steam Deck-u XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2022, 21:33   #336
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

E kakvi su ti Council i Vampyr ?
Imam ih u planu ali uvek mi nesto drugo izleti pre te dve igre..
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2022, 21:57   #337
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Au bre, ala vi imate viška slobodnog vremena

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
galebns (16.11.2022)
Stara 16.11.2022, 22:21   #338
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Увек постоји време, све док се не дође до стадијума "Жена и деца".
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2022, 23:43   #339
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Da li su vas igre smorile?

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
E kakvi su ti Council i Vampyr ?
Imam ih u planu ali uvek mi nesto drugo izleti pre te dve igre..
The Council je onako meh nista posebno ali ako nemas sta igrati moze da posluzi da se zabavis. Vampyr je odlican samo ima malo problema sa balansom jer su resursi bas ograniceni a borba malko nezgrapna pa mozes imati problema sa neprijateljima u kasnijoj fazi igre ako odlucis kao ja da budes pacifista i samo ubijas neprijatelje, a stanovnike ostavis na miru. Ali jako mi se svidjela prica i jedva cekam nastavak.

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Au bre, ala vi imate viška slobodnog vremena

Vremena vazda ima samo ga treba rasporediti kako treba XD Trenutno igram Pentiment na Deck-u (obicno pred spavanje) I Uncharted 4 na PC-ju kad uhvatim vremena. Za mene je Deck stvarno odlican jer em sto je udobnije igrati na njemu zavaljen u fotelju, em sto je lakse poceti I nastaviti igrati (narocito ako se koristi Suspense opcija gdje pokrenes i pauziras igru u par sekundi).
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2022, 12:11   #340
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Da li su vas igre smorile?

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Moj odgovor na ovo pitanje XD

Gdje stoji D na kraju znaci da sam presao igru na Steam Deck-u XD
Dobro ti koristiš taj Deck ako si već toliko igara prešao na njemu. 👏

BTW, podseti me tvoja lista da želim da odigram Days Gone, uvek mi je to delovala kao jedna od najcool sonijevih igara. A baš sam spremio da uz Spajdija okrenem i Unravel prvi, instalirao ga pre neki dan. To bi recimo bilo super za Deck.

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Au bre, ala vi imate viška slobodnog vremena
Ma gde, jedva stižem da odvojim vreme za igranje... pored Netflixa, HBO i Disney+. Zato se svaki proces mora optimizovati. 😁 Minmaxujem kao Asmongold (ako ga još neko možda gleda). 😄
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dokle ce ljudi IGRE nazivati "igricama"? TomWaits O igrama uopšte 263 10.12.2012 21:01
Najbolje igre 2008. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 166 4.10.2009 17:32
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com