Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2017, 1:55   #6641
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Gimmick za kojim, realno ,potrebe nema. MGSV ga ima,ako se armor/suit ne pere pojavljuju se muve oko karaktera nakon određenog vremena ali opet na kraju je samo obicni gimmick.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 5:14   #6642
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.773
Zahvalnice: 5.426
Zahvaljeno 4.102 puta na 2.676 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Dragon Age Origins je imao opciju da se na oklopu vide litre krvi.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (10.4.2017)
Stara 10.4.2017, 8:18   #6643
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.268
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Dragon Age Origins je imao opciju da se na oklopu vide litre krvi.
I licu.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 11:38   #6644
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Stenmark kaže: Pregled poruke
Gimmick za kojim, realno ,potrebe nema. MGSV ga ima,ako se armor/suit ne pere pojavljuju se muve oko karaktera nakon određenog vremena ali opet na kraju je samo obicni gimmick.
A za hairworks ima potrebe?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 15:15   #6645
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Koliko igra postane lagana govori podatak da na Blood and Broken Bones težini na levelu 24 imam čak 15 neiskorištenih skill poena. Na početku sam jedva čekao da dobijem skill poen da ga u nešto uložim a sad odavno nemam potrebu da nešto razvijam, sa tim bih tek bio OP. Mada ću razvijati još ponešto ali možda više iz radoznalosti da vidim kako to izgleda a ne toliko iz potrebe.

Inače rješavam questove po Skelligama, tek sam malo radio na glavnom questu. Za razliku od Velena ovde još nisam ganjao upitnike na mapi, ne privlače me toliko jer mi ni novca ni opreme ne manjka, a monstere ionako umlatim bez problema. Gwent igrači su ovde jači od onih u Novigradu i Velenu, partije su zanimljivije, ali sam opet bez većih problema završio Gwent quest. Nekad kasnije ću se ponovo oprobati na Gwent turniru u Novigradu, da opet probam onu Sashu.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2017, 16:49   #6646
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
A za hairworks ima potrebe?
Hairworks izgleda fantasticno (pogotovo na kisi i vetru), ali ga je kilava Nvidia ocajno implementirala... da li namerno, da li slucajno.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2017, 17:57   #6647
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ako sam bio u Kaer Morhenu i nakon toga okupio saveznike i sad treba da idem do navodne lokacije za Ciri zna li neko koliko mi je otprilike procentulano ostalo od glavne priče? Mislio sam još nešto da pitam a onda sam i pronašao:

This quest marks a point of no-return for some characters and will prevent you from freely traveling to complete side quests.

Znači ovo je kritičan trenutak. Ostalo mi je par sporednih questova koji su preko 30 level a ja sam 25. Imam sav komplet Feline (Cat) opreme, koliko sam vidio ona ima bolji stats od Wolf opreme. Nije mi jasno zašto za svaki komad od tih 6 dijelova njen stats kaže 0/6, iako imam svih 6 na sebi, od mačeva do armora, u Enhanced verziji. Nisam pokupio sve dijagrame za Wolf opremu.

Šta sve neću moći da radim i gdje neću moći da idem nakon što sjednem u ovaj brod do Ciri? Da li sad nakon ovoga ide samo glavna priča do njenog završetka? Mada sad vidim da kaže i "Many other side quests will again become available after the next few story missions." Ako je tako onda nije problem. Ostao mi je i onaj Gwent turnir u Novigradu, nadam se da može da se ide na njega nakon što ovo odradim? Ostalo mi je mnogo "upitnika" na Skelligama, njih tamo nisam ganjao.

Inače Gog Galaxy kaže da sam prešao 33% nakon ovih 150 sati. Ne znam kako on to računa, da li pored glavne priče računa na sve sporedne questove, sve upitnike i drugo.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2017, 19:14   #6648
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.773
Zahvalnice: 5.426
Zahvaljeno 4.102 puta na 2.676 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Upitnici su ok, kao i monster hunt kvestovu. Ono sto bi bilo bitno zavrsiti su svi kvestovi u koje su upleteni bitni sporedni likovi, sto ukljucuje i turnir u Novogradu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2017, 22:56   #6649
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Haha, dobro je neko rekao, Sasha na Gwent turniru je *cheating bitch* koja će uvijek imati tačno one karte koje joj trebaju da bi pobijedila. Možda to nije baš uvijek jer čitam da je neki i pobijede, ali u većini slučajeva ima baš one karte koje joj trebaju za pobjedu, ma šta ja radio i bacao. Imao sam tri decoy karte i sve je išlo dobro dok ona nije ostala na samo jednoj karti u odlučujućoj rundi i vodim 30 ili 40 poena, i ta jedna njena karta je medic ili spy, i onda samo baca i povlači nove karte, baca i baca, ja samo gledam, ona igra sama, i na kraju nadoknadi i sprestigne te moje bodove, i sve to je počelo kad je bila na jednoj jedinoj karti, i uvijek joj je jedina preostala karta davala nove medic ili spy karte. Prava *cheating bitch*.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2017, 15:18   #6650
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Da li je od vas neko imao problem sa padom frejmova kada je počeo Isle of Mists pa nadalje. Povremeno se povrati zavisi od kvesta. Podešavanja su mi na Ultra na Full HD i sve je išlo lagano do sada na 60 fps, samo u nekim trenucima kada je šuma i puno vatre je padalo na 50-55 fps, međutim sada kada mi padne frejm rejt na oko 40 fps isti je i kada podešavanja spustim na low. Tražio sam po netu, ali ljudi uglavnom imaju problem malo kada su u Novom gradu i slično, međutim meni low setings ne rješava problem.

Evo sad sam testirao na low 45 fps, na ultra 45 fps.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2017, 15:26   #6651
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Verifikuj fajlove preko GoG launcher-a ili ako ti je igra na steam-u.

Pogledaj sta se tad desava sa gpu, ram i vram usage-om kada padne fps dok igras. Jel ti i virtualna memorija tj page file lepo podesen.

Reinstaliraj sve vcredist pakete koje imas na racunaru i updejtuj DirectX ako ima sta da se updejtuje. Ako si skoro menjao graficki driver moze i to imati uticaj.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2017, 21:18   #6652
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ako sam bio u Kaer Morhenu i nakon toga okupio saveznike i sad treba da idem do navodne lokacije za Ciri zna li neko koliko mi je otprilike procentulano ostalo od glavne priče? Mislio sam još nešto da pitam a onda sam i pronašao:

This quest marks a point of no-return for some characters and will prevent you from freely traveling to complete side quests.

Znači ovo je kritičan trenutak. Ostalo mi je par sporednih questova koji su preko 30 level a ja sam 25. Imam sav komplet Feline (Cat) opreme, koliko sam vidio ona ima bolji stats od Wolf opreme. Nije mi jasno zašto za svaki komad od tih 6 dijelova njen stats kaže 0/6, iako imam svih 6 na sebi, od mačeva do armora, u Enhanced verziji. Nisam pokupio sve dijagrame za Wolf opremu.

Šta sve neću moći da radim i gdje neću moći da idem nakon što sjednem u ovaj brod do Ciri? Da li sad nakon ovoga ide samo glavna priča do njenog završetka? Mada sad vidim da kaže i "Many other side quests will again become available after the next few story missions." Ako je tako onda nije problem. Ostao mi je i onaj Gwent turnir u Novigradu, nadam se da može da se ide na njega nakon što ovo odradim? Ostalo mi je mnogo "upitnika" na Skelligama, njih tamo nisam ganjao.

Inače Gog Galaxy kaže da sam prešao 33% nakon ovih 150 sati. Ne znam kako on to računa, da li pored glavne priče računa na sve sporedne questove, sve upitnike i drugo.
Ostaje ti možda poslednja šestina glavne priče posle kvesta Isle of the mist.

Delovi opreme se računaju samo za Grandmaster set. Zato ti piše 0/6. Pročitaj u opisu odela.

Probaj da upotrebiš vremensku kartu na Saši, ako spamuje mnogo prvi red koristi zimu i sl. Naravno, prilagodi svoj špil tome. Ja sam je recimo sredio igrajući uglavnom sa katapultima, commander's horn za iste, sve zlatne sam stavio za prvi red(gde udaraš zimu) i obavezno sve špijune (4). I dva Decoy-a, da iskoristiš njene špijune protiv nje. Od leader-a sam koristio Sunčanog Foltesta.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2017, 23:04   #6653
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Verifikuj fajlove preko GoG launcher-a ili ako ti je igra na steam-u.

Pogledaj sta se tad desava sa gpu, ram i vram usage-om kada padne fps dok igras. Jel ti i virtualna memorija tj page file lepo podesen.

Reinstaliraj sve vcredist pakete koje imas na racunaru i updejtuj DirectX ako ima sta da se updejtuje. Ako si skoro menjao graficki driver moze i to imati uticaj.
Probao i ništa. Trenutno imam 381 drivere. Hoću da probam da vratim na 378. Ništa pokušavao sam sa svim grafičkim opcijama, zvukom, težinom igre, HUD opcijama... sve isto.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 12:42   #6654
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Ostaje ti možda poslednja šestina glavne priče posle kvesta Isle of the mist.
Hvala, prošao sam taj dio juče, došao do Novigrada nakon Kaer Morhena i iskoristio to što sam za tih par sati sa levela 25 došao na 29 da riješim preostalih par contact questova koje sam sada mogao, tako da ih više ni nemam otvorenih, a obavio sam i par questova za opremu tako da su mi ostali samo Hart of Stone questovi (i to više njih) i glavni quest. I ostalo mi je dosta sporednih questova za trke, ne znam da li se ti questovi ikad zatvaraju jer sam još ranije pobijedio u jednoj a quest je ostao, kaže da dođem na startnu liniju za trku. I sad imam komplet Superior Feline opreme.

Naletio sam u ono područje na mapi gdje počinje Hart of Stone, nisam ni znao da je to za Hos, pričao u šatoru sa onim kao arapima, baš mi se svidjelo to područje, selo, jezero, sva ta okolina. Ali sam vidio sa tu čak i nekkeri bili "lobanje" (dok sam bio level 25), kao i još neki, a kad sam vidio da je to za Hos otišao sam odatle.

Sashu sam pobijedio isto to veče kad sam se ovde žalio, rekao sam sebi ajde da još dva puta probam prije spavanja, prvu partiju sam izgubio a drugu sam dobio, više i ne znam kako, čak i nije bilo preteško tada. Kao što i kažu treba igrati njenom taktikom, sa što više spy i decoy karata. Vidio sam da je njen špil dosta malen, mislim 24 karte, dok je meni inače bio oko 30-32 ali sam i ja svoj smanjio na nekih 28.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 13:20   #6655
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@paladin

Ako koristiš ceo feline set, obavezno stavi cat technique school skill. I obavezno traži još bolji feline set.

Što se trka tiče potrebno je da kompletiraš po 3 trke za svaku regiju (velen, novigrad i skelige). Trke su smešne koliko su lake ali nije loše da ih odradiš jer dobijaš opremu za konja.

E super za Sašu, zna ona da iznervira. Još uvek imaš previše karata u špilu, najbolje je da ti broj karata odgovara minimalnom broju karata u špilu(24 ili 25, ne sećam se). Neke zlatne karte su ti višak i slobodno ih izbaci(recimo tris merigold).

Kvestove za HoS možeš da odradiš i posle glavne priče (čak je i preporučljivo).
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 16:07   #6656
Maylo
Novi član
 
Član od: 23.12.2014.
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@paladin
Ja sam HoS završio pre glavne priče (čini mi se baš pre tog dela gde si ti sad), i bio sam stvarno OP za kraj, totalno je bilo "anticlimactic". Tako da obavezno ostavi i Blood and Wine i HoS za posle. Jer i nisu povezane sa glavnom pričom i ima smisla da idu tek posle.
Ja sam počeo drugi prelaz, gde ću da isprobam neke druge grane dijaloga, priče i drugačiji build. Osim priče vezane za Ciri, stvarno mi je teško da ispadnem đubre i zeznem kraj vezano za nju. Krenuo sam sa "crvenim buildom", pošto je Geralt pre svega vrstan mačevalac, retko koristi znake (bar po knjigama), i jeste izazovnije kad moraš bez quena da se snalaziš u gomili protivnika, da paziš na svaki potez. I čini mi se da je onaj upgrade Gourmet (da konzumirana hrana ima 20min efekat) je puno bolja nego Sun and Stars (regeneracija healtha po sunčevoj svetlosti), mnogo brže se regeneriše, tako da ni u nekim težim borbama nema potrebe za swallow. I ovaj put prelazim samo contracte i secondary questove, i čudim se kako nemam opreme Zbog jurnjave za tim ? igra deluje puno duža i veća nego što jeste, bar kad je priča u pitanju.
Maylo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 16:20   #6657
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Maylo kaže: Pregled poruke
Ja sam počeo drugi prelaz, gde ću da isprobam neke druge grane dijaloga, priče
Ja još nisam stekao utisak da je bilo nekih prelomnih trenutaka u igri što se tiče izbora u dijalozima i slično. Ili su ih prikrili ili ih zasad stvarno nema, a evo me nadomak kraja igre. Recimo u Witcheru 2 je relativno rano bila tačka koja vodi u dva sasvim raličita nastavka igre (onaj drugi nikad nisam odigrao iako sam planirao). Evo baš danas sam odigrao onaj quest o Radovidu, zvučalo mi je zanimljivo da bih propustio , ne znam šta se dešava ako ne učestvujem, ni da li utiče na glavnu priču nekad kasnije.

Ovde u ovom dijelu se napreduje brže nego ikad ranije, kad sam juče počeo igrati bio sam level 25 a sad sam 32, što je potreban level za HoS, ali neću igrati ekspanzije dok ne završim glavnu priču.

Simpatičan je quest sa Avallac'hom.

Hm...nije mi padalo na pamet da iz špila izbacujem zlatne Gwent karte. Da li treba izbaciti i sve vremenske karte? Doduše ako se protiv monstera dobro je ostaviti Frost. Triss jeste najslabija zlatna (7), sve ostale su 10 ili 15, a Yen je medic pa je korisna.

Poslednja ispravka: Paladin (17.4.2017 u 16:29)
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 19:35   #6658
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ja još nisam stekao utisak da je bilo nekih prelomnih trenutaka u igri što se tiče izbora u dijalozima i slično. Ili su ih prikrili ili ih zasad stvarno nema, a evo me nadomak kraja igre.
Odlučujući izbori za glavnu priču deluju toliko beznačajno i neupadljivo da nikada ne bi ni pomislio da su to odluke od kojih zavisi kakav ćeš kraj igre dobiti. Malo bezveze što se mene tiče. Odluke o stanju sveta su malo očiglednije i većinu njih si već doneo.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 20:04   #6659
vlado85
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Pale RS
Poruke: 180
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Još uvijek nikako da riješim problem.

Opterećenje GPU 56% - frame rate ~45-55 fps. Isto i na low i na ultra podešavanjima. Prije mi je framerate ovdje bio 60 fps zaključan sa vsync.




Neki stariji load igre opterećenje GP 90-97%, framerate 60-90 fps




Reinstalirao igru. Mijenjao drivere, podešavanja u nvidia control panelu, čak radio i bios ploče, overklokovao procesor, memoriju, grafičku.

Pokušaću da završim ovaj quest da vidim da nije neki bug u igri. Ništa mi nije jasno.
vlado85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2017, 20:11   #6660
Maylo
Novi član
 
Član od: 23.12.2014.
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@Paladin
Kad budeš završio igru biće ti jasno koji su to momenti koji utiču na krajnji ishod. Šta znam, pa mene i nije baš nešto iznenadilo a sasvim mi i ima smisla što su to tako odradili.
Spoiler za odluke vezano za kraj igre:
Ipak je Geralt de fakto otac Ciri, naravno da u njegove najmanje reakcije imaju i te kakav uticaj na Ciri kao ličnost. Setite se Pere (Taško Načić) iz "Davitelj protiv davitelja" Mene je više iznenadila brzina kojom se opredeliš između Tris i Jen. Po jednom-dvaput popričaš sa svakom i to je to. Možda sam i tu nešto propustio.
Maylo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com