Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.11.2010, 20:49   #281
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

^Voljeli ili ne voljeli, sa porastom Mac korisnika će morati.
Sass Drake je offline  
Stara 26.11.2010, 20:49   #282
kovacm
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Poruke: 98
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 29 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Kovačm je poznati Apple fanboy sa Benchmarka, tako da ga ne uzimajte kao potpuno relevantan izvor informacija. Sutra će da objašnjava da je crno belo, samo ako Stiv Džobs to negde spomene. A kad ponestane "argumenata", tu je uvek podsećanje na Appleove "inovacije" iz osamdesetih, što je isto jako bitno za nekog ko kupuje Mac u 2010. godini.

Da, Apple svoje kupce tretira kao ovce, ko to ne vidi slep je.
voodoo je klasican, ne znam kako da te nazovem ako ti mene nazivas ovcom, fanboyjem, slepcem...

ocigledno imas neki problem cim iz cista mira imas potrebu da etiketiras zadovoljne Apple korisnike.


Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
^Voljeli ili ne voljeli, sa porastom Mac korisnika će morati.
zivi bili pa videli
kovacm je offline  
Stara 26.11.2010, 21:02   #283
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

Citat:
kovacm kaže: Pregled poruke
iznenadices se i sa vrlo korisnim programima kojih uopste nema na Windowsu!
Na primer?
ZoNi je offline  
Stara 26.11.2010, 21:04   #284
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

Citat:
kovacm kaže: Pregled poruke
ocigledno imas neki problem cim iz cista mira imas potrebu da etiketiras zadovoljne Apple korisnike.
Imam potrebu da etiketiram one koji govore gluposti.

Primer: "na Macu ima programa kojih nema na Windowsu"

Realnost: Windows računari drže desetostruko veći procenat desktop i laptop tržišta, imaju desetostruko veću bazu korisnika, jeftini su i pristupačni, imaju veliki broj besplatnih razvojnih okruženja i kompajlera i zbog toga predstavljaju praktično idealan poligon za razvoj programa, od kućnih hobista do velikih korporacija. Tako da ni u teoriji na Macu ne može da bude programa koji rade nešto za šta ne postoji Windows pandan.
voodoo_ je offline  
Stara 26.11.2010, 21:17   #285
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Mac računari

Bezvezno prepucavanje MAC=PC
Pokusacu da ukazem na razlike .

1 mac je skuplji i ako neko ne moze bar na macbook pro za defality racunar neka preskoci mac novi macbook air nije za to vise preporucljiv mac mini je jos gori.

Prednost osx trosi po mojoj proceni kad se izbaci razlika u agresivnoj stednji koja nije postavljena po defality u win 7 nekih 10-15% manje pored toga svi applovi proizvodi imaju best trajanje baterija i slabiji hardver za istu cenu.
Programi manje vise sve sto postoji na windowsu postoji na osx ili neka slicna zamena sem za striktnu poslovnu upotrebu tu je windows nezamenjiv - doduse postoji boot camp kod mac-a
Postoje virusi i na mac ali je manja sansa da dodje do infekcije(po meni glavni razlog je sto ima manje korisnika osx mada apple vise vodi racuna od microsofta ako se zanemari free antivirus za windows (microsoft security essentials)

iLife- windows live essentials 2011 Prednost iLife.

Lepsi je mac estecki lepse izgleda -za koga je to vazno
Hardver je sa softverom vise optimizovan za kranjeg korisnika kod mac (ima i dosta user friendly racunara sa poznatim brendovima kod pc )
prednosti pc mane osx
Jako otezana i skuplja nadogradnja u hardveru u odnosu na windows .
veci izbor programa imas xp mode izvrsno uradjeno a free.
Igrice definitivno windows i to cak pored boot camp jer za te pare imao bi jaci hardver .

I na kraju trebalo bi ti neko vreme da ovladas sa osx -ne dugo .
Mogao bi da sad nabrajam sta me iritira na oba sistema ali nece oba imaju prednosti i mane.
Moj savet ako hoces da ti mac bude glavni racunar onda macbook pro i ako hoces deskop bollje PC imao bi daleko bolji balans u hardveru koji bi mogao i sam da odredis.
Da imam para za bacanje verovatno bi kupio macbook pro (za laptop)ispod toga nije po meni isplativo za defality racunar sa obzirom na PC alternative.
Ako hoces pomocni racunar znaj da macbook air kosta dosta i da je on mesavina notebooka i laptopa (sem u ssd zbog ceka bi ti sam osx radio fantasticno brzo ali bez stvarne snage za aplikacije ) a po ceni skupljoj od laptopa.
Ps ssd podrzava i windows .
Svako je sebi najbolji sudija.

Poslednja ispravka: DAKINS (26.11.2010 u 23:01)
DAKINS je offline  
Stara 26.11.2010, 21:27   #286
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

ja lično više cenim PC, zbog svega što ima za njega, od hardvera do softvera, laka nadogradnja, puno programa, sve igre se prave za windows.. od virusa se ne plašim, jer imam antivirus, koji bi i na mc morao da instaliram, ne sviđa mi se bela boja maca, izgleda mi kao bela tehnika, a jabuka me ne oduševljava uopšte, čak naprotiv što se tiče izgleda, ništa posebno, naravno, vaše pare pa radite sa njima šta hoćete.. Mac je postao običan fenseraj od kako se pojavio ipod, a pre nije baš bio nešto koristan..
Neko voli da mu kučište bude lepo, i da mu se prijatelji dive kako ima lepo kućište, što verovatno podstiče i Mac korisnike da ga kupuju, mada kao što rekoh, meni se ne sviđa
water wizard je offline  
Stara 26.11.2010, 21:35   #287
kovacm
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Poruke: 98
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 29 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Realnost: Windows računari drže desetostruko veći procenat desktop i laptop tržišta, imaju desetostruko veću bazu korisnika, jeftini su i pristupačni, imaju veliki broj besplatnih razvojnih okruženja i kompajlera i zbog toga predstavljaju praktično idealan poligon za razvoj programa, od kućnih hobista do velikih korporacija. Tako da ni u teoriji na Macu ne može da bude programa koji rade nešto za šta ne postoji Windows pandan.
...

ti si vrhunac hejta prema Appleu

nadam se da ce autor QuickSilvera, koji sada radi za Google, napraviti aplikaciju za win koja ima makar 10% onoga sto ima QuickSilver za Mac OS X.

ne znam da li si primetio ali Mac OS X od 2001. ima kompozitni desktop... i ti pricas o nekoj superiornosti Windowsa ? kao idealan poligon za razvoj program?

btw Mac video playeri imaju opciju za truckanje u busu: koriste senzor u MacBooku tako da pomeraju video gore dole po ekranu kako se truckate dok putujete busom, kolima... tako da je video uvek u fokusu ociju detalji, detalji... na svakom koraku.


btw jel mozete da mi kazete koji to virus postoji za Mac? a da nije ovaj? http://www.youtube.com/watch?v=aBJQ5085kSo

Poslednja ispravka: kovacm (26.11.2010 u 21:44)
kovacm je offline  
Stara 26.11.2010, 21:44   #288
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

pa, dobro, svako svog konja hvali, ali ako radiš programe u Mac, opet moraš da probaš i na windowsu kako radi, osim ako nemaš jedino mac korisnike u vidu.. kad ima virusa na mobilnim, sigurno ima i na mac, linux i sve ostalo, o tome neka razmišlju njihovi korisnici, jer se virusi često pokreću preko browsera, tako da su svi sistemi koji izlaze na net izloženi, ili postoji neki browser za mac.. može naravno sve da se iskluči, i java, i javascript, i cookies, ali onda nije to to.,.,
water wizard je offline  
Stara 26.11.2010, 21:58   #289
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Mac računari

@kovacm http://www.personalmag.rs/software/a...irus-resenjem/
DAKINS je offline  
Stara 26.11.2010, 22:26   #290
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

Citat:
kovacm kaže: Pregled poruke
ne znam da li si primetio ali Mac OS X od 2001. ima kompozitni desktop... i ti pricas o nekoj superiornosti Windowsa ? kao idealan poligon za razvoj program?
1. Ne znam da li si primetio da je sada 2010. godina i da više ne koristimo Windows 98.
2. Superiornost Windowsa mi ti stavljaš usta, jer si užasni trol. Windows ima više programa jer ima veći broj korisnika i samim tim više programera koji će pisati softver za tu platformu. Zezalica poput QuickSilvera ima na kilo. Ako ne možeš da ih nađeš, verovatno ti guglanje predstavlja preveliki mentalni napor.
3. Kompozitni desktop, vau, aj min vau, a pre par meseci su morali da rewriteuju dobar deo OpenGL podsistema i to samo zato što je Valve počeo da gura Steam na Mac, kada su napokon izvalili da hardverska akceleracija nije ni približno iskorišćena kako treba. Inače bi kupci i dalje preplaćivati grafičke kartice identične pandanima za PC samo sa uflešovanim BIOS-om koji je "odobrio" Apple (ej, pa koliki cigan moraš biti) zarad 20-50% lošijih performansi. Magija, stabilnost, odnos performanse-cena - jednom rečju, Apple!

Btw ne znam kada će za Mac postojati razvojno okruženje dovoljno moćno kao Visual Studio 2010. Ja sam inače programer, a šta si ti po školovanju? Marketing prodavač magle? Šta još znaš osim podataka sa Wikipedia-like sajtova? Jel da da si najveća faca kada kreneš da prosipaš znanje u društvu ljudi koji ne znaju da reinstaliraju Windows i ne razlikuju DOS od Windows konzolne aplikacije, a, a?

Poslednja ispravka: voodoo_ (26.11.2010 u 22:40)
voodoo_ je offline  
Stara 27.11.2010, 8:42   #291
kovacm
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Poruke: 98
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 29 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

Upravo ono sto sam naveo. Antivirus na macu sluzi da zaustavi dalje sirenje windows virusa. Manje od 1% detektovanih pretnji je ono sto moze da se pokrene na Mac os x, jedan od onih par trojanaca koji postoje.


@voodooo uzivaj u svom Visual Studiju ali nemoj Mac korisnike da nazivas ovcama i da siris FUD. Svako ko koristi Mac moze da obrazlozi zasto ga koristi i koj su prednosti. Samo nemoj da siris FUD

Btw koji je to program slican QuickSilveru za Windows? Pitam jer bi mi bas trebao. Samo nemoj reci Launchy
kovacm je offline  
Stara 27.11.2010, 10:24   #292
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

http://en.wikipedia.org/wiki/Quicksilver_(software)

Quicksilver is a computer utility software program for Mac OS X, made by Blacktree Software and distributed freely. It is essentially a graphical shell for the Mac OS X operating system aimed, allowing users to use the keyboard to rapidly perform tasks such as launching applications, manipulating files, or sending e-mail. It is similar to the Mac OS X applications LaunchBar and Butler, but uses a different interaction paradigm. Although a complex application, Quicksilver is based on a simple three-panel interface.
water wizard je offline  
Stara 27.11.2010, 10:30   #293
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Mac računari

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Bezvezno prepucavanje MAC=PC
Pokusacu da ukazem na razlike .

1 mac je skuplji i ako neko ne moze bar na macbook pro za defality racunar neka preskoci mac novi macbook air nije za to vise preporucljiv mac mini je jos gori.

Prednost osx trosi po mojoj proceni kad se izbaci razlika u agresivnoj stednji koja nije postavljena po defality u win 7 nekih 10-15% manje pored toga svi applovi proizvodi imaju best trajanje baterija i slabiji hardver za istu cenu.
Programi manje vise sve sto postoji na windowsu postoji na osx ili neka slicna zamena sem za striktnu poslovnu upotrebu tu je windows nezamenjiv - doduse postoji boot camp kod mac-a
Postoje virusi i na mac ali je manja sansa da dodje do infekcije(po meni glavni razlog je sto ima manje korisnika osx mada apple vise vodi racuna od microsofta ako se zanemari free antivirus za windows (microsoft security essentials)

iLife- windows live essentials 2011 Prednost iLife.

Lepsi je mac estecki lepse izgleda -za koga je to vazno
Hardver je sa softverom vise optimizovan za kranjeg korisnika kod mac (ima i dosta user friendly racunara sa poznatim brendovima kod pc )
prednosti pc mane osx
Jako otezana i skuplja nadogradnja u hardveru u odnosu na windows .
veci izbor programa imas xp mode izvrsno uradjeno a free.
Igrice definitivno windows i to cak pored boot camp jer za te pare imao bi jaci hardver .
Ako si koristio Google Translate mogao si da prilagodis recenice da imaju smisla,jer ovo je budalastina.
A ako si ovo sam pisao,onda ozbiljno treba da poradis na Srpskom jeziku.
Zoran_KS je offline  
Stara 27.11.2010, 10:34   #294
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Mac računari

Citat:
Zoran_KS kaže: Pregled poruke
Ako si koristio Google Translate mogao si da prilagodis recenice da imaju smisla,jer ovo je budalastina.
A ako si ovo sam pisao,onda ozbiljno treba da poradis na Srpskom jeziku.
Pisao sam mrtav umoran .
Mrzelo me da posle prepravljam.
Ovde samo kad spomenes apple svi izgube kontrolu nad sobom NISAM TREBAO NI PISATI POSTO JE OVO OBICNA TEMA ZA PREPUCAVANJE.
DAKINS je offline  
Stara 27.11.2010, 10:45   #295
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Mac računari

Što lepo ne zaključate temu, ionako se svaka PC vs Mac pretvori u svađu bespotrebnu.
jozvan_Kg je offline  
Stara 27.11.2010, 11:47   #296
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Mac računari

Evo i jednog pametnog predloga koji se jednoglasno (mojim jednim glasom) usvaja.

Tema je zaključana do dolaska nekog od administratora koji će odlučiti o daljem toku iste...
GoranSTX je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
apple, mac

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop računari Sasa064 Prenosni računari 9 21.12.2008 12:16
Vaši i naši stari računari Bokile Brbljaonica 78 3.7.2008 23:11
DNK računari 100.000 puta brži od klasičnih Barni Brbljaonica 25 31.12.2007 3:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com