Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Pregled rezultata glasanja: Da li na konzolama treba koristiti miš i tastaturu u FPS igrama?
Da, to unapredjuje ovaj žanr igara. 12 60,00%
Ne, tastatura i miš su za PC. 8 40,00%
Glasova: 20. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2011, 10:27   #1
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Question Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Pokrenuo sam ovu temu iz jednog razloga, igranje najnovijih First Person Shooter naslova na PS3 konzoli sa mišem i tastaturom!
Dugo sam čekao taj dan da famozna konzola priđe PC uredjaju po brzim i logičnim kontrolama (da ne bude zabune kontroler DUALSHOCK je po meni i dalje jedan od najboljih kontrolera za konzole), FPS igre su jako popularne moramo priznati (novi naslovi i ekskluzive su dostupnije nego ikada) a sam PC je i najpopularniji medju gejmerima upravo zbog ovakvog tipa igara (FPS+strategije)...
U teoriji sve deluje savršeno što se tiče ovog hybridnog miša i tastature. Ali postoje naravno i ovde nerafinirani detalji (modovi za hod i modovi za nišanjenje) iskreno mislim da ce se to regulisati u nekim budućim verzijama.
Ovo su neki početni koraci kreiranja ovako solidno izvedenog sistema igranja sa mišem i tastaturom, verovatno je veoma teško razvijati ovakav vid kontrolera za konzolu, ali ja se nadam u bliskoj budućnosti da će još proizvođača krenuti sa proizvodnjom miševa i tastatura za konzole, mislim i nadam se da bi time i cena bila konkurentnija...

Inspiracija za temu potiče odavde kada sam na sajtu prvi put primetio TactialAssaultCommander3 od firme HORI.

99$ nije malo za ovakvu spravu, ali...

Šta vi mislite o ovome? Dali je bolje razgraničiti ove 2 sprave (PC i konzola)? Ili je pak super da ovakvi hibridi za igranje polako ulaze u naše domove.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	A.jpg
Viđeno:	220 puta
Veličina:	92,6 KB
ID:	41678  

Poslednja ispravka: Devet1 (17.11.2011 u 10:36)
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 21:34   #2
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Iskreno ne razumem zasto jos uvek nije moguce koristiti mis i tastaturu za igranje na konzolama, to bi na velika vrata donelo cross-platform igranje. Znam da trenutno jedino Unreal Tournament 3 (PS3 verzija) nativno prihvata misha kao i da ce CS Global offensive imati podrsku, a samim tim i crossplatform sa PCem.
Ja sam od mnogih koji pored PCa imaju konzolu (Xbox) i nikako im nije udobno ni precizno nisanjenje gamepadom u shooterima.

Ove jedini problem moze biti nacin na koji pojedine igre "citaju" kontrole sa desno analognog sticka, jer se najcesce brzina okretanja kamere racuna po tome koliko daleko si pomerio palicu sto ne znam kako bi se odrazilo na igranje mishom.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2011, 22:53   #3
Indigo NT
Član
 
Član od: 10.11.2011.
Poruke: 135
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 42 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Ja bih osobno volio da se to desi i da konzole u potpunosti preuzmu gaming.

Tako bi se trosilo puno manje novca na hardware jer budimo realni, najcesce se trosi zbog novih igara. Sto se tice normalne upotrebe kompa, surfanje, muzika, filmovi, to moze i stari Pentium 4 sasvim uredno da obavlja.
Indigo NT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 0:56   #4
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Psad... ne bih voleo da konzole preuzmu gaming, to su DRM kutije kao sto je Kuzma rekao u poslednjoj kolumni (moras da ih koristis kako gazda zapoveda or face the consequences). Ali to je materijal za drugu temu...

Sad tek videh cenu ovog Horijevog uredjaja - 100 dolara? Mnogo, osim ako kvalitetom moze da se meri sa najkvalitetnijim PC periferijama. Mada opet je bolje od xfps uredjaja koji je skoro pa toliko a samo je adapter za misa i tastaturu.
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 13:36   #5
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Citat:
3LANCER kaže: Pregled poruke
Psad... ne bih voleo da konzole preuzmu gaming, to su DRM kutije kao sto je Kuzma rekao u poslednjoj kolumni (moras da ih koristis kako gazda zapoveda or face the consequences). Ali to je materijal za drugu temu...

Sad tek videh cenu ovog Horijevog uredjaja - 100 dolara? Mnogo, osim ako kvalitetom moze da se meri sa najkvalitetnijim PC periferijama. Mada opet je bolje od xfps uredjaja koji je skoro pa toliko a samo je adapter za misa i tastaturu.
Pa da oko 85e nije mnogo, mislim da je mis laser (oko 1000 dpi) a ako pogledamo cenu PC periferija u toj klasi i nije neka razlika.
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 13:40   #6
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Citat:
Indigo NT kaže: Pregled poruke
Ja bih osobno volio da se to desi i da konzole u potpunosti preuzmu gaming.

Tako bi se trosilo puno manje novca na hardware jer budimo realni, najcesce se trosi zbog novih igara. Sto se tice normalne upotrebe kompa, surfanje, muzika, filmovi, to moze i stari Pentium 4 sasvim uredno da obavlja.
Pa donekle bih i ja voleo da je tako, ali mislim da to nije pravedno iz razloga sto su tabori podeljeni, i ljudi koji su PC gejmeri ulazu dosta novca u hardver stoga mislim da su zasluzili da se propisno i kvalitetno igraju
Ali kao sto i mi sami znamo ulaganje u PC ako sluzi samo za igranje ne prestaje... nazalost. Cene ozbiljnih grafickih karti su kao i cene konzola ?!
Dajem glas konzolama uvek jer je njihova primarna namena potpuna.
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 13:48   #7
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Thumbs up Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Citat:
3LANCER kaže: Pregled poruke
Iskreno ne razumem zasto jos uvek nije moguce koristiti mis i tastaturu za igranje na konzolama, to bi na velika vrata donelo cross-platform igranje.
To je kljucna stvar cross-platform!
Ako se to dogodi (cross-plaform network play) u buducnosti sa vecinom AAA naslova i plus nativno firme koje proizvode konzole omoguce upotrebu misa i tastature, svi koji imamo LCD TV nikada necemo pomisliti na PC kada neko kaze POSTENO IGRANJE!
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 14:00   #8
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

E moj devet1 da si mi ti ziv i zdrav. Ja sam jos 2007 pazario ps3 sa namerom da cu imati napokon sistem kao neku vrstu alternative PC ju i windowsu. A sve to na osnovu raznih nagovestaja koje sam pre toga cuo u vezi ps3 sistema,pocev od Linux podrske itd... Ujedno jedna od prvih igara koje sam uzeo je bio Unreal 3 tournament koji je vec imao podrsku za bilo koji usb mis i tastaturu sto me je naravno odmah odusevilo. Vec posle malo igranja sam shvatio da nije to to i da sama optimizacija kontrole i preciznost poprlicno zaostaje za onim u PC-ju. Slicne najave su bile i za jos neke za fps-igre ukljucujuci i killzone 2 ali nista od toga se nije ostvarilo. Jednostavno mislim da treba da se manemo corava posla i da ipak postoje neke granice i da svaki sistem treba da je poseban na svoj nacin.Jesam uvek za inovacije ali nisam bas siguran da je razvojnim timovima bas nesto puno stalo do toga. To je realnost.PS3 je konzola i ima svoju draz kad neki zanrovi u pitanju i koji traze iskljucivo kontroler,God of war 3 recimo i isto vazi i za PC kad su u pitanju neki drugi zanrovi.Jednostavno ,sve ima svoje.

Naravno,nikad ne znamo sta nam donosi buducnost i mozda se nesto i promeni.

Poslednja ispravka: Elvir (20.11.2011 u 15:48)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 15:37   #9
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

@Elvir:
Slazem se sa tobom donekle i reci cu moju omiljenu uzrecicu: "Istina je negde na sredini". Konzola je konzola, PC je PC, ali...
uvek postoji nada za savrsenim spojem izmedju platformi, smatram da konzola ima zaista svoju draz koja bi bila dovedena do perfekcije ukoliko bi sistem kontrole bio priblizan PC-ju.
PC je danas zaista neophodan za razne aktivnosti (web, posao, skola, socijalne mreze) ali nikada necu priznati da je idealan za igrice kao sto je to konzola.
Ali kada se samo setim SEGA perioda ko li je pomislio samo na mis i tastaturu tada, igrali smo svi i FPS (Gunstar Heroes) i Strategije (Dune 2000) i nista nam nije smetalo
Univerzalno i Odlicno u zivotu je retko ili skupo.
A iz ekonomskih razloga svi upravo i tezimo ka toj univerzalnosti, iako je to jedan veliki apsurd.
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 15:46   #10
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Naravno ,niko ni ne kaze da je idealan. Ali jednostavno zbog tih podela ,najbolje je da covek ima sve
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 16:14   #11
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Naravno ,niko ni ne kaze da je idealan. Ali jednostavno zbog tih podela ,najbolje je da covek ima sve
Pa da povoljan lap top za sve gore pomenuto i odlicnu konzolu za sve AAA
Moje misljenje.
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 16:42   #12
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Bez namere da pokrecem flame war (koji je, vidim, neminovan), samo jedna star - backwards compatibility. Devet1, ti srchano branis konzole, ok, nema problema, al zaboravljas na tu bitnu stavku. Laptop nije zamena za desktop, tako da ako nije problem bez lupanja gluposti.

PS AAA games suck, eto rekao sam :P
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 17:08   #13
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

@3LANCER:
Pre svega, reci nekome koga ne poznajes da lupa gluposti nije kulturno.
A pritom se i ne poznajemo.
Pokrenuo sam temu koja je ocigledno otisla u off. Svi imaju pravo na svoje misljenje a ja sam izneo svoje. Ako je PC bolji zasto si postovao u temi za konzole?
Uz duzno postovanje postavio sam temu o kojoj diskutujemo a ne flejmujemo.
Kada sam rekao povoljan laptop nisam pomislio da se on koristi za igranje igrica vec za multimediju (ovde ne poredimo PC i konzole, a ni Laptopove i Desktopove) konzola je ta koja se koristi za igranje, ovo je moja vizija, ideja i nacin ako nemate sta pametno da dodate suzdrzite se od komentara, molio bih.
Ajmo malo postovanja za clanove koji su presli trecu dekadu
Peace
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 17:29   #14
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.053
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 988 puta na 622 poruka
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Ja licno priznajem da sam uvek bio privrzeniji racunarima,pogotovo u proslosti. Naravno ,to ne znaci da me konzole nisu nikada zanimale. Imao sam sve zivo od njih i to najvise zbog igara koje kao takve nismo imali na PC-ju. God of war serijal recimo kao i pregrst drugih arcadnih igara i voznji.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 17:50   #15
Devet1
Član
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Čikago
Poruke: 213
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Devet1
Određen forumom Re: Playstation3 Miš i Tastatura (FPS)

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Ja licno priznajem da sam uvek bio privrzeniji racunarima,pogotovo u proslosti. Naravno ,to ne znaci da me konzole nisu nikada zanimale. Imao sam sve zivo od njih i to najvise zbog igara koje kao takve nismo imali na PC-ju. God of war serijal recimo kao i pregrst drugih arcadnih igara i voznji.
Slazem se, nije problem, svi znamo koje su mogucnosti konzole i PC-ja.
Za sada gotovo da moramo da imamo obe zarad sveobuhvatne zabave.
Samo svi smo mi razliciti i svi mi volimo drugaciju zabavu


PC koristim od recimo 1997, igrice koje su se tada igrale na monohromatskom displeju su bile za to vreme zaista zabavne, ali i tada je konzola bila "sprava" za igranje (SEGA mega drive II).
Danas je PC mnogo lakse "nabudziti" ali to sve kosta $$$ (opet se vracam na cinjenicu da opasna graficka karta kosta vise ili isto nego recimo jedna konzola).
Cista racunica, novac. Ako imamo para na pretek nista nas ne sprecava da imamo sve platforme koje smo u mogucnosti da priustimo...

A GOW i GT su sonijeve ekskluzive ko to ne proba ne zove se gejmer
Zaista remek dela optimizacije i izvlacenje maksimuma iz konzole.
BLACK takodje, cak sam se navikao i na kontroler
Devet1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fps, konzola, miš, ps3, tastatura


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova tastatura... dile ŠDK - Ostale komponente 5 18.6.2010 14:23
tastatura code 10 device canot start M1L0SH Kvarovi 4 16.4.2010 18:27
Bežična tastatura + USB Receiver + USB to PS2... Maverick Ostale komponente 10 10.1.2009 20:37
Ne rade mis i tastatura sasha015 Kvarovi 6 16.9.2008 20:39
Koja „daktilo/media/mikro“ (Logitech?) tastatura urke ŠDK - Osnovne komponente 1 23.5.2008 14:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com