Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2017, 20:23   #21
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Pazi, ja koristim midi kontroler u produkciji cisto da nadjem melodiju tako da se ne razumem nesto previse midi kontrolere u smislu sta koji nudi of funkcija i da li vredi para. Ono sto bih ti preporucio jeste:

Prakticna primena (ako ces ga koristiti 80% vremena kod kuce, kvalitet ti nije preterano bitan). Ne kazem da uzmes krsinu ali imaj to u opticaju.

Placaj za ono sto ti treba a ne sto dobijas uz njega. Ako ces samo svirati na njemu kod kuce rekreativno, tebi vrv nece trebati hiljadu portova, integrisana zvucna karta, nosac koji dolazi uz kontroler itd . Jbg, prodavac ce entuzijasti pokusati da uvali pricu, dodaj jos malo parica i uzmi all in one itd.

Informisi se od kupaca a ne od poslodavaca. Citaj review-ove proizvoda, njihove preporuke, forume itd. Oni te nece ljudi slagati i veruj mi da imaju vise iskustva nego poslodavac koji samo lageruje proizvode i ne koristi ih 24/7 .

Eto ukratko. Verujem da si ovo i sam znao ali entuzijazam zna da ponese.
Ma sve ja to znam, u principu dovoljan mi je i taj M audio Oxgen, ali u današnjoj konsultaciji sa profi muzičarima (sa kojima sam svirao pre više od decenije) toplo mi je preporučeno da ipak dodam 100 EUR više i da uzmem M audio Code, i onda sam miran, jer dobijam ujedno klavijaturu i za kućnu upotrebu i za eventualnu upotrebu na profi-poluprofi nivou.

Hvala u svakom slučaju.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2017, 14:18   #22
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Imam problem sa korišćenjem ASIO4ALL u Ableton Live 9 Lite.

Dok sviram preko midi kontrolera povremeno mi dolazi do seckanja zvuka na računaru, naročito pri korišćenju visoko kvalitetnih VST plugin-ova. Zvuk mi secka čak i kad mi je u ASIO podešavanjima buffer size podešen na 512 samplova. Seckanja nema jedino kad se buffer size poveća na 1024 samplova, ali onda naravno imam problem sa latencijom, koja se zbog povećanog buffer size-a drastično povećava, i sviranje čini gotovo nemogućim.

Da li mi neko može pomoći kako da sprečim ta seckanja, a da opet buffer size i latencija ostanu na što minimalnijim vrednostima?

Zvučna karta je obična integruša inače.

Inače, problem sigurno nije do CPU/RAM/HDD opterećenosti, jer imam i7-4790/16GB RAM/SSD 250GB Samsung 850 EVO.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2017, 18:50   #23
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Integrisane zvucne imaju problema sa latencijom pri visokom baferu. Znam, povezivao sam bas gitaru na racunar i birao izmedju los zvuk-mala latencija (neprimetna) i ok zvuk-MNOGO velika latencija. Kupi sebi zvucnu za neke sitne pare i resi problem.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2017, 22:02   #24
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Citat:
DiNDiNBrE kaže: Pregled poruke
Integrisane zvucne imaju problema sa latencijom pri visokom baferu. Znam, povezivao sam bas gitaru na racunar i birao izmedju los zvuk-mala latencija (neprimetna) i ok zvuk-MNOGO velika latencija. Kupi sebi zvucnu za neke sitne pare i resi problem.
Ma znam da je kupovina zvučne karte rešenje svih mojih problema, ali ne daje mi se novac. Iskreno, pre bih onda umesto zvučne kupio neki zastareli, ali ipak proveren, synth modul od 100 eur.

Inače, rešio sam problem delimično. Problem je kada se u Ableton Live učita recimo odjednom 5 instrumenata na 5 posebnih kanala, pa bez obzira što ja u jednom momentu sviram samo 2-3 instrumenta dolazi do pucketanja i prekidanja zvuka, iako preostala 2 učitana instrumenta ni ne diram. Mislim, sad mi je apsolutno jasno zašto ljudi izbegavaju uživo da sviraju sa ovakvim softverima, jer je očigledno da su nepouzdani.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 0:12   #25
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Cudi me da ti sa tom konfom pucketa/secka sa 5 instr.
Probaj da ih bouncujes/exportujes kao audio samplove umesto da ti sviraju svaki put (naravno kada se odlucis sta hoce koji instrument da ti svira).

Tako stedis CPU.

Znam da u Logicu ima opcija freeze, koliko sam skapirao save-uje CPu na slican fazon. Izguglaj ako ima slicna opcija u Abletonu.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Starface na korisnoj poruci:
DaniloNS (23.7.2017)
Stara 1.8.2017, 14:43   #26
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Problem sam definitivno uspeo da rešim potpunim brisanjem iz sistema Realtek HD Audio drajvera, on je bio uzrok svih problema.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2017, 20:56   #27
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Problem sa pucketanjem zvuka se opet vraća čim smanjim latenciju, dok na visokim latencijama toga pucketanja nema. Dakle, treba mi preporuka za kupovinu USB eksterne zvučne karte (znači, ne neke gaming PCI express zvučne karte), a ta zvučna karta mi treba isključivo radi maksimalnog smanjivanja latencije, jer u konstultaciji sa muzičarima sam saznao da Asio4all izaziva pucketanje u zvuku kad se smanji latencija na optimalni nivo, a meni je baš ta niska latencija ključna za sviranje muzike koju sviram.

Budžet za kupovinu mi je tu negde oko 100 eur, a za taj novac vidim ima da se kupi Focusrite Scarlett 2i2, Behringer UMC22 U-Phoria, PreSonus AudioBox iOne. Dakle, da li neki od ovih modela, ili ipak neki treći koji nije od ovih što sam nabrojao?
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2017, 0:06   #28
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Focusrite je odlican za takve stvari. Berindzer ima reputaciju kao low end proizvodjac i kupuje se samo kada nema nista drugo za te pare. A mozda je i dobra ta kartica. Ja bih isao na Focusrite.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DiNDiNBrE na korisnoj poruci:
DaniloNS (24.8.2017)
Stara 26.8.2017, 14:13   #29
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje master klavijature u računar

Takodje ide glas za Focusrite. Dosta njih je zadovoljno njihovim kartama i mislim da je best buy za te pare.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Starface na korisnoj poruci:
DaniloNS (28.8.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje 5.1 sistema sa racunarom kebler81 Zvuk na računaru 2 25.8.2011 16:00
Specifičan problem - povezivanje 3 računara :) perorez.mihajlovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 27.3.2011 20:33
Povezivanje 3 SATA i 1 ATA uređaja Packypfc Nosači podataka 1 23.9.2009 0:25
Povezivanje Motorole RAZR V3x i računara. holodoc Aparati i oprema 11 20.1.2007 2:28
Povezivanje IDE uredjaja Jack In The Box Operativni sistemi 17 10.1.2006 16:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com