Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2007, 10:22   #241
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: reputacija

Nisam rekao da nije znacila, ali nije mi mnogo znacila. Znacila je samo za tu dvojicu.
Mislim da je MarkoL prvi dosao do druge kockice

Reputacije se dobijaj, nije odredjeno za sta. Svako ko ima visok rep znaci da je dobar u necemu, bolji od drugih. Onaj koji ima jak rep a dobio ga je na pravu pomoc, znaci da ima veliko znanje (mada se obicno dobijaju zahvalnice), onaj koji ima na zasmejavanju, znaci da dobro zasmejava, te i treba da ima visi rep od nekoga ko je potpuno neduhovit. Pa cak i oni famozni mafijasi, nije bas ni lako okupiti ljude i organizovati razmenjivanje a da ih niko ne provali ko su.

Svi smo mi pametni za razlicite stvari, neko je duhovit, neko je pametan, neko je snalazljiv, neko je muzikalan, i sve te vrline treba nagraditi, a ne da necija reputacija bude bezvredna ako je zasmejavao ljude.

Nadam se da ste shvatili
SirDuck je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
Srlandand (6.9.2007)
Stara 6.9.2007, 10:30   #242
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: reputacija

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
pa kako bi ti nazvao skup od 8000 ljudi
Pa sigurno ga ne bih nazvao rulja.

Citat:
Rulja je posebna vrsta grupe ljudi ili gomile koja je u svom ponašanju izrazito nasilnička, destruktivna, motivisana i nošena iracionalnim afektima i primitivnim nagonima, a po svojim ciljevima asocijalna.
Bryan Fury je offline  
Stara 6.9.2007, 10:30   #243
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: reputacija

e ti znas da sam ja u vecini situacija ozbiljan ali sad si me nasmejao. JBt pa ispade da branis mafiju. Kao na foru pa ipak tesko je i njima treba da kupe pistolj i da ubiju 5 cuvara da bi dosli do love nije ni nima lako...xa,xa...
PA eto MarkoL je imao recimo prvi drugu kockicu i po meni je trebao da bude medju prvima jer je jedan od calnova koji jaaaako dobro razmisljaju i pise jako kvalitetne postove(naravno nije jedini) tako da bi ta kockica realno oslikavala stanje.

Ima ja jos sto-sta da kazem ali ne bih da pravim ponovo neke rasprave a i jutro je pa necu da budem na.rkan ceo dan zbog raspravljaja.

Ja mislim da je vreme da se stavi katanac na ovu temu, makar privremeno
nikola87 je offline  
Stara 6.9.2007, 10:36   #244
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Kako čitati poruke na forumu

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Sve u svemu jedna dobra zamisao je upropascena, svrha reputacija je bila nesto sasvim drugo, ali zbog preteranog lozenja clanova na to, reputacija je izgubila "value" ...
Dobra zamisao još nije upropašćena, ali nema toga što nije moguće.

Kako raste broj ljudi sa visokom reputacijom, tako se (eksponencijalnom brzinom) povećava mogućnost da dođe do "malverzacija" i "zloupotreba".
Jedine (prave) brane su razum i savest svakog ponaosob.

Naravoučenije i preporuka: kad čitate poruke manje gledajte levu, a više desnu stranu ekrana (prevod: više gledaj šta je napisao, manje gledaj ko je napisao).

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
pre godinu dana je bila sasvim druga prica,...
Jeste. Vidi ispod.

Citat:
SirDuck91 kaže: Pregled poruke
Pre godinu dana su samo dvoje, ja mislim, imali 2 kockice tako da reputacija nije mnogo znacila ni tad, zar ne?
Ja mislim da je baš tada reputacija ("kockice") više značila i bila nečija relevantnija karakteristika.

Što nečega ima više, manja mu je vrednost. To je stara (ekonomska) zakonitost.

Poslednja ispravka: zoran845 (6.9.2007 u 12:49)
zoran845 je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
A M G (6.9.2007), Belfegor (6.9.2007), nikola87 (6.9.2007), Predrag Stankovic (6.9.2007), Srlandand (6.9.2007)
Stara 6.9.2007, 11:07   #245
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: reputacija

Nikola druze, ne branim ja mafiju, i ova mafija nema veze sa pravom mafijom. Znao sam da ce neko vec da uhvati taj deo posta i da zanemari ostatak.
Osim toga, mislis da je zivot pravog mafijasa lak? Think again
Ovo sto ti govoris je omalovazavanje nekih clanova koji se ne razumeju bas u kompjutere, ali su ovde zbog druzenja, cemu i sluze forumi. E sad taj neko ko se ne razume u kompjutere mozda je inace jako duhovit i time zasmeva inace ozbiljne kompjuterase (ozbiljne, lol ). Ti kompjuterasi vole salu, i ako je neko duhovit i lepo ih zasmeje, sto da mu ne da reputaciju? On time ocenjuje njega kao coveka, a ne njegovo kompjutersko znanje.
Forum je kao jedan ekosistem, svi smo potrebni jedni drugima da bi funkcionisali kako treba, i ako neko svoju ulogu u ekosistemu dobro ispunjava trebao bi da ima nesto sto pokazuje da je dobar u tome.

A sto se tice mafije, nikako ne opravdavam ovo sto rade, ako idalje postoje, posto vec sumnjam. Ali razmisli malo kolko je lako biti mafijas, bilo u pravom zivotu, bilo na forumu.

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ja mislim da je baš tada reputacija ("kockice") više značila i bila nečija relevantnija karakteristika.

Što nečega ima više, manja mu je vrednost. To je stara (ekonomska) zakonitost.
Jeste to tacno, ali je vazilo samo za 2 clana, to hocu da kazem.

Poslednja ispravka: SirDuck (6.9.2007 u 11:29)
SirDuck je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
hacker_aca (6.9.2007), Srlandand (6.9.2007), steve89 (6.9.2007)
Stara 6.9.2007, 11:21   #246
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: reputacija

citirano- Ovo sto ti govoris je omalovazavanje nekih clanova koji se ne razumeju bas u kompjutere, ali su ovde zbog druzenja, cemu i sluze forumi.

E necemo tako vec sam u svojim postovima pisao da nikoga ne omalovazavam ALI smatram da je nepotrebno(da ne kazem glupo i jadno) da clanovi koji se ne razumeju u komputer imaju na KOMPJUTERSKOM FORUMU vecu reputaciju( i to mnogo vecu) nego oni koji se stvarno razumeju( tu ne racunam sebe jer se ne razumem mnogo u kompjutere)
nikola87 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (6.9.2007)
Stara 6.9.2007, 11:27   #247
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: reputacija

A zasto? Zasto ne bi bilo tako. Ako nekoga vole ljudi sto bi on morao da ima manju reputaciju samo zato sto se ne razume? Pa i taj koji se ne razume ce nauciti vremenom, a najlakse se uci kroz salu. Ajmo da se vratimo u stari vek: "ti si sin roba i ne mozes da napredujes u odnosu na cistokrvne".
Ajde ne izmisljaj, ovo je forum pun finih, duhovitih i sipaticnih ljudi, koji se manje ili vise razumeju u kompjutere i svi su ravnopravni. Zasto? Pa zato sto vole kompjutere.
SirDuck je offline  
Stara 6.9.2007, 11:29   #248
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: reputacija

dobro kako god necu vise da razgovaram na tu temu jer se samo nerviram a danas imam dosta stvari da obavim i necu da budem nervozan zbog nekih gluposti....pozz
nikola87 je offline  
Stara 6.9.2007, 12:17   #249
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: reputacija

Hmm... Moja bi preporuka bila da se napravi nekoliko vrsta reputacija. Nije me niko razumeo, jel' da?

Ovako:
Jedna reputacija da služi da se vidi koliko se taj član dovoljno razume u kompjutere.
Druga reputacija da se vidi koliki je šaljivdžija i koliko je prihvaćen u društvu.
Treća reputacija da se vidi kako čovek razmišlja, da li je neki glupan (bez uvrede) ili neko ko zna šta piše.
Četvrta...

I sve ovo da stoji negde sa strane ili kada se uđe u profil nekog člana.

Nešto ovako. Nisam siguran da bi ovo moglo da se izvede (vBulletin) ali mislim da bi bilo kul i pomoglo bi koliko - toliko novim članovima da se upoznaju sa forumom a isto tako i da se pojedini članovi manje ljute.
hacker_aca je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
Drixsus (19.10.2007)
Stara 6.9.2007, 12:25   #250
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: reputacija

Eto od kada sam skrenuo paznju ostalima na zloupotrebu i malverzacije sa Reputacijama, stekao sam i nove prijatelje - oni koji misle da sam u pravu i podrzavaju moj stav i nove neprijatelje (prepoznace se oni vec) kojima smeta to sto primecujem. Nadam se barem da ima vishe onih koji misle da sam u pravu, jer ima ljudi koji imaju dosta znanja i spremnost da pomognu kao sto su dosta puta pomogli a slabo bivaju nagradjeni za trud, i tu se vrte oko 3-4 kockice.
Predrag Stankovic je offline  
Stara 6.9.2007, 12:42   #251
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: reputacija

@ hacker_aca

To što ti kažeš bi bilo fenomenalno, ali (kao i mnoge druge fenomenalne stvari u životu, bojim se) teško je ostvarljivo. Da softver (taj VBulletin, ili kako se već piše) podržava mogućnost različitih vrsta reputacija, ne verujem da Voja & comp. to ne bi (odavno) uključili.

S druge strane, sve se može upropastiti, pa ne verujem da i to neko (iz čistog zezanja ili obesti) ne bi mogao da upropasti ili degradira.

Ništa nije "foolproof". Avaj.
zoran845 je offline  
Stara 6.9.2007, 13:14   #252
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: reputacija

U jbt, zakuvalo k'o pretposlednja epizoda Dinastije.
Magneto je offline  
Stara 6.9.2007, 14:06   #253
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: reputacija

Citat:
Magneto kaže: Pregled poruke
U jbt, zakuvalo k'o pretposlednja epizoda Dinastije.
Pa, mislim da se o ovome reklo sve što je imalo da se kaže.

Zaključano.
VojaM je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Belfegor (6.9.2007)
Stara 8.9.2007, 22:27   #254
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: reputacija

Citat:
SirDuck91 kaže: Pregled poruke
Samo treba staviti obavezan potpis za pozitivne, a za negativne...pa ko se potpise pokazuje da je pravi covek koji stoji do svog misljenja do kraja i da se ne plasi vracanja...
Drage volje bih to uključio, koliko me u poslednje vreme spopadaju zbog reputacije, ali nažalost ne može. Čak nisam video ni plagin koji tako nešto omogućava, mada je moguće da nisam dobro gledao.
VojaM je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
rudar (9.9.2007), SirDuck (8.9.2007)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Reputacija! Dusan_BG Forum o forumu 46 28.3.2007 20:20
siva reputacija sasha vukelic Forum o forumu 65 3.2.2007 17:15
Member Ranking Predrag Stankovic Forum o forumu 108 2.2.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com