Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.1.2018, 3:24   #1
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Adekvatna usb zvucna kartica

Pozdrav drugari..Moram da se obratim malko za pomoc jer sam odavno ispao iz fazona sto se tice zvucnih kartica...U zvuk se sam dosta razumem jer kao izvor koristim dosta ozbiljne sprave i moj sistem nije za potcenjivanje..Sistem mi do skoro uopste nije bio prikljucen na komp,pa sam tako posle duze pauze,resio da ga malo prikljucim,jer imam brdo diskova,ploca,kaseta otpakovanih i neotpakovanih za snimanje i prosto ne mogu sve ni da stignem da poslusam..Cak u zadnje vreme planiram da se krenem zamajavati i sa datovima i mini diskovima,ali to sad nije vazno...Hocu pristojnu usb zvucnu karticu...O pc i pc e varijantama ne mogu da razmisljam jer mi je moja grdosija od graficke kartice zauzela slotove tako da sumnjam da u ovo moje kuciste moze ista krsteno vise da stane...Ne mislim da vitlam zvuk koji mi pruza cd player i gramofon,znam da je u cenovnom rangu do 80,eventualno 100e to nemoguce,ali da svira pristojno ...Da kazem da odavno nisam pratio zvucne kartice i da nemam predstavu kako stvari stoje sada sa njima,ali mi je stvarno ispod casti da pioneer A60 slusam sa integrisane zvucne...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.jpg
Viđeno:	100 puta
Veličina:	74,5 KB
ID:	56632  
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2018, 10:27   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Adekvatna usb zvucna kartica

Za te pare imaš FX Audio X6 ili SQ5 (ako ti ne treba pojačalo za slušalice) na KP-u.

Mada možda je još bolja opcija (ako ti nisu potrebni dodatni ulazi pored USB-a) da preko istog čoveka koji prodaje FX naručiš SMSL IDEA, jedan član drugog foruma je nabavio taj DAC preko njega za 100e. Kaže da zvuči bolje od SMSL M3 i FiiO E10K.

Pogledaj ovu temu:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=105738

Ako ti je bitna domaća garancija: Focusrite Scarlett Solo (2nd generation) ili pomenuti E10K. Između ta dva ja bih se najverovatnije odlučio za Solo ako bih morao da biram bez slušanja i ako nije bitan izlaz za slušalice koji je slabiji na Solo-u.

Šta bi od toga tebi najbolje zvučalo u tvom sistemu teško je reći bez probe. Naravno, gledaj da mahom koristiš lossless formate, po mogućstvu i 24/96.

Poslednja ispravka: Picard (14.1.2018 u 14:42)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
SAJEVAC (14.1.2018)
Stara 14.1.2018, 15:10   #3
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Adekvatna usb zvucna kartica

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Za te pare imaš FX Audio X6 ili SQ5 (ako ti ne treba pojačalo za slušalice) na KP-u.

Mada možda je još bolja opcija (ako ti nisu potrebni dodatni ulazi pored USB-a) da preko istog čoveka koji prodaje FX naručiš SMSL IDEA, jedan član drugog foruma je nabavio taj DAC preko njega za 100e. Kaže da zvuči bolje od SMSL M3 i FiiO E10K.

Pogledaj ovu temu:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=105738

Ako ti je bitna domaća garancija: Focusrite Scarlett Solo (2nd generation) ili pomenuti E10K. Između ta dva ja bih se najverovatnije odlučio za Solo ako bih morao da biram bez slušanja i ako nije bitan izlaz za slušalice koji je slabiji na Solo-u.

Šta bi od toga tebi najbolje zvučalo u tvom sistemu teško je reći bez probe. Naravno, gledaj da mahom koristiš lossless formate, po mogućstvu i 24/96.
Sto se formata tice nemoj da brines.Toga imam brdo...Problem je postao sto kvalitet diskova za narezivanje vise nije na visokom nivou,a ja svakodnevno narezujem cd...Takodje,sad ih imam jace od 700 komada..Ploca vise od 500.....I kaseta takodje jako puno...Kupujem ih,snimam...Prosto ne mogu sve da postignem da narezem i poslusam tako jer ponekad ne mogu ni da pronadjem disk koji mi treba..Zato sam resio da se ponovim u skorije vreme nekom zvucnom karticom i da je koristim za svakodnevno slusanje,a da kao primarni audiofilski izvor i dalje koristim player i gramofon,ali sam ruku na srce vec duze vremenski pravo tele za zvucne jer ih uopste ne pratim...Pazi slusalice trenutno ne koristim,ali se nikada ne zna...Ja sam naucio da se frljam terminima kad je zvuk u pitanju kao sto su topao,ostar,neutralan,utegnut i da ne nabrajam.Bitno mi je da zvucna slika bude koliko toliko krstena...Solidan 3d prikaz,da ne bude napadan zvuk..Moj player je prilicno neutralan pa bi mi tako nesto odgovaralo,ali necu se preterano buniti i ako ne bude bas ovako kako sam opisao...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2018, 16:38   #4
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Adekvatna usb zvucna kartica

Eto, neka u najužem izboru budu Idea, Solo i SQ5, pa ti vidi, proguglaj o njima i odluči se za onaj koji misliš da će ti najviše odgovarati. Mislim da nećeš pogrešiti ni sa jednim. I trebalo bi da kupiš i pristojan interkonekt, može Cordial npr, oni su oko 11-12e.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
SAJEVAC (14.1.2018)
Stara 14.1.2018, 17:12   #5
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Adekvatna usb zvucna kartica

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Eto, neka u najužem izboru budu Idea, Solo i SQ5, pa ti vidi, proguglaj o njima i odluči se za onaj koji misliš da će ti najviše odgovarati. Mislim da nećeš pogrešiti ni sa jednim. I trebalo bi da kupiš i pristojan interkonekt, može Cordial npr, oni su oko 11-12e.
Da,sto se kablova tice,ovaj sto koristim od kompa do pojacala je blagi uzas.Kinez 1/1 .Ja sam bukvalno komp prikljucio sa pojacalom preko ovog konvertera...

http://www.winwin.rs/konverter-digit...9-4711819.html

Posto moj monitor nekim cudom ni sam ne znam nema digitalnu konekciju,morao sam da kupim aktivni konverter....Ovo meni svira isto kao i integrusa,a to je svetlosnu godinu ispod cd playera kog imam.Da li znas koji dac koristi ?
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2018, 17:57   #6
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Adekvatna usb zvucna kartica

Ne znam koji DAC ima, ali to je neki čisto da se čuje, nema tu kvaliteta.

Na ovaj Cordial sam mislio, ili ovakav ako sa obe strane ide RCA.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
SAJEVAC (14.1.2018)
Stara 14.1.2018, 18:35   #7
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Adekvatna usb zvucna kartica

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Ne znam koji DAC ima, ali to je neki čisto da se čuje, nema tu kvaliteta.

Na ovaj Cordial sam mislio, ili ovakav ako sa obe strane ide RCA.
Jasno.Zvucno gledano na nivou integrisane zvucne je .Sto se kablova tice,treba mi samo bolji kabal za povezivanje kompa i pojacala.Ostali su okej.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Zvučna kartica, koja? egon95 Zvuk na računaru 31 21.9.2011 20:34
Matična i zvučna kartica - problem! Pomoć! Srdjan Novitovic Zvuk na računaru 8 5.6.2011 2:22
Integrisana zvucna kartica HOUSE_BG Zvuk na računaru 5 26.4.2011 21:53
koja kartica je ovo sharlo_03 Grafika 46 20.1.2008 22:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com