Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.6.2007, 23:46   #1
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Cool Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Pomalo sam razočaran i besan.
Nije mi jasno zašto se sledeće toleriše i dozvoljava, u stvari najnejasnije mi je naše ponašanje.

Osvanula je tema u kojoj se jedan član izvinjava, kuka i prenemaže ... pa je čak i malčice drzak, ako smem da primetim. Tema je trajala i trajala. Sada otvara novu u kojoj opet nešto, moram reći, mlati ...

■ Želim da postavim par pitanja, svima nama, ne administraciji i ljudima iz redakcije jer znam gde su bili i šta su radili, pripreman je broj i razumljivo je da nisu imali baš previše vremena ... jeste da je Bojan mogao da natrči ali sad, nije to ni toliko bitno.

Pitao bih Vas zašto se bavimo glupostima koje su već na prvi pogled jasne?

U ovom delu foruma postoji tema na koju je stigla samo jedna poruka, tema je pokrenuta da bi islkazali svoju zahvalnost i priznanje korisnim članovima, onima koji se trude da poboljšaju forum, da ga učine lepšim, kvalitetnijim, boljim i sl. Pohvale i komplimenti ... prostor da izrazite svoje zadovoljstvo.
Niko se u tu temu ne javlja. Pa, kakvi smo to mi ljudi. Zar nismo nikome zahvalni, zar ne primećujemo one koje treba da primećujemo, one koje treba da sledimo i poštujemo.

Mi se tu bavimo nekim članom koji ne zna ni šta hoće a uz to i laže ako je verovati Chivanu, a ja mu u potpunosti verujem.
Da ne pomislite kako sam bez duše, mogu vam potvrditi ljudi kojima verujete, pitajte Oluju, Chivana, Voju, Marka_L itd. uvek sam se borio za svakog člana, za svakoga sam imao razumevanja i tražio način da ga razumem i da mu pomognemo ali krivo mi je što zbog nekih članova koji ne zaslužuju toliku pažnju, niti prostor u bilo kom delu foruma ne dolaze do izražaja oni koji zaslužuju svu pažnju i počasti.

Bavimo se malo ljudima koji to zaslužuju. Posvetimo im pažnju i pohvalimo ih.

Imate teme koje su kreirane sa najiskrenijim i najplemenitijim namerama, teme kao što je ona o kreiranju loga za Računar sa srcem: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=15503 ili ona o Modovanju kućišta: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=14648 za taj isti računar ... to nikom nije zanimljivo, treba se napregnuti i razmišljati, jel u tome problem?
Da nije Mrke Kape, Ulmawen, aerochivije i još par članova tema Parčence duše bi zamrla još odavno.


Ovde u onih par tema koje sam spomenuo na početku glumimo dobre duše oko nekog nicka, virtuelne ličnosti koju taj isti član može da umnoži do besvesti a tamo gde stvarno treba pomoći nekoj deci od krvi i mesa nigde nas nema. Stvarno, kakvi smo to mi? Ne razumem.

Hajde da pratimo prave vrednosti, da se bavimo dobrim i plemenitim stvarima, pokažimo se tamo gde je to potrebno.

Pustimo prazne bespotrebne priče i ostale gluposti, neka nestanu kako su i nastale.


PS.
Možete da me ne volite, imate potpuno pravo ako mislite da sam Vas uvredio.

Stvarno sam besan, onako pravo.
Morao sam ovo da postavim.
Simke je offline  
Sledećih 22 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Bojan (28.6.2007), Bokile (15.7.2007), Chivan (28.6.2007), culer (28.6.2007), daco kralj (28.6.2007), Dimo (28.6.2007), Geomaster (3.8.2007), glitch (28.6.2007), GrimReaper (3.8.2007), holodoc (28.6.2007), Inuyasha (28.6.2007), Iron Maiden (28.6.2007), MONTENEGRO (28.6.2007), Nicolas (28.6.2007), oluja (28.6.2007), rudar (28.6.2007), Srlandand (28.6.2007), Stevvan (1.8.2007), todos (2.8.2007), veverica (1.8.2007), vladale (28.6.2007), Wile E. Coyote (29.6.2007)
Stara 27.6.2007, 23:49   #2
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Lenji, eto kakvi
galebns je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
oluja (28.6.2007), Wile E. Coyote (29.6.2007)
Stara 28.6.2007, 0:11   #3
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

iz te lenjosti ili nezainteresovanosti je nastalo ono sto se zove "nase neznanje".
Evo govoricu u svoje ime da ne bih uvredio negog od clanova foruma:
Ja iskreno ne umem da napravim lepu sliku koja bi bila pogodna za taj (te) raunar(e) koji treba da poklonimo,ja nisam kreativan i nemam ideju kako bi trebalo da izgleda kuciste za taj kompjuter,takodje ne umem da napravim slogan.
E sve to najverovatnije nije tacno.Ja sve to MOGU ali sam lenj i nezainteresovan zato sto sam konjina koja nema osecaj za potrebe drugih ljudi i kada bi se makar malo potrudio mozda bih i uspeo nesto da napravim,ali eto kao i vecina drugih ljudi ne zelim da nadjem vreme (koje postoji) koje bi utrosio na one kojima je potrebnije nego meni.
Obecavam da cu od danas postati aktivniji clan tog dela foruma i da cu se truditi da dam neku ideju koja ce nadam se biti korisna.
nikola87 je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
Wile E. Coyote (29.6.2007), _RaZoR_ (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 0:36   #4
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

hmm.. koliko god mislim da je forum ostar.. ocito treba bit jos ostriji, to za teme Parčence duše u vezi dece.. niko nema opravdanja zasto tamo ne postuje slike, pesme, ideje itd ..ja prvi ne znam da sam ista postovo, mozda 2-3 slike i to je sve..
za temu Pohvale i komplimenti ... prostor da izrazite svoje zadovoljstvo. evo prvi put sad cujem.. ode da je potrazim i nadje je na drugoj stranici pod foruma Forum o forumu i da, samo jedan post.. a inace ne volim dolazit na ovu stranu foruma jer su uvek neke nelogicne zalbe, tako reci izmisljotine, ne kazem da forum nema bagova ali to neki jedva docekaju da preuvelicajku, da jednostavno mlate praznu slamu pa eto i sad.. opet se pojavio lik koji ima problema zato sto ima 2 nicka i opet se o tome razvlacilo na 4 stranice (kad se saberu one dve teme)

Simke mislim da si djaba otvorio temu, i ja se nekad na nerviram kad pogledam neke teme-postove-gluposti pa i nekad svasta na pisem u odgovoru na takve gluposti, i jednom eto zbog toga dobi crveni ..ali veruj mi ne vredi, jednostavno treba postavit pravila i po njima se ponasat, ko je van pravila slede kazne ili ban i tako se jedino moze dovest u red

pa ovde ljudi kad spamuju temu ne znaju se nasalit ili bit ukusni nego spamuju tako samo sto nekom ne spominju kevu.. mislim stvarno krajnje bezobrazno.. ja jednostavno to preskocim i bas radi toga sam prestao posecivat "brbljaonicu" jer dole je naj gore, cast izuzetcima tako da.. jednostavno ne vredi
jonathan je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
Chivan (28.6.2007), oluja (28.6.2007), Simke (28.6.2007), Wile E. Coyote (29.6.2007)
Stara 28.6.2007, 0:48   #5
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Ja sam se odavno razocarao u mnoge stvari, vise ni ne reagujem na mnoge gluposti, lakse mi je da budem totalno hladan prema njima i ne nerviram se nepotrebno. Nekultura, nevaspitanje, teranje inata... su samo neke od stvari kojima se ljudi danas ponose umesto stide. Biti normalan danas nije QL.
oluja je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
aRTi (1.8.2007), Beagle (7.11.2007), Bojan (28.6.2007), todos (2.8.2007), Wile E. Coyote (29.6.2007)
Stara 28.6.2007, 0:49   #6
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Simke, mislim da preterujes. Razlog sto ima toliko poruka u takvim glupim temama je, naravno, sto je lako da se napise takva poruka, tj. mozak ti i ne treba. Ako neko postavi takvu temu, on ce samo da se izblamira i da ispadne magarac. Necemo sad valjda da otvaramo temu samo da nekog pohvalimo, za to sluzi reputacija. Sto se tice ovih teme o modovanju kucista i smisljanja logoa, mislim da to i nije toliko bitno... Deca ce da imaju lepo kuciste. Pa sta? Mnogo je bitnije da oni dobiju taj racunar. Naravno, ovo nije izgovor, priznajem da sam lenj... Samo mislim da malkice preterujes sto se toga tice.

btw sto se tice humanitarne akcije... mozes da ocekujes moju uplatu sutra ili prekosutra.
caine je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Tihi (2.8.2007)
Stara 28.6.2007, 1:01   #7
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

@Simke

Pet puta, ako ne i vise, krecem da dam odgovor na tvoje pitanje i sve do sad odustajem u toj nameri jer mi se cini da je odgovor jasan i evidentan.

Svako ima svoje prioritete, sklonosti, zelje i ciljeve. Kada se sretne vise ljudi kojima se prethodno nabrojane kategorije poklope - uradi se nesto konkretno i korisno. Niko nije kriv sto akcija ide nekim usporenim tempom, takodje niko nije kriv za 20 levih tema na jednu korisnu i poucnu. Forum je takva tvorevina, sto ljudi - sto cudi, sto zena - 200 .... znate vec kako ide. Jednostavno se ne vredi zamarati pitanjima koja si postavio...

Ali jednu stvar ne treba ispustiti iz vida. Kada se deci uruci taj poklon samo jedan osmeh na njihovom licu bice dovoljan da izbrise iz secanja sve frustracije i probleme koje su pratile akciju. Nije li ta misao dovoljna da se istraje?

A sto se tice zahvalnosti, da, u pravu si, pojedincima treba odati priznanje i zahvalnost za trud i rad, ali kad to uporedim sa onim sto sam malo pre napisao o decijem osmehu - cine mi se potpuno nebitnim sve izjave zahvalnosti i sva priznanja za trud iskazana u nekim brojevima zahvalnica ili slicicama zelenih kvadrata...

Poslednja ispravka: GoranSTX (28.6.2007 u 1:06) Razlog: RaZoR mi rekao :)
GoranSTX je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
A M G (28.6.2007), culer (28.6.2007), Wile E. Coyote (29.6.2007)
Stara 28.6.2007, 3:46   #8
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Pomalo sam razočaran i besan.
Nije mi jasno zašto se sledeće toleriše i dozvoljava, u stvari najnejasnije mi je naše ponašanje.

Osvanula je tema u kojoj se jedan član izvinjava, kuka i prenemaže ... pa je čak i malčice drzak, ako smem da primetim. Tema je trajala i trajala. Sada otvara novu u kojoj opet nešto, moram reći, mlati ...
Eh, Simke, otkako su izmislili taj "pubertet" sva su deca pošašavila. Toga nekada nije bilo, pa su deca bila normalna.
Mada svakom detetu, bilo ono veliko ili malo, ponekad predstavlja čast kada "upadne" u društvo ozbiljnih, velikih, pametnih, manje pametnih ali možda interesantnih ljudi koji razgovaraju o tako pametnim i aktuelnim temama. Tada takvo jedno biće (kako ti lepo kažeš) poželi da bude primećeno, stavljeno "na mapu", da mu se zahvali, "udari rep" i tako pokaže da je deo ekipe.
E sad, ima razne dece. Neka su tiha i fina, druga malo glasnija, a treća malo naviknuta da im se poklanja svakovrsna pažnja.
Taman posla da sva deca budu ista, posle bi porasla u iste ljude i bilo bi dosadno.
Tako ta "malo drugačija deca" i ovde povremeno razbiju monotoniju, ali srećom brzo dobiju odgovor koji traže... bilo da je to opomena, opomena pred isključenje ili "Bandol". U svakom slučaju, shvatiće, i jednog dana postati malo tiša i malo finija deca.
I možda videti onih nekoliko tema koje gajimo sa pažnjom.

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Nekultura, nevaspitanje, teranje inata... su samo neke od stvari kojima se ljudi danas ponose umesto stide. Biti normalan danas nije QL.
Neko je skoro rekao "niceness is overrated". Ne slažem se. Ne gubim nadu.

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
@Simke
A sto se tice zahvalnosti, da, u pravu si, pojedincima treba odati priznanje i zahvalnost za trud i rad, ali kad to uporedim sa onim sto sam malo pre napisao o decijem osmehu - cine mi se potpuno nebitnim sve izjave zahvalnosti i sva priznanja za trud iskazana u nekim brojevima zahvalnica ili slicicama zelenih kvadrata...
Izjave i zahvalnosti imaju smisla jer govore da neko od odraslih još čuva u sebi dečiji osmeh i razume ono što pokušavaš da uradiš za neko drugo dete.
To daje nadu i veru u plemenitost onih dana kada razne situacije pokušaju da te ubede u to da je ona iščezla.
Mrka Kapa je offline  
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
A M G (28.6.2007), canon (28.6.2007), PAIN (28.6.2007), Stevvan (1.8.2007), todos (2.8.2007), Ulmawen (28.6.2007), Wile E. Coyote (29.6.2007)
Stara 28.6.2007, 4:42   #9
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Eh Simke, boris se protiv vetrenjaca. Uvek ce toga biti, i posle nas. Doduse, svi smo mi pomalo Don Kihot...
glitch je offline  
Stara 28.6.2007, 7:17   #10
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Koga nema, bez njega se može. Nikoga ne možemo motkom terati da radi nešto što ga/je ne interesuje. Lično ni ne očekujem od nekog prosečnog tinejdžera da se bavi tim temama i ne vidim da je tu išta neuobičajeno.
A što se tiče verodostojnosti izjava i "opravdanih" postupaka određenih moderatora, Simke, tu se grdno varaš.
Da rezimiram- ako ti imaš pravo da postaviš novu temu o nečemu što tebe pogađa, onda to jednako pravo ima i svaki drugi korisnik, pa taman da je u pitanju i dupli nalog i zeleni kvadratići.
Ulmawen je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Ulmawen na korisnoj poruci:
hacker_aca (28.6.2007), Master Neo (28.6.2007), PAIN (28.6.2007), Predrag Stankovic (29.6.2007), Srlandand (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 7:38   #11
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Vidis Ulmawen, ja mislim da ti gresis: tu je vec poremecen sistem vrednosti i ljudi se vode niskim pobudama. U redu je da svakog muce drugi problemi ali neke stvari jednostavno nisu toliko bitne da bi se o njima raspravljalo kao pred skupstinskom govornicom.
glitch je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Wile E. Coyote (29.6.2007)
Stara 28.6.2007, 8:43   #12
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Koga nema, bez njega se može. Nikoga ne možemo motkom terati da radi nešto što ga/je ne interesuje. Lično ni ne očekujem od nekog prosečnog tinejdžera da se bavi tim temama i ne vidim da je tu išta neuobičajeno.
Apsolutno tacno. Nazalost...

Kad razmisljam o omladini i njihovom ponasanju (a ja sad pricam kao da imam 50 god.) uvek nekako dodjem do knjige... Mislim da deca, ne da ne citaju dovoljno, nego ne citaju uopste! Strasno. I tuzno. Jos se hvale kako nikad nisu procitali lektiru. Pored kucnog vaspitanja svima nam treba i doza kulture koja je nekad izvirala preko korica domacih i stranih autora za decu... Ma neka prica ko sta hoce, ali generacija koja je citala knjige izrasla je u prave ljude bez obzira na to sta se sve desavalo.

Stoga, predlazem da se akcija prosiri tako sto ce svako od nas, ko moze i ima, pokloniti i po jednu knjigu koja nam se vuce po kuci, a koju znamo napamet kako bi deca pored junaka sa monitora upoznala i Haklberi Fina ili Olivera Tvista...
GoranSTX je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
MilanSM (30.6.2007), Simke (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 11:08   #13
Mrka Kapa
Starosedelac
 
Član od: 28.11.2006.
Poruke: 1.322
Zahvalnice: 375
Zahvaljeno 973 puta na 387 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Vidis Ulmawen, ja mislim da ti gresis: tu je vec poremecen sistem vrednosti i ljudi se vode niskim pobudama. U redu je da svakog muce drugi problemi ali neke stvari jednostavno nisu toliko bitne da bi se o njima raspravljalo kao pred skupstinskom govornicom.
Slažem se sa prvom rečenicom. Ali remećenje sistema vrednosti se uvek dešava posle velikih previranja i teških vremena, i dođe ono: "Every man for himself". Ali mislim da ljudi još nisu otišli toliko u krajnost da ne umeju da prepoznaju kada je nešto dobro i nastaje iz dobrih pobuda.
Druga stvar... ipak je ovo Forum, mesto javnog okupljanja... Šta ćemo sad, da postanemo elitno društvo, primamo samo odabrane, da uvedemo obavezno IQ testiranje pred učlanjivanje na Forum? Da ih pitamo koju su lektiru pročitali? Naučiće već da se ponašaju, zaboga, neki od njih imaju po 15 godina i ako dolaze na ovakav Forum to znači da ne lunjaju koznagde i bave se mnogo glupljim i beskorisnijim stvarima nego što je spamovanje tu i tamo. A možda i pročitaju nešto i nauče nešto ovde. Neko pre, neko malo kasnije, a neko možda nikada... Ali ću bar ja kao moderator da skrenem pažnju novajlijama da je ovo malo drugačije mesto u odnosu na pijacu.


Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Apsolutno tacno. Nazalost...

Kad razmisljam o omladini i njihovom ponasanju (a ja sad pricam kao da imam 50 god.) uvek nekako dodjem do knjige... Mislim da deca, ne da ne citaju dovoljno, nego ne citaju uopste! Strasno. I tuzno. Jos se hvale kako nikad nisu procitali lektiru. Pored kucnog vaspitanja svima nam treba i doza kulture koja je nekad izvirala preko korica domacih i stranih autora za decu... Ma neka prica ko sta hoce, ali generacija koja je citala knjige izrasla je u prave ljude bez obzira na to sta se sve desavalo.
Pa, kako se sećam, uvek je bilo onih koji su domaće zadatke iz lektire prepisivali iz pogovora, a da nisu ni pročitali nijedan list. Samo su ranije trčali napolje da se poigraju kamaj-kamaj, sad su po igraonicama.
Ipak je problem u vaspitanju.
Mrka Kapa je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mrka Kapa na korisnoj poruci:
Simke (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 11:09   #14
_RaZoR_
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: Bedroom xD
Poruke: 386
Zahvalnice: 283
Zahvaljeno 145 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku _RaZoR_
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Apsolutno tacno. Nazalost...

Kad razmisljam o omladini i njihovom ponasanju (a ja sad pricam kao da imam 50 god.) uvek nekako dodjem do knjige... Mislim da deca, ne da ne citaju dovoljno, nego ne citaju uopste! Strasno. I tuzno. Jos se hvale kako nikad nisu procitali lektiru. Pored kucnog vaspitanja svima nam treba i doza kulture koja je nekad izvirala preko korica domacih i stranih autora za decu... Ma neka prica ko sta hoce, ali generacija koja je citala knjige izrasla je u prave ljude bez obzira na to sta se sve desavalo.

Stoga, predlazem da se akcija prosiri tako sto ce svako od nas, ko moze i ima, pokloniti i po jednu knjigu koja nam se vuce po kuci, a koju znamo napamet kako bi deca pored junaka sa monitora upoznala i Haklberi Fina ili Olivera Tvista...
Ja sam dosta knjiga citao prije nego sto sam dobio racunar. Otkako imam racunar, samo visim na internetu, i ovih poslednjih dana na SK, knjige nisam pipnuo, a znao sam dnevno procitati knjigu od 100 i vise strana.
_RaZoR_ je offline  
Stara 28.6.2007, 14:44   #15
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

@Mods and Face na sk Forumu
Lepo ste se solidarisali,po vama svi bi trebalo da budemo lepo raspolozeni i srecni da vama ne kvarimo uzitak, da vas podsetim da ne zaboravite samo na vasu redovnu razmenu reputacija, jer ovim tempom kako ste krenuli za nekoliko dana postojace dvocifren broj clanova sa 5 i vise kockica, nije da sam "Pissed off '' ali mi to bez veze deluje, prelistavam svakodnevno sve nove postove i nemogu da primetim bas toliko korisnih postova da bi na toliko ljudi tako naglo skakala reputacija, i neka me neko ubedi da nema reputacione mafije kako kaze Njegova Wisost, Znam da posle ovog posta mogu da ocekujem nekoliko negativnih i cak i neki kazneni poen ( ne bi me iznenadio ni bann) ali JBG ovo je jache od mene jer sta cete ocekujete od clanova kojima brisete postove bez razloga i kaznjavate za svaku sitnicu, nego da se saosecaju sa ostalim ostecenim clanovima na forumu.
Predrag Stankovic je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Predrag Stankovic na korisnoj poruci:
canon (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 15:02   #16
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Cool Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Stvarno neki postaju naporni s reputacijama, kao da je to najbitnija stvar u životu. O'ladite malo... Da se sutra ukinu reputacije imam utisak da bi hitna pomoć primila rekordan broj poziva.
Bryan Fury je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
korisnik (1.8.2007), Predrag Stankovic (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 15:24   #17
canon
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 89
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Ja samo ne mogu da verujem da se jos uvek razglaba na tu temu! Verujem da je vecini poznato da je problem resen i "slucaj zatvoren".

Tebe, Simke, iskreno ne razumem. Iznerviralo te je to sto se toliko vremena protracilo na neku glupost oko nick-a i sta je tvoj odgovor? Otvaranje nove teme i produbljivanje rasprave! Meni je cela ta zbrka bila nekako simpaticna i smesna i za par dana cemo svi zaboraviti i da se desila. Boze moj, pa zar je malo irelevantnih/beskorisnih/glupih rasprava bilo na ovom forumu. Ali i to je deo foruma i ako nista drugo, sto rece Mrka Kapa, bar ce jedan novajlija (i ne samo on) nauciti kako bi trebalo da se ponasa. Nije mi jasno kako neko, ko je inicijator jedne tako plemenite akcije, moze da pokaze toliko mrznje i nerazumevanja za neke banalne stvari... Pa i on (Srlxxx ili kako vec) je dete sa svim svojim vrlinama ali i manama, kao sto je ishitrenost koju imaju sva deca. Samo malo stisaj strasti i imaj malkice vise razumevanja za druge. I bez ljutnje, molim. Ovo sve sam napisao iz najboljih namera, a nikako sa zeljom da bilo koga provociram. Peace !

EDIT: I samo jos nesto. Pitas kakvi smo to mi? Odgovoricu ti - normalni. Svaki normalan covek voli, ponekad, da se malo opusti i bude malo neozbiljan. To je nesto najnormalnije sve dok se ne pretera. A kada se pretera i za to postoji resenje - katancic, kako se i desilo. Gotovo i idemo dalje.

Poslednja ispravka: canon (28.6.2007 u 16:25)
canon je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku canon na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (28.6.2007), Wile E. Coyote (29.6.2007)
Stara 28.6.2007, 16:08   #18
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Citat:
canon kaže: Pregled poruke
Tebe, Simke, iskreno ne razumem. Iznerviralo te je to sto se toliko vremena protracilo na neku glupost oko nick-a i sta je tvoj odgovor? Otvaranje nove teme i produbljivanje rasprave!
Eto, čovek je rekao što sam ja mislio. Šta bi ti hteo? Da pričamo samo o akciji i da neko nekome ljubi dup* tamo u onoj temi?

Chillout bre...
Highlander je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Highlander na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (28.6.2007)
Stara 28.6.2007, 16:21   #19
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Pa sto se tice uplata za akciju treba ipak uvideti da vecinu clanova foruma cine deca (u koju grupu spadam i ja), i nama je malo teze da skupimo neke pare i da uplatimo. Naravno uvek se moze ustedeti od dzeparca ali sta ako se taj dzeparac dobije jednom nedeljno i to po 100 dinara. Sta onda? Tom detetu je vise draze da sebi kupi neki slatkis ili nesto trece ako roditelji vec nemaju para da kupuju svaki dan i isunjavaju zelje svoje dece. Eto ja ne dobijam svaki dan pare, a kada ih dobijem to mi je "badnji dan". Inace veoma retko se neko seti uopste u tom trenutku SK foruma i dobrotvorne akcije, a kada se seti tada je vec kasno...

/edit
I eno neka budala mi dala los rep za ovaj post: http://www.sk.co.yu/forum/showthread...078#post283078
uz komentar: "Mnogo se ti foliras mali!", koja mi je skinula 1 poen. I sta sad? Treba da shizim i lupam packe redom svim osumnjicenima? Ma jok nisam ja takav sem ako je paterfamilias u pitanju
Andross je offline  
Stara 28.6.2007, 16:56   #20
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pa, dobro, kakvi smo to mi? Pitanja za članove Foruma ...

Ovo je više tema za razmišljanje, ne kažem da ne treba da postavljate poruke ali obratite pažnju pri tom, jer upravo vašim porukama veoma puno kazujete o sebi i upravo potvrdjujete ono što sam rekao.
Simke je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com