Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2008, 11:49   #41
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Kupio sam juce 5.1 Altec Lansing zvucnike! Kada sam ih povezao sa racunarom cuju mi se samo front right\left i wufer! Kod mene na kompu imam zeleni, plavi i roze ulaz a na wuferu imam zeleni, crni i narandzasti! Da li to znaci da moja zvucna ne podrzava 5.1? Ona je integrisana a ploca mi je Asus P4PE2-X!
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 15:37   #42
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Kupio sam juce 5.1 Altec Lansing zvucnike! Kada sam ih povezao sa racunarom cuju mi se samo front right\left i wufer! Kod mene na kompu imam zeleni, plavi i roze ulaz a na wuferu imam zeleni, crni i narandzasti! Da li to znaci da moja zvucna ne podrzava 5.1? Ona je integrisana a ploca mi je Asus P4PE2-X!
Ja imam Altec Lansing 151i i na samoj kutiji je stajalo upustvo za povezivanje. Znači:
1. Namestiš prekidač sa zadnje strane vufera (piše sound pored prekidača) na 6CH, tj. položaj dole.
2. Povežeš kablove sa računarom baš onako kako stoji na kutiji, odnosno - svetlo zeleni kabl (prednji zvučnici) u srednju rupu sa zadnje strane računara, crni kabl (zadnji zvučnici) u levu rupu i narandžasti kabl (vufer) u desnu rupu sa zadnje strane računara.

Ako i dalje ne funkcioniše kako treba, znači nije nešto u redu sa podešavanjima u Vindovsu. U tom slučaju idi na Control Panel, pa Sound and audio devices pa onda na kartici Audio odaberi pod Sound playback Advanced i tu podesi 5.1 soround sound speakers.
Ako ni posle toga ne radi kako treba onda ne znam šta je...
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 22:08   #43
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Treba mi brz odgovor! Da li zvucna karta C-MEDIA
CMI8738 PCI 5.1
moze da ide na moju plocu? Ploca je Asus P4PE2-X!

Unapred hvala!!!
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 22:16   #44
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Treba mi brz odgovor! Da li zvucna karta C-MEDIA
CMI8738 PCI 5.1
moze da ide na moju plocu? Ploca je Asus P4PE2-X!

Unapred hvala!!!
Da.
5char
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
Aleksandar1987 (11.3.2008)
Stara 22.3.2008, 22:15   #45
UMETNIK
Član
 
Član od: 20.8.2006.
Poruke: 37
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

5.1 Genius sistem, sve lepo instalirano posle reinstalacije kompa (sve je radilo). Sada posle reinstalacije rade samo dva zvucnika prednja ostalo ne, podesen i winamp, i muzicka i u control panelu ne znam sta vise treba da uradim../
UMETNIK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2008, 14:01   #46
MareS
Novi član
 
Član od: 23.3.2008.
Lokacija: Debeljaca
Poruke: 20
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
UMETNIK kaže: Pregled poruke
5.1 Genius sistem, sve lepo instalirano posle reinstalacije kompa (sve je radilo). Sada posle reinstalacije rade samo dva zvucnika prednja ostalo ne, podesen i winamp, i muzicka i u control panelu ne znam sta vise treba da uradim../
Nesto je do drajvera.Ja imam Genius SW-HF 5000.Imam integrisanu zvucnu na ploci( imao sam isto kao i ti SoundMax na asusovij ploci)Meni se isto to desilo kad sam presao na XP 64bit,radila su samo dva zvucnika.Sve sam pokusao da uradim ali nije nista pomoglo pa sam se vratio na 32bit Windows.Mozda je i to kod tebe problem.
Jel si probao da pustis muziku u media plejeru?Instaliraj Winamp 5.50(sa njim moraju da rade),neke starije verzije nece da rade sa 5.1 zvucnicima.Rade li svi zvucnici kada pustis film u PowerDvd????

Poslednja ispravka: MareS (24.3.2008 u 16:58)
MareS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2008, 22:49   #47
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

imam kucni bioskop samsung HT-TQ22 i hocu da zvucnike sa tog kucnog bioskopa povezem na komp u pitanju je 5.1 sistem zvucnika.Zvucnike bih hteo da povezem na integrisanu zvucnu na maticnu plocu ASUS P5K-E.Da li je to moguce uraditi pomocu nekih adaptera i da li ce tada zvuk biti istog kvaliteta.evo linka ako ne mozete da pronadjete koji je to kucni bioskop
http://www.samsung.com/me/products/a...m/ht_tq22.asp#
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 10:13   #48
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
Kovle kaže: Pregled poruke
imam kucni bioskop samsung HT-TQ22 i hocu da zvucnike sa tog kucnog bioskopa povezem na komp u pitanju je 5.1 sistem zvucnika.Zvucnike bih hteo da povezem na integrisanu zvucnu na maticnu plocu ASUS P5K-E.Da li je to moguce uraditi pomocu nekih adaptera i da li ce tada zvuk biti istog kvaliteta.evo linka ako ne mozete da pronadjete koji je to kucni bioskop
http://www.samsung.com/me/products/a...m/ht_tq22.asp#
Pazi ne mozes povezati samo zvucnike jer su oni pasivni a pojacalo se nalazi u samom DVD-u znaci moras povezati racunar sa DVD-om.Koliko vidim na sajtu kome si dao taj sistem ima samo AUX ulaz tako da mozes dobiti samo stereo zvuk a ne 5.1.Ako to zadovoljava tvoje potrebe samo spoji izlaz iz zvucne karte sa AUX ulazom na DVD plejeru.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 11:45   #49
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Pazi ne mozes povezati samo zvucnike jer su oni pasivni a pojacalo se nalazi u samom DVD-u znaci moras povezati racunar sa DVD-om.Koliko vidim na sajtu kome si dao taj sistem ima samo AUX ulaz tako da mozes dobiti samo stereo zvuk a ne 5.1.Ako to zadovoljava tvoje potrebe samo spoji izlaz iz zvucne karte sa AUX ulazom na DVD plejeru.
Hvala na odgovoru pitao sam zbog toga sto trebam da kupujem zvucnike pa da ne kupujem za dzabe.A ja imam integrisanu zvucnu na maticnoj ASUS P5KE jel postoji na njoj AUX koliko sam primetio samo SPDIF zasto ne mogu obicne zvucnike da prikljucim na SPDIF

Poslednja ispravka: Kovle (27.4.2008 u 11:52)
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 15:20   #50
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
Kovle kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru pitao sam zbog toga sto trebam da kupujem zvucnike pa da ne kupujem za dzabe.A ja imam integrisanu zvucnu na maticnoj ASUS P5KE jel postoji na njoj AUX koliko sam primetio samo SPDIF zasto ne mogu obicne zvucnike da prikljucim na SPDIF
Zvučnike prključuješ na zeleni izlaz koji izgleda kao izlaz za slušalice na walkman-u.Na ovoj slici je to obeleženo sa Audio out:

Svi kompjuterski zvučnici imaju kabl koji odgovara ovom izlazu na ploči.Ako pak želis da povežes kompjuter sa dvd-om moraces da kupiš kabl koji ce sa jedne strane imati 3,5mm bananicu a sa druge dva činča.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 22:45   #51
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

dobro hvala a jel mozes sada da mi objasnis sta znaci spdif i zasta se koristi posto sam totalni laik za te stvari

Poslednja ispravka: Kovle (27.4.2008 u 23:28)
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2008, 11:16   #52
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
Kovle kaže: Pregled poruke
dobro hvala a jel mozes sada da mi objasnis sta znaci spdif i zasta se koristi posto sam totalni laik za te stvari
Sony/Philips digtal interface kao sto mu i ime govori sluzi za prenos digitalnog audio signala.Kod klasicnog analognog signala izvor signala koji je digitalnog oblika(recimo muzika sa racunara) se konvertuje u analogni signal u zvucnoj kartici i prenosi kablom do recimo DVD plejera koji taj analogni signal opet konvertuje u digitalni i vrsi reprodukciju.Ovakav nacin prenosa donosti gubitke koji naravno zavise od kvaliteta samih uredaja i kabla koji se koristi.Neko bi se zapitao zasto se uopste to sve radi a razlog je jasan ranije su svi uredjaji bili analogni tako da je bilo neophodno zadrzati kompatibilnost(recimo kupis analogno pojacalo za 2000e i onda neko kaze sad prelazimo na digitalna i ti moras da ga bacis).Sony i Philips su odlucuili da eliminisu analogno digitalnu konverziju i osmislili S/PDIF kojim se digitalni signal prenosi direktno od izvora(u tvom slucaju racunara) do uredjaja koji ce vrsiti reprodukciju zvuka(u tvom slucaju DVD).Sad problem je sto tvoj DVD uredjaj ne posedjuje S/PDIF tako da cela ova prica kod tebe nema puno znacaja.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2008, 12:03   #53
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

E konacno neko da mi objasni.Jos samo jedno pitanje da li mogu z4 da povezem na spdif
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2008, 13:01   #54
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
Kovle kaže: Pregled poruke
E konacno neko da mi objasni.Jos samo jedno pitanje da li mogu z4 da povezem na spdif
Ne mozes.S/PDIF kao standard uglavnom nije zastupljen kod jeftinijih zvucnika(ima izuzeta ali tesko da ces to ovde naci).Koliko se secam Logitech Z-5500
ima S/PDIF ulaze(i opticki i koaksijalni) ali on je cenovno daleko iznad tvojih mogucnosti.Za cenovni rang do 100e maltene neces osetiti razliku izmedju analognog i digitalnog povezivanja zvucnika.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2008, 19:29   #55
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

hvala najlepse
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2008, 18:52   #56
Kovle
Član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 64
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Pazi ne mozes povezati samo zvucnike jer su oni pasivni a pojacalo se nalazi u samom DVD-u znaci moras povezati racunar sa DVD-om.Koliko vidim na sajtu kome si dao taj sistem ima samo AUX ulaz tako da mozes dobiti samo stereo zvuk a ne 5.1.Ako to zadovoljava tvoje potrebe samo spoji izlaz iz zvucne karte sa AUX ulazom na DVD plejeru.
Jel mozes da mi stavis sliku da vidim kako izgledaju kablovi da ih kupim da povezem zvucnike na drugi komp.Jel mogu da povezem 2.1 ili moze samo 2.0 sistem zvucnika
Kovle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2008, 22:21   #57
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

imam jedan problem,manje vise vezan za racunare.
Naime,brat je uzeo Genius SW HFS 5000 sistem i Panasonic DVD recorder (DMR-ES15).E sad,zvucnici na izlazu imaju 6 dzekova (3 crvena i 3 bela) i kabl sa isto toliko dzekova na oba kraja.Medjutim na dvd-ju ima samo 3 (beli,crveni u zuti dzek).Kontam da to nece raditi tako,i zato pitam jel ima neki kabl/adapter/sl. koje "suzava" po jedan par crveni i beli u jedan odg.dzek na dvd?
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 8:38   #58
dobarcovek
Član
 
Član od: 8.8.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Imam problem stavio sam 5.1 zvucnike kad pustim muziku sve je ok ali kad udjem u igricu npr u devil my cry 4 necuje se kada pricaju i neki jos zvukovi u gridu se necuje zvuk motora a u wow-u kad baca neke magije to su 3 primera sta da radim ?????
dobarcovek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 9:01   #59
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

Mozda je glupo pitanje ali da nemas mozda RiP verziju igre ?

Ako nemas onda pogledaj u opcijama Sound podesavanja i podesi na 5.1 (ako ima ta opcija) ako ne, onda gledaj da je nesto slicno .
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 9:17   #60
dobarcovek
Član
 
Član od: 8.8.2008.
Poruke: 51
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Povezivanje 5.1 zvučnika

nema nigde opcija za podesavanje 5.1 nije mi jasno kako u wow-u se necuju neki zvukovi ?????
dobarcovek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5.1 zvučnici, povezivanje

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje kompjutera na TV nikola87 Video/TV softver 26 7.8.2008 10:15
Povezivanje Motorole RAZR V3x i računara. holodoc Aparati i oprema 11 20.1.2007 2:28
Program za povezivanje sa tel??? alexle Aplikativni softver 6 13.7.2006 12:37
povezivanje sa kompjuterom Iwan88 Aparati i oprema 5 14.5.2006 21:36
Povezivanje na net... Carl Jonson CJ Internet tehnologije 23 20.12.2005 12:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com