Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2007, 1:11   #1
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

Tekst sa sličicom koji sam postavio danas na vestima sajta Vojvodinacafe
ispod teksta imate opciju da dodate neki svoj komentar podrške ili kritike, pa navratite i iskažite svoje slaganje ili neslaganje.



Citat:
Približava se kraj jedne plemenite i nadasve korisne akcije za veći broj mladih ljudi. Akcije u kojoj mladi ljudi članovi jednog stručnog računarskog foruma izdvajajući od svojih skromnih džeparaca kupuju Računar sa srcem za nezbrinutu i napuštenu decu iz jednog od domova kojih je na žalost više u našoj zemlji.
Gde je trenutno izašalo Vaše mezimče?
O čemu se radi u tim mutnim vodama neta?
Sa kim je u društvu? Ko su oni? Šta rade? O čemu pričaju?
Kakve su to virtuelne ličnosti?
Da li je Vaše mezimče bezbedno?
Kako troši svoje vreme?
Na čega je potrošilo ili troši svoj džeparac?
Kada će se vratiti?
Zašto se ne igra kao neka druga deca?
Da li treba da smo zabrinuti i koliko?


Mnogi brižni roditelji postavljaju pred sebe i svoje najmilije masu zabrinutih pitanja, takvi roditelji uglavnom i znaju odgovore na ta pitanja.
Na žalost ima roditelja koji se (ništa) ni ne pitaju, znaju da je ljubimče (fizički) tu u drugoj sobi za računarom i da nešto brba po tastaturi.
Internet se najčeše može uporediti sa nekim nepostojećim ogromnim svetskim vašarom.
Vašarom, gde se Vaše mezimče začas može izgubiti u mutnim vodama neta a može se naći i na bajkovitim i dobrim mestima ... previše je uslova od kojih zavisi gde vaše dete švrlja i da li treba ili ne treba da budete zabrinuti.

Jedno od sigurnih, bezbednih i nadasve korisnih mesta za mlade na kojima se oni okupljaju u sve većem broju je i Forum Sveta kompjutera, mesto zamišljeno da posluži ljudima iz istoimenog časopisa kao ogledalo sopstvenog rada preraslo je u jednu od najmladjih i najvećih internet komuna te vrste na ovom delu Balkana. Jeste da nisu ni najveći, jeste da nisu nisu ni najstručniji forum te vrste ali su ubedljivo najmladji po svom starosnom sastavu.
Bez obzira na mladost, ti mladi ljudi su prilično stručni i kompetentni za oblasti o kojima se tamo raspravlja, a oblasti su razne i podeljene su po grupama. Priča se uglavnom o softveru i hardveru, o problemima i rešenjima, o kvarovima i popravkama, o internetu, programiranju, igrama, pa i o muzici, filmovima, piscima i knjigama. Raspravlja se i o svim ostalim stvarima koje sačinjavaju opštu kulturu ali u nešto manjoj meri jer je ipak u pitanju računarski forum. Naravno da politike i neprimerenih sadržaja nema ni od korova, nema ni nacionalnih, verskih, seksualnih niti bilo kakvih drugih nekorektnosti niti netrpeljivosti.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 18 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
A M G (2.11.2007), Bokile (2.11.2007), Chivan (2.11.2007), DJINN (5.11.2007), DobroslaV (2.11.2007), godzilla (2.3.2010), iMa_NeKo_PljUgU (2.11.2007), Katmay (2.11.2007), LoneWolf (10.1.2008), Mrka Kapa (2.11.2007), nikola87 (2.11.2007), Nikola95 (1.7.2008), Spawn BG (2.11.2007), steve89 (2.11.2007), urke (2.11.2007), zdravkelja (11.1.2008), zoran845 (2.11.2007), [Imzadi] (2.11.2007)
Stara 2.11.2007, 1:12   #2
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

Pošto ovde nije stalo sve u jednu poruku evo i nastavka teksta.

Citat:
• Ovaj tekst je inspirisan porukom jednog trinaestogodišnjeg dečaka, punopravnog člana pomenutog foruma. Porukom u kojoj kaže da se uključio u akciju članova foruma u kojoj se skuplja novac za nepuštenu i nezbrinutu decu iz nekog od domova kojih je nažalost više od nekoliko u ovoj našoj zemlji. Nije mi poznato da li je odvojio od svog skromnog džeparca ili možda toga dana nije pojeo užinu ali novac je uplatio na račun za tu dečicu i tako se uključio u zajedničku akciju sa svim ostalim članovima koji su do sada učestvovali. Poruka koju mi je uputio je ujedno bila i pitanje: ’’Priključio sam se akciji i uplatio sam sto dinara, toliko sam uspeo da uštekam, da li je to dovoljno?’’ Odgovorio sam mu da je to i više nego dovoljno, da je čak jako veliko s’ obzirom na njegova ’’primanja’’ koja se zovu džeparac. Velik je i plemenit gest, što je on uštekao tih sto dinara i podelio ih sa nekom drugom decom. Lepo je što je svestan da se ponekad mora ponešto dati da bi se dobilo. Toga dana je on uspešno položio jedan od važnih životnih ispita i to sa visokom ocenom.


Roditelji mladih ljudi koji posećuju pomenuti forum mogu da budu bezbrižni, deca su im na bezbednom i korisnom mestu, mestu gde stiču znanja, prijatelje, buduće cimere na raznim školama i kolege na nekim budućim projektima ... takodje i na mestu gde ponešto i sami daju, nesebično dele svoja saznanja, iskustva, misli a kao što vidimo spremni su da podele i doručak, parče džeparca i nadasve parče ljubavi, nežnosti, pažnje i razumevanja kojima ih njihovi roditelji i okolina obasipaju.

Da nije samo poenta u sakupljanju novaca govore i mnoge teme koje su započete u sklopu te akcije koju svi nazivaju Računar sa srcem Foruma , postoje teme u kojima se sakupljaju pesme, bajke, priče, crtaći, muzikica, fotografije i sličice, postoje teme u kojima se planira modifikacija tog računara, potom teme sa igrama koje su članovi sami pravili upravo za tu dečicu. Postoji još puno raznih sadržaja i ideja o kojima bi se moglo pisati a koji se mogu vrlo lako pronaći na pominjanom bezbednom i korisnom mestu.

Roditelji čija deca se tamo nalaze, druže i saradjuju ne treba samo da se ne brinu već mogu i da se ponose na svoje plemenite i dobre naslednike.

Dečak koji me je podstaknuo na ovo pisanije a čiji deo profila vidite na slici je pored svih onih petica iz knjižice ubeležio i jednu peticu iz poznavanja života, pružio je svoju ruku nekim ne toliko mladjim od njega samoga da zakorače ravnopravnije u život i da mu se koliko sutra priključe na njegovom omiljenom mestu, na forumu na koji on često voli da izadje kada pozavršava svoje obaveze.

Ovaj dečak je samo jedan iz mnoštva mladih ljudi koji svoje vreme na internetu pametno i korisno troše. Apsolutno sam siguran da su medju njima i oni čijim naprednim koracima će ova zemlja koliko sutra brže ići u bolju i svetliju budućnost.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 14 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Bokile (2.11.2007), Chivan (2.11.2007), Dimo (2.11.2007), Dio37 (2.11.2007), DobroslaV (2.11.2007), iMa_NeKo_PljUgU (2.11.2007), LoneWolf (10.1.2008), mciggzy (10.1.2008), nikola87 (2.11.2007), Nikola95 (1.7.2008), steve89 (2.11.2007), urke (2.11.2007), zdravkelja (11.1.2008), [Imzadi] (2.11.2007)
Stara 2.11.2007, 1:27   #3
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

Simke, da nisi mozda razmisljao o nekoj vrsti komercijalizacije ove poruke(ne mislim nista u negativnom smislu). Recimo da se vidi sa redakcijom da se ovakav (ili neki slican ) tekst objavi u nekom od politikinih casopisa npr u "zabavniku" ili "sk" ili npr u samim novinama "politika". Tako bi ova tema postala dostupna mnogo sirem auditorijumu, a i politika bi naravno od toga imala koristi.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
A M G (2.11.2007), steve89 (2.11.2007)
Stara 2.11.2007, 1:42   #4
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

Odmah sam znao ko je, tj. od koga si uzeo slicicu Zapamtio sam, bilo mi je zanimljivo

Dobroslav

A sto se tice teksta - ostao sam bez reci







i slazem se sa Nikolinim predlogom

Poslednja ispravka: steve89 (2.11.2007 u 1:53) Razlog: ;)
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 19:59   #5
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Simke, da nisi mozda razmisljao o nekoj vrsti komercijalizacije ove poruke(ne mislim nista u negativnom smislu). Recimo da se vidi sa redakcijom da se ovakav (ili neki slican ) tekst objavi u nekom od politikinih casopisa npr u "zabavniku" ili "sk" ili npr u samim novinama "politika". Tako bi ova tema postala dostupna mnogo sirem auditorijumu, a i politika bi naravno od toga imala koristi.
Nisam razmišljao o tome.

Bilo bi mi drago da se piše o našoj akciji u nekom od časopisa,
posebna čast i zadovoljstvo bi mi bilo da se o tome piše u časopisima kao što su ''Politikin Zabavnik'' i ''Svet kompjutera'', a dnevne novine ''Politika'' su posebna priča, da imam uopšte vremena za čitanje i sklonosti da kupujem dnevnu štampu to bi onda bio moj izbor.

Tekst koji sam napisao i postavio na prvoj strani sajta ''Vojvodinacafe'' je pomalo trapav i nedovoljno novinarski pismeno i vešto obradjen, trebalo bi to nešto bolje obraditi i napisati.

Pošto redakcija, poput velikog brata, sigurno pažljivo prati šta se dešava na forumu nema tu šta sa njima da se vidi ... oni sigurno vide i čitaju a da li će želeti od toga šta da iskoriste u svom časopisu to je več pitanje kojim ne želim da se bavim.

Ja sam oduvek otvoren za saradnju kada je propagiranje naše akcije u pitanju, pa i nešto više od toga i tu nema nikakvih dilema ...
prema tome valjda je jasno da neću nešto posebno kontaktirati redakciju SK-a po ovom pitanju.

Što se tiče drugih medija ako bude kakvih novina obavestiću vas, do sada nisam ništa preduzimao ali kako se akcija bliži kraju nije isključeno da o tome čitate, slušate ili gledate.


P.S.
Najnoviji broj SK-a mi stoji zapakovan na dohvat ruke, nekako mi se neda da ga otvorim.
Pitam se da li se u tih 330 grama štampanog materijala našlo i neko minijaturno parčence koje se odnosi na našu akciju.
Ne znam da li da budem optimista i da pogledam, radije ću sačekati neki pm od nekoga od vas,
koji ako me obraduje dobija piće i iće za muštuluk - u skladu sa narodnim običajima.

Poslednja ispravka: Simke (2.11.2007 u 20:07)
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2007, 20:07   #6
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

Ja sam zanemeo...tekst je super
veliko hvala simke...
jedva kucam...

Poslednja ispravka: DobroslaV (2.11.2007 u 20:15)
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 15:10   #7
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

Simke, tekst je vise nego dobar.
Imam samo jedno pitanje, nisam uspeo da ga pronadjem na sajtu Vojvodinacafe-a, jesu li ga vec obrisali ili ja ne umem da nadjem?

Slazem se sa Nikolom da je ovaj tekst ipak trebalo proslediti novinskim agencijama, ne radi reklame ili popularnosti, vec cisto da se vidi da u ovoj truloj drzavi jos uvek ima jako dobrih ljudi i dece koji imaju barem malo saosecanja, ljubavi i razimevanja prema drugima koji nemaju mogucnosti za normalan zivot.

Ali kao sto rekoh u ovoj truloj drzavi bi to odmah bilo drugacije protumaceno, na zalost!

Jos jednom svaka cast za tekst, zaista da covek zaplace!
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
Simke (25.3.2008)
Stara 10.1.2008, 16:37   #8
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu.

Zaista dobar tekst.
Podsjeca me na stare dane u SK,kad su se pisali ovako kvalitetni tekstovi o igrama,programima i novim tehnologijama.
Totally brings me back...

Mislim da tema treba da bude prateca uz "Sklopimo racunar za djecu bez roditelja",ali o tome ne odlucujem ja.

U svakom slucaju,djeci uvijek treba pomoci.
Jedan sam od onih koji znaju kako je odrastati bez roditelja,i uvijek se odazivam akcijama ovog tipa.

Nabavka racunara nije jedino sto se moze preduzeti.
Bitno je pokazati da smo humani,i da je u svima nama ostalo,ako nista drugo,onda ono malo duse.

Kao sto rece jedan moj veliki prijatelj:

"Budimo ljudi,jer jedino to nikad ne izlazi iz mode."
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Simke (25.3.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Alert 2 na Wireless internetu Paki CFC Mrežne igre 0 17.10.2007 14:42
Deljenje konekcije na više kompjutera SuperG Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 18.10.2006 23:46
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com