Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2008, 16:10   #1
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Angry Spam, flood...

u skorije vreme sam primetio da su odredjeni clanovi poceli da pisu ogroman broj nepotrebnih poruka. jedno vreme je to bilo na nivou spama, ali sad je preraslo u floodovanje... NAJGORE JE STO SE TAJ FLOOD TOLERISE!!! mislim, ovim akcijama opada kvalitet foruma i samim tim dosadjuje starim korisnicima (koji bar kazu nesto pametno), i oni se posle odredjenog vremena smore i odu... stvarno me nervira kada se nekome sastavlja konfiguracija i onda na kraju kad se sve zavrsi, nadje se neki koji ce da napise "konfa je bombonica"... to je nepotrebna poruka koja sluzi da bi pojedinac nabildovao postove... ajde ljudi, bolje kazite nesto pametno u jednoj poruci, nego da pisete gluposti u 10 postova...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 14 korisnika se zahvaljuje korisniku veseliburek na korisnoj poruci:
Borowatz (31.8.2008), Covenant (2.9.2008), DobroslaV (31.8.2008), DonCorleone91 (5.10.2008), Gordon Freeman (31.8.2008), MareZinjo (31.8.2008), Orvel (1.9.2008), Partybreaker (31.8.2008), Pascal (31.8.2008), PeTkO (31.8.2008), rudar (31.8.2008), Srlandand (3.9.2008), ukimafija (31.8.2008), zdravkelja (31.8.2008)
Stara 31.8.2008, 16:55   #2
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: spam, flood...

Takodje, zelim da napomenem da u SDK delu foruma postoji OGROMAN broj nepotrebnih tema i poruka jer postoji zilion tema za konfu do 300/400/500 evra...Mislim da deljenjem SDK foruma na vise manjih foruma nije smanjilo broj spam tema i poruka.Kada bi buduci kupac neke konfiguracije, kliknuo na "Pretrazi" i ukucao za koliko novca bi mu trebala konfiguracija mogao bi da dobije minimum 10 tema.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PeTkO na korisnoj poruci:
veseliburek (31.8.2008)
Stara 31.8.2008, 17:04   #3
MareZinjo
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: N.B.G.
Poruke: 245
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 93 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Pa od kako su ukinuli reputaciju na forumu ime ispod username-a , broj poruka i broj zahvalnica su postali nova reputacija .Kao npr. ona tema o koka koli napravise 8 strana od onoga niko ne cita predhodni post samo se gomilaju novi .
MareZinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MareZinjo na korisnoj poruci:
veseliburek (31.8.2008)
Stara 31.8.2008, 17:18   #4
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

U celoj prici ne valja sto smo mi videli bolje strane ovog foruma, pa bismo to po svaku cenu da zadrzimo. Iako je ovo jedan od disciplinovanijih foruma, mislim da je ta disciplina neujednacena - dok se jednima gleda kroz prste, drugi "stradaju" zbog sitnica. Smesno je sto se vise i dugme "Hvala" ne koristi nego i iskusniji clanovi znaju da ispisu desetine poruka tipa "Ok, hvala ti k'o bratu" i budu face time sto ce im ispod nicka pisati da su inventar, starosedelac, veteran ili sta ti ja znam... Porucio bih starijim i kvalitetnijim clanovima ovog foruma: Ne odustajte. Doprinesite sto vise, jer ima onih kojima je vase znanje potrebno. Bolje cete se osecati i vi, a i oni kojima je problem napokon razresen. Niposto nemojte da se nadurite i zauvek i buntovnicki odete govoreci kako vam nije stalo do ovog virtuelnog mesta na kome provodite/ste proveli tolike sate. Nista nije tragicno, tezimo ka boljem!
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
MareZinjo (31.8.2008), ukimafija (31.8.2008), veseliburek (31.8.2008)
Stara 31.8.2008, 17:31   #5
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: spam, flood...

Mozda bi trebalo opet da se pokusa sa reputacijama, ali da ljudi budu malo realni po pitanju njih. HVALA se sad koristi i za to, pa sad ispadne da je cilj sakupiti sto vise zahvalnica u sto manje poruka. Hvala je logicno staviti kad se pomogne oko problema, da se neko obavestenje, procita se dobar vic, mada je malo glupo da, kad se prica o nekim ozbiljnijim temama, ispod necijeg pametnog teksta stavis hvala (sto je podelio svoje pametovanje sa nama). Ako je vec ucinio/rekao nesto pametno, daj mu reputaciju i gotovo!
Evo na primer, ja sam ovo rekao, i sad mi se svi zahvalite sto sam ja ovo rekao, jer ovo sto sam ja rekao ce sve da prosvetli i ja to znam najbolje jer sam ja to rekao (drago mi je sto ne pisem toliko JA u recenici ).
Ajte sad svi HVALA!

p.s - mislim ni da zahvalnice nece dugo poziveti. Bolje da se ogranici broj zahvalnica po danu.

Poslednja ispravka: Red Dragon (31.8.2008 u 17:44)
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 17:36   #6
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Citat:
Gordon Freeman kaže: Pregled poruke
^^Jel potrebno da se pominje za Cvet ,a aca jadan sam tamo
Ne brini, mogu ja da se izborim sa obričnim smrtnicima željni slave i što više poruka na forumu. Samo nisam svaki dan na forumu pa zna ponekad da se nagomila dosta spama. Ipak su tu VojaM i Rocker koji povremeno bace oko na Cvetić.

Problem je što se ljudi ljute kada im izbrišem nešto što je bilo 20 puta na forumu.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 17:39   #7
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Zahvalnice su tu prvenstveno da smanje spam. Ja sam ih usput pomenuo... I ne, ne bi bilo dobro da se vrate reputacije, believe me...

@aca

Neka se ljute, samo ti nastavi da obavljas posao kao do sada.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 17:52   #8
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: spam, flood...

Ovakva politika spama i flooda šteti prvenstveno novim članovima, od kojih u dobroj meri i potiče većina flooda - čast izuzecima naravno, svi smo mi nekad bili novi članovi. Ali koliko ste puta videli nick i ispod njega stoji "novi član", koji se na Forumu registrovao danas, i istog dana već postovao 20ak poruka i otvorio 10 novih tema, s tim što je većina poruka tipa "brate, ova igra je do yaya", "hoće li mi xxx igra raditi na yyy konfiguraciji" itd...

Zbog svega ovoga postao sam primoran da threadove letimično pregledam, ne bih li našao postove članova koji u datom podforumu imaju stvarno dosta toga pametnog da kažu i koje vredi čitati (npr. u "Šta da kupim" ukimafija i nikola87, pod "Igre" player1, voodoo_, Sarmatian, DeCoy, Eniaroyah, itd.. - ne pratim sve podforume i sve "zaslužne članove" ali shvatate šta hoću da kažem). S druge strane, kad vidim novog člana koji je u 2 dana nabio 50 poruka - poučen lošim iskustvima - takve postove uglavnom preskačem pa da je provalio i smisao života. Naposletku, nemam 3 života pa da čitam svaki post (niti bih hteo).

Tako da ovaj flood ne šteti toliko meni koliko samim flooderima čije postove dobar deo ljudi preskače.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
ukimafija (31.8.2008)
Stara 31.8.2008, 20:35   #9
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Zar nije i sama tema u kojoj se raspravlja o postojanju spama i flood-a nesuvisla- ne samo na ovom vec na bilo kojem forumu?
Sve je to odavno receno.

Anonimnost+publika=
Anonimnost interneta budi razne porive u ljudima. Jedan od njih je i besmisleno trucanje.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2008, 23:37   #10
Casper'NS
Član
 
Član od: 6.7.2008.
Lokacija: ^^
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 27 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Veliki deo problema je i u činjenici da dosta novih članova jednostavno ne želi da pogleda pravilnik i ne drži ga za ozbiljno, već poučeni iskustvom sa raznih foruma koji da bi privukli nove članove dozvoljavaju sve i svašta, kopiraju šablon ponašanja sa istih: "Piši samo da bi bio primećen", a dok admin ne izbriše njihov post prođe neko vreme, jer ne mogu ni admin biti 24h na forumu...
E sad, mislim da bi zajedno sa zahvalnicama trebalo uvesti i neki negativan znak koji bi takodje mogao da se daje svima koji spamuju, možda bi pomoglo da shvate da rade nešto pogrešno, a tako bi se i ostali kad vide veći broj "minusa" kod nekoga, manje zamajavali sa temama i postovima istih.
Casper'NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Casper'NS na korisnoj poruci:
genius (31.8.2008), veseliburek (31.8.2008)
Stara 31.8.2008, 23:53   #11
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

To je dobro... ali bi doslo do zloupotreba... Zahvalnice i reputacija se davala tesko jer time pohvaljujes nekoga pa i nije bila tako cesta a ipak je bila zloupotrebljena. A kad bi neko mogao nekog da natrpa negativnim "nagradama" to bi se ocas napunio forum raznih "dzelata"...

Dakle, nista od toga.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 4:30   #12
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Citat:
Gordon Freeman kaže: Pregled poruke
Ali samo mi nije jasno kako pamtis sve....
Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Hmmmm, dobro pitanje... ... Možda koristi pretragu!
Samo ću reći: talenat. Ne koristim pretragu, ne plaćaju me dovoljno da bih toliko marljivo radio posao. Jednostavno znam da li je vic bio kada ga pročitam. Na forumu sam nekih 2 meseca od nastanka istog, Cvet kompjutera mi je bio omiljeni deo foruma (sada... Šta znam, sve mi je isto ) i viceve sam pratio od početka. Mnogo njih se i ponavljalo tako da sam mnogo njih upamtio da su bili. Jeste da je mnoge smorilo moje brisanje viceva (bilo je čak onih koji su me vređali i osećali se uvređenim ) ali zar nije poenta da se stvari koje su bile brišu?Ako vam je do viceva samo počnite da čitate temu od početka i imaćete dovoljno materijala za čitanje.

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Ja gde jedino postavljam postove u velikom broju (al' necu vise, smorilo me )je kod Ace . Moze covek da se snadje pa reko sto da mu ne damo malo da gleda/brise/smeje se... kao i ostalim korisnicima.
Aha, prilično si aktivan u 2. uglu. Ne brigaj, ista je situacija kao i sa vicevima.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 12:08   #13
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: spam, flood...

Hmm...a zar nije cela ova tema spam?

Jednostavno, svi iznosite neke zakljucke, a niko nije dao predlog kako da se neki problem resi!Ja predlazem da bi se smanjio broj spama da moderatori postanu malo stroziji u onim delovima gde svakog jutra osvane 20+ poruka i da clanovi prestanu da se zale zasto je neka poruka obrisana jer sigurno je imao neki razlog zasto bas ta poruka da se obrise.Obrisano, pa sta!Kao da ta jedna poruka predstavlja smisao zivota ili ne znam kakvu filozofiju pa da ne sme da se obrise.Mozda ce me sada vecina clanova mrzeti, ali ako zelimo da nam ova "kuca", bude uredna i cista, moramo prvo da poradimo na svojoj "higijeni" (porukama), pa ako negde omanemo, tu su moderatori ("cistacice" ) da pospreme iza nas.Jos jednom, spam nije nastao od moderatora vec od clanova, a da bi se suzbio spam trebamo prvo mi da radimo na sebi, pa tek onda da se zalimo na moderatore.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 13:20   #14
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: spam, flood...

Pa hajde lepo da malo poradimo na svojoj kulturi, da probamo da i te "spam" clanove preobratimo u clanove koji nece pisati spam poruke vec poruke sa smislom.Kada bi svi po malo poradeli na iskorenjavanju spama, spam poruka bice dosta, dosta manje.Ali nazalost, spama se nikada necemo otarasiti, i ja sam toga svestan, ali hajde da pokusamo da ga barem smanjimo!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 13:49   #15
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Pa hajde lepo da malo poradimo na svojoj kulturi, da probamo da i te "spam" clanove preobratimo u clanove koji nece pisati spam poruke vec poruke sa smislom.Kada bi svi po malo poradeli na iskorenjavanju spama, spam poruka bice dosta, dosta manje.Ali nazalost, spama se nikada necemo otarasiti, i ja sam toga svestan, ali hajde da pokusamo da ga barem smanjimo!
Jasno mi je sta hoces da kazes i cenim taj stav, ali realno postoje dva nacina za iskorenjivanje spama: ili ce moderatori biti strozi ili ce clan shvatiti da mu je poruka besmislena i sam ce je izbrisati/nece je napisati (ovo drugo je redak slucaj). Odavno nisam video da moderator edituje poruku zbog necijeg flooda. Ne mora uvek cela poruka da se brise, mogu samo nepotrebni delovi poruke da se brisu (cime se izbegava: "zasto mi je poruka izbrisana").
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 14:24   #16
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.005 puta na 7.047 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Ne mora uvek cela poruka da se brise, mogu samo nepotrebni delovi poruke da se brisu (cime se izbegava: "zasto mi je poruka izbrisana").
Većina spam poruka to jeste u celini npr. poruke "Jedva čekam " ili "Ova igra je ekstra " i slično, ali ako uz ovo dodate još neki smislen komentar, obrazložite zašto jedva čekate tu i tu igru ili zašto vam je ona extra onda nema potrebe ni za brisanjem prve rečenice.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
hacker_aca (1.9.2008), Ocelot (1.9.2008), Partybreaker (1.9.2008), Telepatic (3.9.2008), Wolverine (1.9.2008)
Stara 1.9.2008, 15:28   #17
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: spam, flood...

Citat:
Nikola95 kaže: Pregled poruke
Spama i flooda ce uvijek biti dok god postoje clanovi koji to rade.

Zakljucak:
Banujte budale!
Fino si sakrio ovaj txtić, ali u pravu si. Oštrija politika prema spamu je jedini lek. Nekad smo bili strožiji i delili šakom i kapom kazne, pa su onda neki počeli da se žale adminima kako su modovi prestrogi. Evo, sad ne da smo ulaganili, nego prođe i po par dana a da niko ne bude kažnjen, a ranije je bilo bar po 10-ak kazni svakodnevno. Izgleda da ćemo morati opet...
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 15:50   #18
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Kaznjavajte ali pravicno... ako je ikako moguce... dok se ne vidi sta se tolerise a sta ne... pa ako odlucite da ovo treba da bude elitisticki forum za rasprave o kompjuterima lepo banujte sve koji pricaju o bilo cemu drugom. Ja bih prvi zatvorio teme za hari potera, muzicki kviz i jos par... ali kontam da se adminima te teme posebno svidjaju pa nista od toga. S druge strane kad neko hoce da napise nesto opustenije, obicno biva klepan po usima jer neki moderator nije raspolozen taj dan...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 23:56   #19
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: spam, flood...

Ako se krene se banovima mnogo cesce nece vam ostati 20 clanova. Ako zavlada hijerjarhija onda sve u q...

@genius - ne slazem se tobom. Mora malo i necega drugog, necemo ceo dan samo da slusamo o kompovima .

Citat:
S druge strane kad neko hoce da napise nesto opustenije, obicno biva klepan po usima jer neki moderator nije raspolozen taj dan...
Ali ovde se slazem...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 0:00   #20
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: spam, flood...

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Ako zavlada hijerjarhija onda sve u q..
Pa ovde vec vlada hijerarhija. Ne razumem sta htede reci?

Ide: Admin>Mod>Clan. (Dobro tu su sad podgrupe al' 'ajde...)
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Spam poruke zbog virusa lunjo Zaštita 2 29.10.2008 16:11
spam iz telenora nighthawk Brbljaonica 17 28.12.2007 16:49
Free anti spam program Dushan Internet tehnologije 2 21.5.2006 3:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com