Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2009, 23:59   #41
m_fcrs
Novi član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 27
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 12 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Sto znaci da koristis lose programe.... Nemoze Apple da portuje tudje programe koji su pisani nogama i rade samo na OS-u koji je pisan nogama.
slazem se skroz

Poslednja ispravka: m_fcrs (9.8.2009 u 10:00)
m_fcrs je offline  
Stara 9.8.2009, 0:07   #42
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Sto znaci da koristis lose programe. Nije problem u operativnom sistemu nego u programima i programerima koji prave te programe. Nemoze Apple da portuje tudje programe koji su pisani nogama i rade samo na OS-u koji je pisan nogama.
Ovo ti je stvarno jako.
Predrag Stankovic je offline  
Stara 9.8.2009, 12:42   #43
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

@saleSK
Osnovna prednost Windows-a nad OS X-om je ta što postoji mnogo,mnogo više virusa za Windows u odnosu na OS X.
Sass Drake je offline  
Stara 10.8.2009, 1:43   #44
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
@saleSK
Osnovna prednost Windows-a nad OS X-om je ta što postoji mnogo,mnogo više virusa za Windows u odnosu na OS X.
A osnovna prednost linuxa nad windowsom i mac os-om?
doctor je offline  
Stara 10.8.2009, 8:16   #45
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A osnovna prednost linuxa nad windowsom i mac os-om?
GNU/Linux je free i opensource.
GoranSTX je offline  
Stara 11.8.2009, 14:58   #46
saleSK
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 112
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Wink Re: Mac racunari

Ja ne kazem da Mac nije los ali ni jedan SKORO program koji koristim ne radi na Mac-u...Takodje mi se ne svidja interface,ja imam notebook racunar i uz njega sam dobio windows vista pa je i zato koristim....ipak imam i oem cd windows vista ultimate ali ja nisam nigde video gde mogu da kupim originalni apple mac osx...Koristim Nero 8 OEM(Legalan),PowerDVD (Legalan),WinRAR,windows media player 11,The KMPlayer,Divx 7 (Kodek za video)........Ima jos puno boljih programa koji rade na mac-u...Ovo su programi koje ja koristim....Ne kazem da su najbolji ali i ne kazem da su pisani nogama jer su stvarno po meni dobri....

P.S.-Sorry zbog reklamiranja Microsoftovog sajta....

SVAKO IMA SVOJE MISLJENJE!!!
saleSK je offline  
Stara 11.8.2009, 15:11   #47
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Pa svaki program koji radi samo na jednom OS-u, je za mene smece. Ako ga je nemoguce portovati znaci da je pisan kako ne treba (moze se reci nogama), a ako ga je moguce portovati ali niko nece i ne planira, onda je problem u tim likovima koji ga prave. Ne moze da bude problem u programerima operativnog sistema, jer je njihova posao da prave opertativni sistem a ne da se bakcu sa tudjim programima. Naravno govorim ovde o programima koji imaju namenu a ne o sitnim programcicima koje nema smisla portovati.

Za svaki od tih programa sto koristis postoji besplatna alternativa za Mac koja je ista ili bollja po funkcionalnosti. Mrzi me da ti trazi evo ti pa trazi sam.
Mickie je offline  
Stara 11.8.2009, 20:26   #48
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
saleSK kaže: Pregled poruke
....ipak imam i oem cd windows vista ultimate ali ja nisam nigde video gde mogu da kupim originalni apple mac osx...
Sale originalni leopard ili snow leopard ti nista nece znaciti ako nemas Apple racunar posto na drugom racunaru neces ni moci da ga instaliras, tako da se ne sikiraj sto nisi uspeo da ga nadjes. OS X koji moze da se instalira na ne-Aplle masinama su takozvani hackintoshi, tj OS X koji je doradjen i prilagodjen za te masine.

Citat:
saleSK kaže: Pregled poruke
Ja ne kazem da Mac nije los ali ni jedan SKORO program koji koristim ne radi na Mac-u...Takodje mi se ne svidja interface,ja imam notebook racunar i uz njega sam dobio windows vista pa je i zato koristim
Programi koje si navodio inace i nisu za OSX vec su programi pisani za Windows tako da je normalno da ne rade. OS X ima svoje programe koji imaju istu funkciju kao i odgovarajuci programi za windows, a kad (ako imas nameru) malo ovladas OS X-om videces da ne samo da nisu gori vec naprotiv.
Isto vazi i za interfejs koji je po meni tek bolji nego na windowsu, ali to je ipak stvar ukusa, tako da postujem tvoje misljenje iako se i ne slazem sa njim.
Marti Misterija je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
saleSK (14.8.2009)
Stara 23.10.2009, 17:49   #49
jova1996
Član
 
Član od: 23.4.2009.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Mac racunari su najbolji! windows PC ne moze da se meri sa njima
jova1996 je offline  
Stara 23.10.2009, 18:40   #50
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Srećom ti sa 13 godina imaš pregršt iskustva pa možeš tako smelo da tvrdiš.
voodoo_ je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Djordje Turjacanin (23.10.2009), Marti Misterija (24.10.2009), Picard (23.10.2009), Predrag Stankovic (24.10.2009), veseliburek (25.10.2009)
Stara 23.10.2009, 18:55   #51
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Mac racunari

Da kucneš u drvo najpametniji si na svijetu. Ili je možda neko skupio para pa ti kupio iMac koji ti nećeš iskoristiti ni 5%.
Djordje Turjacanin je offline  
Stara 24.10.2009, 23:31   #52
jova1996
Član
 
Član od: 23.4.2009.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

dobro, dobro nisam jedini koji ovako prica ima jos milion i jedan covek koji vise voli macintosh od PC-ja i mislim da je u redu da svako iznese svoje misljenje... sto me odmah napadate, ja sam to pisao u temi u kojoj ljudi hvale mac i mislio sam, ajde da ga pohvalim i ja
b.t.w. djordje sto mislis da ga necu koristiti ni 5%?
jova1996 je offline  
Stara 24.10.2009, 23:43   #53
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Poenta teme nije hvaliti Mac racunare samo zato sto ih hvali jos milion i jedan covek vec hvaliti ih ili ih kuditi ako za bilo koje od navedena dva postoji adekvatan razlog, sto ce reci izneti SVOJE LICNO misljenje zato sto TI tako mislis a ne zato sto DRUGI tako misle.
Marti Misterija je offline  
Stara 24.10.2009, 23:43   #54
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Mac racunari

Pa ajde reci za šta ga koristiš?
Djordje Turjacanin je offline  
Stara 24.10.2009, 23:51   #55
jova1996
Član
 
Član od: 23.4.2009.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

web, ucim obradu slika u aperture, office, muzika, preko njega otkljucavam iPhone itd... dosta stvari ja radim sa mac-om, evo od kada ga imam nisam pozeleo da zaigram ni jednu igricu, a ako budem nekad zeleo da se igram preko boot camp-a cu instalirati xp i dati mu malu particiju samo za igre i zabraniti pristup webu sa xp-a zbog virusa...
A evo onda kad je vec ovo tema gde se hvali i kudi mac da ga pokudim... Nikako mi se ne svidja to sto kad hocu da izbacim neki usb prikljucak iz porta moram da pravim polugu uz pomoc srafcigera(bas jako pritegne usb iMac...)
jova1996 je offline  
Stara 24.10.2009, 23:58   #56
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

Eto vidis i sam da mozes i bolje, samo kad se potrudis.
Btw. igre sasvim dobro rade na OSX i bez BootCamp-a, provereno.
Marti Misterija je offline  
Stara 25.10.2009, 0:05   #57
jova1996
Član
 
Član od: 23.4.2009.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

pa da, ali onda treba da se cimam skidanjem sa to*enata(nikad nisam kupovao original igre), a tek sad kad sam nagovorio mamu da provuce karticu i osudio je na nekoliko godina otplacivanja iMac-a stvarno ne mogu da kupujem igra za 5000 din. za mac se stvarno tesko nalazi "iza coska" a da skidam po 2 nedelje me stvarno mrzi, e zato boot camp pa narodne verzije igara koje kupim za 300 dindzi...
jova1996 je offline  
Stara 25.10.2009, 0:13   #58
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Mac racunari

Citat:
jova1996 kaže: Pregled poruke
web, ucim obradu slika u aperture, office, muzika, preko njega otkljucavam iPhone itd... dosta stvari ja radim sa mac-om, evo od kada ga imam nisam pozeleo da zaigram ni jednu igricu, a ako budem nekad zeleo da se igram preko boot camp-a cu instalirati xp i dati mu malu particiju samo za igre i zabraniti pristup webu sa xp-a zbog virusa...
A evo onda kad je vec ovo tema gde se hvali i kudi mac da ga pokudim... Nikako mi se ne svidja to sto kad hocu da izbacim neki usb prikljucak iz porta moram da pravim polugu uz pomoc srafcigera(bas jako pritegne usb iMac...)
To možeš i sa Windowsom. naravno sad će ustati gomila dušebrižnika koja će početi da prila kako je to loše, kako na windowsu ima virusa i ostalo... Viruse ćeš dobiti onako kako ih zaslužuješ. Sigurno nećeš dobiti virus hodajući po SK forumu i RTS sajtu.

A onaj ko je kupio ti iMac očigledno nije uzeo u obzir cijenu koja je prevelika za ovakav računar i korisnost koju ti nećeš iskoristiti. Mac je većinom pravjen za profesionalne potrebe kao obrada videa.

Shvatićeš ti nešto kad budeš od svojih para kupovao.
Uzgred niej ovo tema u kojoj se hvali i kudi već tema u kojoj se razgovara o MAC račuanrima.
Djordje Turjacanin je offline  
Stara 25.10.2009, 0:29   #59
jova1996
Član
 
Član od: 23.4.2009.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Mac racunari

prvo: onaj ko kaze da je mac bolji od windowsa nije dusebriznik. svako voli okruzenje koje mu prija. Ako je tako precenjen i los mac zasto ga onda pola Amerike koristi? Pogledaj ponekad neki Americki film/seriju i obrati paznju koje kompove koriste(mac naravno). E sad taj koji mi je kupio mac (moja mama koja mi ga je uzela na kredit posto je videla da me zanimaju racunari sto joj se dopalo) koristi amd sempron 2200+ na 1.8Ghz, neku staru nVidiinu graficku sa 32 MB, 1 GB RAM i sve to na winu xp vidis, nije neki zahtevan korisnik(a bogami ni znalac pa da proceni da li je mac preskup ili ne...). Mac mozda jeste skup, slazem se, ali vredi te novce kada uzmes PC pribojavas se kada ce izaci novi win i da li ce ga tvoj komp izgurati, a sa mac-om to nije slucaj(evo iMac G3 iz 1998. gura leoparda iz 2007.) tako da ce mi se ovaj komp isplatiti ali ga ja necu menjati sledecih bar 5 godina
EDIT: e da mozda je mac pro pravljen iskljucivo za profesionalce ali iMac 20" kakav ja imam je za prosecne korisnike
jova1996 je offline  
Stara 25.10.2009, 0:38   #60
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Mac racunari

1. Nisam mislio onaj koji voli Mac već bi neko rekao da ima viruse da en valaj nista i tako.
2. Pola Amerike? Zar nisi shvatio da je to sve plaćena reklama? pa i u jednom filmu jedan lik u Japanu ima Xbox3 360 iako Japanci ne mogu da smisle Xbox.
3. To i jeste problem što nije znalac. Ne zna šta djetetu od 13 godina treba(da ne bude zabune i ja imam 13 godina ali sam daleko pametniji i ne bih dao za računar kompletan nikad iznad 500e) već mu kupi najskuplji i najljepši(dobro ima on funkcije ali to jednostavno nije potrebno ni tebi ni meni ni nikome ko se ozbiljno ne bavi video editingom i sličnim zanimacijama). ž
4. mac jednostavno ne vrijedi te novce i to da brineš da li će moći Win je glupost naš drugar nix Car je instalirao Win7 an 384 mb RAM-a i još rekao da radi.
5. Taman ćeš ga zamijeniti za 5 godina kada bi ti mogao nešto ozbiljno i poslužiti.
6. Vidim imaš iPhone imaš iMac dobro ne kažem voliš Apple ali nemoj biti "ništa nije skupo" tip. Budi skroman i zadovolji se malim a nemoj ići na iMac ako znaš da se nećeš baviti nečim šta ti treba.
EDIT:E da, za obične korisnike koji su spremni isprazniti buđelar i kupiti nešto što nije vrijedno toga-.

Poslednja ispravka: Djordje Turjacanin (25.10.2009 u 0:50)
Djordje Turjacanin je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
apple, mac


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop računari Sasa064 Prenosni računari 9 21.12.2008 12:16
Vaši i naši stari računari Bokile Brbljaonica 78 3.7.2008 23:11
DNK računari 100.000 puta brži od klasičnih Barni Brbljaonica 25 31.12.2007 3:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com