Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.12.2012, 17:40   #21
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

"Sinko da to valja ne bi oni ni prodavali " -

Te price tipa 'pun je kao brod pa prodaje budzasto' su klasicna valjanja gluposti preko usta.

Dobru kupovinu polovnog PC-ja mozete obaviti jedino od prijatelja/poznanika koji ce vam dati za dobru cenu.



"Bolje jedna topla piva nego cetri ladna" - toliko o polovnjacima

I da dodam 800 evra je nov komp koji tera sve u fulu (tako je vec zadnjih 20 godina) i tako ce da ostane.....
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2012, 2:46   #22
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Kako li iskopaste ovu temu, ljudi...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2013, 13:48   #23
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

800 evra u Srbiji ljudi prvo nemaju (ah da neki cak i imaju) ,a cak i da nakrpe retko ce dati zadnje pare na PC "kantu".

Sto se tice polovanjaka od tvog prijatelja ,koja je razlika u odnosu na identican polovnjak ,koji prodaje neki lik sa 300 pozitivnih i 0 negativnih ?


Kupiti polovan PC se i vise nego isplati ,posebno zato sto vec komponente koje su stare samo 1 godinu, sada su jeftinije duplo. Tako da mozes kupiti za 400 evra da moze sve da potera


Samo jednom mi se desilo u 70-80 kupovina/prodaja da sam imao problem i to mi stigao hard disk sa bad sektorima ,covek nije znao ,vratio sam mu ,vratio mi lovu.

Elektronika nije kao auto ,pa se trosi, pa da je bitno kako je ko "hajcio".
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2013, 18:51   #24
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Dobro, ali ima komponenti kao što su, na primer, napajanja, koja ne bi trebalo kupovati polovna, afaik...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2013, 19:05   #25
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

dadoh pre 2 godine za grafičku oko 100eura, a sad nova košta 6 i nešto hiljada, a za GT8600 kolko vidim po limundo mogu da tražim 500-1000 din.. više mi vredi da prodam njen pasivni bakarni hladnjak u staro gvožđe .. staviću je sa strane za rezervu to mi jedino preostaje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 18:39   #26
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Ako mislis na 8600gt, postavi je na Limundo dogurace do 2500 sigurno.
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2013, 19:21   #27
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Jedino sto me tesi kod (nekih) naduvanih cena polovnjaka je to sto je tek kupovina novog racunara preskupa. Uvek se uzdam u ono "bolje godinu dana staro ,ali mnogo jace" ,nego novo "a ipak slabije".
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2013, 0:02   #28
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Evo u ovom novom broju 2/2013 imate dobar tekst koji pokriva polovnjake i radijus njihove primene....
Generalne savete za kupovinu polovnog hardvera je jako tesko dati. Grafika koja je dosadasnji vek prezivela na nekom kung-fu napajanju uz divljanje struje iz mreze tesko da neko moze da predvidi vek trajanja. Isto vazi i za memoriju,zvucnu i procesor. Kao primer mogu da navedem AMD procesor na masini koja je kupljena polovna i super sljakalo 2-3 meseca i onda pocelo divljanje i pistanje s ploce. Ispalo je da procesor iz cista mira nabije zacas temperaturu do 70 stepeni, bilo je dovoljno samo drndati misa levo desno. Nema procesa upozadini samo cist win i program za merenje temperature.
Retko se desava ali eto pojavi se ponekad tako ojadjen procesor. Bolje kad su nacisto crknuti bar ne radi 100%
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2013, 0:12   #29
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

možda treba da se flešuje bios ili da se malo očisti kuler, ili da se namaže pasta.. ili neki malware.. jbg posle 3 meseca.. polovno nema garanciju ali nikad nisam čuo da se procesor pokvari da greje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2013, 2:53   #30
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
dejan_osipaonica kaže: Pregled poruke
Evo u ovom novom broju 2/2013 imate dobar tekst koji pokriva polovnjake i radijus njihove primene....
Generalne savete za kupovinu polovnog hardvera je jako tesko dati. Grafika koja je dosadasnji vek prezivela na nekom kung-fu napajanju uz divljanje struje iz mreze tesko da neko moze da predvidi vek trajanja. Isto vazi i za memoriju,zvucnu i procesor. Kao primer mogu da navedem AMD procesor na masini koja je kupljena polovna i super sljakalo 2-3 meseca i onda pocelo divljanje i pistanje s ploce. Ispalo je da procesor iz cista mira nabije zacas temperaturu do 70 stepeni, bilo je dovoljno samo drndati misa levo desno. Nema procesa upozadini samo cist win i program za merenje temperature.
Retko se desava ali eto pojavi se ponekad tako ojadjen procesor. Bolje kad su nacisto crknuti bar ne radi 100%

Kakvo crno divljanje ? Po tvojoj logici stari racunari ne bi trebali uopste da rade ,ako cemo tako gledati vek trajanja. Sta tek ta napajanja da kazu

I totalno nema veze koliko je radila Graficka, procesor, ram itd. Moze da ti crkne sutra ,a moze i tek za 50 godina. Ja kuci imam nesto ultra starog hardvera i radi kao da je tek iz fabrike.

Procesor ne moze iz cista mira da nabije 70 ,ako imas kuler sa dobrom pastom.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2013, 17:56   #31
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Kakvo crno divljanje ? Po tvojoj logici stari racunari ne bi trebali uopste da rade ,ako cemo tako gledati vek trajanja. Sta tek ta napajanja da kazu

I totalno nema veze koliko je radila Graficka, procesor, ram itd. Moze da ti crkne sutra ,a moze i tek za 50 godina. Ja kuci imam nesto ultra starog hardvera i radi kao da je tek iz fabrike.

Procesor ne moze iz cista mira da nabije 70 ,ako imas kuler sa dobrom pastom.
Menjane su i pasta i kuleri pa je procesor dizao temperaturu u nebesa bez nekog vidnog razloga. I meni se to samo dvaput da to vidim i u oba slucaja je bio u pitanju amd athlon jedan socket A i drugi am2 pri cemu je ovaj drugi bio nov.Prvi je uzet u okviru polovne konfiguracije i radilo je sasvim korektno par meseci kod coveka dok nije pocela ploca da pali alarm.
Nisam ja nigde rekao da to nebi ni trebalo da radi nego da se nemoze generalno dati savet sta je dobro a sta ne a koliko mi se cini ljude najvise to zanima.
Sto se tice starih racunara imam zx spectrum 16k.48k commodore 64 i svi su verovatnije stariji od odsta clanova foruma pa rade kao i pre 30 godina . Takodje imam i 286 i 486 koji su takodje ispravni ali su i sami racunari tada kvalitetnije radjeni. Sve niviji hardver ima nekako sve kraci vek trajanja opet to neznaci da nece valjati bas svaka komponenta ali se takve stvari uzimaju na sopstveni rizik.
U proslom postu sam grafiku naveo samo kao primer ako vas bas toliko pogadja...
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2013, 18:04   #32
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

ja bih pre reko da je matična ili loše napajanje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2013, 23:14   #33
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Procesor je cisto da stavim tacku na ovo. Drugi procesor iz iste generacije radi najnormalnije na toj ploci a gospodin problematicni se isto ponasao na svakoj ploci. Ako potrazite malo po netu uvidecete da to i nije bas retka pojava u amd svetu pa cak ni u AM2 varijanti.
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2013, 10:32   #34
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
dejan_osipaonica kaže: Pregled poruke
Menjane su i pasta i kuleri pa je procesor dizao temperaturu u nebesa bez nekog vidnog razloga. I meni se to samo dvaput da to vidim i u oba slucaja je bio u pitanju amd athlon jedan socket A i drugi am2 pri cemu je ovaj drugi bio nov.Prvi je uzet u okviru polovne konfiguracije i radilo je sasvim korektno par meseci kod coveka dok nije pocela ploca da pali alarm.
Nisam ja nigde rekao da to nebi ni trebalo da radi nego da se nemoze generalno dati savet sta je dobro a sta ne a koliko mi se cini ljude najvise to zanima.
Sto se tice starih racunara imam zx spectrum 16k.48k commodore 64 i svi su verovatnije stariji od odsta clanova foruma pa rade kao i pre 30 godina . Takodje imam i 286 i 486 koji su takodje ispravni ali su i sami racunari tada kvalitetnije radjeni. Sve niviji hardver ima nekako sve kraci vek trajanja opet to neznaci da nece valjati bas svaka komponenta ali se takve stvari uzimaju na sopstveni rizik.
U proslom postu sam grafiku naveo samo kao primer ako vas bas toliko pogadja...
Malo popraviš gramatiku, verovatno se onda neće kvariti.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2013, 10:54   #35
[4S] Vizant
Član
 
Član od: 6.8.2006.
Lokacija: Stockholm
Poruke: 51
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 24 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Jedan vrlo vazan faktor kod polovnih PC kompjutera ili komponenti je da li je comp stajo na podu ili na stolu(desku).
[4S] Vizant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Programi uz tekst dbojan Tekstovi u SK 1 7.10.2009 13:31
Konvertor za ručno pisani tekst Lord_WereWolf Aplikativni softver 3 2.11.2008 2:49
U pomoć! (Dreamweaver - tekst oko slike) arlekino Web razvoj 1 17.10.2008 22:15
Tekst sa slike u tekst Stojadin Aplikativni softver 19 9.6.2008 19:43
Tekst o virtuelizaciji u SK 4/2008 - prvoaprilska šala? zzyyxx O SK-u uopšte 10 12.4.2008 16:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com