Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2011, 18:52   #41
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Uopste, Bean ima tezak posao u ovoj seriji koji za sada obavlja na izuzetno suptilan i prefinjen nacin, uprkos tome sto Addy i mala Williamsova neprestano pokusavaju da mu ukradu scene.
Nisam ga tako dozivela. Meni je u knjizi bio nevidljiv, bystander i kao takvog sam ga i ocekivala. Razumem da su vise prostora morali da daju poznatom glumcu, i da su njegovim izborom odmah povukli publiku, ali mi je to previse igranja na sigurno.
Spoiler za spoiler:
Nadam se samo da nece na silu da pokusaju da mu produze vek trajanja u seriji


Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
@Jon: Snow je emo tokom cele prve knjige, koliko se ja secam. Seriji su tu tesko ima sta zameriti, bukvalno su preneli ono sto je zapisano na ekran.
Zar? Ja ga se secam mnogo drcnijeg i samostalnijeg, posebno na putu ka Wallu... Oko njegovih razmisljanja se dosta toga vrti. But that again, davno sam citala prvu knjigu, a i ekranizaciji ocigledno prilaze sa potpuno drugacijim pristupom liku. Mada svejedno

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
@Lannisteri: moras imati na umu da su knjiga i serija dva razlicita pojma. U knjizi smo Lannistere videli samo iz perspektive Starkovih, pa su ispali dve karikature negativaca. S obzirom da u seriji spadaju u glavne likove, morali su da im dodaju neke scene u kojima su njih dvoje sami (ili sa Joffreyjem), a u takvim scenama svakako nece ispasti onoliko podmukli kakvi su u knjigama.
Dobili su oni prilicno detaljan i raskosan tretman od strane Martina, jesu negativci, ali sa slojevima svega i svacega. Mislim da ce njih najteze portretisati u seriji, posebno sto se naracija vrlo brzo udaljava iz POV ugla... videcemo. Imam velika ocekivanja od Jaime-a, iako mi se do sada nimalo ne svidjaju ni glumac, ni njegova gluma.

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
A to da je Bean mator za Neda... on i ovako izgleda mladje od ove sto glumi Catelyn, Armitage bi mogao sin da joj bude. Deca su morala dobiti par godina vise u odnosu na knjige, sto je prouzrokovalo da i svi ostali likovi ostare koju godinu.
Ko im je kriv sto biraju babe za glavne glumice, i sto paze na rejting? Poenta Martinovog setinga i jeste da deca moraju brzo da odrastu, i da nema vremena za igranje u pesku. Pa, Jon Snow ima svega 15-16 godina u knjizi, a Daeneris godinu vise. Halo! Meni je jasno da moramo da pazimo na modernu kvazi-moralnost i senzibilitet, ali da su imali vise cahones, pa da lepo puknu 15+ i idu sirovo, a ne u skladu sa parental guidance-om. Kao da se i u stvarnom zivotu ne desavaju ubistva, silovanja, i slucajevi kada te rodjeni brat proda za vec nesto...

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
A nesto mi Lanisterovi ni u seriji ne izgledaju bas beningno.
I ne treba da budu... treba da budu mnogo gori!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 19:18   #42
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
I ne treba da budu... treba da budu mnogo gori!
Znam da ne treba da budu i da treba da budu jos gori, ali hteo sam da kazem da ni ovako nisu bas predstavljeni kao dobrice. Polako, tek je pocetak i opipavanje pulsa publike.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 20:45   #43
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Ma publika je vec kupljena, opsti je hype, pogledaj samo ocenu na IMDB

Isto kao i sa LotR-om svojevremeno... popularno delo i dobar marketing cuda cine
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 21:11   #44
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Ma kad samom Martinu kao nekom ko sudeluje u stvaranju serije ne smeta sto su mu junake malo postarili ili ublazili njihov evil karakter - meni smeta jos manje.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 22:18   #45
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Ma naravno... nama ni iz dzepa, ni u dzep

Jedino me kopka - da je Hallmark imao mogucnosti da ekranizuje serijal, zanima me da li bi bilo isto... (znam, znam, sbb-kbb, ali opet...)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 22:33   #46
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Ne mogu bas da procenim objektivno ali mislim da Hallmark nije bas u stanju da se finansijski meri sa HBO produkcijom tako da bi po meni sama serija sigurno izgledala drugacije. Ne kazem ni bolje ni losije ali drugacije - definitivno.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 22:56   #47
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ma naravno... nama ni iz dzepa, ni u dzep

Jedino me kopka - da je Hallmark imao mogucnosti da ekranizuje serijal, zanima me da li bi bilo isto... (znam, znam, sbb-kbb, ali opet...)
Pretvorio bi ga u "pricu za decu".
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 2:08   #48
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
I ne treba da budu... treba da budu mnogo gori!
Pa realno Tirion i Kraljeubica su cool (ako izuzmemo to sa sestricom sta radi), a Sersei i Dzofri su nedao ti bog, jedina dva lika koja su mi skroz negativni. Ni caleta im ne volim, al ume nekad da ispadne kralj.
Kad smo kod Lanistera obozavam i Sendora Cleganija samo steta sto je sporedan lik. U seriji je malo benigniji doduse...
Mislim i da je glumac koji igra kralja Roberta dobar, ali Kejtlin je fail...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 22:42   #49
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Je l gledao neko 4. epizodu?

Elem, predlažem da se ova diskusija oko Game of Thrones splituje u zasebnu temu (kao što je letos urađeno za Lost), kad već vlada tol'ko interesovanje. Makar u Brbljaonicu, pa da oni knjigama prosvećeni mogu nama neukima da pomognu oko nekih detalja i pitanja (sa što manje spojlera, naravno).

Na primer, negde sam čuo da je onaj tutor (imena nema šanse da popamtim i tako će verovatno da bude tokom cele sezone ) na Zidu u romanima mnogo gori i suroviji od onoga što vidimo u seriji. To je vrlo moguće, pošto ovde liči na mog profesora fizičkog u prvoj godini srednje (na kraju su ga pijani i razulareni maturanti prebili na kraju godine, pa izbio skandal i lik pobeg'o iz škole glavom bez obzira, al ok, to je potpuno nebitno sad ), pa me zanima, da li je to tačno i, ako jeste, u kojoj meri je dotični suroviji u knjigama?
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
Iris (10.5.2011)
Stara 10.5.2011, 18:29   #50
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Spoiler za hint:
Three-eyed crow
Bilo u 4. epizodi, koliko se secam.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 18:38   #51
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke
Elem, predlažem da se ova diskusija oko Game of Thrones splituje u zasebnu temu (kao što je letos urađeno za Lost), kad već vlada tol'ko interesovanje. Makar u Brbljaonicu, pa da oni knjigama prosvećeni mogu nama neukima da pomognu oko nekih detalja i pitanja (sa što manje spojlera, naravno).
Done.

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke
Na primer, negde sam čuo da je onaj tutor (imena nema šanse da popamtim i tako će verovatno da bude tokom cele sezone ) na Zidu u romanima mnogo gori i suroviji od onoga što vidimo u seriji. To je vrlo moguće, pošto ovde liči na mog profesora fizičkog u prvoj godini srednje (na kraju su ga pijani i razulareni maturanti prebili na kraju godine, pa izbio skandal i lik pobeg'o iz škole glavom bez obzira, al ok, to je potpuno nebitno sad ), pa me zanima, da li je to tačno i, ako jeste, u kojoj meri je dotični suroviji u knjigama?
Svi su likovi mnogo izraženiji u knjigama, kao i njihovi karakteri, koji često idu u krajnosti. Kao što već rekoh negde, zbog rejtinga i "tananih osećanjca" publike nije bilo šanse da idu do kraja i u skladu sa knjigom... ma koliko bi neki od nas to voleli. Na primer, žestoka je diskusija izbila na HBO-ovom zvaničnom forumu u vezi sa
Spoiler za spoiler:
silovanjem Daenerys
i mišljenjima za i protiv, sa sve citiranjem knjige...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 19:32   #52
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

A dobro, kad se ekranizuje neko knjizevno delo svaki reditelj ima svoju neku viziju tih glumaca, ne moze bas da bude kao u knjizi.
Nisam citao knjigu ali pretpostavljam kad bi "citirali" knjigu da bi imali manje gledalaca ipak je ovo kako jeste za siru populaciju ljudi.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 20:34   #53
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

O tome ne mogu da sudim, mogu samo da nagađam da je 90% stvari razvođeno zarad osetljivih osećanja (američke) publike, kao što reče Iris.

No, odgledao 4. epizodu. I dalje je tempo upadljivo spor, ali meni lično ne smeta, nekako me fino uvodi u setting. Pretpostavljam da je to i svrha onih silnih dijaloga onog plavusana i ***** u kadi, kao i, odmah za tom scenom, dadilje i Nedove ćerke... mislim na različita tumačenja stvaranja Sedam kraljeva. I da, smrt onog viteza na turniru je odlična... kao i cliffhanger.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 21:06   #54
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Tek sam skoro primetio seriju pa me zanima par stvari. Ne bih čitao radnju na wikipediji zbog spiler-a, pa me zanima da li će biti nešto od fantasy-ja: vilenjaci, patuljci, zmajevi...? Iz ranijih postova u temi sam shvatio da je reč o fantasy žanru ali mi trailer-i izgledaju kao "obični" medieval.

Vidim na IMDB-u da je najavljeno 10 epizoda, da li je to kompletna serija ili samo prva sezona?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 22:44   #55
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Tek sam skoro primetio seriju pa me zanima par stvari. Ne bih čitao radnju na wikipediji zbog spiler-a, pa me zanima da li će biti nešto od fantasy-ja: vilenjaci, patuljci, zmajevi...? Iz ranijih postova u temi sam shvatio da je reč o fantasy žanru ali mi trailer-i izgledaju kao "obični" medieval.

Vidim na IMDB-u da je najavljeno 10 epizoda, da li je to kompletna serija ili samo prva sezona?
Bice fantasy-ja, doduse ne u nekoj ogromnoj kolicini, ali uvek ce biti tu negde ispod povrsine medieval okruzenja.


A serija bi, ako bude isla po knjigama, trebalo da ima 7 sezona. Trenutno je izaslo 5 knjiga, 6. knjiga izlazi u julu a pisac je rekao da ce biti jos jedna, 7. knjiga i to je kraj.


Spoiler za sta sve postoji u seriji:
zmajevi, beli hodaci(nesto kao undeadovi) magije/carobnjaci, mozda resurrection i jos par stvari ali nema dwarfova/elfova/orkova
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mali Mrav na korisnoj poruci:
Aibo (11.5.2011)
Stara 10.5.2011, 23:11   #56
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

iskreno ovo sto si stavio u spojler je skroz pozitivno. Povraca mi se vise od reciklaze elfova orkova i patuljaka. Volim epsku fantastiku i smatram da bar tu moze da se pusti masti na volju i da se smisli nesto malo drugacije od Tolkina.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Laskaris (11.5.2011), Nash Knight (11.5.2011)
Stara 11.5.2011, 0:29   #57
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Super, baš ovo mi je trebalo, odavno nisam gledao ništa fantasy like (barem ne iole dobro).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 2:55   #58
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sve u svemu serija je odlichna. Knjiga je preneta na ekran onoliko koliko je to moguce, a to je bio jako tezak zadatak. U stvari, ovakav poduhvat je bilo mnogo lakse za***ti nego izvesti iole dobro, aplaudiram HBOu za podvig. Glumci su dobri, pojedine likove nisam bas tako zamisljao ali nema ni jednog katastrofalnog promasaja.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Vulee (11.5.2011)
Stara 11.5.2011, 12:13   #59
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
A serija bi, ako bude isla po knjigama, trebalo da ima 7 sezona. Trenutno je izaslo 5 knjiga, 6. knjiga izlazi u julu a pisac je rekao da ce biti jos jedna, 7. knjiga i to je kraj.
Koliko sam nacuo (ne pitaj za izvor), ideja je da serija obradi prve 3 knjige.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 13:01   #60
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Mislim da to zavisi od gledanosti. Cim su videli brojke, nadlezni su brze-bolje odobrili drugu sezonu, za dalje verovatno opet cekamo da vidimo kako ce proci ona itd.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Nash Knight (11.5.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com