Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.8.2011, 14:19   #1
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Milan Kragujević

Znam da je i ranije bila tema o "malom geniju" i zatvorena je zbog relativno puno hate-a, zato molim članove da se suzdrže od glupih komentara.

Poenta ove teme jeste da prikažemo drugima kakav je on. Ne mislim kao ličnost, već kao programer.

Razumem da neko može da isprati neki tutorial da nauči nešto, pa to da koristi u svom projektu. Razumem da neko može da koristi već postojeći library u svom projektu. Ono što ne razumem jeste da neko može da prekopira tutorial, prevede imena promenljiva i napravi male promene pa taj kod prikaže kao njegov!

U pitanju je njegov najnoviji tutorial na blogu: http://milankragujevic.com/php/php-t...l-captcha.html
(za svaki slučaj, evo je i slika strane, on ima običaj da obriše stvari kad ga neko provali kao što je bio slučaj sa portfoliom)

Evo odakle ga je ukrao: http://www.white-hat-web-design.co.u...curity-images/

Da vidimo sličnosti:

PHP kod:
$font './monofont.ttf'// font
var $font 'monofont.ttf'
Ok... koriste isti font, slučajnost? Da. Ne možemo da zaključimo ništa iz toga. Dalje:

PHP kod:
 $velicina_fonta $visina_slika 0.75//velicina tekst
$slika = @imagecreate($sirina_slika$visina_slika); //pravimo sliku

/* font size will be 75% of the image height */
$font_size $height 0.75;
$image imagecreate($width$height) or die('Cannot initialize new GD image stream'); 
Veličina fonta je VISINA * 0,75? Ma i to mora da je slučajnost.. Dešava se.

PHP kod:
for( $i=0$i<$tackice_randm$i++ ) { //pravimo random tackice na slici
imagefilledellipse($slikamt_rand(0,$sirina_slika),
 
mt_rand(0,$visina_slika), 23$slika_ometanje_boja);
}
 
for( 
$i=0$i<$linije_randm$i++ ) { //pravimo random linije na slici
imageline($slikamt_rand(0,$sirina_slika), mt_rand(0,$visina_slika),
 
mt_rand(0,$sirina_slika), mt_rand(0,$visina_slika), $slika_ometanje_boja);
}
 
/* tutorial */
for( $i=0$i<($width*$height)/3$i++ ) {

   
imagefilledellipse($imagemt_rand(0,$width), mt_rand(0,$height), 11$noise_color);
}

/* generate random lines in background */
for( $i=0$i<($width*$height)/150$i++ ) {

   
imageline($imagemt_rand(0,$width), mt_rand(0,$height), mt_rand(0,$width), mt_rand(0,$height), $noise_color);

PHP kod:
$textbox imagettfbbox($velicina_fonta0$font$kod);  //pisemo tekst
$x = ($sirina_slika $textbox[4])/2;
$y = ($visina_slika $textbox[5])/2;
imagettftext($slika$velicina_fonta0$x$y$boja_teksta$font $kod); 

/* create textbox and add text */
$textbox imagettfbbox($font_size0$this->font$code) or die('Error in imagettfbbox function');
$x = ($width $textbox[4])/2;
$y = ($height $textbox[5])/2;
imagettftext($image$font_size0$x$y$text_color$this->font $code) or die('Error in imagettftext function'); 
Sve razumem da je moglo da se poklopi, ali ovo je preterano.

Jedino što je unikatno uradio jeste stavio da se koriste reči a ne da se random generišu slova. Čak je i to iskopirao odnekud, zato što:

PHP kod:
$random rand(042); //random broj između 0 i 42
$this--->rec $recnik[$random]; // vadimo reč iz rečnika koja ima broj $random
$this->recnik $recnik// stavljamo recnik u globalnu promenjivu recnik 
Ima rečnik od mnogo više reči, yet, koristi samo 0-42 ?

PHP kod:
$slova_na_slici 6//ne koristi se 
Zašto je stavio ako se ne koristi? Oo
Ah da, u originalnom tutorialu se koristi...

PHP kod:
$characters='6' 
Da je bar naveo source tog tutoriala, već je i napisao:

"Jednostavno jer mi je bilo dosadno A i uzeo sam ideju od gugla (reCaptcha) Objavljena je i verzija bez liste reči, sa random generisanjem slova"

Takođe pogledajte njegov demo, a i demo originalnog tutoriala: http://www.white-hat-web-design.co.u...ptcha-test.php

Stvarno više nema logike... On se pojavljuje na televiziji, u novinama, dobio je ekstra računar od ComTrade-a a nema pojma. Dok ima drugih na ovom forumu koji već godinama uče i usavršavaju se (Andross i Geomaster kao primer), a nisu dobili ni P od publiciteta koji zaslužuju.

Poslednja ispravka: EclipsE (31.8.2011 u 15:16) Razlog: Promenio link do slike strane, tinypic je smanjio
EclipsE je offline  
Stara 31.8.2011, 15:20   #2
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Milan Kragujević

U svakom slucaju treba mu skinuti kapu,sve vuce za nos i ide mu odlicno.

Dobio je i racunar? moja migrena opet pocinje da radi...
Bokile je offline  
Stara 31.8.2011, 15:25   #3
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Milan Kragujević

I bice sutra na Pinku u 07:00 jutarnji program
Lich_king2 je offline  
Stara 31.8.2011, 15:35   #4
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Milan Kragujević

I to HP ProBook.
Je l' neko zna koliki je stepen crkavanja HP-ovih ProBook i EliteBook notebookova?
Sass Drake je offline  
Stara 31.8.2011, 16:30   #5
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Strasno....sta reci nego, attention whore.
Sh0m1 je offline  
Stara 31.8.2011, 16:35   #6
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Ono što ne razumem jeste da neko može da prekopira tutorial, prevede imena promenljiva i napravi male promene pa taj kod prikaže kao njegov!
Kad sam ja imao 11 godina, nisam znao ni to da uradim

Sve u svemu, nema potrebe da se otvara nova tema, kad je prethodna zatvorena.

Mislim da ne bi trebalo dodatno popularisati nekoga kao što je taj klinac.
ZoNi je offline  
Stara 31.8.2011, 16:41   #7
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
I to HP ProBook.
Je l' neko zna koliki je stepen crkavanja HP-ovih ProBook i EliteBook notebookova?
Nije probook nista posebno najjeftinija poslovna varijnta hp laptopova..evo mom komsiji je crkoa posle 2 godine,taman po prestanku garancije.
flamingos je offline  
Stara 31.8.2011, 16:57   #8
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Kad sam ja imao 11 godina, nisam znao ni to da uradim

Sve u svemu, nema potrebe da se otvara nova tema, kad je prethodna zatvorena.

Mislim da ne bi trebalo dodatno popularisati nekoga kao što je taj klinac.
Prethodna tema je zatvorena zato što je bilo vređanja, pretnji i svakakvih off-topic stvari.

Da, ne bi trebalo dodatno popularisati klinca, ali eto biće sutra na TV Pink u jutarnjem programu i ko zna koliko miliona ljudi će ga gledati i diviti mu se. Zašto bi on imao poseban tretman?

Videli smo da krade kod... po onim snimcima (koje je obrisao) videli smo njegovo ponašanje, ali eto i dalje dobija publicitet... Pa pobogu, dobio je besplatno laptop od ComTrade-a, za kakvo znanje? Nikakvo.

Ima mnogo njih koji su više zaslužili od njega i koji su pokazali svoje znanje, i nisu dobili ništa za svoj trud.
EclipsE je offline  
Stara 31.8.2011, 19:25   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Treba pomenuti ljude koji će nešto jednog dana uraditi u svetu. Tako i on će verovatno jednog dana da se otisne preko bare i tamo postaviti neku jednačinu koju niko neće moći da reši. Ali ima i drugih ljudi. Ima ih i na ovom forumu koji i te kako mogu da imaju publicitet, ali ili ne žele ili ih drugi ne vide.
todos je offline  
Stara 31.8.2011, 19:48   #10
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Stvarno više nema logike... On se pojavljuje na televiziji, u novinama, dobio je ekstra računar od ComTrade-a a nema pojma. Dok ima drugih na ovom forumu koji već godinama uče i usavršavaju se (Andross i Geomaster kao primer), a nisu dobili ni P od publiciteta koji zaslužuju.
Jbg guraju mama i tata svoje malo nabeđeno čedo, dok su deca koja stvarno nešto znaju negde u zapećku jer nema ko da im pruži šansu da se dokažu. Uvek je bilo tako, i pre 20-ak godina stipendije su deljene maminim i tatinim sinovima, a ne deci koja to stvarno zaslužuju i kojima je potrebna.

Nije ovo dete ništa krivo, krivi su njegovi roditelji.
DeCoy je offline  
Stara 31.8.2011, 20:05   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Ljudi, nemojte da širite mržnju prema dečku. Ipak je on maloljetan, ima samo 11. godina, i čak da krade te tutorijale svaka mu čast, pošto smo mnogim većim lopovima oprostili mnogo krupnije stvari. Dečko je dobio laptop, pa šta? Svaka mu čast, sad će moći da nauči više i iskoristi puni potencijal laptopa ukoliko želi biti informatičar ili programer. Ili to, ili će nastaviti da krade tuđe tutorijale i da ih prikazuje kao svoje, ali u bilo kom od ova dva slučaja dečko će dobiti svojih 15. minuta slave. Ako mu je cilj bio da dobije taj laptop, onda će ugasiti sajt i sve, ali sumnjam da će se to desiti. Mislim da su roditelji upoznati sa svim tim što on radi i da ga podržavaju, i takođe mislim da je pojavom ovog dječaka pokrenuta lavina pitanja koja je za mnoge lakše skriti i staviti u drugi plan koristeći (ne)opravdanu mržnju usmjerenu protiv pojedinca, radije nego se suočiti sa stvarnim problemima - otuđenje djece (alijenacija), problem djece bez djetinjstva, zavisnost od Interneta i tehnologije, zakržljalost u društvenoj komunikaciji, smanjeno druženje među djecom, i mnogi drugi problemi koji su prisutni.
LoneWolf je offline  
Stara 31.8.2011, 20:14   #12
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Njemu na cast.Mali je provaljen.Imas kradje i u muzici,svetu filma,u IT industriji itd pa nikom nista.Ako vam nesto znaci posaljite na 24sata ovaj thread pa nek objave kako stvari stoje.
Smeta mi sto je nepravda ucinjena prema ostalima i sto je mali prodao maglu medijima ali ne nameravam to da uradim niti podrzavam to.Verujem da bi na taj nacin malom unistili detinjstvo ako ne i jedan dobar deo zivota ...
Starface je offline  
Stara 31.8.2011, 20:29   #13
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Smeta mi sto je nepravda ucinjena prema ostalima i sto je mali prodao maglu medijima ali ne nameravam to da uradim niti podrzavam to.Verujem da bi na taj nacin malom unistili detinjstvo ako ne i jedan dobar deo zivota ...
A to što je drugim mališanima uništeno detinjstvo u proteklih 20-30 godina samo zbog toga što su se rodili na pogrešnom mestu i u pogrešno vreme, to ništa? Što je gomila talentovane i nadarene dece ostala u zapećku ili je zbrisala u inostranstvo, da se više nikad ne vrati? I to baš zbog ovakvih, koje od malih nogu uče da će za tuđ rad koji plasiraju kao svoj (čitaj: lopovluk) biti nagrađeni najviše su nadrljali.

Klinaca kao što je ovaj treba da se plašimo u budućnosti. Ima da nas pojedu za doručak.
A on konkretno - biće sigurno neki političar...
Iris je offline  
Stara 31.8.2011, 20:31   #14
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nije ovo dete ništa krivo, krivi su njegovi roditelji.
Ne bih se bas slozio sa tobom - bar sada kad znamo o "malom geniju" mnogo vise nego drugi!

Da si (ako si) video nacin na koji se mali obraca "sagovornicima" putem poruka verovatno bi imao sasvim drugacije misljenje jer za onako pokvareno, nisko, bezobrazno, umisljeno i arogantno obracanje nije samo ni krivica roditelja - mada definitivno najveci deo lezi na njima.

Tacno je da ga roditelji guraju ali ima i dosta dece koju takodje roditelji guraju pa se ponasaju u granicama normale a ne na onaj i onakav nacin.
Marti Misterija je offline  
Stara 31.8.2011, 20:45   #15
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Milan Kragujević

i jos jednom se potvrdjuje moc azdaje zvane - propaganda. nije hitler bio lud sto je imao ministra za propagandu, a nasi kretenski mediji siluju kulturu vec duze godina sto je pre svega sindrom "male" tj. siromasne zemlje.

prema tome, prica je prosla u javnost, mali je previse "mali" da bi se krivio bez obzira sto se lepo snasao u ulozi i voli publicitet, ali kazem ovo je medijska krivica i nicija vise, i onoga koji je sproveo tu bombasticnu najavu. klinci danas odrastaju na kompjuteru mnogo cesce nego sto se to radilo pre 10, 20 godina i normalno je da neki posveceniji i talentovaniji zagrizu u informacione vode mnogo dublje nego sto se to smatralo normalnim u proslom periodu
dijego_ je offline  
Stara 31.8.2011, 21:38   #16
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Dobro ljudi ajde sta sada???!!!

Da pricamo do besvesti da je mali za***** celu Srbiju??!
Ako vam se sve to gadi i kukate na njega da je s***** druge talente,lepo malom pokazite mesto tamo gde mu je i mesto !!
Slazem se sa vama da nije trebao da krade od drugih a za aroganciju ne mogu da pricam jer ga nisam gledao niti slusao.Govorim to cisto da ne ispadne kako sad ja njega branim i kako mi je ok sto neko zivi na tudjoj slavi.

Ne vidim smisao dalje polemike oko toga kako i koga je sve za*****.Rekao sam vam.Imate dovoljno dokaza da nekoj novinarskoj kuci posaljete ovaj thread i siguran sam da ce objaviti u novinama !Svi ce lepo znati da mali nije Tesla niti cudo od deteta vec copy/paste masina,forumasi zadovoljni a narod zna istinu.
Ko se razume malo vise u programiranje nek posalje ako vam je toliko stalo do toga.

Nek moderator ubaci glasanje:ko je za to da malom pokazemo gde mu je mesto ?
Starface je offline  
Stara 31.8.2011, 21:44   #17
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Ja sam za akciju, da debeljka ubacimo u katran, pa onda perje na nj i da ide tako go kroz Knez Mihajlovu.

Koja je uopste poenta teme ?
Da, napisano je da je ukrao sta god, i sta ima mi o tome dalje da lamentiramo, eeee tezak je zivot, ne smarajte.
Pjanovic je offline  
Stara 31.8.2011, 21:52   #18
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Btw ljudi ja nisam toliko kompetentan za raspravu jer ja nemam pojma o programiranju tako da ne znam sta znaci koristiti neciji sablon tj do koje mere moze da se kopira.
A svidja mi se sto se mali odmah ogradio i rekao da je svestan da ce neko (mi) pokusati da dokaze da kopira druge ,a najace "ako nisu uradili sa svojim zivotima nista,nek ne upropascavaju njegov" .Auuu

+1 za Pjanu. Ili ucinite nesto ili cutite.Ovo cisto kukanje jbt haha
Starface je offline  
Stara 31.8.2011, 21:56   #19
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ja sam za akciju, da debeljka ubacimo u katran, pa onda perje na nj i da ide tako go kroz Knez Mihajlovu.

Koja je uopste poenta teme ?
Da, napisano je da je ukrao sta god, i sta ima mi o tome dalje da lamentiramo, eeee tezak je zivot, ne smarajte.
20 Godina kasnije: Koja je poenta price? Jeste da je ukrao pare iz budzeta i sta mi o tome dalje da lamentiramo eeee tezak je zivot ne smarajte vidite da se snasao.
Pusti malo danas, pusti sutra i to se otme kontroli. Sta da postane parola? Ukradi snadji se, znanje ti ne vredi. Isto su govorili pustite Pink, nije nista strasno pa pogledaj gde smo dogurali? Prodjes Knez Mihajlovom, kao da si prosao kroz javnu kucu na otvorenom (nije da se zalim ali zasiti se covek kad ih ima previse ).Slazem se sa Iris da zbog takvih mnogi od nas odlaze ili jedva cekaju da odu iz ove zemlje.
Lich_king2 je offline  
Stara 1.9.2011, 20:51   #20
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Milan Kragujević

Cestitamo na jos jednom laptopu
Lich_king2 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neobee ADSL gori od dial-upa noskich Internet usluge 203 31.3.2009 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com