Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2016, 1:34   #6201
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
sasa. kaže: Pregled poruke
zapravo, nije loša igra, igram je ovih dana.
Mislis ?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Leonida (23.9.2016)
Stara 23.9.2016, 1:59   #6202
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
sasa. kaže: Pregled poruke
zapravo, nije loša igra, igram je ovih dana.
Za zavrsetak ove osrednje igre ce ti trebati oko 150 sati (za osnovnu igru, bez Hearts of Stone i Blood&Wine ekspanzija). To vreme ces mnogo bolje iskoristiti igrajuci neke za tebe mnogo bolje igre. Ja na (za mene) osrednje igre ne bih potrosio ovoliko vreme pa ni da mi plate.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 3:12   #6203
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Zanimljiva je ta potreba ljudi, da smatraju kako se ističu time što se ne slažu sa većinom - a opet ne nude argumente za svoje mišljenje.

Pa hajde onda, Laserstormu, zbog čega smatraš da je ova igra mediokritetna? I koje su tvoje preporuke za bolje igre, možda mi se neka od njih i svidi?

Pritom, na Witchera (zajedno s ekspanzijama) može da se potroši i do 100 sati, sa većinom sporednog sadržaja okončanog.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 7:58   #6204
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Steel For Humans


Definitivno (meni) najbolja numera sa OST-a
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (28.9.2016), NikolaDzoni (23.9.2016)
Stara 23.9.2016, 9:00   #6205
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Zanimljiva je ta potreba ljudi, da smatraju kako se ističu time što se ne slažu sa većinom - a opet ne nude argumente za svoje mišljenje.

Pa hajde onda, Laserstormu, zbog čega smatraš da je ova igra mediokritetna? I koje su tvoje preporuke za bolje igre, možda mi se neka od njih i svidi?

Pritom, na Witchera (zajedno s ekspanzijama) može da se potroši i do 100 sati, sa većinom sporednog sadržaja okončanog.
Mislim da nisi skontao sarkazam.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 9:46   #6206
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Zanimljiva je ta potreba ljudi, da smatraju kako se ističu time što se ne slažu sa većinom - a opet ne nude argumente za svoje mišljenje.Pa hajde onda, Laserstormu, zbog čega smatraš da je ova igra mediokritetna?
on je, bojim se, samo pokušao da bude ironičan, a ja bih, ako dozvoliš, rado odgovorio na ovo pitanje. pritom bih se poslužio tu jednim postom iznad, čisto da idem po tezama

Citat:
NikolaDzoni kaže: Pregled poruke
-negativne strane: pomalo klise prica,u odredjenim momentima glavna prica je umela da dosadi,
ovo je izuzetno bitno - zašto pravite story driven rpg a ne možete da smislite neklišeiziranu priču (radnju)? ok, sve su priče klišeizirane, slažem se, ali zašto onda pravite story driven rpg? najgore mi je u igrama kada mi nude nezanimljiv sadržaj koji MORAM da pratim da bih posle odlučivao (to je taj rpg momenat) u kom pravcu će se kretati dijalog / priča / quest. i zašto ljudi uopšte prate klišeizirane priče? kako im ne dosadi?
uostalom, šta je bitno u jednoj story driven igri ako ne ta priča?

Citat:
NikolaDzoni kaže: Pregled poruke
igra moze lagano da se predje bez preterane upotrebe alhemije i kraftovanja, oscilacije u tezini NPC-eva u pojedinim delovima igre
dakle igra ostavlja ne čak ni kao opcion, već maltene kao kozmetički sistem alhemije i kraftovanja. zašto ga onda uopšte imamo? aaaa, neki ljudi vole da prelaze igru na različite načine... pa što onda niste ostavili mogućnost da gledam sa strane i skakućem kao u super mariju?
trivijalizacija? a nije trivijalizacija kad nešto napraviš trivijalnim?
)) sve je to zbog borbenog sistema, da vam ja kažem, i baš zbog njega imamo i problem oscilacije nežine npc-ova.

Citat:
NikolaDzoni kaže: Pregled poruke
-pozitivne strane: prelepa grafika i predeli, muzika, combat sistem (pored nedeostataka sto se tice poslusnosti i preciznosti), stil kojim su napisani dijalozi, zanimljivi likovi tokom glavne price i side questova, gwent, primetno poboljšane performansi nakon patcheva
prelepa grafika i predeli, stil kojim su napisani dijalozi i primetno poboljšane performanse su stvar šminke i produkcije. imamo brdo praznih igara koje pucaju od dobrog stila i prelepe grafike i predela, pa ih to ne čini dobrim igrama. ne čini ni ovu.
zanimljivi likovi tokom glavne priče su pomalo u koliziji sa dosadnim zapletom. kako to zaplet dosadan a likovi zanimljivi? pritom je još stil dijaloga odličan? ma idi...
ako mene pitaš, sve je to na nivou nekog assassin creed-a, samo što je umotano u izbore tokom dijaloga te se zato zove rpg. kad na to dodamo klišeiziranu priču, eto prilike da me igra smara da pratim priču koja je dosadna da bih svojim odlukama usmerio avanturu u pravcu... kom pravcu kad je nezanimljivo?

i konačno, najveći problem
combat sistem, iliti narodski rečeno - borbena mehanika. 90 posto igre se prelazi pritiskanjem tastera X i bez gledanja u ekran. 90 posto???? skoro svi standardni kripovi i velika većina nazovi bosova.

šta je tačno dobro u combat sistemu koji se nije odmakao ne od klasičnih hack and slash-eva nego ni od pomenutog assassin creeda?

da je ovde combat sistem pola dark souls-a, da postoji bilo kakav izazov, oprosto bih im i dosadnu priču, i fokus na produkciji. da je combat sistem ozbiljan, ne bi ni craftovanje i alhemija bili trvijalni, već od suštinske pomoći. da je combat sistem ne samo poslušan i precizan, nego još pritom i dobro osmišljen, ne bi ni morali toliko da se cimaju oko glavne priče, igrali bi smo igru samo zato što je zabavno da se bijemo. ovako je dosadno, i igru pratimo kao neki sitkom koji se produžava unedogled - daj još ovog da izubijam (ne gledajući), sad će (možda) kraj.
ali neće... igra je toliko masivno produžena i nafilovana nezanimljivim sadržajem da se ne može preći bez da pratiš priču jer nećeš dobro iskliktati šta treba u dijalogu. da se podsetimo - moram da pratim klišeiziranu i dosadnjikavu priču.

je l sad jasnije?
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 10:55   #6207
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Bascelik (23.9.2016)
Stara 23.9.2016, 11:28   #6208
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@mmike
Koliko vidim sve si lepo argumentovao i imas izgradjeno misljenje o igri, to postujem.
Igra nije savrsena, mozda i nije najbolja igra ikad, ima dosta nedostataka i dosta stvari je moglo biti bolje, ali The Witcher 3 (kao celina) je jedna od najboljih igri u ovoj generaciji (next-gen sto bi se reklo) i sto se mene tice ova igra je obezbedila sebi mesto medju klasicima gaming industrije.
Dark Souls je odlican serijal, ali je ujedno specifican jer on cilja na specificnu publiku i jednostavno nije za svakoga.
Poistovecivanje Assassins Creeda sa Wticherom necu ni da komentarisem...
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 12:13   #6209
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
najgore mi je u igrama kada mi nude nezanimljiv sadržaj koji MORAM da pratim da bih posle odlučivao (to je taj rpg momenat) u kom pravcu će se kretati dijalog / priča / quest. i zašto ljudi uopšte prate klišeizirane priče? kako im ne dosadi?
uostalom, šta je bitno u jednoj story driven igri ako ne ta priča?
Ovo nije argument već lični utisak. Nekom se priča dopada, nekom ne.

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
i konačno, najveći problem
combat sistem, iliti narodski rečeno - borbena mehanika. 90 posto igre se prelazi pritiskanjem tastera X i bez gledanja u ekran. 90 posto???? skoro svi standardni kripovi i velika većina nazovi bosova.
Mlatiš... combat system nije savršen ali nije ni približno toliko loš koliko ga ti crniš. Probaj na Death March-u tvoju taktiku pa vidi kako ćeš proći. Nisam igrao new game + ali valjda i on dodaje težinu. Ovo ti nije press X to win igra. Ako bih ja imao neku zamerku to bi bila preciznost kontrola, a i to nije nešto što bi mi kvarilo uživanje u igri.

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
da je combat sistem ne samo poslušan i precizan, nego još pritom i dobro osmišljen, ne bi ni morali toliko da se cimaju oko glavne priče, igrali bi smo igru samo zato što je zabavno da se bijemo. ovako je dosadno, i igru pratimo kao neki sitkom koji se produžava unedogled - daj još ovog da izubijam (ne gledajući), sad će (možda) kraj.
Možda rpg nije za tebe ako uglavnom uživaš u borbi. Dark souls je pre izuzetak nego pravilo u svetu rpg-a, da funkcioniše bez story-driven kvestova.

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
ali neće... igra je toliko masivno produžena i nafilovana nezanimljivim sadržajem da se ne može preći bez da pratiš priču jer nećeš dobro iskliktati šta treba u dijalogu. da se podsetimo - moram da pratim klišeiziranu i dosadnjikavu priču.


Opet lični utisak a ne argument.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 12:16   #6210
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ljudi imam pitanje kao totalni noob witcher serijala, da li je potrebno odigrati prethodne delove ili trojka moze da se igra kao igra za sebe? Pitam zbog price koju igra prati?
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 12:28   #6211
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Odigraj sve, nije 100 % neophodno ali je poželjno, posebno što je prvi Witcher narativno odlična igra...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 13:41   #6212
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Prvi deo po meni bolje uvodi igrača u Witcher univerzum, dobar je i 2. deo, ali po meni recimo dvojku baš ni nemoraš da igraš ako nemaš toliko vremena.

Možeš kec pa trojku odmah.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 13:56   #6213
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ako imaš vremena definitivno odigraj bar prvi Witcher.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 15:41   #6214
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

žao mi je reakcija poput onog icemanovog posta, ali jednoumnih ljudi imaš svuda (pogotovo u vladajućim strankama) i takve gluposti ću do daljeg ignorisati. njihova poenta je da uvrede, a ne da unesu bilo kakav kvalitet u raspravu.

inače, izvinjavam se ako sam svojim postom ikoga uvredio, hteli ste argumentovano mišljenje, a tezu da je priča pomalo dosadnjikava i klišeizirana sam podelio od čoveka koji je napisao koji post iznad mene, bez IKAKVE želje da njemu šta stavljam u... tastaturu. slažem se da se o njoj može raspravljati, ali realno, pokušajte STVARNO da se setite neke "*ebe kevu" dobre priče i zapleta iz igara i shvatićete da ihj je zaista, ali ZAISTA jako malo, a da ste se u mnogo, mnogo, mnogo više igara kleli da su dobre, odlične, najbolje u svojoj generaciji.

što se tiče izbora težine, i toga kako je igra teža na hard levelu - nesumnjivo. ali kao što ryse son of rome nije postao ni jade empire ni dark souls samo zato što smo pojačali na hardes' (legendary, šta već beše), tako neće ni witcher, ako me razumete.

što se keca tiče - ima tu i jedan detalj koji mi se lično baš nije dopao - kontrole (ne dopadaju mi se ni u dvojci i trojci, ali bar ima opcije za gamepad). nekako mi je mnogo prirodnije da se mlatim okolo u trećem licu pomoću gamepad-a, miš tu nema šta da traži. ima ukupno jedna (i brojkama 1) tps igra sa malee fight-om koju mnogu da igram mišem i gde to ima smisla - m&b warband, u svim ostalim akcionim tps igrama gde pomeram direktno lika a ne klikćem je to mučenje. što je najgore, witcher 1 ima neku kombinaciju direktne i indirektne kontrole koja je apsolutno jedna od najgorih kontrolnih šema ikada.

znam da je totalno glupo da ja kao neko kome ovaj serijal i nije baš nešto legao predlažem bilo šta, ali witcher 2 je možda najbolji za početi serijal - ima interfejs prilagođen svom načinu izvođenja (čitaj: igra se gamepad-om) a igra se ne produžava unedogled dok potpuno ne dosadi. w3 ima sen'boks svet (pristup koji itekako cenim, poštujem i volim), ali taj open world nema baš puno smisla u skriptovanoj, story driven igri kao što se od klasičnog rpg-a očekuje da bude (osim kod prvih fallout-a, ali oni su posebna kategorija igre).

btw, je l može neko da mi objasni, šta je tačno rpg u dark souls-u osim toga što gradiš lika i budžiš kartakteristike? po čemu je to rpg?
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 16:36   #6215
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Čak iako je glavna priča ovde pomalo klišeizirana, to ne znači da ona nema jaku emociju iza sebe, da su likovi uverljivi i puni duha... meni se glavna priča najmanje i svidela, ali sadržaj koji sporedni kvestovi nude, na narativnom nivou, svakako je odličan i vrhunskog kvaliteta. Svi sporedni kvestovi su odrađeni sa dosta pažnje posvećene najsitnijim detaljima. Ako uporedim side questove ovde i u skoro bilo kojoj drugoj igri, nema sumnje da Witcher odnosi pobedu. Mnogi (nepravedno) upoređuju Witchera i Skyrim iako se dosta razlikuju, ali npr meni su sporedni kvestovi u SKajrimu toliko generički u većini slučajeva, da me uopšte ne mogu zadržati prikovanim za monitor. A upravo je u DLC-jevima, zbog skidanja tereta te Velike priče o Geraltu i bližnjima, igra dobila punoću.
Tako da u obzir treba uzimati ne samo glavnu već i sporednu priču ako gledamo narativ na celokupnom nivou. I pored toga još jednu bitnu stvar - način na koji je svet predstavljen i koliko je uverljiv. A ja dugo nisam imao takvu potrebu da iščitam svaki glossary entry za likove i čudovišta (pritom je zanimljiv pristup i tome sa pripovedačke instance, gde se Dandelion stavlja kao pripovedač tih događaja i kroz takvu fokalizaciju dobijamo zanimljiv pristup - ovo su pokušali da urade i u Assassins Creed igrama u kojima je Shaun bio taj koji baca sarkazam po entry-jima o lokacijama i ljudima, ali to je bilo vrlo traljavo odrađeno).

Što se težine tiče, tu već nema govora, ako je data mogućnost, data je upravo s razlogom da oni koji traže izazov igraju na većoj težini, oni koji jure samo priču, igraju na manjoj. Svako kukanje povodom toga je suludo - upravo su vam date opcije da imate mogućnost IZBORA.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2016, 16:53   #6216
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

nisam rekao da je borba prelaka nego da je... daj da nađem neku neuvredljivu reč - prejednostavna i bez izazova. skill koji ta borba zahteva više vuče na tekken nego na neki ozbiljan malee naslov.

što se tiče "narativa" i "uverljivosti likova", ja spadam u staru školu koja i dalje pročita minimum dve - tri knjige mesečno i meni su kompjuterski zapleti i likovi iz igara manje, više smešni. bez uvrede. u praktično svim igarma. ne vidim ja tu neku razliku između skajrima i vičera, možda je onaj zaplet jeftiniji, možda su ti skajrim likovi neuverljivi, ali vičer likovi meni lično nisu ništa uverljiviji, počev od geralta i njegovih ložačkih opaski, preko pice što širi noge kad god ga vidi, do ostalih.

svet mi je opet uverljiv onoliko koliko me povuče mehanika - m&bwb je što se mene tiče daleko uverljiviji a nema praktično nijednu liniju dijaloga i niti jednog "razrađenog lika". kako onda? pa tako što se u m&b stalno nešto dešava, svet je zaista dinamičan, carevine ratuju, tvrđave menjaju vlasnika, imam utisak da sam stvarno u sred nekog rata. u vičeru imam utisak da sam u sred nekog jeftinog fantasy sitkoma, i ako je to ono što čini svet uverljivim (a deluje mi da ćeš sad ponovo o prelepoj grafici i muzici), onda mislim da moramo da ponovo porazgovaramo o tome šta je to što zaista čini neki svet živim.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2016, 0:35   #6217
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Poceo sam witchera 3 posto sam trenutno u problemu sa vremenom, ali sigurno cu odigrati i ostale cim bude bilo mogucnosti.E sad imam par rupa dok igram i pokusao sam da izguglam malo ali me i dalje bune neke stvari:
Spoiler za stvari koje me malo bune:
Stigao sam do dela sa blood baronom, izguglao sam i shvatio da je rat izmedju dosta strana ali me zanima da li se wild hunt(kao frakcija) pominje u proslim delovima i zasto oni zele Siri?Mozda ce ovo bito objasnjeno kasnije ali posto imam rupu u delovima da pitam nista ne skodi
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2016, 1:14   #6218
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Spoiler za spoileri:
Wild Hunt nije nikakva frakcija rata već elitna kraljevska jedinica vilenjaka iz druge dimenzije koji sebe nazivaju Aen Elle. Oni su originalni izvor veoma posebnog gena po imenu "Krv vilenjaka" koji omogućava potpunu kontrolu tzv. Sile, pojave koja prožima i kontroliše ceo poznati svet. Ko god poseduje gen može da premosti granice vremena i prostora i da slobodno putuje po drugim dimenzijama. Ciri poseduje taj gen jer je njena majka Paveta jedna od naslednica loze koju su originalno začeli ljudski čarobnjak i Aen Elle, vilenjakinja po imenu Lara Doren. Tako se gen preneo u originalnu dimenziju gde se odigravaju knjige i igre. Zbog toga svi žele Cirilino potomstvo. Čak je i njen rođeni otac, Emhir var Emris, pokušao da začne dete sa njom kako bi dobio naslednika ravnog božanstvu koji bi nastavio da vlada Nilfgardom. Aen Elle od Ciri isto žele potomstvo ali njihov cilj je da vrate pomenuti gen među svoju populaciju kako bi kao i pre mogli nesmetano da putuju kroz dimenzije. Witcher 3 ovde uvodi poprilično slobodnu interpretaciju knjiga i nekakve navigatore koji su navodno sposobni da putuju kroz dimenzije, što je poprilično kontradiktorno originalnom materijalu (to nije jedini slučaj grubog odstupanja igre od knjiga).

Inače, Ciri je već jednom bila u dimenziji vilenjaka gde je kralj Aen Elle-a trebalo da bude zadužen za pomenuto potomstvo. Kralj umire nakon što Eredin, njegov verni sluga i vođa Crvenih jahača (Wild Hunt), precenjuje sposobnost svog kralja da izdrži jaku dozu afrodizijaka. I ovde igra odstupa od kanona i pokušava da prikaže Eredina kao ubicu iako je u knjigama bio fanatično veran kralju. Ciri beži uz pomoć jednoroga, misterioznih bića koji su originalno nastanjivali Aen Elle dimenziju, i uspeva posle nekoliko meseci i poseta ogromnom broju dimenzija da se vrati u svoj originalan svet. Nažalost, tokom jednog od svojih skokova prolazi kroz svet koji je potpuno uništen kugom i sa sobom slučajno prenosi buvu koja u originalnom svetu preko pacova zaražava kompletnu posadu brodu po imenu Katriona. Otuda ime "katrionska kuga".
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Dacko (28.9.2016), MoNsTeR (24.9.2016), zokocx (24.9.2016)
Stara 24.9.2016, 3:02   #6219
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Spoiler za spoileri:
Wild Hunt nije nikakva frakcija rata već elitna kraljevska jedinica vilenjaka iz druge dimenzije koji sebe nazivaju Aen Elle. Oni su originalni izvor veoma posebnog gena po imenu "Krv vilenjaka" koji omogućava potpunu kontrolu tzv. Sile, pojave koja prožima i kontroliše ceo poznati svet. Ko god poseduje gen može da premosti granice vremena i prostora i da slobodno putuje po drugim dimenzijama. Ciri poseduje taj gen jer je njena majka Paveta jedna od naslednica loze koju su originalno začeli ljudski čarobnjak i Aen Elle, vilenjakinja po imenu Lara Doren. Tako se gen preneo u originalnu dimenziju gde se odigravaju knjige i igre. Zbog toga svi žele Cirilino potomstvo. Čak je i njen rođeni otac, Emhir var Emris, pokušao da začne dete sa njom kako bi dobio naslednika ravnog božanstvu koji bi nastavio da vlada Nilfgardom. Aen Elle od Ciri isto žele potomstvo ali njihov cilj je da vrate pomenuti gen među svoju populaciju kako bi kao i pre mogli nesmetano da putuju kroz dimenzije. Witcher 3 ovde uvodi poprilično slobodnu interpretaciju knjiga i nekakve navigatore koji su navodno sposobni da putuju kroz dimenzije, što je poprilično kontradiktorno originalnom materijalu (to nije jedini slučaj grubog odstupanja igre od knjiga).

Inače, Ciri je već jednom bila u dimenziji vilenjaka gde je kralj Aen Elle-a trebalo da bude zadužen za pomenuto potomstvo. Kralj umire nakon što Eredin, njegov verni sluga i vođa Crvenih jahača (Wild Hunt), precenjuje sposobnost svog kralja da izdrži jaku dozu afrodizijaka. I ovde igra odstupa od kanona i pokušava da prikaže Eredina kao ubicu iako je u knjigama bio fanatično veran kralju. Ciri beži uz pomoć jednoroga, misterioznih bića koji su originalno nastanjivali Aen Elle dimenziju, i uspeva posle nekoliko meseci i poseta ogromnom broju dimenzija da se vrati u svoj originalan svet. Nažalost, tokom jednog od svojih skokova prolazi kroz svet koji je potpuno uništen kugom i sa sobom slučajno prenosi buvu koja u originalnom svetu preko pacova zaražava kompletnu posadu brodu po imenu Katriona. Otuda ime "katrionska kuga".

Ovo je lepo napisano, ali ima par stvari koje nisu bas tacne, kao:

Spoiler za sp:

- Lara Doren nije bila Aen Elle, vec Aen Saevherne.

- Eredin nije bio verni sluga kralja Auberona. Zbog toga je Avallach i poceo da sumnja na prljavu igru. Sam je pokusao da zavede Ciri u jednom momentu, ali kao i Auberon, na ljude gleda kako na niza bica koja su odbojna i nijedan nije bas voljan da se seksa sa dhoine-om tek tako. Eredinu je zbog toga bilo relativno svejedno, kad je dao jaku kolicinu afrodizijaka Auberonu, da li ce ovaj da odradi posao ili da pandrkne. Bio bi na dobitku u oba slucaja.

- Navigatori nisu toliko kontradiktorni originalnoj prici jer su Aen Elle (tacnije Dearg Rhuadri, Crveni jahaci) mogli da putuju izmedju svetova i fizicki i astralnom projekcijom (odatle i potice legenda o Wild Hunt-u kao kavalkadi utvara koja jase preko neba), ali to iziskuje veliki napor i nikada ne mogu da prebace veliki broj ljudstva. Zbog toga im i treba Cirila. Sa potpunom kontrolom nad svojom moci mogla bi da otvori portal izmedju svetova. Koliko sam ja skapirao iz knjiga, Geraltovom svetu preti White Frost, a Aen Elle su prevashodno hteli da otvore prolaz kako bi spasili Aen Seidhe od kataklizme.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
helen (25.9.2016), MoNsTeR (24.9.2016)
Stara 24.9.2016, 3:57   #6220
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Ovo je lepo napisano, ali ima par stvari koje nisu bas tacne, kao:

Spoiler za sp:

- Lara Doren nije bila Aen Elle, vec Aen Saevherne.

- Eredin nije bio verni sluga kralja Auberona. Zbog toga je Avallach i poceo da sumnja na prljavu igru. Sam je pokusao da zavede Ciri u jednom momentu, ali kao i Auberon, na ljude gleda kako na niza bica koja su odbojna i nijedan nije bas voljan da se seksa sa dhoine-om tek tako. Eredinu je zbog toga bilo relativno svejedno, kad je dao jaku kolicinu afrodizijaka Auberonu, da li ce ovaj da odradi posao ili da pandrkne. Bio bi na dobitku u oba slucaja.

- Navigatori nisu toliko kontradiktorni originalnoj prici jer su Aen Elle (tacnije Dearg Rhuadri, Crveni jahaci) mogli da putuju izmedju svetova i fizicki i astralnom projekcijom (odatle i potice legenda o Wild Hunt-u kao kavalkadi utvara koja jase preko neba), ali to iziskuje veliki napor i nikada ne mogu da prebace veliki broj ljudstva. Zbog toga im i treba Cirila. Sa potpunom kontrolom nad svojom moci mogla bi da otvori portal izmedju svetova. Koliko sam ja skapirao iz knjiga, Geraltovom svetu preti White Frost, a Aen Elle su prevashodno hteli da otvore prolaz kako bi spasili Aen Seidhe od kataklizme.
Spoiler za :
Aen Saevherne je samo prestižna vilenjačka titula, ništa više. Sa rasnog stanovišta Lara Doren i svi vilenjaci iz njenog sveta su Aen Elle.

Eredin je pre svega patriota. Ti pokušaji zavođenja Ciri dok je Oberon još uvek bio živ su isključivo posledica nesigurnosti da li će kralj uopšte biti sposoban da začne novu lozu. Kada je Oberon umro Eredin je shvatio da sva odgovornost za pronalaženje Ciri i otpočinjanje nove loze leži na njemu.

A navigatori jesu potpuna izmišljotina jer je Wild Hunt uvek kanonski opisivan kao grupa konjanika koja je mogla da prelazi dimenzije samo pod veoma specifičnim uslovima (zato su se uvek pojavljivali u isto vreme). Da ne govorim kako taj argument o "velikom naporu" pada u vodu kad u igri mogu da se vide bukvalno kompletne flote brodova Wild Hunt-a.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com