Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2007, 20:17   #1
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Destination: Treasure Island

Kheops Studio je odlucio da napravi jos jednu avanturu u kojoj se radnja zasniva na alternativnom nastavku poznatijih literalnih dela. Ali ovog puta su odlucili da ne rade po delima Julesa Vernea(Return to Mysterious Island i Voyage), vec su se odlucili za klasik Roberta Louisa Stevensona - Treasure Island (Ostrvo s blagom).
Za one koji nisu citali knjigu, evo kratkog podsecanja. Mladi avanturista Jim Hawkins dolazi u posed mape zakopanog blaga kapetana Flinta. Mapu pokazuje prijateljima i nedugo zatim kupuju brod Hispaniola i okupljaju posadu za lov na blago. Brodski kuvar je izvesni Long John Silver za koga se kasnije ispostavlja da je nekadasnji kapetanov Flintov kompanjon (kao i vecina posade Hispaniole). Onda slede standardne radnje za svaku knjigu o piratima. Pobuna, izdaja, malo macevanja, malo prljavih trikova, malo menjanja strana…Na kraju Long John Silver prelazi na Jimovu stranu, ljute pirate ostavljaju same na ostrvu i normalno, pokupe svo blago. Jim se zaklinje da vise nece juriti zakopana blaga a Long John Silver nestaje sa jednim delom blaga i tu se knjiga zavrsava.
Kako su momci i devojke iz Kheopsa zamislili nastavak ove price, mozete saznati ako instalirate Destination: Treasure Island. Igra pocinje na brodu mladjanog Jima nekoliko godina posle desavanja u knjizi. Na brod se ukrcavaju ljuti ostavljeni pirati i preuzimaju brod. Dok se pirati zabavljaju hodanjem po dasci, Jima zakljucavaju u njegovu kabinu. U tom momentu sa na prozoru pojavljuje Long John Silverov papagaj sa delom mape zakopanog blaga. I tu avantura pocinje. Necu da pisem sta ce svega biti do kraja, ali mislim da je prica bezveze. Ime nekoliko nelogicnih delova, malo je zbrzana i pomalo mi deluje da je prica podredjena zagonetkama a ne obrnuto. Zagonetke su uglavnom inventarske ali ima i nekoliko logickih. Nisu preterano teske, sta vise prilicno su lake. Jedino zagonetka na kraju igre iziskuje malo vise razmisljanja, ali ni ona nije preteska. Jos jedno olaksanje koje sprecava besciljno lutanje, je tzv Enigma. To je Long John Silverova pesmica koja kazuje sta treba sledece da se uradi. Postoji i opcija Objectives, koja verovatno treba da predstavlja neki hint sistem, ali prilicno je beskorisna posto sve pise u Enigmi. Inventar je odlicno odradjen. Predmeti mogu da se kombiniju i dekombinuju (princip vidjen u RtMI i Voyage), sto je prilicno zanimljivo. Takodje postoji i mapa koja, sem za orijentaciju, sluzi i za brzo prelazenje izmedju udaljenih lokacija. Ubacena je jos jedna stvar, neka vrsta mini igre. U pitanju su cvorovi. Kakav je to mornar ako ne zna da bar nekoliko razlicitih nacina vezivanja cvorova. Svaki put kad glavni junak treba da vezuje nesto, prvo treba da savlada tehniku vezivanja. Nije nista komplikovano i verovatno je ubaceno da bi makar malo igra bila duza (nekih 5 minuta).

Poslednja ispravka: Shlaymara (9.7.2007 u 0:57) Razlog: Nepismenost :P
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Garson (8.7.2007), zoran845 (8.7.2007)
Stara 8.7.2007, 20:20   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Destination: Treasure Island

Da, igra je prekratka. Izgleda da nisu FPSovi jedini koji boluju od ove boljke. Ja sam je zavrsio za nekih 5-6 sati igranja (u to je uracunato i visenje na forumu i chatovanje sa kolegom Covenantom ). Stvarno sramota za jednu avanturu. Kheopsovci su kratkocu verovatno hteli da nadoknade racvanjima (dva razlicita puta koja vode do istog cilja). Mada na prvo igranje primetio sam samo racvanje na samom pocetku. Verovatno ima jos koje, posto mi u galeriji fali nekoliko artworka. A i neki predmeti su mi ostali neiskorisceni. Ali nisam bas siguran da li cu da je igram jos jednom. Nekako me ne privlaci na ponovno igranje kao RtMI (prokleti navlakacki sistem sa bodovima ).
Kad sam vec pri RtMI….D: TI je jako slicna RtMI. Pocev od uvodnog menija preko scena na plazi do scena u sumicama. Naravno ovo nije nikakva zamerka. Scene su jako lepe sa puno detalja i animacija. Dizajneri nisu podbacili i lepo su prebacili karipsko ostrvce na nase monitore. Jedino mi se nije svidelo kako izgleda glavni lik i “likinja”. Nekako mi ne deluju kao da su ispali iz price o piratima.
A ni ljudi zaduzeni za zvuk nisu razocarali. Muzika je prava piratska i odlicno se uklapa u koncept igre. Svaka akcija je propracena i muzikom, koja dozivljaj podize na jos visi nivo. Jedinu zamerku imam u vezi sa glasovima likova. Ne kod svih, ali kod nekih (glavnijih) likova glasovi su skroz neuverljivi. Ali boze moj, ne moze biti sve perfektno.
Kao sto sam vec rekao, igra je slicna RtMI i Voyage. Svi koji su igrali ove dve igre, znaju kakvo je izvodjenje. Za one koji ne znaju, u pitanju je FP cvornati P&C (valjda je sad jasnije ).
I sta reci za kraj? Igra je skup suprotnosti. Bezveze prica naspram odlicnog inventara i zagonetki, kratkoca naspram odlicnih tehnickih karakteristika. Meni licno, igra se svidela i pored ovih nedostatka. Mozda zato sto volim ovaj tip Kheopsovih igara, a mozda i zato sto volim avanture generalno. Ne volim da ocenjujem igre, ali recimo da bi ovoj igri ocena 79 fino stajala. U svakom slucaju moja preporuka svima avanturasima koji vole RtMI i Voyage (simpaticna igra uz popodnevnu kafu), kao i onima koji tek pocinju sa avanturama (nece ih odbiti tezina i duzina). Naravno preporuka piratima i svima koji se tako osecaju.
Za kraj jedna pesmica, nekoliko slicica i oficijalni sajt.

Fifteen men on the dead man’s chest
Yo-ho-ho, and the bottle of rum!
Drink and the devil had done for the rest
Yo-ho-ho, and the bottle of rum!


Poslednja ispravka: Shlaymara (9.7.2007 u 0:59) Razlog: Nepismenost :P
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Covenant (8.7.2007), Dio37 (8.7.2007), Garson (8.7.2007)
Stara 8.7.2007, 20:46   #3
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Destination: Treasure Island

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Fifteen men on the dead man’s chest
Yo-ho-ho, and the bottle of rum!
Drink and the devil had done for the rest
Yo-ho-ho, and the bottle of rum!
Haha-covece,pa otkad nisam ovo cuo-iz knjige Roberta Luisa Stivensona
Omijena pesma Flintovih bivsih pajtasa
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2007, 21:30   #4
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Destination: Treasure Island

Probacu ovo, volim igre zasnovane na piratskoj tematici. Hvala na opisu.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 1:25   #5
Atena Palada
Član
 
Član od: 24.3.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Destination: Treasure Island

ovo tje morati da se konfiskuje ,ah god bless avanture
Atena Palada je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 22:22   #6
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Destination: Treasure Island

Jeste kratka ali dobra avantura kao i vecina Kheopsovih koje sam igrao.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, destination, kheops, kheops studio, opis igre, treasure island

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ISLAND WARS The Dark Gamer Male igre 0 7.12.2006 18:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com