Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2006, 1:09   #1
strucnomisljenje
Banned
 
Član od: 16.7.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ideja priče za avanturu

Smislite ideju za avanturisticku igru i opisite
je ukratko(vreme,mesto,radnju,likove...)...

Ne bojte se,nemam dara,novca,volje i vremena da to iskoristim,
al zbog drugih bolje prvo brendirajte!
strucnomisljenje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 1:28   #2
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: IDEJA

Stara Grcka
Termopiljski klanac
Spartanski kralj Leonid gine sa svojim elitnim ratnicima u bitci protiv Persijanaca.
Njih 300 ubija 20000 Persijanaca pokazujuci neiskazivu hrabrost i ludost u borbi.Oni koriste koplja,kada to izgube,koriste maceve,kada se oni polome,ruke i zube!Kidaju Persijance do zadnjeg,koji uvidevsi ludost Spartanaca,ubijaju ove iz daljine sa strelama.
Leonid gine.Njegova glava je nabijena na kolac.Ali nesto nedostaje.Xerx saznaje da je imao i nekavu ogrlicu na vratu.Ogrlicu koju mu je dao jedan starac iz obliznjeg sela,dan pre bitke.Po opisu koji mu je dan od strane boraca koji su je videli o Leonidu,kapira da je to prastara amajlija.Amajlija koja daje moc,snagu i hrabrost bogova.Zeli da je se dokopa po svaku cenu.Naredjuje da se istrazi selo.
Vi sve ovo saznajete u Atini od spijuna.Znate da znaju i Spartanci.U pitanju
je spasavanje prve demokratije,kulture,ali i premoci nad Spartancima.Ali,ako se Persijanci domognu ovoga,sa svojih 200000 vojnika,NISTA im nece stati na put.

Startujete u blizini mesta bitke,preruseni.Mistika,spijunaza i avantura.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 15:40   #3
Bifrost
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 182
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Jel ta prica istinita, mislim da sam vec negde slusao o tome, samo bez ogrlce.
Bifrost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 16:08   #4
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Pazi sad (ovo mi je ideja od pre nekih godinu dana).

Uvodni intro, u kome se desava zurka. Sve tresti od nabildovanog tehna, a gledate iz ociju karaktera (u introu). Posto je na zurci i prilicno pijan, vas karakter jedva i da vidi nesto (jos lakse za animaciju), vec su to sam oobrisi tela, lica, alkohola, sanka. Sve je onako crne, pa bljesne neki efekat, te za trenutak vidite jasno celu prostoriju u kojoj vi i omladina kojoj pripadate divlja.
Dakle, uvodni intro bi trebao da bude nesto kao spot.

New Game ->

Vas alter ego je lik u igrici po imenu Kojot (nadimak u stvari). Sve se desava u novoj Jugoslaviji, za vreme mracnog doba inflacije, nestasice struje, guma na ulicama sto su palili ljudi, turbo folka...
Vi ste samo obican student, koji zivi o drzavnom trosku (zlatno doba socijalizma )

Elem igra pocinje, tako sto se budite mamurni k'o zemlja u studentskom domu. Pitate se sta ce te tu.
I sada, kao i svaka klasicna avantura ustajete iz kreveta i vidite zavaljenog predebelog i zadriglog cimera (koji stalno nesto se*e) u njegovom krevetu. Nakon sto mu pozelite dobrojutro, on vam sarkasticno odgovara kako je podne vec davno proslo i pocinje da se nesto breca (sve ovo kroz formu razgovora). Kada ga pitate sta se toliko naljutio, nadureno vam prica kako ste sinoc, nakon so su vas drugari dovukli u sobu, poceli da ponizavate njega, time sto ste ga posipali vinom i gadjali ga opaskama koje nisu na pohvalu njegovom telesnom izgledu.
Izgladjujete to nekako sa njim, i nakon sto vam kaze da vas je trazila jedna profesorka (kasnije ce da se ispostavi da se ta ruzno-mrsava, usedelicka profesorska napast u stvari zaljubljuje u vas i sve vreme vas kroz igru progoni ) sa zaprepascenjem saznajete da vam ga nigde nema indeks.

E sad pocinje avantura.

Trazeci indeks, lutace te tamo, amo, vracati se u proslost u vreme cara Dusana, pa u izmenjenu buducnost (koju cete vi svojom greskom da izmenite), skitati svugde po srbiji.
Ima jos mnogo toga, samo da se prisetim sta sam sve planirao da ubacim u scenario.

b.t.w. super tema
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 16:19   #5
strucnomisljenje
Banned
 
Član od: 16.7.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

tema je zaista super,pod uslovom da nije iz licnog iskustva(prvi deo)

strucnomisljenje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 16:55   #6
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Citat:
Bifrost kaže:
Jel ta prica istinita, mislim da sam vec negde slusao o tome, samo bez ogrlce.
Jeste prilicno istinita.Ne zna se samo tacan broj Persijanaca.Mislim da avantura uvek mora da sadrzi neke nadrkane stare simbole koje vi kobimbinujete,resavate zagonetke i tako...A u u Staroj Grckoj,mitom napunjenom do kraja,toga je bilo bez premca...

@Bobi:Samo jos da se ubaci neka studentkinja u tu pricu(pravnica naravno).
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 20:39   #7
Bifrost
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 182
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Jeste prilicno istinita.Ne zna se samo tacan broj Persijanaca.Mislim da avantura uvek mora da sadrzi neke nadrkane stare simbole koje vi kobimbinujete,resavate zagonetke i tako...A u u Staroj Grckoj,mitom napunjenom do kraja,toga je bilo bez premca...

@Bobi:Samo jos da se ubaci neka studentkinja u tu pricu(pravnica naravno).
Da upravu si mislim da bi to bila odlicna prica za igru.
Bifrost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 21:48   #8
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Ima ove nedelje sto ide da ostavim takvu pricu ovde na ovom forumu da ce nekome vilica da dodje do poda!
Ali uglavnom radice se u LAu u ovo doba godine 2007!
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2006, 11:15   #9
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Prica pocinje tako pre 5000 godina.Neki lik se boi protiv armije demona sa jednim mocnim artifaktom,Mac Elemenata,I posle iscrpne borbe shvata da taj mac donosi samo zlo i odlucuje da ga sakrije i zastiti ostavljajuci tragove buducim pokolenjima.....
1942. godina je.Svabe razvijaju tehnologiju tj. nalaze nacin da probude sile mraka i pozovu demone da se bore za njih....
Saznavsi za sve to nas gl.junak,odlucuje da krene u potragu za legedarnim macem i po drugi put porazi sile mraka.
Ali naravno on nije sam u toj avanturi mu pomaze jedna mudra sova(koja zna da prica)...
Igra vas vodi kroz sva poznata mesta na planeti,od misteriozne cele kule do piramida u Egiptu i fantasticnog finala gde ulazi te u okrsaj sa Hitlerom koji je poprimio mracne moci i njegove armije....
Dok su sa vase strane armije svetla i vasi neizostavni prijatelji koje ste upoznali usput!!!!
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2006, 22:52   #10
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Citat:
bobi kaže:
Ima jos mnogo toga, samo da se prisetim sta sam sve planirao da ubacim u scenario.
Da! Imate jos jednog cimera u studentskoj sobi.
To je u stvari jedan dobar decko iz obliznjeg sela, koji se tripuje da postane mafijas (imam takvog komsiju ). Dobar je sa vama, ali vas stalno davi pistoljima, automobilima, ribama... Negde pri sredini igrice, on nacisto izgubi samopouzdanje i placuci vam saopstava kako ga niko ne postuje, kako niko nece da ga slusa, a vi ga tesite...
Osim studentskog doma (sobe, hodnika, nastavnicke kancelarije, katedre i dr.) u prilici cete biti da posetite i park gde se pijani metalci okupljaju (tu cu i sebe karikaturalno da prikazem ), ultra dizel kafici, razdrndani autobusi, deo Skoplja u proslosti gde se nalazite sa carem Dusanom, ulice pre odlaska u proslost, ulice nakon odlaska u proslost...

Ono sto sam zaboravio da napomenem, jeste to da ce scenario (a mozda i igrica) imati totalno saljivu i ironicnu notu, poput Monkey Islanda.

Sad, za dobar scenario, najteze je napisati dijaloge i njihove podvarijante.

@strucnomisljenje
Nikada nisam toliko nisko pao da budem student
A, da li ima stvari koje sam preuzeo iz licnog iskustva? Ima definitivno.
I juce je bilo tako nesto na beer festu u Nisu
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2006, 10:48   #11
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Okej zaboravite onu moju predhodnu poruku!

Pre 3000 godina plemic(Na prostoru danasnjeg UKa) ide u borbu sa vojskom svoga oca(POP SOT anyone) i pod misterioznim okolnostima(videli plavu svetlost kako ih mami i PUF) on i njegova vojska ginu!Tokom godina se plemic ukazivao kao duh ali nije uspeo da se vrati u zivot!Sada se obreo u telu jednog klasicnog tipa koji je pobego u LA!Prilikom odlaska u muzej sa devojkom on vidi svoje staro oruzje i "opremu" ali i plavi trag u obliku zvezdane prasine i na macu i na oklopu!Te veceri odlazi u muzej po svoje i taman da uzme mac, iz skylighta dolzai plava svetlost u muzeju plava svetlost obavija mac!On uzima mac i zacuje se glas : Laga Niter Asum Leni Weq Pov! Mac krene da "krvari" strazari dolaze i istog trena umiru!Plemic(u daljem tekstu Gabrijel iliti Gab) istrcava iz muzeja sa macem koji se raspada sutra ujutru na prve zrake sunca!Gabrijel ide u "rodni kraj" sa macem koji je doduse u delicima(ko onaj u LOTR) da pokusa da nadje svetlost!U Engleskoj kod Hadrijanovog(Adrijanovog) Zida nalazi ispisane reci koje je cuo u muzeju!
Jedna zena iz obliznje krcme kaze da je mac pripado cistom zlu!Gab pocinje da preispituje sebe ko je on bio i sta je radio!Ka da ga je ta zena uputila do Stonehendgea, on ide tamo i zbunjen sastavlja mac i stavlja ga u centar "kruga" i budi svoju vojsku i vojsku "of the blue light"!Obe vojske su undead i predvodjene su zenom koja tvrdi da je i mrtva nosila Gabovo dete i da ce doci dan kada ce Gab ponovo biti zao, nas junak to naravno porice....(izvodjenje bi bilo u stilu TRL)
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 0:35   #12
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

e pa posthto se ova tema vukla cele godine dole kao "slichna tema" uz pogodi avanturu, red je da se napishe koja rech, par tri..

dakle, pricha za avanturu,

hmm..
recimo, vi ste naivni heroj koji stize na karibe i.. ne ne..bezveze, nikad hit ne bi postao od ovoga

nego mozda, da ste kao neki pisac, usput imate i knjizaru, asistenkinju, a vremenom provaljujete i misteriozne korene svoje poro.. mhh, jok, ni ovo..

A recimo ovako. Vi se zovete Guybrush Knight. Imate jedan lokalchic na ostrvu u sred opasnih piratskih voda. Usput i sami hocete da postanete najstrashniji pirat ikada, ali da biste uspeli u tome treba prvo da se obrachunate sa tajnom organizacijom neo-karipskih-templara. Put ce vas voditi sve do Atlantide, do paralelne dimenzije, do divljeg zapada gde cete morati da se reshite lokalnog magnata, zatim do usamljenog misterioznog ostrva kojim caruju neke chudne mehanichke zagonetke, do zaboravljene zemlje gde mamuti josh uvek hodaju, pa i do buducnosti gde morate postati tajni agent a onda vracajuci se u proshlost upasti u sred nekog srednjovekovnog viteshkog turnira i spasiti zarobljenu princezu.

Nego, udarilo ovo pivo od nove godine..
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 0:52   #13
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

2800 godina. Galaktički rat bjesni. Kahrani(imperial galactica 2) i njihovi saveznici Terranci i Vasudanci (freespeace. volim tu rasu) kreću u osvajanje poznatog svemira. Nakon nekoliko godina rata terranci otkrivaju artefakte na napuštenom planetu (crkvu staru 2000. godina). priča počinje na planetu tražeći Sveti Gral i istinu o postanku ljutske vrste dok bijesni galaktički rat u kojem mi nismo dobra strana. izvođenje bi bilo kao u gkIII.
Iilija64 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 0:59   #14
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Ideja priče za avanturu

Ja imam neku ideju, i trenutno je u fazi razmatranja, pa ću početi da radim na njoj. Znam samo da će sve zagonetke biti vezane za knjige, da će svi likovi i lokacije biti ručno crtani, da će glavni lik biti žena, bar 2 neočekivana preokreta u priči i više različitih krajeva.

Trenutno sam na ovoj osnovi, i smišljam lika. Jednom kad je osmislim u potpunosti i nacrtam posle tog, krećem dalje...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2008, 23:27   #15
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom

Koje citao pisma citalaca u SK-u,mogao je da vidi i sledece pismo.
PAPARAZZO(tako nesto)
Gde je neki lik osmislio dobar scenario i da je cak slao EA gamesu,Ubisoftu i drugima da ga procitaju(preveo je na engleski),ali mu ovi naravno nisu odgovarali.
Lepo je smisljati igre(i ja to volim),cak i ja trenutno smisljam igru koju cu podeliti sa vama.Amerikanci su jedna ..... koja nece nijednu poruku procitati,jedino jos ima spasa u ovim nasim razvojnim timovima,pa mozete da pokusate njima da posaljete(naravno koje stvarno misli da je uradio odlican posao).

Trebao si kao naslov da stavis samo ''Ideja za igru'',posto neko moze da otvori ideja za akcionu,ideja za horor igru.....
Ja trenutno smisljam nesto kao splinter cell i jos jednu slicno Arsenu Lupinu.

Poslednja ispravka: Shlaymara (3.1.2008 u 0:36) Razlog: Spajanje postova
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, ideja za pricu, prica

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com