Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2006, 18:23   #1
lake_bolt
Član
 
Član od: 9.8.2006.
Lokacija: CG
Poruke: 67
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku lake_bolt Slanje poruke preko Yahooa korisniku lake_bolt
Određen forumom Nancy Drew

Nisam siguran da spada u ovaj podforum,if i'm wrong,please premjestite temu gdje treba

Pa,jeste igrali koji dio(ili,jeste li ikada chuli )igre?
Ja sam igrao Stay Tuned for danger,Message in a haunted mansion,The final scene,The haunted carousel,danger on deception island,i curse of blackmoor manor,i skidam secret of the old clock
ja mislim da igre nisu loshe,prica je u svakoj igri zanimljiva,ima dosta mozgalica,a mana je u tome sto su kratke
meni je ubedljivo najbolja Danger on Deception island,igra je stvarno fantasticna i odusevila me je
informations:www.herinteractive.com

Poslednja ispravka: holodoc (10.9.2006 u 18:27) Razlog: Nećemo da pravimo vašar od postova ;) Emotikoni.
lake_bolt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 20:36   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Nancy Drew

Spominjao sam vec nege cuvenu Nancy...
Znaci vece smece u zivotu nisam video. Iako su igre namenjene deci, stvarno su mogli da porade na nekim tehnickim elementima. Probao sam samo dve(Message in a haunted mansion i curse of blackmoor manor) ali su bile identicne po pitanju tehnikalija, pa verujem da su sve iste.
Kao prvo, igra se u prozoru, kao recimo DOOM 2 kad sa tasterom - smanjis prozor za igranje na 1/2 ekrana. Rezolucija je uzasXkatastrofa.Inventar je takodje nepregledan i jadan.A tek kretanje... "cvornati" P&C ali bez freelooka.Katastrofa na kub.
Zagonetke su besmislene i naivne. Ni za jednu igru nisam imao zivaca pa ne znam kakva je prica, ali sudeci po ostalim karakteristikama verovatno je s*it.
A koliko vidim Ameri obozavaju doticnu Nancy(WtF is Nancy?) i stancaju igre 200 na sat. Cini mi se da ima preko 20(dvadeset) delova.
Hvala SK-u i Slobodanu Macedonicu sto su zaobisli ovaj serijal. A i ako bi mozda opisali neku igru iz ovog serijala, verovatno bi dobila najnizu ocenu u istoriji SK-a.

and_then_there_was_i ako volis da igras avanture batali Nancy i probaj neke "prave" avanture. Recimo, ako ti se svidja "cvornati" P&C, nesto iz Agon serijala(cini mi se da su i ovo preskocili u SK-u) ili aktuelni The Secrets of Da Vinci: The Forbidden Manuscript.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 14:46   #3
lake_bolt
Član
 
Član od: 9.8.2006.
Lokacija: CG
Poruke: 67
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku lake_bolt Slanje poruke preko Yahooa korisniku lake_bolt
Određen forumom Re: Nancy Drew

probao sam sve doticne igre i nijedna mi se nije dopala
ako se tebi ne svidjaju te igre,nemoj da ih nazivash smecem,jer ima nekih kojima se svidjaju,kao ja
i da,posto si igrao samo dve igre,a ima ih ukupno 14,otkud znash dali su svugdje besmislene zagonetke,a neznam shta je besmisleno u te dve igre,samo sto je curse upropasten zbog uzasno glupog kraja
detalji su u sve igre(pocevsi od treasure in a royal tower)lijepi,pa ipak je rezolucija mala,ali nekima nije do toga
sve u svemu,nevidim sto ih nazivash smecem,ili si jedan od onih koje zanima samo grafika i sl. pa uopste ne gledash prichu,ili jednostavno ne volish te igre shto ti opet ne daje pravo da ih nazivash smecem.

I da,obe igre koje si igrao su(ne pretjerujem)jedne od najlaksih koej sam igrao.Pokusaj Danger on deception island ako mi nevjerujesh,ili Last train to Blue Moon Canyon,ili bilo koju drugu.

I da,primjetio sam da vecina nevoli Point&Click,pa je i to razlog zasto nazivash igre smecem,ali se barem potrudi da to ne govoris u temama koje ja posjecujem.

P.S. mislim da su i povecali grafiku u najnovijoj igrici
lake_bolt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 14:49   #4
lake_bolt
Član
 
Član od: 9.8.2006.
Lokacija: CG
Poruke: 67
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku lake_bolt Slanje poruke preko Yahooa korisniku lake_bolt
Određen forumom Re: Nancy Drew

i da,ako bi ih stavili na sajt,dobili bi lose ocjene samo zbog grafike ali je i Resident Evil 3 dobio ja mislim 62 ili sl.,pa mi je to odlicna igra
lake_bolt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2006, 16:48   #5
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Nancy Drew

Pa vidi ovako. Ti si dao svoje misljenje o igri a ja svoje. I sta tu ima vise da se razglaba. Za mene su doticne igre smece, ali ako nekome nisu, samo napred. Ja ih necu vise ni probati, posto ima mnogo igara koje su za klasu bolje od ND.
Inace moj najomiljeniji zanr igara su avanture, pogotovo P&C. Igram ih vec bar 15 godina i svasta sam video i probao. A po mom misljenju, losiju avanturu nisam video.
Apsolutno mi ne smeta kako igra izgleda,da li su pixeli velicine pesnice je nebitno ako je prica,zagonetke,inventar i jos neke sitnice OK.

U celom prethodnom postu nisam kritikovao one koji igraju te igre nego samu igru.Pa ne vidim zasto je problem da ja iznesem svoje misljenje o igri, isto ako sto si i ti izneo svoje.

poz
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 14:21   #6
zvkvcmls
Novi član
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nancy Drew

Slusaj probaj "Nancy Drew:the creature of kapu cave"igra je odlicna i jos nesto ako ti se igra nesvidja sto nam pises!
zvkvcmls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 15:32   #7
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Nancy Drew

Hahaha pa lepo si pomenuo da je igra namenjena deci, zato ti i nije interesantna.. ja , iskreno, nikad za to chudo nisam ni chuo, tako da werowatno i nije neki must-have.. a njima ce verovatno biti zanimljiwe "prave avanture" za jedno godinu - dve.. Swe u swoje wreme haha :P
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 15:45   #8
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Nancy Drew

Citat:
zvkvcmls kaže:
...i jos nesto ako ti se igra nesvidja sto nam pises!
Da se neko ne za*ebe, kao sto sam se ja.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2007, 19:22   #9
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nancy Drew

Malo istorije da se ne bi svadjali samo oko grafike.
Nancy Drew je roman koji je pisala americka spisateljica Harriet Adams u okviru svoje izdava;ke ku'e Stratemeyer.

Tako da popularnost ove igre u Americi potice iz istog razloga kao i Harry Potter u Evropi
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2008, 16:48   #10
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nancy Drew

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Apsolutno mi ne smeta kako igra izgleda, da li su pixeli veličine pesnice je nebitno ako su priča, zagonetke, inventar i još neke sitnice OK.
Ovo je suma sumarum zdravog pogleda kako na igre uopšte, tako i (posebno) na avanture.

Izraz "pikseli veličine pesnice" me je naterao da se zadavim od smeha!

Da ne bude skroz off, da kažem da sam igrao samo prvi deo sage o (u Americi) legendarnoj tinejdžerki-detektivki Nensi Dru - "Secrets Can Kill" i da igra [iako prvenstveno namenjena šiparicama (to su vam mlade devojke, takoreći tinejdžerke) ] uopšte nije loša. Ima pristojnu radnju (Nensi dolazi u malo mesto na Floridi, kod tetke koja je bibliotekarka u lokalnoj gimnaziji i upliće se u rešavanje misterioznog ubistva u školi), puno finih logičkih zagonetki (igra nalikuje na "pazl" miš-maševe), ubedljive i razrađene likove koje tumače nepoznati ali talentovani glumci, prijatnu muziku, logičan zaplet - malo li je?

Uz rizik da me Shlaymara iscipeliše , moram da priznam da sam par dana početkom maja 2006. uživao u ovoj igri i da mogu mirne duše da je preporučim ljubiteljima enigmatike i krimi-priča.

Poslednja ispravka: zoran845 (5.4.2008 u 17:02)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, nancy drew

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com