Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2007, 13:49   #1
D.J.Quimby
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 335
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 46 puta na 25 poruka
Thumbs up Al Emmo and The Lost Dutchman's Mine

Ljudi jel igrao neko od vas ovu avanuturu? Nabavio sam je pre neki dan i odusevio sam se, koliko god da je graficki zaostala toliko je po svemu ostalom fantasticna. Prepuna je zdravog humora (narator je nepreje...iv )koji te prosto tera da nastavljas da igras i igras....
Neverovatno je da su autori igre i pored vise nego jednostavne price stvorili takvu atmosferu da se kod igraca stvori utisak da ucestvuje u necem mnogo grandioznijem nego u pokusaju da procelavi jadnicak sa sharmom Rodnija Trotera smuva najbolju ribu u Anoziri...
D.J.Quimby je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2007, 0:52   #2
carobnjak
Novi član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Al Emmo

Uh ja imam 19" LCD monitor i kada mi se ukljucila ona zamuljana kockasta grafika i onaj ocajan glas sa nekim Eho efektom ..nisam joj dao ni sasnu. Igram novog Sam and Max-a. Ako je toliko dobro mozda cu je opet instalirati.
carobnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 22:39   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Al Emmo

Instalirao sam ovo sinoć i igra je jednostavno fenomenalna
Ima look & feel LucasArts-ovih i Sierra-inih avantura iz zlatnog perioda...a tek humor...ne prestajem da se smejem otkada sam krenuo da igram
Parodija na svakom koraku: tvoj ljuti rival u osvajanju srce prelepe Rite je španski "princ" Antonio Bandana...Lou Heifer ima svoju vilu u gradiću Anozira...ovo je najbolje čuvarka plaže Pammy Sanderson
All the melons you can see here are real Al!
No, Al...it is not a time to touch Pammy`s melons...narator je, kao što već rekoše, extra


Problemi nisu nešto posebno teški...eto ja igram danas 2-3 sata i stigao sam do četvrtog dela(Act 4), a mislim da sam samo 2-3 puta gvirnuo u walkthrough

Dobro...rezolucija jeste 640x480 ali crtana grafika je po meni super

Ma ovo je odlično PROBAJTE OBAVEZNO!!!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Nash Knight (14.7.2007)
Stara 14.7.2007, 9:20   #4
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Al Emmo

Mene je privukao sjajno odradjen sajt:
http://www.himalayastudios.com/alemmo/
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 20:31   #5
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Al Emmo

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Mene je privukao sjajno odradjen sajt:
http://www.himalayastudios.com/alemmo/
Ali me je odvuklo sve ostalo u vezi igre

Grafika, zaostaje desetak godina, i uopste ceo user interface. Isto vazi i za video sekvence. Prosto mi je ne igriva. Ostavicu je po strani, pa ako se zadesi neki put da bas nemam sta pametno da odigram... mozda je opet pokrenem
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 21:10   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Al Emmo

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Grafika, zaostaje desetak godina, i uopste ceo user interface.
Mene je upravo to privuklo...kao da igram neki stari Monkey Island u western fazonu...

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Isto vazi i za video sekvence.
Pa dobro, ipak treba uzeti u obzir da je ovo samo amaterska igra rađena u freeware Adventure Game Studio-u(AGS)

PS negde sam pročitao da Al liči na čuvenog Larija, a meni je pljunuti Vudi Alen
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 21:13   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Al Emmo

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Mene je upravo to privuklo...kao da igram neki stari Monkey Island u western fazonu...
To stoji, ali pogledaj samo kako se glavni lik krece, kao neki retardirani robot na stakama koji je progutao metlu duzine 2 metra
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 22:24   #8
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Al Emmo

Hmmm...moguće je da mi to nije zasmetalo jer sam pre toga prešao dve avanture na Amigi(Universe i BloodNet)

Whatever, ja ipak mislim da Al Emmo-u treba dati šansu i pored ružnjikave grafike
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2007, 13:27   #9
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Al Emmo

Predjoh Al Emma.. Tachno, animacije su mogle biti bolje, grafika u vecoj rezoluciji, tehnichki u globalu profesionalnije, ali za mene je sve to palo u vodu zbog toga sto je igra zabavna, duhovita i igriva.
Najveca ironija od svega je sto je Al Emmo totalni rimejk starog nachina izvodjenja, a gotovo da je jedini od retkih novijih naslova koji mi je vratio veru u buducnost zanra. Ne smatram da avanture u buduce treba da se 100% zasnivaju na konzervativnom izvodjenju, ali sam ubedjen da treba da budu zanimljive i atmosferichne od prvog do poslednjeg momenta. Igrajuci neke novije avanture, besomuchno sam kliktao na pocetku svake rechenice u dijalogu, prekidajuci ga pre vremena, da sam se zapitao da li su mi to avanture, igre dosadile? Na srecu, doshao je Al Emmo, gde sam kliktao na sve moguce samo da bih video koji ce komentar biti sledeci.
Pricha, zagonetke, glasovi nisu fenomenalni, ali to ovde nije bitno jer su dovoljno dobri da budu u sluzbi ideje igre. Kad igra od samog starta zauzme stav - u ovom konkretnom slucaju da ce to biti narator koji ce da vas zaje... tokom cele igre, i kad se taj pristup uradi i razradi do kraja konstantno dobro onda mora da zasluzi pohvale.
I iako skroz retro look-a, igra unapredjuje neke elemente klasicne avanture. Kao prvo, kliktanje na sve sto se vidi na ekranu, sto donosi razne komentare, chesto i vishe komentara za jednu te istu stvar. Tipa, koliba neka koja se delom vidi. Prvi klik daje komentar - koliba. Sledeci put narator kaze koliba gde zive sporedni likovi, a na kraju ovo je koliba gde zive totalno nebitni likovi da bi ti zavrshio ovu igru. Svaki pokushaj upotrebe razlicitih predmeta na neko mesto donosi drugi komentar. I, ono sto je recimo vidjeno u Broken Swordu, da likovi imaju komentar na neki vas predmet u inventaru, ovde je razradjeno jos vise u, naravno, obichno duhovitom tonu.
Daleko od toga da ne zelim da eventualno Al Emmo 2 bude tehnicki lepshe toniran, ali bas zbog te interakcije narator-Al Emo, i zbog interakcije sa likovima, pozadinom, okruzenjem, igra deluje zivahno i uverljivo sto vishe nema nikakve veze sa rezolucijom grafike.
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Diego na korisnoj poruci:
zoran845 (16.11.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, al emmo, avanture, stare avanture, stare igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com