Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.6.2007, 18:45   #1
macisr
Član
 
Član od: 6.8.2006.
Poruke: 44
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Odlaganje baterije za kamkorder

DALI NEKO ZNA KAKO SE ODLAZU BATERIJE ZA KAMKOREDER KADA SE NE KORISTE DUZI VREMENSKI PERIOD
TACNIJE NEKOLIKO DANA I PREKO ZIME VISE MESECI. u PROSPEKTU PISE DA SE ISPRAZNI SKROZ I DA SE TAKO ODLAZE, A PAR STRANICA DALJE U ISTOM PROSPEKTU PISE DA SE NAPUNI SKROZ I TAKO ODLOZI STIM DA SE SKINE SA KAMERE I DA SE U TOM VREMENSKOM PERIODU MALO KORISTI TJ. SNIMA.
S OBZIROM DA SU BATERIJE DOSTA SKUPE NE BIH DA SVAKIH 5-6 MESECI KUPUJEM NOVU
macisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2007, 22:10   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Odlaganje Baterije Za Kamkorder

Ja uopšte ne pazim na to, i svaka 2-3 meseca snimim nešto malo, i nisam imao problema do sad već evo 2,5 godine... a nekad ne snimim ništa i po 6-7 meseci...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2007, 23:31   #3
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Odlaganje baterije za kamkorder

Isti slucaj i kod mene, slabo obracam paznju. Kolege koje rade mnogo i cesto kazu da ih treba cuvati prazne, mada jos nisam cuo da je riknula baterija nekom ko je slabo koristi (za razliku od ovih drugih). U principu, gledaj samo da ne zalepis dve baterije kontaktima jednu za drugu, sve ostalo zavisi od kvaliteta same baterije.
A kad sam vec kod toga, kupim ja jednu hiperpoznatu antireumatsku mast za moje bolno rame (posledica obozavanja RTS igara), na jednoj strani upustva pise - namazano mesto pokriti gazom ili zavojem, a na drugoj strani - niposto ne pokrivati namazano mesto zavojem. Pa ti vidi...
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2007, 15:27   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Odlaganje baterije za kamkorder

Citat:
macisr kaže: Pregled poruke
DALI NEKO ZNA KAKO SE ODLAZU BATERIJE ZA KAMKOREDER KADA SE NE KORISTE DUZI VREMENSKI PERIOD
TACNIJE NEKOLIKO DANA I PREKO ZIME VISE MESECI. u PROSPEKTU PISE DA SE ISPRAZNI SKROZ I DA SE TAKO ODLAZE, A PAR STRANICA DALJE U ISTOM PROSPEKTU PISE DA SE NAPUNI SKROZ I TAKO ODLOZI STIM DA SE SKINE SA KAMERE I DA SE U TOM VREMENSKOM PERIODU MALO KORISTI TJ. SNIMA.
S OBZIROM DA SU BATERIJE DOSTA SKUPE NE BIH DA SVAKIH 5-6 MESECI KUPUJEM NOVU
Koristim vakuum-najlon i nemam nikakvih problema s njim,u bilo kakvim vremenskim uslovima.Cak i kad baterija stoji kod kuce,stoji ili U SAMOJ KAMERI ili u vakuum najlonkom pakovanju koje je stiti od moguce vlage,prasine,vode,elektriciteta i bilo cega s cim ne bi smjela da dodje u dodir.
Apsolutno je NEBITNO da li je baterija puna ili prazna,jer ukoliko je dobro formirana na samom pocetku koristenja (prvom koristenju),ne mogu da ostanu nikakve daljnje posljedice po bateriju,ako se skladisti ovako kako sam naveo.
Ipak,moguce je da se pojave problemi ako se "susretnu" kontakti dviju baterija pa je najbolje cuvati ih izolovano.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za kontrolu punjenja baterije? virgo387 Aplikativni softver 8 3.3.2007 17:51
izdrzljivost baterije djeda Aparati i oprema 2 21.1.2007 15:34
baterije nighthawk Brbljaonica 3 29.11.2006 19:41
digitalna kamera ili kamkorder moby ŠDK - Foto i audio/video 9 29.1.2006 9:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com